Hokejová Liga mistrů

ERC Ingolstadt – Växjö Lakers

5:3

konec (0:0, 3:2, 2:1)

03.09.2015, 19:00 • Saturn Arena • 5 • Skupina 15 • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 2.76 4.5 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Střely na branku v zápase:

ERC Ingolstadt: 22

Växjö Lakers: 24 (21:32:13)
Máme za sebou zápas plný branek, emocí a vyloučení. Skoro se ani nechce věřit, že první třetina tohoto mače skončila bez branek. Pak se totiž s góly roztrhl pytel a bylo na co koukat. Nakonec si domácí ERC Ingolstadt připisuje tři body do tabulky v základní skupině Ligy Mistrů a stává se prvním přemožitelem švédského klubu Växjö Lakers. Po osmibrankovém večeru se s vámi loučím a přejí hezký zbytek dne.

Jared ROSS - 5:3

59:52

Ingolstadt právě vstřelil branku!
Poslední tečka za tímto zápasem, tedy s největší pravděpodobností. Publikum ani nikdo na ledě dlouho netušil, jestli kus černé gumy do prázdné branky vůbec doskotačí, ale nakonec jej tam JARED ROSS odhodlaně nasměroval a o vítězi tohoto zápasu je tedy rozhodnuto, domácí si připíší body do tabulky. Asistence: Danny Irmen.

59:25

Hosté odvolávají brannkáře a zkoušejí hru v šesti mužích!

59:13

Už se rozběhla poslední minuta základní hrací doby, zatím je kotouč na hokejkách ERC ve středním pásmu hrací plochy.

58:46

Jedna střela za druhou, která létá na klec Ingolstadtu, ale buď je dokáže odrazit branková konstrukce, nebo samotný gólman. Také nyní se vhazuje v útočném pásmu Lakers.

58:06

Ve stejném čase si hostující družina vybrala oddechový čas.

58:06

Domácí Alexander Barta je ještě nucen jít pykat na trestnou lavici, takže opravdu okořeněný závěr základní hrací doby. Sedí za nedovolené bránění.

57:03

Je znát, že hokejisté v modrých trikotech se už ani v početní výhodě nikam tlačit nehodlají a především je pro ně prioritou udržet vedení.

56:20

Lakers se dostali s kotoučem do útočného pásma, i když hrají v oslabení. Brzy o něj ale přišli, Ingolstadt totiž poslal na ledovou plochu čerstvé síly.

55:43

Ale hosté mají rázem problém. Robin Soderqvist dostává pět minut a osobní trest navíc za zásah do oblasti hlavy a krku a oslabuje tak svůj tým ve chvíli, kdy to nejméně potřeboval.

REDDOX - 4:3

55:22

Växjö právě vstřelila branku!
Šance na dorovnání výsledku v posledních minutách zápasu pro švédský celek přeci jen žije. Stačila chvilka nepozornosti a rázem se musejí hokejisté ERC strachovat o výsledek. Do sítě totiž brankáři Ingolstadtu proletěl kotouč, který skoro až od modré čáry vyslal jeden z obránců na brankoviště, od tama jej do zařízení doklepl připravený LIAM REDDOX. Možná nás čeká hodně zajímavý konec základní hrací doby. Asistence: Josh Hennessy, Ilkka Heikkinen.

54:45

Souboj o kotouč u mantinelu nakonec zvládli lépe domácá hráči a jeden z nich se pak dostal do samostatného úniku na branku. Bekhendový pokus ale v síti neskončil.

54:23

Střela jednoho z mužů týmu Växjö Lakers hned po vhazování. Ale Pielmeier na ni dobře viděl, takže neměl problém ji ukrýt do své lapačky.

53:58

Dvojice obránců v modrém trikotu se dostala s pukem až za modrou útočnou čáru, aby mohla případně i pálit. Ale nakonec domácí raději vystřídali.

5:3

Branky a nahrávky: 33. Kubalík (McNeil, Tatíček), 35. Ross (McNeil, Kohl), 38. Laliberte (Tatíček, Greilinger), 52. Greilinger (Laliberte, Tatíček), 60. Ross (Irmen) – 26. Lundh (Hillding, Varakas), 35. Murphy (Kiiskinen, Rosen), 56. Reddox (Hennessy, Heikkinen)

ERC Ingolstadt: Ti. Pielmeier (Eisenhut) – Schopper, Friesen, McNeill, Kohl, Köppchen, Wagner, Kronthaler, Schütz – Laliberte, Tatíček, Elsner – Lebler, Irmen, Ross – Greilinger, Kubalík, A. Barta – Schmidpeter, B. Barta, Th. Pielmeier

Växjö Lakers: Steen (Andren) – Murphy, Larsson, C. Rosen, Heikkinen, Laasko, Varakas, Martinsson – Gynge, Kiiskinen, R. Rosen – A. Johansson, Hillding, Lundh – Hennessy, Froberg, Reddox – Soderqvist, Josefsson, M. Johansson – Rydahl

Rozhodčí: Warschaw (AUT), Piechaczek – Gossmann, Kohlmüller (oba GER)

Diváci: 2 092