2:2

po prodl. (0:0, 0:0, 1:2 - 1:0)

06.10.2015, 17:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky • 1/16 finále • Barbora Wolfová

Tipsport: 1.55 5.2 4.01 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Domácí tak odjíždějí s radostí postupu a Vídeň pojede domů se smutkem. Až do prodloužení došlo toto utkání ve kterém se rozhodovalo o všem až ve třetí třetině, kdy začaly padat góly. Celkový poměr střel na bránu byl velmi těsný 29:23, tudíž je jasné, že šlo o velmi vyrovnané utkání.
Soupeř Litvínova v osmifinále je zatím nejasný a rozhodne se o něm dnes večer. (19:29:44)

65:00

Prodloužení skončilo.

František LUKEŠ - 2:2

64:45

Litvínov právě vstřelil branku!
FRANTIŠEK LUKEŠ rozhoduje o postupu Litvínova do osmifinále! Jeho střela z levého kruhu gólmanovi hostí propadla až do brány a tak se domácí mohou radovat. Asistence: Viktor Hübl.
Kubát sám s pukem před Kickertem, ale trefil pouze beton gólmana.
Hořava měl velkou šanci skórovat, ale akce se mu nepodařila.
V útočném pásmu se drží hosté a kombinují.
Probíhá prodloužení které rozhodne o vítězi tohoto utkání.

60:01

Konec třetí třetiny.

59:31

Domácí kombinují v útočném pásmu a zbývá jim jen pár vteřin.

58:13

Kickert se nyní musel v bráně pořádně otáčet. Létají na něj jedna střela za druhou a navíc za každou střelou následují dorážky.

57:57

Střelu Lukeše Kickert bez problému vyrazil.

57:31

Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nestřílejí.

56:41

Hosté se snaží udržet puk alespoň ve středním pásmu, protože tento stav utkání stačí na prodloužení.

55:10

Přímo před Kickertem dorážel střelu spoluhráče Trávníček, ale bránu hostí z blízkosti přestřelil.

54:48

Domácí kombinují v útočném pásmu.

53:27

Probíhají neustálé souboje o puk u mantinelu.

Derek WHITMORE - 1:2

50:46

Vienna Capitals vstřelili branku!
Hosté skórují ve vlastním oslabení a vracejí si tak vedení na svoji strau. DEREK WHITMORE projel okolo Horáka a naznačil střelu mezi betony, až byl Horák na zemi Whitmore vystřelil z velkého úhlu nad beton gólmana Litvínova. Asistence: Matthew Dzieduszycki, Troy Milam.

49:58

Domácí se i přes přesilovou hru brání.

48:37

Atmosféra začíná být vyhrocená. Dochází k dalšímu vyloučení. Vyloučeni současně Robin Hanzl (LIT) na dvě minuty za hákování a Andreas Nodl na dvě minuty za krosček.

48:06

Vyloučen Daniel Bois (VIE) na dvě plus dvě minuty za vysokou hůl.

48:06

Strhla se šarvátka za domácí bránou. Rozhodčí uklidňují situaci.

46:42

Po minutě využívají domácí přesilové hry a vyrovnávají skóre utkání na 1:1. PETER JÁNSKÝ dokázal tečovat střelu Pavlíka od modré. Teč Jánského prošla po zemi až do černého. Asistence: Filip Pavlík.

45:46

Vyloučen za vražení na hrazení na dvě minuty Matthew Dzieduszycki (VIE).

Rafael ROTTER - 0:1

45:30

Po přihrávce z hranice pravého kruhu od Sharpa dokázal do odkryté brány RAFAEL ROTTER propálit puk. Asistence: Macgregor Sharp.

45:11

Vídeňští kombinují v útočném pásmu.

44:20

Fraser vystřelil z levého kruhu, ale střelu Horák srazil mimo.

44:04

Vyloučen Kamil Piroš (LIT) na dvě minuty za vražení na hrazení.

43:52

43:30

Po střele Pavlíka za pravého kruhu zachytil puk Schiechl a s pukem spěchá do útočného pásma Vídně.

42:52

Jen co Litvínovští provezli puk ke Kickertovi, hosté se jej ujali a vyhodili za Horáka.

42:15

V rohu za bránou domácích hostí drží puk a šetří si tak důležité vteřiny v oslabení.

41:52

Vyloučen za faul loktem byl Philippe Lakos (VIE). Dvě minuty si tak domácí zahrají přesilovou hru.

41:37

Řehoř zkoušel dorážet před bránou, ale betony Kickerta jsou nedobytné.

40:58

Fraser nahodil od modré, ale Horák má puk v lapačce.

40:01

Ani druhá část hry nám nenabídla otevření skóre, tudíž ani jediný gól. V druhé části byli domácí ve střelbě aktivnější v poměru 12:7. Kdyby takovýto stav zůstal i dalších dvacet minut, tak se mohou domácí radovat z postupu, nesmí však obdržet ani jednu branku. Třetí třetina začne přibližně v 18:38.

40:00

39:40

Lehké nahození na gólmana hostí zkusil Piroš, ale s tím Kickert problém vůbec neměl.

38:58

Řehoř vystřelil z pravého kruhu, ale Kickert pokryl puk lapačkou.

38:32

Hra se posouvá ze strany na stranu po mantinelech a tempo se hodně uklidnilo.

36:32

Po soubojích u mantinelů za bránou Vídně se hosté ujali puku a probojovali se až do útočného pásma.

35:54

35:40

Domácí se po delší době usadili v útočném pásmu a Kickert musí být ve střehu.

34:40

Hübl projel úplně sám okolo brány hostí, ale místo střely poslal puk zpátky, kde mu chyběl spoluhráč k dokončení této akce.

34:05

33:35

33:30

Dzieduszycki vypálil z levého kruhu, ale bránu minul.

32:34

Nebezpečnou střelu poslal Fraser od levého mantinelu, ale Horák puk viděl a bez problému vyrazil.

31:52

Domácí vyhazují puk až za Kickerta a střídají.

31:35

Vyloučení na straně domácích. Pavel Písařík (LIT) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

30:25

Nečekanou střelu Skleničky od modré Kickert vyrazil betony.

29:59

Piroš projel mezi obránci hostí, ale ke střele se nedostal.

28:59

Zmatky před domácí bránou nakonec skončili pro Litvínov dobře, když dokázali puk poslat k mantinelu.

28:35

Nahození Lukeše od modré vyrazil Kickert mimo ledovou plochu. Vhazovat se bude po jeho levici.

28:27

Zakázané uvolnění Litvínova.

27:56

Dvojice Martynek a Hübl se vydali společně k hostující bráně, ale zastavili je obránci Vídně.

27:23

26:59

Hosté dokázali ubránit dalo by se říci šestiminutové oslabení a hrají opět v pěti.

26:53

Kubát se napřáhl za modrou čárou a vystřelil, ale Kickert je bezchybný.

26:22

Až teď se Vídeňští osvobozují a vyhazují k Horákovi.

25:54

Domácí kombinují v okolí brány hostí a publikum je burcuje ke gólu.

25:34

Od modré pálí opět Pavelka, ale Kickert byl pozorný a puk má ve výstroji.

24:59

Hráčské lavici hostí byl udělen dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest si odpyká Rafael Rotter.

24:46

24:35

Hanzla zastavili v útoku hosté už za modrou čárou.

23:51

Další kdo to zkusil od modré byl Sklenička, ale ten těsně míjí bránu.

23:09

Po vyhraném vhazování dostal přihrávku na modrou čáru Pavelka, ale jeho rána narazila na betony Kickerta.

22:46

Jen co se vrátil na led, opět si bude muset odpykat trest. Za nedovolené bránění se posadí na trestnou lavici Troy Milam (VIE).

22:12

21:46

Ani tentokrát se Litvínovu nepodařilo udržet puk v obranném pásmu Vídně a musejí se pro něj vracet do středního pásma.

21:09

Hosté se osvobozují a nahozením si vybojovali vhazování u Horáka.

20:55

Pavelkovu střelu Kickert viděl a bez problému ji vyrazil.

20:29

Hostím se daří vyhodit puk do středního pásma kde jej drží na vlastních holích.

20:12

Vyloučen Troy Milam (VIE) na dvě minuty za podražení.

20:08

Ihned po buly se domácí dopustili zakázaného uvolnění.

20:01

V prvních dvaceti minutách nepadl jediný gól, což je příznivější pro domácí celek, kterému k postupu stačí remíza. Na hostech z Vídně byla vidět po celou třetinu snaha otevřít skóre a hlavně jako první neinkasovat. Tyč brankové konstrukce však zazvonila na obou stranách hřiště. Ani jeden z gólmanů nemá lehkou úlohu, ale prozatím drží oba dva svůj tým na 100%. Uvidíme co nám přinese druhá část hry, která začne přibližně v 17:49.

20:00

19:41

Nodlovu křížnou střelu z levého kruhu má Horák v lapačce.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny a skóre zatím ani jeden z týmu neotevřel.

18:15

Ibererovu střelu zastavil vlastním tělem Řehoř.

16:48

Dzieduszycki vystřelil z vrcholu levého kruhu a za zády Horáka cinkla tyčka!

16:25

Puk byl vyhozen mimo ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

16:02

Domácí tým hraje v plném počtu.

15:56

Zakázané uvolnění hostí.

15:47

Pretnar stál na konci kombinací a od modré vystřelil, ale jeho střelu zachytila hokejka domácích a ti se uvolňují a míří do útočného pásma.

15:14

Vídeň se usadila v útočném pásmu a zatím kombinuje.

14:59

Hořava se dostal ve vlastním oslabení úplně sám před Kickerta, ale střela mířila pouze do betonů gólmana hostí.

14:25

Domácí úspěšně projíždějí s pukem mimo své obranné pásmo.

14:02

Vyloučen Martin Kokeš (LIT) na dvě minuty za napadení.

14:00

Hosté mají výhodu.

12:30

Trávníček projel s pukem do útočného pásma okolo mantinelu, kde jej zkusil zastavit McLean, kterému se to nepodařilo.

12:04

Hráči mají čas na odpočinek, probíhá komerční přestávka.

12:04

Ofsajd zastavil kombinace Litvínova.

11:19

Nebezpečnou skákavou střelu dokázali obránci Litvínova vyrazit a míří do útoku.

11:07

Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se po pravici litvínovského gólmana.

10:10

Fraser po přihrávce z levého kruhu vypálil, ale Horák stihl zareagovat a puk vyrazit.

09:22

I Trávníčkova střela od modré pouze zaduněla o betony Kickerta.

08:47

Pavlík na poslední chvíli zachytil vyhozený puk Vídeňskými a udržel tak svůj tým v útočném pásmu.

08:12

Na druhé straně s pukem spěchal Martynek, ale ani následná dorážka jeho spoluhráče neprošla za brankovou čáru.

07:55

Nodl byl další kdo střelou ohrozil bránu domácích, ale Horák a jeho betony byly na správném místě.

07:39

Smolkovu nepovedenou přihrávku zachytili hosté a vracejí hru před Horáka.

07:00

Rotterovu střelu z pravého kruhu má Horák v náručí.

06:50

Po boji o puk za vlastní bránou domácí vyhodili až na zakázané uvolnění.

06:19

'Probíhá komerční přestávka.

06:19

Hra byla přerušena z důvodu hry vysokou holí.

05:08

Na modré se napřáhl Lukeš, ale střela byla tečována.

05:02

04:10

Vídeňští bojují o puk hlava nehlava a prováží jej do útočného pásma.

03:15

Jánský nyní dorážel puk, ale přes betony jej nepropustil Kickert.

02:43

Nodl měl možnost vystřelit z levého kruhu, ale puk mu ujel.

02:07

Hosté drží puk ve svém obranném pásmu a oba týmy střídají.

01:17

Hořava provezl puk do útočného pásma, kde zkusil vystřelit Řehoř, ale jeho střela neprošla přes obránce Vídně.

00:56

Domácím se nepodařilo probojovat středním pásmem a musí se vracet pro puk za vlastní bránu.

00:35

Fischer poslal první střelu z levého kruhu, Horák má puk v lapačce.

00:07

Úvodní buly vyhráli hosté, ale puk ihned přebírají Litvínovští.

00:01

Hráči jsou již nastoupeni proti sobě, připraveni na zahájení zápasu.

HC Verva Litvínov: Horák (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo, Kokeš, Gula – Lukeš, Hübl "A", Martynek – Trávníček "C", Hanzl, Jánský – Hořava, Piroš "A", Řehoř – Jurčík, Smolka, Písařík

UPC Vienna Capitals: Kickert (Lawson) – Lakos "C", Fraser, Iberer, Milam, Pretnar, Klimbacher, Peter, Nissner – McLean, Whitmore, Dzieduszycki – Rotter "A", Sharp, Gamache – Bois "A", Nodl, Fischer – Hartl, Schiechl, Grosslercher

Rozhodčí: Fraňo, Vinnerborg- Lhotský, Špůr.
Jak dnešní souboj dopadne a kdo se po jeho konci bude radovat ze setrvání v Lize mistrů, se dozvíme dnes ve večerních hodinách.
UPC Vienna Capitals

Vídenští nemají rozhodně co ztratit. Na Vervu ztrácí jeden gól a pokud by na ledě Litvínova zvítězili o jednu branku, došlo by tak na rovnost skóre a zápas by došel do desetiminutového prodloužení. Pokud by ale hosté dokázali Litvínov porazit o dvě branky či více, z postupu by se radovali právě oni. Zcela jistě tak půjde o pikantní souboj, nikdo si nenechá nic zadarmo, jde o hodně a žádný z týmů nebude chtít ustoupit. Do Litvínova navíc hokejisté Vídně cestují s novou posilou, a sice kanadským obráncem Tylerem Cumou, který mimo jiné oblékl i dres Minnesoty Wild.
HC Verva Litvínov

Hokejistům Litvínova se zatím v této soutěži daří, v první fázi CHL dokázali vyhrát ve všech čtyřech utkáních. Oba duely s francouzským Grenoblem a také s finským Espoo. Po zásluze tak Verva postoupila do play-off, kde byla znovu úspěšná, na ledě dnešního soupeře zvítězila těsně 4:3 a v dnešním utkání ji tak stačí i remíza k dalšímu postupu v CHL. Na tu však domácí Verva rozhodně nemůže spoléhat a zcela jistě udělá vše proto, aby bez větších komplikací nad vídeňským týmem zvítězila a prodloužila si tak účast v Lize mistrů.
Hezké pozdní odpoledne přeji všem příznivcům ledního hokeje. Hokejová Liga mistrů dospěla do vyřazovacích bojů a jeden z českých zástupců – HC Verva Litvínov se dnes v odvetě utká s rakouským týmem UPC Vienna Capitals.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

2:2

Branky a nahrávky: 47. Jánský (Pavlík), 65. Lukeš (Hübl) – 46. Rotter (Sharp), 51. Whitmore (Dzieduszycki, Milam)

HC VERVA Litvínov: Horák (Petrásek) – Kubát, Chaloupka, Sklenička, Pavlík, Pavelka, Frolo, Kokeš, Gula – Lukeš, Hübl "A", Martynek – Trávníček "C", Hanzl, Jánský – Hořava, Piroš "A", Řehoř – Jurčík, Smolka, Písařík

spusu Vienna Capitals: Kickert (Lawson) – Lakos "C", Fraser, Iberer, Milam, Pretnar, Klimbacher, Peter, Nissner – McLean, Whitmore, Dzieduszycki – Rotter "A", Sharp, Gamache – Bois "A", Nodl, Fischer – Hartl, Schiechl, Grosslercher

Rozhodčí: Fraňo, Vinnerborg- Lhotský, Špůr