1:2 7:6 (5), 3:6, 3:6, 0:3; A-40

skreč Mayer

31.08.2015, 20:32 • 1. kolo • Tomáš Podávka sk

Tipsport: 4.05 1.25 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Florian Mayer si po jednom z úderom privodil nejaké zranenie a po porade s lekárom z turnaja odstupuje a Martin Kližan postupuje do druhého kola. (23:11:52)

A-40

Tesný aut Martina Kližana na returne a výhodu má Mayer.

40-40

Ktorý však bohužiaľ nepremieňa po nevynútenej chybe.

30-40

Kraťasom si Martin vytiahol na sieť Mayera a potom pohodlne si vybojoval brejkbol.

30-30

Martin Kližan mal výmenu výborne rozohratú, ale nakoniec sa zo zisku fiftínu teší nemecký tenista.

15-30

Loptu získava Mayer.

0-30

Florian Mayer pôsobí rezignovane a robí svoju piatu dvojchybu.

0-15

Martin to má už úplne pod kontrolou a ďalším stopbalom ukončil výmenu.

0:3

Ďalší gembol Martin Kližan premieňa a vo štvrtm sete vedie na začiatku už 3:0 a má vykročené za postupom do druhého kola.

15-40

Dvojchybou čísli 6 si to pokazil.

0-40

Martin môže pri svojom servise získať druhú čistú hru v rade.

0-30

Perfektný stopbla z rakety Martina Kližana.

0-15

Mayerov return končí len v aute.

0:2

Martin Kližan sa výborne ubránil súperovi a potom výmenu ukončil do prázdného kurtu a berie servis Mayerovi hneď v úvode štvrtého setu.

30-40

Hneď v druhej hre si Martin vybojoval úderom do protipohybu jeden brejkbol.

30-30

Mayer nehraje veľmi v pohode a ľahký úder pokazil.

30-15

A opäť to isté.

15-15

Martin teraz posieal loptičku na returne len do siete.

0-15

Na servise Mayer začína dvojchybou.

0:1

Po výbornom kraťase sa mu to darí a Martins a v štvrtom sete ujíma vedenia 1:0.

0-40

Martin má po chybe Mayera šancu na čistú hru.

0-30

Loptu získava Kližan.

0-15

Štvrtý set začína Martin výborným prvým servisom.

0:0

Hra Martina Kližana nie je najlepšia, ale Florian Mayer predvádza o triedu horší tenis a snáď ho už Kližo zlomil v tomto sete.

3:6

Return Kližana bol bezchybný a Martin otáča stav zápasu z 0:1 na 2:1 na sety úplne zaslúžene.

15-40

Dvojchyba Mayera a dva setboly pre Martina Kližana.

15-30

Martinovi záver tohto tretieho setu vychádza podľa predstáv a skvelým bekhendom ide do vedenia 30:15.

15-15

Teraz však Martin zbytočne posiela loptičku do autu.

0-15

Krásne to zahral Martin v tejto výmene a na forhendový winner po čiare nemal Mayer nárok.

3:5

Ďalší nábeh na sieť sa skončil úspešným volejom a Martin vedie v treťom sete už 5:3.

15-40

Return Floriana Mayera končí len v aute a Martin má dva gemboly.

15-30

Martin na sieti zahral opäť výborne a stopvolej bol bezchybný.

15-15

Úder Mayera sa obtrel o pásku, ale Martin bol pri sieti a loptičku poslla na durhú stranu tak, že Mayer nemal šancu.

15-0

Poďme Martin. Začína nie najlepšie náš tenista pri svojom servise.

3:4

A tak sa aj deje. Martin Kližan smečom výmenu ukončil a berie servis Mayerovi po druhýkrát v tomto geme a v treťom sete vedie 4:3 a ide servovať.

40-A

Martin krásne obhodil Mayera na sieti a bolo by dobré, keby tento brejkbol už premenil.

40-40

Zbytočná chyba na returne od slovenského tenistu.

40-A

A ďalší riskantný return skončil presne tam, kde to Martin aj chcel umiesniť.

40-40

Martinovi sa nepodarilo využiť ani jeden z brejkbolov. Zhoda.

30-40

Škoda tohto returnu, keď po druhom servise Mayera trafil loptičku len do siete.

15-40

Martin zariskoval tento úder a napálil to na polovicu Mayera a dobre spravil. Má dva brejkboly.

15-30

Martin však o tento gem bojuje a vyhráva 30:15 po chybe Mayera.

15-15

Všetko si vynahrádza kvalitným prvým servisom.

0-15

Mayer začína na svojom servise nevynútenou chybou, keď netrafil polovicu prázdneho kurtu.

3:3

Martin Kližan aj napriek menším problémom vyrovnáva stav tretieho setu na 3:3.

40-A

Florian robí chybu a Martin Kližan má jeden gembol aby vyrovnal stav druhého setu.

40-40

Chvíľu sa nevedelo na kurte, či loptička Kližana skončila v kurte, alebo nie.

40-30

Pekným bekhendom si Florian Mayer vybojoval brejkbol.

30-30

Po nepresnom returne Floriana Mayera sa podarilo Kližovi vyrovnať.

30-15

Rozumná hra priniesla Martinovi úspech.

30-0

Florian si výborne nabehol na sieť, kde ukončil výmeno smečom a Kližan má opäť pri servise problémy.

15-0

Florian Mayer to zahral na sieti majstrovsky a pri servise Kližana ide na začiatku gemu do vedenia.

3:2

Florian Mayer si však servis udržal a treťom sete vedie 3:2.

40-15

Tentokrát napálil return na druhú stranu a prekvapivo skončil v kurte.

40-0

Martin spravil v tomto geme štyri chybi a razom prehráva 40:0.

30-0

Nie veľmi zaujímavý tenis sa hraje na kurte čislo 10. Je to len o chybách.

15-0

Veľmi nepodarený return Martina Kližana.

2:2

Martin Kližan napokon vyrovnáva stav tretieho setu na 2:2.

30-40

Florian Mayer hraje čudné úder y z bekhendu vo výskoku a veľmi často ich kazí, ako aj teraz.

15-40

Alep prichádza zbytočná chyba Kliža, loptičku poslal len do siete.

15-30

Lob Florianovi Mayerovi vôbec nevyšiel a Martin pri svojom servise vedie 30:15.

15-15

Po perfektnom returne Mayer vyrovnáva.

0-15

Florian Mayer nemá medzihru vôbec kvalitnú a to by mal Martin využívať a nerobiť chyby.

2:1

Druhý brejkbol už patrí Martinovi Kližanovi, ktorý tak hneď v nasledujúcej hre si berie späť požičané.

30-40

Ten prvý však nepremieňa, pretože jeho bekhend zastavila sieť.

15-40

Ďalší výborne zahratý útok od Martina Kližana a Martin má dva brejkboly.

15-30

Martinov return dopadol presne na čiaru.

15-15

0-15

KLižanovi kraťas veľmi nevyšiel, ale fiftín získava aj napriek tomu, pretože Mayer neprehodil loptičku cez sieť.

2:0

Florian Mayer nakoniec berie servis Kližanovi hneď na začiatku tretieho setu a má veľku výhodu do ďalšieho priebehu.

40-30

Florian Mayer má hneď na začiatku tretieho setu jeden brejkbol.

30-30

Prichádza aj ďalšia chyba Mayera a stav je už vyrovnaný.

30-15

Kližo si pomáha kvalitným prvým servisom, ktorý Mayer nedokázal vrátiť do kurtu.

30-0

Martin posiela loptičku mimo kurtu a pre Floriana sa črtá šanca na brejk.

15-0

Výborný lob Floriana Mayera a aj ďalší smeč bol bezchybný od nemeckého tenistu.

1:0

Kvalitným prvým servisom premieňa Florian hneď svoj prvý gembol a v treťom sete sa ujíma vedenia 1:0.

40-15

Nemec má po returne Kližana dva gemboly.

30-15

Siedme eso Floriana Mayera.

15-15

To isté sa stalo tentokrát aj jeho súperovi a Martin vyrovnáva.

15-0

Martin vo výmene ťahal za kratší povraz a loptičku poslal do autu.

3:6

Spôsobom servis volej ukončil Martin Kližan druhý set a vyrovnáva stav zápasu 1:1 na sety.

30-40

Martin má po chybe súpera druhý setbol v tomto sete a prvý pri svojom servise.

30-30

Mayerovi loptička odskočila nie podľa predstáva a jeho úder končí až v aute.

30-15

Martin vymýšla a môže sa mu to vypomstiť.

15-15

Teraz mu to nevyšlo a jeho bekhend skončil v sieti.

0-15

Martin začal tento dôležitý gem presnou hrou a vybojoval prvý fiftín.

3:5

Florian Mayer nakoniec predsa len znižuje a ešte stále je v hre o druhý set.

A-40

Martin sa k ďalšiemu setbolu zatiaľ nedostáva.

40-40

Mayer kraťasom odvracia brejkbol, ktorý bol zároveň aj setbolom.

30-40

Martin Kližan má setbol už pri servise svojho súpera.

30-30

30-15

Po nepresnom returne Kližana získava Florian aj ďalší fiftín.

15-15

Chybu z predošlej výmeny napravuje Mayer presným úderom na čiaru.

0-15

Druhá dvojchyba nemeckého tenistu v zápase.

2:5

Teraz už Martin tento gem ukončil a zvyšuje stav druhého setu už na 5:2.

30-40

Ďalšia dvojchyba Martina Kližana. Už druhá v tomto geme.

15-40

Return Mayera sa doplachtil až do autu a Martin má dva gemboly.

15-30

Nesústredený Martin robí už svoju štvrtú dvojchybu.

0-30

Return Floriana Mayera končí len v sieti.

0-15

Vo výmenách je jasne lepľí Martin, ktorému stačí len vracať loptičku cez sieť na druhú stranu kurtu.

2:4

Martinovi sa nakoniec nepodarilo prleomiť servis Mayera po druhýkrát v rade a Mayer znižuje na 2:4.

A-40

40-40

Mayer esom odvracia brejkbol.

30-40

Martin momentálne lieta po kurte, ale jeho súper sa len prizerá.

30-30

Ďalší prekrásny bekhendový return po čiare prináš Martinovi vyrovnanie na 30:30.

30-15

Kližan si dovoľuje viac a výborným kraťasom ukončil výmenu.

30-0

Aj ďalší return Kližana končí úplne mimo kurtu.

15-0

Dobre umiestnený servis Floriana Mayera mu priniesol fiftín.

1:4

Martin pridáva aj piate eso v zápase a svoje vedenie v druhom sete navyšuje už na 4:1.

0-40

Výborný servis nášho tenistu a return Mayera skončil len v sieti.

0-30

Eso Martina Kližana a vedenie 30:0.

0-15

Tento moment by mohol Martinovi pomôcť a mohol by sa stať lepším hráčom na kurte.

1:3

Ďalší famózny return Martina Kližana, ktorý tak v druhom sete berie servis Mayerovi a zvyšuje vedenie na 3:1.

30-40

Martin si výborne pomohol returnami a má brejkbol. Opäť.

30-30

Krásne do protipohybu poslal loptičku Martin Kližan a vyrovnáva na 30:30 tento gem.

30-15

Teraz to vyzeralo tak isto výborne, lenže pokus Kliža zastavila sieť.

15-15

Martin Kližan predviedol skvelý forhendový return.

15-0

1:2

Florian posiela return do siete a Martin sa dostáva opäť do vedenia v druhom sete.

40-A

Výhoda Kližan.

40-40

Florian Mayer nepremieňa ani druhý brejkbol, Martin ho odvrátil vlastnou aktivitou.

40-30

Prvý brejkbol odvracia Kližan esom.

40-15

Florian Mayer krásne obhodil Kližana na sieti a v druhom sete má hneď na začiatku dva brejkboly.

30-15

Return Mayera skončil v kurte, ale Kližan už posiela loptičku len do siete,

15-15

Naštastie vyrovnáva priamym bodom po servise.

15-0

Dvojchybou začína tento gem slovenský tenista.

1:1

Return Martina Kližana končí v aute a Florian Mayer vyrovnáva.

A-40

Dobre rozohratá výmena sa skončil blbou chybou nášho tenistu, ktorý mal jasne navrch.

40-40

Martin doťahuje stav druhého gemu v druhom sete na zhodu.

40-30

Martin ešte bojuje o tento gem a bekhendom po čiare znižuje na rozdiel jedinej výmeny.

40-15

Čistá hra to nebude, pretože Kližanovi vyšiel vynikajúci return.

40-0

Čistou hrou môže Mayer vyrovnať druhý set.

30-0

Šiestym esom zvyšuje Mayer vedenie v tomto geme.

15-0

Martin nehrá ani zďaleka tak dobre, ako sme boli zvyknutý.

0:1

Ten druhý sa mu už odvrátiť nepodarilo a Martin sa ujíma vedenia v prvom sete.

30-40

Prvý gembol Mayer odvracia presným returnom na čiaru.

15-40

Kvalitný prvý servis a dva gemboly pre slovenského tenistu.

15-30

Martin ukazuje tiež, že na sieti vie zahrať kvalitný úder.

15-15

Kližo si pomáha kvalitným prvým servisom.

15-0

Florian Mayer začína druhý set úsešným fiftínom na sieti.

7:6

Priamim bodom po Florian Mayer ujíma vedenia v zápase.

6-5

Druhý servis si však Martin nepodržal a Florian Mayer má setbol. Prvý v tajbrejku.

5-5

Martin Kližan vyrovnáva stav tajbrejku na 5:5 aj keď s menšíma problémami.

3-5

A je vyrovnané. Aj v tajbrejku je to hra, že každy chvíľku ťahá pílku.

3-4

Ale Martin posiela loptičku len do siete a minibrejk je preč. Škoda.

2-4

Florian Mayer odovzdane posiela return do autu.

2-3

Martin Kližan získal tretí bod v tajbrejku v rade a Mayera to rozhodnutie empajtového rozhodcu rozhádzalo.

2-2

Úspešný kraťas Martina Kližana znamená vyrovnanie.

2-1

Martin loptičku posiela do autu a aut bol aj zahláseny, ale empajrový rozhodca opravil výrok čiarového.

2-0

Najrajšia výmena zápasu prišla v tajbrejku a vybojoval si ju pre seba Florian Mayer, ktorý tak má jeden minibrejk.

1-0

Florian Mayer začína svojím piatym esom.

6:6

Ten aj premieňa a o víťazoví prvého setu rozhodne skátena hra.

30-40

Krásny forhendový úder Kližana do protipohybu mu prináša jeden gembol.

30-30

Martin len svojími chybami dáva šancu nemeckému tenistovi. Dvojchyba.

15-30

MArtin krásne zahral na sieti a Mayer posiela loptičku už len za základnú čiaru.

15-15

Florian po chybe Kližana vyrovnáva.

0-15

Florian Mayer je momentálne pri servise Kližana neškodný.

6:5

Ktorý aj premieňa, keďže Martin poslal svoj úder len do siete. Florian Mayer má istý aspoň tajbrejk.

40-30

A teraz aj pekným forhendovým winnerom si vybojoval gembol.

30-30

Ale tentokrát ho treba pochváliť za hru na sieti, kde sa pekne otočil a loptičku presne umiestnil.

15-30

Potvrdzuje to svojou prvou dvojchybou.

15-15

Martinovi by trebalo zmeniť taktiku a posielať len loptičky na druhú stranu. Mayer ako keby nemal záujem hrať tenis.

15-0

Return Kliža skončil bohužíaľ v aute.

5:5

Presná loptička Kliža na druhú stranu, ako bol Mayer a Martin bez problémov vyrovnáva stav prvého setu.

15-40

Pokus o kraťas Martina Kližana skončil len v sieti.

0-40

Druhé eso Martina Kližana v zápase.

0-30

Florian Mayer ani len nepobeží za údermi Martina Kližana a takto sa na US Open nebojuje.

0-15

MArtin krásne z bekhendu poslal loptičku na druhú stranu kurtu.

5:4

Konečne Martin Kližan berie servis súperovi. Mayer na sieti neuspel a s tým, čo predviedol v tomto geme .... No nemám slov. Veľmi ležérna hra, ako keby sa mu ani nechcelo.

40-A

Martin Kližan sa dostáva k brejkbolu. Veľmi ležerná hra Mayera.

40-40

A-40

Dvojchyba Mayera prichádze vo veľmi zlý moment. Brejkbol Kližan.

40-40

40-30

Obrovská chyba Kližana, keď loptičku stačilo len ľahučko prehodiť do prázdneho kurtu, ale Martin ju poslal do siete. To by zvládol asi aj žiak.

30-30

Pekný tenisový moment, Martin skrátil hru, ale Mayer dobehol a pekne umiestnil loptičku za sieť. Kližan ju tiež dobehol a poslal do prázdneho kurtu.

30-15

Robí úplne zbytočné chyby. Tentokrát poslal return po druhom servise ďaleko do autu.

15-15

Mayer nie je tak dobrým tenistom, aby s ním Martin mal prehrať, ale svoju hru musí zlepšiť.

15-0

Páska posiela loptičku Kližana opäť len do autu.

5:3

Ani do tretice sa nepodarilo Mayerovi zreturnovať servis Kližana, ale nemusí mu to vadiť nakoľko má brejk k dobru.

0-40

To isté sa deje aj teraz, ale tentokrát po druhom servise.

0-30

Priamy bod po prvom servise pre Kližana.

0-15

Kližo začína nie najlepším servisom, ale aj Mayer robí chyba a teraz sa jednej dopustil.

5:2

Florian Mayer si aj naďalej drží svoj servis a v prvom sete už vedie prekvapujúco 5:2.

A-40

Ale za kraťasom Floriana Mayera sa ani len nerozbehol.

40-40

Teraz sa mu predsa len podarilo odvrátiť gembol.

A-40

A Martin robí chybu a je vidno, že nie je v najlepšej forme. Kazí aj ľahšie údery.

40-40

Martin Kližan poslal return len do siete.

30-40

Perfektným kraťasom si Martin vybojoval jeden brejkbol a má šancu na ribrejk.

30-30

Return pod nohy prekvapil Mayera a jeho reakcia bola veľmi zlá.

30-15

Florian Mayer hraje momentálne v pohode apekným forhendovým winnerom ide do vedenia.

15-15

Return mu však nevychádza a končí mimo kurtu.

0-15

Naozaj krásne to poslal z forhendu Martin Kližan po čiare.

4:2

Smečom ukončil tento gem Florian Mayer a ako prvý má na svojom konte brejk súpera a zvyšuje svoje vedenie na 4:2 v prvom sete.

40-0

Zatiaľ je to veľmi zlý gem pre bratislavského rodáka, ktorý musí čeliť až trom brejkbolom súpera.

30-0

A pricháda nevynútený chyba Kliža a jeho prvé komplikácie na svojom servise.

15-0

Šiesty gem začína Martin Kližan celkovo prvou dvojchybou.

3:2

Florian Mayer pridáva už svoje štvrté eso v tomto zápase a udržal si servis aj po tretikrát.

A-40

Kvalitným prvým servisom si vybojoval Mayer gembol.

40-40

A je tu zhoda. Florian Mayer si myslel, že má tento gem vo vrecku, ale nakoniec musí o neho bojovať.

40-30

Martinovi už konečne vyšiel kraťas a znižuje na 30:40.

40-15

Úder Kliža sa obtrel o pásku a tá ho poslala až za záladnú čiaru.

30-15

Return slovenského tenistku skončil v sieti.

15-15

Ak sa však dostane vo výmeny, tak Martin má navrch, čo potvrdil aj teraz.

15-0

Mayer sa rozstrieľala na servise a tretie eso pre nemeckého tenistu.

2:2

Martin pridáva tiež svoje prvé eso v zápase a vyrovnáva stav prvého setu na 2:2.

0-40

Martin môže čistou hrou vyrovnať.

0-30

Martin Kližan na sieti opäť úradoval a potom krásne preloboval Mayera, ktorý loptičku obehol a poslal na polovicu kurtu Kližana, ale len za základnú čiaru.

0-15

Martin začína štvrtý gem výborne, keď zo siete krásnym stopbalom nedal šancu Mayerovi ani len na reakciu.

2:1

Martin si veľmi kraťasom nepomohol a tak to aj dopadlo. Florian Mayer si po najdlhšej hre napokon servis udržal a ide do vedenia 2:1.

A-40

A druhým esom si vybojoval Florian Mayer.

40-40

Tretí brejkbol odvracia Mayer prvým esom zápasu.

40-A

Ďalší vynikajúci return, za ktorým sa Mayer len obzrel a tretí brejkbol Martina Kližana.

40-40

Výhodu nepremieňa ani Mayer.

A-40

Mayerovi vyšiel kraťas, Martin ho síce dobehol, ale neumiestnil už do kurtu.

40-40

Ale ten ju zahadzuje veľmi nepodareným returnom, ktorý končí len v sieti.

40-A

Florian Mayer to opäť prehnal so silou a po príliš dlhom údere ponúka ďalšiu možnosť Kližovi na brejk.

40-40

Prvý brejkbol zápasu ostáva nepremenený a Martin Kližan si bude musieť na svoju šancu ešte počkať. Škoda.

30-40

Martin finálny úder tejto výmeny poriadne zariskoval, ale nakoniec mu vyšiel a dostáva sa k prvému brejkbolu v zápase.

30-30

Martin Kližan výborný na returne a Mayer už jeho return poslal len do autu.

30-15

30-0

15-0

Nepresným returnom začína Martin Kližan tretiu hru.

1:1

Martin si udržal servis, pretože lob Mayera skončil za základnou čiarou.

30-40

Florian Mayer krásne obhodil Martina stojaceho na sieti.

15-40

Výborný prvý servis Martina Kližana a dva gemboly pre slovenského tenistu.

15-30

Martin ide do vedenia, po tom, čo return nemca skončil mimo.

15-15

Florian Mayer spravil nevynútenu chybu, keď poslal príliš dlhý úder.

15-0

Martin na svojom servise nezačína najlepšie.

1:0

Florian Mayer si nakoniec udržal servis, keď gembol potvrdil po výbornom druhom servise a priamom bode.

40-30

Škoda tejto chyby nášho tenistu, ktorý sa mohol dostať k brejkbolu.

30-30

Martin to rozohral na returne opäť výborne a potom si nabehol na sieť kde volejom výmenu ukončil.

30-15

Tentokrát sa však Kližo prezentoval výbornym returnom, na ktorý Mayer nemal nárok.

30-0

Martin loptu na sieti opäť neusmernil do kurtu.

15-0

HneĎ na úvod sme videli dlhšiu výmenu, ktorá sa skončil chybou Martina Kližana.

0:0

Stretnutie sa práve začalo.
Na servise začne nemecký tenista Florian Mayer, ktorý nie je favoritom v tomto zápase, ale môže prekvapiť Kližana, ktorý nemá najlepšiu formu.
Prajem vám krásny začiatok týždňa vítam vás pri online prenose z grandslamu US OPEN, kde sa v prvom kole stretne Martin Kližan s nemeckým tenistom Florianom Mayerom.

Mayer je v rebríčku až na 215. priečke, ale na tvrdom povrchu sa mu celkom darí. Mayer dostal na turnaj v Amerike voľnú kartu a nemusel sa do hlavného pavúka predierať cez kvalifikáciu.

Martinovi v rebríčku patrí 36. priečka a jeho cieľ v tejto sezóne mu nevyšiel, nakoľko sa chcel dostať na dostrel Top Ten. Martin sa rozlúčil pred turnajmi na tvrdom povrchom so svojím trénerom Dammom a tak aj na US Open prichádza bez trénera, ktorého si chce násjť až po sezóne.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.