3:0

konec (3:0, 0:0, 0:0)

06.10.2015, 17:30 • 1/16 finále • Michal Luxa (@MisakMispulin), Jakub Kudláč

Tipsport: 1.25 7.0 6.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zbylý večer můžete strávit i nadále u Onlajnů, stále se totiž hrají další utkání CHL, ve kterých aktuálně hraje také Třinec a Liberec, za pár minut začíná Sparta. Vítkovice již svůj dnešní zápas prohrály, Litvínov vyhrál v prodloužení.

Vážení čtenáři, to je od nás vše, děkujeme za pozornost a někdy napočtenou. (19:43:51)
Střely: 36:22
Vyhraná vhazování: 26:23
Zápas je za námi a tato série také. Kärpät ani v jednom utkání neinkasoval a celkově vyhrál 5:0. Dnes tedy vsítil tři branky, všechny v první třetině a slaví tak postup do osmifinále.

59:58

Kotouč je ve střední třetině, už se nic nestane.

59:13

Z vrcholku kruhu vystřelil někdo z hostujících beků, jeho rána ještě byla tečovaná, Aittokallioho ale puk trefil.

58:29

Kapitán německého celku má puk na své holi za vlastní brankou.

57:13

Obrácen hostí Conboy předvedl sympatické sólo a na konci ohrozil branku Aittokallioho, rána však nebyla nijak nebezpečná.

56:35

O postupujícím troufnu si říci je jasno, zbývá nám tak posledních 205 sekund této série.

55:14

54:50

Hosté vyhazují puk, oba celky střídají.

54:12

Niederberger kryje puk a bude se vhazovat, ještě před tím však musí rozhodčí uhasit vášně na obou stranách.

53:51

Již tři střely šly na branku Düsseldorferu, v síti však neskončily.

53:14

Přesilovka pro domácí, za vysokou hůl je vyloučen Conboy.

53:01

AAltonen mohl znovu rozveselit domácí publikum, v úniku však poslal puk pouze do muže v masce.

52:32

52:01

Před poloprázdnou branku dostal puk Ebner, fantastický zásah však vytasil gólman domácích.

51:07

Hosté obléhají útočnou třetinu, jejich doposud jediná střela ale byla zblokovaná.

50:32

A nyní ke snížení moc nechybělo, závar v brankovišti však domácí gólman zvládl. Následně však při pokusu honem vyhodit puk z ohně poslal kotouč mimo hrací plochu Aho, jenž tak putuje za katr.

49:49

Kurt Davis zakládá další akci Düsseldorferu, jenž se určitě pokusí alespoň o jednu branku v tomto dvojutkání.

48:36

Aktivní napadání rozehrávky hostů málem neslo ovoce, nakonec však Němci zachovali klidnou hlavu a obloučkem raději vyhodili puk do střední třetiny.

47:24

Přečíslení na druhé straně dva na jednoho vzal na sebe Aho, jeho ránu zastavila tyč!

46:28

Kapitán hostí Kreutzer se dostal v situaci jeden na jednoho ke střele z vrcholku kruhu, jeho pokus však skončil jen na vyrážečce Aittokallioho.

44:51

Zakázané uvolnění Němců to není, protože Minard byl u puku ze všech hráčů nejdříve.

44:03

Střelec první branky Aho vyhrál buly v útočné třetině a následně i vyslal střelu, ovšem mimo zařízení.

43:36

Ostrou střelu z úhlu Kalapudase hostující brankář taktéž kryje, bude se vhazovat po jeho pravici.

42:48

Huml pláchl hostující obraně a jel sám na branku, jeho střelu ale německý brankář vytěsnil ramenem nad branku.

41:58

Nahození od modré čáry domácího beka nikdo netečoval, Niederberger tak kotouč s přehledem uklidil do své lapačky.

41:16

Düsseldorfer se dostal do přečíslení tři na dva, konečná nahrávka ale nebyla přesná a brankář Aittokallio je tak bez práce.

40:30

Domácím útočná akce moc nevyšla, zastavil je ofsajd.

40:01

I ode mne pěkný večer, třetí části a případným nastavením Vás provede Jakub Kudláč.
Druhá třetina je u konce, branku jsme v ní tentokrát neviděli. Domácí jsou však velmi blízko postupu do druhého kola play-off. V celkovém součtu dvou zápasů vedou na Düsseldorferem již 5:0, navíc brankář Aittokallio dnes znovu chytá s velkou jistotou.

40:00

39:20

Nahození od pravého mantinelu končí v náruči pozorného Niederbergera. Hra je přerušena.

38:31

A velká šance i na straně domácích. Z přečíslení tři na dva se ke střele na pravém kruhu dostal Ikonen, Niederberger pozorný.

36:32

Zajímavá šance pro hosty! Na modré čáře napřáhl jeden z německých obránců, puk však končí v náruči připraveného Aittokallia.

35:53

Rönnberg úspěšně napadal Pyörälu a vybojoval pro německý tým puk. Vzápětí o něj ale hosté zase přišli.

35:33

Domácí tým hraje ve velké pohodě. V celkovém součtu má již pětibrankový náskok a druhá třetina se chýlí ke svému konci.

34:40

Suoranta předvedl na modré čáře kličku, kterou spoluhráče vystavil do ofsajdu.

33:44

Nene, Düsseldorferu dnes vůbec nefunguje přechod přes střední pásmo, a tak musí začít opět za vlastní brankou.

33:16

Další zákrok pro Niederbergera, jenž měl sice zakrytý výhled, ale střelu od modré čáry schoval do lapačky.

32:58

Kärpät Oulu potřebuje vystřídat a obránci si přihrávají za vlastní brankou.

32:23

V dosavadním průběhu vystřelili domácí na branku jednadvacetkrát a německý celek patnáctkrát.

32:02

Hned po vhazování se do puku opřel Christopher Minard, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.

31:47

Domácí obránce se nerozpakoval s tím, že nemá komu přihrát, a tak volí jen posunutí hry do středního pásma.

31:08

Před brankou zůstal Jusso Ikonen, jehož teč zamířila jen do výstroje Niederbergera.

30:48

Düsseldorfer se opět nedostal přes střední pásmo a bude se muset bránit.

30:26

Sledujeme zakázané uvolnění domácího celku, hra se vrátí před Aittokallia.

29:46

Ke střele z levé strany hrací plochy se dostal Mäenalanen, jehož pokus končí na betonu hostujícího gólmana.

29:30

Ve hře se objevuje hned několik nepřesností a hra ztrácí spád.

28:40

Opět v akci Sebastian Aho, jenž opět neměl komu přihrát a musel v tomto momentě opustit útočnou třetinu.

28:11

Střelec první branky Sebastian Aho neměl komu přihrát, a tak zvolil pouze nahození za branku.

27:25

Aittokallio si pohlídal i schovanou střelu, kterou vyslal Dmitrijev. Následně Oulu vyhazuje na zakázané uvolnění a bude se opět bránit.

27:02

26:29

Finský tým se dostal ke kotouči, který letí do bezpečné vzdálenosti.

25:50

Nepřehlednou situaci ve svém brankovišti vyřešil Aittokallio schováním puku pod lapačku.

25:26

První střelecký pokus v této přesilovce zablokoval bránící hráč.

25:07

Düsseldorfer bude hrát v početní výhodě o dva hráče, když vyhozením puku mimo hrací plochu se provinil Masuhr.

25:03

Dalším vyloučeným hráčem domácího celku je Kukkonen, jenž si pomohl držením.

24:41

Kärpät Oulu přestal ve druhé třetině hrát, a tak mají hosté více ze hry.

23:51

Druhá formace domácích se dostala pod tlak, ale hráči německého týmu nedokázali zakončit.

23:17

Strodel nabral ve střední třetině velkou rychlost, ale přes modrou čáru mu přejel spoluhráč, a tak se píská ofsajd.

22:27

Až nyní se to Düsseldorferu podařilo, ale přesilová hra je u konce.

21:57

Německý tým se nemůže usadit v útočné třetině a puk je opět ve středním pásmu.

21:14

Kärpät Oulu vyhrál přetahovanou u mantinelu a posílá puk až za branku hostujícího týmu

20:37

Menší trest dostane Mika Niemi, jenž si ve středním pásmu pomohl faulem.

20:28

Ovšem kotouč za brankou získali domácí hráči, kteří se vydávají kupředu.

20:05

Úvodní vhazování druhé třetiny vyhrál Düsseldorfer, jenž má právo prvního útoku.

20:01

Oba celky se již vracejí na ledovou plochu a utkání tedy bude za pár okamžiků pokračovat.
Střely na branku: 18:7.
Úvodní třetina patřila Kärpätu, jenž na svého soupeře vlétl a zaslouženě dal tři branky. Ovšem hostující tým může být rád, že střel v jeho síti neskončilo více. Düsseldorfer vůbec nezachytil úvodní části a jeho šance na postup téměř zasnula.

20:00

19:11

Celkem netradičně bude v poslední minutě následovat komerční přestávka, jelikož se opravdu dlouho hrálo bez přerušení.

18:40

Mezi kruhy si sjel Kurt Davis, jehož pokus vyrazil betonem Aittokallio. Jenže tlak německého týmu byl po přesilové hře opravdu drtivý.

18:00

Hrají se poslední dvě minuty první třetiny.

17:27

Kärpät Oulu už je v plném počtu, ovšem stále trvá tlak německého celku, jenž těží s početní výhody.

16:48

Střelecký pokus od modré čáry s přehledem vyrazil domácí gólman.

16:33

Düsseldorfer kombinuje v útočné třetině, ale většina jejich střel je zablokovaná.

15:23

Na trestnou lavici usedá Keränen, jenž dává soupeři šanci na snížení.

Mikko NUTIVAARA - 3:0

14:32

Oulun Kärpät vstřelil branku!
A dlouhá přesilová hra je využitá! Ve střední třetině se ke kotouči dostal MIKKO NUTIVAARA, jenž se s ním dostal do levého kruhu, odkud jeho pokus skončil v brance. Bez asistence.

13:38

Hostující celek po delší době opět vyhazuje.

13:24

Do útočném třetiny s pukem zajel Puljujärvi, jehož pokus k zadní tyči zastavil beton gólmana.

12:39

Po kombinaci u modré čáry se z vrcholu kruhu dostal ke střele Kalapudas, který prostor tří tyčí netrefil.

11:35

Přihrávku mezi kruhy dostal Kukkonen, na jehož pohotovou střelu dokázal zareagovat betonem hostující gólman.

11:08

Další střelu od modré čáry vyslal Masuhr, ale jeho pokus se do branky nedostal.

10:33

Düsseldorfer vyhrál vhazování a posílá puk do středního pásma.

10:19

Ve dlouhé přesilové hře přišla střela od modré čáry, kterou Niederberger vyrazil k mantinelu.

09:48

Pětiminutový trest za úder do oblasti hlavy a krku dostává Norman Milley.

09:48

Na ledové ploše zůstal ležet po jednom ze soubojů u mantinelu Suoranta, což se nelíbí domácím příznivcům.

09:11

K odraženému puku se před brankou dostal Kalapudas, jehož pokus končí na betonu Niederbergera.

08:38

Ikonen se zodpovědně vrátil a vybojoval kotouč v rohu hrací plochy.

07:38

Arénou to jen zahučelo, když se před branku dostal jeden z domácích hráčů, který ji minul.

06:38

Oulu je opět v útoku a vypadá to, že dnes se bude hrát výhradně na branku německého celku.

Saku MÄENALANEN - 2:0

05:02

Tak to je nástup domácích jako hrom! Od modré čáry vystřelil Adam Masuhr, jehož pokus vyrazil brankář na hůl SAKA MÄENALANENA, který bez problému dostal puk do branky. Asistence: Adam Masuhr, Juho Keränen.

04:22

Téměř výhradně se hraje na branku německého týmu, který nezachytil začátek zápasu.

03:58

Od modré čáry vystřelil Hakanpää, jehož pokus končí v moci hostujícího gólmana, jenž přerušuje nápor domácích.

03:21

Finskému celku se nepodařila rozehrávka a kotouč končí na hokejkách soupeře.

02:42

Domácí otevřeli skóre zápasu hodně rychle a jsou i nadále při chuti.

Sebastian AHO - 1:0

01:41

SEBASTIAN AHO zachytil rozehrávku soupeře ve středním pásmu a následně se protlačil až před brankáře, kterému trefil mezírku mezi betony. Bez asistence.

01:08

Kärpät Oulu se usadil v útočné třetině, kde kombinuje jen podél mantinelu.

00:05

Úvodní vhazování vyhrál finský tým, který zvolil pouze nahození na zadní mantinel, kde jsou obránci.

00:01

Oba celky se již srovnaly na modrý čarách a proběhne tradiční pozdravení, po němž přijde na řadu samotné utkání.

Kärpät Oulu: Aittokallio (Tarkki) – Kukkonen, Masuhr, Laatikainen, Hakanpää, Nutivaara, Niemelä, Ronkainen – Ikonen, Niemi, Huml – Junttila, Pyorälä, Aaltonen – Puljujärvi, Aho, Kalapudas – Mäenalanen, Anttila, Keränen – Suoranta.

Düsseldorfer EG: Niederberger (Goepfert) – Rönnberg, Schüle, Conboy, Davis, Daschner, Ebner, Mapes – Milley, Minard, Turnbull – Kammerer, Collins, Kreutzer – Dmitrijev, Olimb, Lewandowski – Strodel, Alanov, Brandt.

Rozhodčí: Stricker (SUI), Suorsa – Neva, Sormunen (všichni FIN).
Dle krátkého úvodního představení víme, které hráče nejvíce sledovat a také, jaký z týmů má lepší výchozí pozici. Zda Oulu potvrdí výsledek z prvního zápasu nebo, jestli překvapí Düsseldorfer, to začneme odtajňovat od 17:30, kdy bude vhozeno úvodní buly.