5:1

konec (0:0, 4:0, 1:1)

17.09.2015, 18:40 • DRFG Arena • 5. kolo • Daniel Kinc

Ode mne je to z brněnské DRFG Areny vše, a tak Vám přeji příjemný zbytek čtvrtečního večera. U sledování dalších online přenosů na počtenou! (22:30:38)
Utkání je u konce. Domácí rozhodli celé utkání ve druhé třetině, kdy se prosadili hned čtyřikrát a dali tak jasně najevo, kdo dnes bude brát všechny body. Ve třetí třetině se oba celky prosadily dvakrát. Nejprve snížili v 55. minutě hosté zásluhou Betáka, ovšem ještě v té stejné minutě uzavřel brankový účet na konečných 5:1 přesnou střelou Garčic.

59:49

Poslední šanci měl ještě Fejko, ten však před prázdnou branku puk netrefil.

59:20

Domácí vyhodili puk až za branku Šoustala, hosté rozjíždějí jednu z posledních akcí.

58:54

58:40

Hosté se již radovali ze snižující branky, ovšem hlavní sudí dal jasně najevo, že puk brankovou čáru nepřešel, a tak se bude pouze vhazovat v obranném pásmu Komety.

58:09

Přesilovka Komety končí. Vyloučen Filip Nováček na dvě minuty za faul loktem.

58:00

V přesilové hře vyslal nebezpečnou ránu Nováček, s jehož pokusem si dokázal Šoustal poradit a puk vyrazil mimo tři tyče.

56:54

Další přesilovka pro Kometu. Vyloučen hostující Matěj Pavlovský na dvě minuty za hrubost.

56:50

Ke střele se dostal Filip Dvořák, jehož pokus skončil na pravém betonu připraveného Šoustala.

56:00

Utkání se víceméně pouze dohrává. U puku domácí, kteří se už do útoku nehrnou.

55:29

Zakázané uvolnění domácího celku.

54:34

Kometa právě vstřelila branku!
Domácí však rychle odpovídají. RICHARD GARČIC se skvěle uvolnil a poté postupoval sám na branku. Domácí útočník se rozhodl pro rychlou střelou, která zamířila přesně do pravého rohu Šoustalovy branky – 5:1! Asistence: Michal Kupčík, Jakub Boltvan.

54:18

Olomouc právě vstřelila branku!
Hosté snižují. Po přihrávce Jekliče se do zakončení prodral ŠIMON BETÁK, který pokazil Slavíčkovi naději na čisté konto. Asistence: Matic Jeklič, Miroslav Kuba.

53:18

Po levém křídle pronikl Havránek, který našel mezi kruhy volného Dvořáka, tomu ale střela nesedla a zamířila mimo tři tyče branky hostujícího celku.

52:23

Následovalo buly v obranném pásmu Komety, které domácí jednoduše vyhrál a znovu zakládají útočnou akci.

51:32

Na opačné straně se protáhl po pravé straně Fejko, ovšem bránící Švejda dokázal jeho přihrávku srazit do rohu.

50:49

50:45

50:21

Další dobrá možnost domácích! Po přihrávce Dvořáka se snažil puk usměrnit za záda Šoustala Havránek, avšak brněnský útočník nasměroval kotouč těsně vedle branky hostů.

49:40

Následně vypálil velmi nebezpečně obránce Štancl, ovšem i s tímto pokusem si dokázal poradit hostující brankář.

49:20

Ke střele se dostal na modré čáře Nováček, nicméně Šoustal dokázal jeho střelu po ledě vyrazit betonem do rohu.

48:51

Přesilovka však nevydržela domácím příliš dlouho. Vyloučen domácí útočník Robert Havlát na dvě minuty za podražení.

48:45

Přesilovku si po delší době zahraje také domácí tým. Vyloučen Jan Klvaňa na dvě minuty hákování.

48:15

47:20

Následně se domácí osvobodili vyhozením až za branku Šoustala.

46:43

Skvělou obrannou práci předvedl v obranném pásmu, který v leže dokázal zablokovat přihrávku před prázdnou branku!

46:15

Vyloučen Tomáš Havránek na dvě minuty za vražení na hrazení.

45:46

Domácí se v pokračující akci ale provinili faulem, hosté mají výhodu.

45:08

Hosté chybovali v rozehrávce v obranném pásmu a puku se ujal Garčic. Domácí útočník řešil akci pohotovou střelou, ovšem Šoustal jeho ránu dokázal vyrazit.

44:28

Hosty nyní zachránila tyč po střele Nováčka!

43:53

A následně nepřesná akce Hanáků končí zakázaným uvolněním.

43:30

Útočnou akci Olomouce zastavil ofsajd.

42:27

Třetí třetina je zatím hodně neurovnaná, oba celky hodně ztrácí puky a nedaří se jim přesně zakládat útočné kombinace.

41:52

Na opačné straně měl dobrou možnost Macuh, puk však nad beton Slavíčka nedokázal přesně zvednout.

41:13

Dobrou střel vyslal z mezikruží Havlát, ovšem Šoustal, který nahradil ve třetí třetině v brance Urbische, dokázal jeho střelu ukrýt v lapačce.

40:40

Hosté vyhráli buly a zakládají úvodní akci závěrečné dvacetiminutovky.

40:01

Druhá dvacetiminutovka je za námi. Brněnští rázně vykročili za výhrou, když svému soupeři nasázeli hned čtyři branky. O tu první se postaral přesnou střelou ve 26. minutě Biolek a o dalších pět minut později v přesilovce Havránek. Tříbrankový náskok dal Kometě v oslabení v 35. minutě po chybě obrany Nováček a o další čtyři minuty využil druhou přesilovku útočník Dvořák. Domácí celek tak odchází do kabin výrazně spokojenější.
Další třetina začne přibližně v 20:15.

40:00

39:27

Další vyloučení hostujícího celku. Na trestnou lavici usedá Šimon Beták na dvě minuty za sekání.

38:55

Domácí znovu využívají početní převahu. Po vyhraném buly se ke střele dostal po nahození Kratochvíla a následné přihrávce Havránka FILIP DVOŘÁK, který přesnou střelou zvyšuje na čtyřbrankový rozdíl – 4:0!

38:47

Přesilovka pro domácí. Hostující Jakub Heža vyloučen na 2 minuty za faul kolenem.

38:42

Následnou akci domácího celku zastavil čárový sudí – ofsajd.

37:55

Po chybě v rozehrávce hostí pálil z mezikruží domácí útočník Dupljaku, ten však trefil pouze pravý beton vyjetého Urbische.

37:28

A do třetice obrovská šance hostů! Puk se odrazil před prázdnou branku na hůl Ministra, který však z první trefil pouze skvěle se přesunujícího Slavíčka v bráně Komety!

36:44

Poté se skvěle protáhl domácí obranou Matěj Pavlovský, ten však tváří v tvář Slavíčkovi neuspěl a domácí brankář si z jeho střelou mezi betony poradil.

35:50

Dobrá příležitost hostí! Před brankou nebezpečně tečoval Müller, ovšem jeho lekhý pokus zamířil těsně vedle pravé tyče branky domácích.

35:21

34:55

Domácí celek se prosazuje také v oslabení! Hosté zachybovali při rozehrávce a puk se dostal k osamocenému FILIPU NOVÁČKOVI, který jej usměrnil přesně za záda Urbische – 3:0! Bez asistence.

34:09

Hosté kombinovali v útočném pásmu a ke střele se dostal Spurný, ten však branku minul.

33:21

Hra 5 na 5 ale nevydržela příliš dlouho, následovat bude další přesilovka pro hosty. Vyloučen domácí Jakub Boltvan na dvě minuty za podražení.

32:37

32:17

Dvořák dokázal vybojovat puk za brankou, nicméně rychle o něj přišel po zásahu jednoho z hostujících beků.

31:39

Domácí se zatím výtečně brání a nepouští hosty do útočného pásma.

30:37

Další přesilovka pro hosty z Hané. Vyloučen domácí Michal Kupčík na dvě minuty za hákování.

30:15

A přesilová hra je rychle využita! Dvořákova střela ještě mířila mimo, ovšem poté se puk po přihrávce Kubeše dostal na hůl TOMÁŠE HAVRÁNKA, který pohodlnou střelou zvýšil náskok domácího celku. Asistence: Jakub Kubeš, Filip Dvořák.

29:55

Kometa se usadila v pásmu a dostala hosty pod tlak. Ti si pomohli faulem a domácí čeká další přesilovka. Vyloučen Matic Jeklič na dvě minuty za hákování.

28:47

Šoustal nyní zachyboval při rozehrávce a puku se ujal Havránek, který však nedokázal nasměrovat přesnou přihrávku na brankoviště.

28:32

28:09

A znovu šance Komety v oslabení! Do samostatného úniku se vydal Garčic, který se pokusil Urbische propálit mezi betony, ten je však dokázal srazit včas a puk pokryl!

27:45

První minuta přesilovky Olomouce je za námi a hosté se zatím k nebezpečné střele nedostali.

27:06

Biolek vybojoval puk ve středu hřiště a poté skvěle ušetřil čas v útočném pásmu.

26:32

Druhá přesilovka pro hosty. Na dvě minuty vyloučen domácí útočník Hynek Grünwald za držení protihráče.

26:03

Další dobrou střelu vyslal z pravého kruhu Dvořák, ovšem Urbisch dobře máchl lapačkou a puk skryl v lapačce.

25:18

Domácí se ujímají vedení. Po skrumáži před branku se puk ocitl po přihrávce Dupljaka na holi MARTINA BIOLKA, který jej usměrnil přesně pod horní tyč, a poslal tak Kometu do vedení – 1:0! Asistence: Liridon Dupljaku.

24:33

Šoustal dokázal pokrýt další skrytý střelecký pokus, vhazovat se bude po jeho pravici.

23:50

23:30

A dokonce měli i další šanci. Po pravé straně unikl Havránek, ten však svůj pokus příliš přizvedl, a levou šibenici branky hostí tak těsně minul.

23:10

Domácí se dlouho bránili sevření hostů, ovšem po nepřesné přihrávce dokázali puk vyhodit až za branku Urbische.

22:56

Na opačné straně se hosté dostali k první přesilovkové střele, nicméně s pokusem Betáka neměl Slavíček žádné starosti.

22:17

Obrovská šance domácích v oslabení. Dvořák ujel do přečíslení s Havránkem a druhý jmenovaný dostal přesnou přihrávku, snažil se puk stáhnout do bekendu, ovšem Urbisch dobře zasáhl holí a puk domácímu útočníkovi vypíchl.

21:50

První přesilová hra pro hosty. Vyloučen domácí David Sedláček na 2 minuty za hákování.

21:21

První velká šance hostů! Jeklič zůstal zapomenutý za obranu, kam dostal přihrávku, ovšem puk mu utekl a poté již nedokázal hostující útočník píchnout puk za Slavíčkova záda.

20:49

Poté se vydal do útoku po levém křídle Boltvan, jehož ránu srazil hostující brankář do ochranné sítě.

20:26

Hned v úvodu druhé části vyslal nebezpečnou střelu domácí útočník Havlát, ovšem jeho pokus dokázal Šoustal nadvakrát i s obtížemi pokrýt.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je u konce. Branku jsme zatím neviděli, ačkoliv několik slibných šancí měli domácí hráči. Brankář Urbisch je ovšem zatím bezchybný a drží bezbrankový stav. Uvidíme, co nám přinese druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:21.

20:00

19:30

První třetina se chýlí ke konci, u kotouče domácí, kteří kombinují v obranné třetině.

18:58

Poté se znovu dostali dopředu domácí mladíci, ovšem pokus střílející Havláta byl zablokován.

18:20

Na opačné straně se ke střele z otočky dostal Heža, brankář Slavíček vyrazil jeho pokus vyrážečkou.

17:38

Domácí poté znovu zamkli Olomoucké v jejich obranném pásmu, nicméně ke střeleckému pokusu se nedostali.

16:57

I hosté zahrozili. Puk dostal přesně na střelu Fejko, jemuž však kotouč v rozhodující chvíli sjel z čepele.

16:26

Další zákrok si připisuje Šoustal, který pokryl nahození z pravého kruhu.

15:30

Kometa nyní mohla postupovat do akce 3 na 2, avšak po nepřesné přihrávce dokázala hostující obrana odpálit puk do bezpečí.

15:01

Domácím se přesilová hra vůbec nevyvedla, hosté se v pohodě ubránili.

14:28

13:16

Domácím se úvod přesilovky nedaří, hosté se již dvakrát dokázali osvobodit.

12:28

První přesilová hra pro domácí celek. Vyloučen hostující Metelka na dvě minuty za hrubost.

12:28

Hosté znovu podnikli rychlý brejk. Po přihrávce z hloubi vlastního pásma pálil Pavlovský, nicméně pouze do betonu připraveného Slavíčka.

11:22

Znovu se v útoku předvedl útočník Garčic, který zpracoval vysokou přihrávku, posléze mu však puk utekl až na hůl jednoho z hostujících obránců.

10:57

Znovu musel zasahovat Urbisch, který si dokázal poradit s pokusem Garčice.

10:39

Hra je nyní hodně neurovnaná. Oba celky předvádějí zbytečné ztráty.

09:40

Na opačnou stranu hřiště zamířil poté útočník Pavlovský, brankář Slavíček neměl s jeho střelou žádné potíže.

08:59

Za pár desítek vteřin pálil dobře také domácí Havránek, ovšem i s tímto pokusem si dokázal Šoustal poradit.

08:23

Kometa znovu přečíslila svého soupeře a ke střele se odhodlal z mezikruží Havlát, nicméně i jeho pokus byl zablokován důslednou obranou hostů.

08:02

Následně se hosté z Hané osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

07:33

Po chybě v rozehrávce Olomouce střílel Dupljaku, avšak jeho pokus byl sražen jedním z obránců mimo tři tyče hostující branky.

07:02

Hosté zůstali v pásmu a ke střele se dostal od modré čáry Klvaňa, jehož pokus ukryl Slavíček bezpečně v rukavici.

06:31

Dvořák se dostal ke střele od modré čáry a hostující brankář dokázal jeho střelu vykopnout betonem. Na opačnou stranu poté pospíchal Marek, kterému puk uzmul z hole brankář Slavíček.

05:58

Domácí jsou i nadále v tlaku, Šoustal opět přikryl puk a bude se vhazovat po jeho levici.

05:40

Další tutovka domácích. Grünwald dostal přesný pas na brankoviště, kde se otočil s pukem, ovšem svojí bekhendovou střelou branku hostujícího celku minul!

05:16

Po přihrávce mezi kruhy se ke střele dostal Švejda, ale jeho pokus byl zablokován do ochranné sítě.

04:20

Domácí poté vyhráli buly a hnali se do útoku, nicméně po nepřesné příhře o kotouč znovu přišli.

03:52

První zákrok si připisuje také domácí brankář Slavíček, který v poklidu ukryl v náručí nahození Macuha.

02:53

První větší šance domácích! Na kruh dostal přesnou přihrávku Švejda, jehož pokus vyrazil Urbisch pouze do strany, ovšem dorážející Havlát nedokázal usměrnit puk do branky!

02:33

Domácí se znovu dostali do útoku a po střele ze střední vzdálenosti, ukryl Šoustal puk v rukavici.

01:51

Následně se domácí osvobodili vyhozením do středního pásma.

01:32

Na opačné straně se ke střele dostal hostující obránce Rašner, jehož pokus byl ale zablokován.

00:43

Hned poté se po straně prodral s kotoučem Nováček, puk však nedokázal nasměrovat přesně před branku.

00:10

Brněnští vyhráli úvodní vhazování a ihned založili první útočnou akci.

00:01

Domácí dnes nastupují v tradičních bílých dresech, zatímco hosté oblékli červené trikoty.

Trenér: Pavel Pazourek.

HC Olomouc: Šoustal (Urbisch) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Metelka, Kališ, Rašner – Heža, Fejko, Beták, Pavlovský, Horák, Ministr, Macuh, Marek, Konečný, Jeklič, Müller, Kuba.
Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Pavel Lainka, Martin Musil.

Začátek utkání se zatím posouvá, neboť hosté z Hané uvízli na dálnici v koloně. Oficiálně začne utkání v 18:40.
HC Olomouc
Celek z Hané začal nový ročník lépe. Po třech odehraných zápasech se nachází na 3. místě ligové tabulky se ziskem 7 bodů a skóre 10:5. Jedinou porážku si Olomoučtí připsali hned v 1. kole, když prohráli 4:3 po nájezdech na ledě Jihlavy, nicméně další dvě utkání, doma s Třincem a na ledě Vítkovic, dokázali udržet ve svůj prospěch a připsali si výhry za 3 body.
HC Kometa
Brněnští mladíci zatím nezažívají příliš povedený úvod nového ročníku. Po třech odehraných zápasech, jelikož zápas 2. kola s Třincem se bude dohrávat v lednu, okupují 10. místo tabulky se ziskem 4 bodů a skóre 8:7. Jedinou výhru si Brněnští připsali před týdnem na domácím ledě s Jihlavou, kterou porazili 4:1, ovšem poslední utkání, které sehráli v sobotu na ledě Zlína, prohráli po prodloužení 4:3.
Vítám všechny fanynky a fanoušky z brněnské DRFG Areny. Dnes, v rámci 5. kola DHL Extraligy juniorů, přivítá domácí Kometa Brno na své ledě soupeře z Hané, HC Olomouc.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:1

Branky a nahrávky: 26. Biolek (Dupljaku), 31. Havránek (Kubeš, Dvořák), 35. Nováček, 39. Dvořák (Havránek, Kratochvíl), 55. Garčic (Kupčík, Boltvan) – 55. Beták (Jeklič, Kuba)

HC Kometa Brno: Slavíček (Gerža) – Furch, Švejda, Štancl, Sedláček, Kubeš, Kabelka, Kupčík, Kratochvíl – Tůma, Havlát, Dvořák, Nováček, Biolek, Garčic, Dupljaku, Havránek, Boltvan (C), Grünwald. Trenér: Pavel Pazourek.

HC Olomouc: Urbisch (od 41. Šoustal) – Nesvadba (C), Spurný, Klvaňa, Metelka, Kališ, Rašner – Heža, Fejko, Beták, Pavlovský, Horák, Ministr, Macuh, Marek, Konečný, Jeklič, Müller, Kuba. Trenér: Petr Fiala.

Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Pavel Lainka, Martin Musil