3:0

konec (0:0, 1:0, 2:0)

03.09.2015, 19:00 • DNB Arena, Stavanger • 5 • Skupina 12 • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.57 4.5 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (21:21:36)
Statistiky

Střely na branku: 34:17
Zásahy brankářů: 17:31
Úspěšnost zásahů: 100 % : 91,18 %
Trestné minuty: 16:28
Utkání sledovalo 3 220 diváků.
Je dobojováno a ze tří bodů se raduje tým Stavangeru. Ten o své výhře definitivně rozhodl ve třetí třetině, kdy gólman Smith několikrát podržel svůj celek a střelecky se prosadili Johansson a v power play Kuopia i Kissel. Stavanger si tak zajistil postup do další fáze, Kuopio si o druhé postupové místo zahraje s Třincem.

59:31

Ještě jedno přerušení hry, hosté se dopustili postavení mimo hru.

58:53

Zápas se už jen dohrává, domácí publikum aplauduje svým oblíbencům.

Dan KISSEL - 3:0

58:20

Stavanger právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto. DAN KISSEL si ve středním pásmu zpracoval těžký puk, z pokleku se zvládl dostat na brusle a bekhendem poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.

58:00

Jsou tu poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:18

Domácím se v závěru oslabení podařilo vyhodit přes všechny čáry.

57:00

Smith drží nulu i po dlouhém závaru, kdy už bránící čtveřice neměla mnoho sil! Nikko, ani Ruohomaa puk za brankovou čáru nedostrkali.

56:13

Kiplelainen je na střídačce, začíná power play Kuopia!

56:13

Domácí si berou oddechový čas.

56:13

Ten nyní dobře zareagoval proti bombě od modré čáry i proti dorážce, kterou na něj zkoušel Ruohomaa.

56:06

Před brankovištěm se s pukem rychle otočil Sebok, zblízka ale Smithe nepřekonal. Ten ucpal všechny mezírky.

55:19

Nyní ale budou hrát ve čtyřech, neboť za podražení dostal dvouminutový trest Stian Hoygard.

55:12

Domácí se už nikam neženou, pouze dobře brání vlastní pásmo.

54:00

Zleva se před branku natlačil Roste Fossen, jeho střelu z úhlu ale brankář zvládl vytěsnit.

52:30

Po pravé straně se do slibné akce dostal Trettenes, švihem vypálil, puk ale prosvištěl kolem Kilpelainena a skončil na zadním mantinelu.

51:56

Domácí Kissel za potlesku velice slušně zaplněných tribun uklidňuje situaci a za vlastní brankou čeká na spoluhráče, až vystřídají.

50:41

Timonen se vyhýbal bránícímu hráči, ten jej ale vykolejil natolik, že místo střely skončil v rohu.

50:01

Začalo posledních deset minut základní hrací doby.

49:01

Domácím nevyšel pokus o přihrávku do středního pásma, puk skončil na zakázaném uvolnění.

47:51

Stavanger je po druhém gólu očividně v pohodě a i nadále se tlačí do útoku.

Jonas JOHANSSON - 2:0

46:35

Domácí tým jde do dvoubrankového vedení! I nyní Stavanger udeřil v přesilové hře, když po přesné rozehře pálil z levé strany JONAS JOHANSSON a Kilpelainen se nestačil včas přemístit. Asistence: Dan Kissel, Andy Sertich.

45:51

Hry v pěti si hosté příliš neužili, neboť na trestnou lavici míří Joona Harjama. Provinil se hákováním.

44:41

Kuopio je v plném počtu, Jokela se vrátil do hry.

44:28

Další střelecké pokusy Stavangeru, obrana hostů ale pracuje velmi dobře a pomáhá svému brankáři.

43:20

Domácí zamkli soupeře v pásmu, od pravého mantinelu střílel Johansson, branky však nedocílil.

42:41

Přesilovka pro Stavanger, 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku dostal Mikko Jokela.

42:34

Nyní už byl překonán, ale puk nakonec skončil nad jeho brankou.

42:04

Kilpelainen předvedl parádní zákrok lapačkou, když do ní chytil prudkou Trettenesovu střelu přes obránce.

41:25

Hraje se dlouho bez přerušení, zatím ale bez vážných střeleckých pokusů.

Trestné minuty: 14:14
Po druhé třetině jsou více spokojeni domácí hráči, vedou totiž těsně 1:0. Jediná branka padla v 35. minutě, kdy Kristiansen bleskově využil přesilovou hru. Těch bylo ve druhé části k viděni opravdu velké množství, hrálo se totiž tvrdě, přibývalo nervozity a rozhodčí měli plné ruce práce. Gólmani tak v oslabeních měli dostatek příležitostí ukázat své umění a i proto je skóre tak hubené. Nic však není rozhodnuto, můžeme se těšit na třetí třetinu.

40:00

39:43

Domácí se pustili do ještě jednoho útoku, skončili však těsně za útočnou modrou.

38:46

V rohu za brankou hostů probíhaly souboje několika dvojiček, Stavanger poté nedokázal udržet pásmo.

37:58

Stavanger je v plném počtu.

37:35

Podobné dopadl i Ruohomaa, ani on nedostal ideální pas a z pravého kruhu místo střely vysílal křížný pas. Z něj už Kuopio neudeřilo.

36:32

Hostující Lyytinen už napřahoval k tvrdé ráně, jenže dostal puk na bekhend a místo střely musel rozehrávat.

35:58

Přesilovku si teď zahraje Kuopio, Josh Soares už míří na trestnou lavici s dvouminutovým trestem za podražení.

35:09

Finský tým se snažil o rychlou odpověď, střela z mezikruží však byla zablokovaná a Smith nemusel zasahovat.

Tommy KRISTIANSEN - 1:0

34:32

Přesilovka je rychle využitá! Na pravý kruh dostal puk TOMMY KRISTIANSEN a nekompromisní ranou otevřel skóre tohoto utkání. Asistence: Dan Kissel, Andy Sertich.

34:26

Tak už zase ne... Dvě minuty za faul na útok zakládajícího hráče obdržel hostující Joni Nikko. Provinil se hákováním.

33:38

Po hodně dlouhé době se zase hraje v pěti lidech na obou stranách.

32:49

Kilpelainen opět v akci, nyní musel krotit střelu Kissela. Vhazuje se po gólmanově levé ruce.

32:26

Už to vypadalo, že by se domácí mohli dostat do zakončení, jenže Johanssonovi v rozhodujícím okamžiku utekl puk do rohu.

31:38

Další vyloučení, tentokrát na straně Kuopia. Dvě minuty za nedovolené bránění si vysloužil Patrick Davis.

31:13

Lorentzen se za pomoci týmového lékaře dostal na střídačku, vše ale zůstalo bez trestu.

31:11

Domácí publikum je nyní hodně rozezleno, neboť v útočném pásmu Stavangerz zůstal ležet na ledové ploše Lorentzen, hra však pokračovala před Smithovou bránou.

30:40

Od levého mantinelu střílel Roste Fossen, Kilpelainen si lapačkou připsal další zákrok.

30:21

Hraje se ve čtyřech na obou stranách, hosté se nyní dopustili zakázaného uvolnění.

29:38

Hosté vyhazují až za branku Stavangeru, domácí pospíchají do dalšího útoku.

29:26

Solbergovo nahození od modré čáry skončilo v chráničích brankáře Kilpelainena.

28:44

Domácí hrají přesilovku čtyř proti třem.

28:44

Mikko Jokela si za svůj zákrok vysloužil dvě minuty za sekání.

28:44

Domácí Kissel vystřelil z mezikruží, jenže minul. Po jeho střele byl atakován Jokelou a na ledě je zase rušno...

28:01

A aby toho nebylo málo, tak domácí Kristian Forsberg obdržel dvě minuty za nesportovní chování.

28:01

Tresty jsou následující. Domácí Tommy Kristiansen dostal dvě minuty za nedovolené bránění a dvě minuty za hrubost, hostující Jussi Timonen dvě minuty za hrubost.

28:01

Šarvátka v útočném pásmu Stavangeru, do sebe se pustili domácí Kristiansen a hostující Timonen.

27:57

Kuopio hraje ve čtyřech.

27:42

Je tu krátká přesilovka pět na tři, neboť Patrick Davis dostal dvě minuty za sekání.

27:28

Další rychlá kombinace, Kilpelainen se měl co ohánět, ale i nyní tlaku odolal.

26:49

Závar před brankou finského týmu, aktivní tam byl po své střele Kristiansen, přesila obránců jej ale dokázala uhlídat.

25:57

Nyní si přesilovou hru zahrají hráči Stavangeru, dvě minuty za sekání si šel odpykat Janne Keranen.

25:46

Na levou stranu dostal puk domácí Trettenes, jeho střela švihem skončila na připraveném Kilpelainenovi.

24:49

Domácí hrají opět v plném počtu.

24:35

Od modré pálil Lyytinen, puk se odrazil od gólmana Smithe.

24:03

Neuspěl ani Jokela, hostům se pískal ofsajd.

23:45

Domácí vyhazují přes všechny čáry, publikum je odměňuje potleskem.

23:01

Útočnou akci Kuopia načal Lyytinen, jenže hosté poměrně brzy ztratili puk...

22:49

Přesilová hra pro hosty. Dvouminutový trest za držení hole obdržel Stian Hoygard.

22:20

Přihrávku do jízdy dostal hostující Sebok, byl však v nájezdu těsně bráněn a do zakončení se nedostal.

20:57

Domácí se rychle dostali na druhou stranu kluziště, přihrávku na brankoviště dostal Kristiansen, jenže jeho pohotovou střelu dokázal Kilpelainen lapit!

20:33

Přihrávka na Davise byla příliš prudká, puk skončil za brankou Stavangeru.

Trestné minuty: 4:2
Je za námi první dvacetiminutovka, ve které jsme se branky nedočkali. Scházelo větší množství šancí, oba týmy hrály v obraně opravdu důsledně a pokud už něco prošlo, zasáhli gólmani Smith s Kilpelainenem. Na branky si musíme počkat minimálně do druhé třetiny.

20:00

19:09

Po pravé straně to vzal domácí Roste Fossen, nedokázal se však prokličkovat do střelecké pozice a o puk přišel.

18:55

Skupinka hráčů zašlápla puk v pásmu Stavangeru, vhazovat se bude po Smithově pravici.

18:20

Halonen už napřahoval k zakončení od modré, nakonec si to ale rozmyslel a pouze nahodil po prknech.

16:49

Po nahození od modré a nepříliš důsledném zákroku gólmana Kilpelainena se k bekhendové dorážce dostal Kissel, tu už ale brankář zvládl bravurně vyrazit.

15:47

Halonen si počkal, až jeho spoluhráči vystřídají a sám pak založil postupný útok Kuopia. Daleko se ovšem hostující tým nedostal.

14:52

Timonenovo nahození Smith viděl a dokázal puk vyrazit mimo svou branku.

14:00

První třetina je spíše bitvou o střední pásmo, šancí mnoho není. Obrany pracují opravdu dobře.

12:24

Od pravého mantinelu nahazoval domácí Mostue, puk prolétl těsně kolem branky Kuopia!

11:42

Hoygard je na ledové ploše, Stavanger hraje v plném počtu.

11:05

Konečně slibná šance. Lyytinen si najel zleva do pásma, křížným pasem vybídl Jokelu, jeho rána ale skončila na připraveném Smithovi.

10:45

Nyní se dokonce dopustili postavení mimo hru...

10:33

Přesilové hry zatím nejsou silnou stránkou ani jednoho týmu, hosté se nyní doslova trápí a nemohou se dostat do pásma.

09:42

Další přesilovka pro Kuopio. Dvě minuty za hákování obdržel Stian Hoygard.

08:37

Chybná rozehrávka Stavangeru, tu vystihl Keranen, sám však nedokázal rozvinout akci svého týmu.

08:00

Rychlá akce hostů. Nahození z pravé strany skončilo bez zakončení v rohu, druhý pokus v podání Halonena opustilo led. Následuje komerční pauza.

07:08

Domácí reklamovali, že Kuopio hrálo chvíli v šesti, i nyní se bez přerušení pokračuje ve hře.

06:38

I Stavanger se v oslabení ubránil, hraje se pět proti pěti.

06:10

A znova.

05:47

Puk je až u Kilpelainena, Kuopio začíná z vlastního pásma.

05:27

Po rychlé kombinaci pálil z levé strany Jokela, puk však opustil ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu, střelu nikdo netečoval.

04:38

Dlouho se ale v pěti nehrálo, protože za podražení byl vyloučen domácí Rudolfs Balcers.

04:25

Hosté jsou v plném počtu, Jokela se vrátil do hry.

04:05

V rohu kluziště se odehrály dva tvrdé zákroky proti domácím hráčům, rozhodčí však zůstali v klidu, vylučovat se nebude.

03:22

Hosté vyhodili přes všechny čáry, Stavanger tak musí začínat od nuly.

02:25

První přesilovka pro Stavanger, za sekání Medhuse dostal dvouminutový trest Mikko Jokela.

01:29

Hosté vyváží puk z vlastní třetiny, na začátku celé akce je Sebok.

00:37

Domácí se ihned ze svého prvního útoku dostali do slibné šance, Kilpelainen si však se sólovým únikem poradil a puk vytlačil do rohu.

00:01

Stavanger Oilers: Smith (Holm) – Sertich, Solberg, Bruneteau, Sveum, Bruneteau, Rokseth, Johannesen, Henriksen, Mostue – Kissel, Soares, Balcers – Dahl-Andersen, Forsberg, Kristiansen – Lorentzen, Trettenes, Johansson – Roste Fossen, Hoygard, Medhus. Trenér: Petter Thoresen.

KalPa Kuopio: Kilpelainen (Perhonen) – Lyytinen, Jokela, Timonen, Mikkola, Halonen, Lukka, Piiponen, Hamalainen – Keranen, Rissanen, Davis – Bengtsson, Ruohomaa, Mankinen – Pitkanen, Sebok, Nikko – Riikola, Kinnunen, Harjama. Trenér: Pekka Virta.

Rozhodčí: Bastian Haupt (GER), Roy Stian Hansen (NOR) – Gjermund Bakli, Håvar Dahl (oba NOR).
Oba týmy jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne!
Zápas v DNB Areně začne v 19 hodin, takže si na tuto dobu nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Zápas budou jako hlavní řídit Bastian Haupt z Německa a Roy Stian Hansen z Norska. Jako čároví budou působit Gjermund Bakli a Håvar Dahl, oba z Norska.
V prvním vzájemném utkání byl úspěšnější tým z Kuopia, když na vlastním ledě vyhrál 2:1. Za finský tým se trefili Santteri Lukka a Patrick Davis, za Stavanger snižoval v úvodu třetí třetiny Tommy Kristiansen.
Ve skupině je stále o co hrát, postup je pro všechny týmy otevřený. Zatím vede Kuopio se ziskem pěti bodů, Stavanger je druhý se čtyřmi a třetí Třinec nasbíral tři body.
Dobrý podvečer u hokeje. Dnes se společně podíváme na duel Champions League, kde se ve skupině 12 střetnou týmy Stavanger Oilers z Norska a KaIPa Kuopio z Finska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

3:0

Branky a nahrávky: 35. Kristiansen (Kissel, Sertich), 47. Johansson (Kissel, Sertich), 59. Kissel

Diváci: 3 220