2:3

konec (1:1, 1:1, 0:1)

30.08.2015, 17:30 • Skupina 8 • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.3 4.1 2.3 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je dobojováno, že to ale byly nervy! Košičtí se ujali vedení v 58. minutě přesilovkovým gólem Suji, nicméně agresivně hrající Klagenfurt se dostal k závěrečnému náporu při hře bez brankáře a hosté měli co dělat, aby těsný náskok udrželi! Se štěstím se jim to podařilo a svěřenci Petera Oremuse udělali velký krok k postupu ze skupiny. Z mé strany je to pro dnešek vše, příště na počtenou! (19:58:07)

59:45

Kolem Riečického létá jeden puk za druhým, ale hosté stále drží těsný náskok!

59:22

Pöck (KLG) a Štrbák (KOS) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

59:22

Thomas Pöck, obránce se zkušenostmi z NHL, se nechal vykolejit a bezhlavě se pustil do Jiřího Bicka, poté zaútočil i na jeho ochránce Štrbáka!

59:02

Tuokkola zůstal na střídačce, domácí hrají v šesti bruslařích!

58:59

Vše je nakonec jinak, Richard Jenčík (KOS) se naprosto zbytečně nechal vyloučit za nesportovní chování...

58:59

Zdá se, že je rozhodnuto! Lundmark (KLG) vysokou holí fauloval Šedivého, hosté si zahrají další přesilovku!

58:10

Hosté však mají hru pod kontrolou a necelé dvě minuty před koncem hrají s pukem na hokejkách.

57:29

Domácí kouč si vybírá oddechový čas!

57:29

57:29. SUJA - 2:3

57:29

Košice vstřelily branku!
Hosté jdou do třetice všeho dobrého do vedení! Bicek nahodil kotouč před Tuokkolu, kde se nejlépe zorientoval JAKUB SUJA a poslal Košice do vedení! Asistence: Jiří Bicek, Radek Philipp.

56:21

Peter Oremus si vybírá oddechový čas!

56:21

Kevin Kapstad a Patrick Harand faulovali ve stejném čase, hosté si tak zahrají dvojnásobnou přesilovku!

55:20

Chovan zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil kotouč na Tuokkolu – následovat bude buly před domácím gólmanem.

54:11

Oba týmy už hrají v plném počtu, čeká nás poslední pětiminutovka základní hrací doby.

54:08

Thomas Pöck mohl strhnout vedení na domácí stranu, jenže před poloodkrytou hostující svatyní nedokázal zpracovat skákavý kotouč!

53:06

O něco aktivnější jsou domácí, Bartošovu střelu k pravé tyči však Tuokkola bez problémů lapil.

52:11

Kevin Kapstad (KLG) a Marek Bartánus (KOS) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

51:45

Sledujeme velmi vyrovnaný závěr zápasu, rozhodne jeden z týmů ještě před třetí sirénou?

50:48

Slovák si říkal o puk, ale pas ze středního pásma k němu nedoputoval.

50:27

O kotouč se svádí lítá bitva v rohu za Riečickým, sudí stále nepřerušují.

49:39

Domácí vyhazují puk na zakázané uvolnění, poslední minuty jednoznačně patří Košicím.

48:44

Pas mířící na rozjetého Stronga hostující defenzíva vystihla a odvrátila puk do bezpečí.

48:00

Hosté v plném počtu, Štrbák skáče z trestné lavice na led.

47:45

Košičtí podruhé v krátkém časovém sledu vyhodili puk až k Tuokkolovi.

46:58

Ganahl pálil do ochranné sítě, domácím to v této početní výhodě vůbec nejde.

46:38

Hosté však výborně brání vlastní obranné pásmo, Riečický stále nemusel zasahovat.

46:00

Martin Štrbák (KOS) vyhodil puk mimo hrací plochu a jde si odsedět dvě minuty za zdržování hry.

45:27

Nyní se však až před finského gólmana domácích prokousal Sojčík, ale v krkolomné pozici jej nedokázal překonat!

44:35

Tuokkola znovu dokázal, že k jeho hlavním devízám patří práce s holí a pohotově rozehrál další akci KAC.

43:44

Puk se ocitl až v hledišti a stal se cenným suvenýrem jednoho z fanoušků. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

43:08

Košická defenzíva úplně zapomněla na Nordqvista, ten však u zadní tyče nedokázal doklepnout puk za hostujícího brankáře!

42:30

Tlak KAC měl jen epizodního trvání, domácí se sami vyhnali z útočného pásma a musí se vrátit pro puk až ke Tuokkolovi.

41:55

Domácí zvýšili aktivitu a usadili se v útočném pásmu. Klagenfurt chce evidentně rozhodnout o svém vítězství v základní hrací době.

40:57

Moc se to však hostům nepovedlo, ani ne o deset sekund později skončil puk na zakázaném uvolnění.

40:48

Nahození hostů zachytil Slovák, Košice tak mohou založit další útok.

40:17

Suja za Tuokkolovou brankou přišel o puk, jeho snaha byla zbytečná.

40:01

Druhá třetina je za námi. Nabídla podobný průběh jako její předchůdkyně, Košice se znovu ujali vedení gólem Bicka, nicméně Setzinger potrestal obrovskou hrubku košické obrany a stanovil dosud platné skóre 2:2. Za hosty chytá od 29. minuty mladík Riečický, jelikož opora Marcel Melicherčík se zranila. Třetí třetina začne v 19:15.

40:00

39:53

Tomáš Hrnka byl v útočném pásmu sražen k ledu, sudí se už v samotném závěru druhé periody rozhodli nevylučovat.

39:08

Thomas Hundertpfund je zpět na ledě, to už probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:19

Úmyslný ofsajd! Hra se stěhuje před Riečického, ani tato přesilovka se hostům vůbec nedaří.

37:26

Dobrá zpráva pro Oceláře – Marek Bartánus naskočil zpět do hry.

37:08

Košičtí si však zahrají další přesilovku, za sekání je totiž vyloučen rakouský reprezentant Thomas Hundertpfund (KLG).

36:07

Klagenfurt se nyní brání opravdu špičkově a svému soupeři nedovoluje takřka nic.

35:25

Domácí vyhazují, puk se kutálí až k Riečickému.

34:32

Rozhodčí klasifikovali Jacquesův (KLG) zákrok jako podražení. Dvě minuty stráví domácí útočník na lavici hříšníků.

34:32

Košice si ve druhé třetině vybírají pořádnou porci smůly... Marek Bartánus se na modré čáře srazil s Jacquesem a za pomoci svých spoluhráčů v bolestech opouští ledovou plochu.

34:15

34:15. SETZINGER - 2:2

34:15

Klagenfurt právě vstřelil branku!
Ani napodruhé hostům vedení moc dlouho nevydrželo. Oceláři vyrobili další hrubku v defenzívě, čehož využil OLIVER SETZINGER a střelou pod břevno nedal Riečickému šanci! Bez asistence.

33:58

Lelkešovu nenápadnou střelu Tuokkola lapil a přerušil hru.

33:10

Hrnka zlomil hůl, Košičtí tak přišli o puk. Domácí zakládají protiútok.

32:49

Riečický má na svém kontě svůj první zákrok, mladý hostující gólman udržel Banovo nahození v lapačce a přerušil hru.

32:26

Štrbákovu ránu od modré Tuokkola dobře viděl a kotouč srazil do ochranné sítě.

31:29

Protahující se Riečický stále nemusel zasahovat, puk je nyní ve středním pásmu.

30:58

30:58. BICEK - 1:2

30:58

Hosté jdou podruhé do vedení! Lelkeš našel na bližší tyči úplně volného JIŘÍHO BICKA, jemuž nedělalo problém zasunout kotouč za záda bezmocného Tuokkoly! Asistence: Marek Bartánus, Jakub Suja.

29:36

Domácí se osvobodili, jenže na víc se nezmohli a u puku jsou opět Košičané.

29:17

Nová tvář v hostující svatyni ještě nemusela zasahovat, jeho spoluhráči mu dali čas na rozkoukání a kombinují v útočném pásmu.

28:45

Skutečně je tomu tak, do hostující klece jde náhradník Riečický!

28:45

Ou! Zdá se, že Melicherčík nebude moct pokračovat ve hře, to by byla pro hosty velká ztráta.

28:45

Po Banově střele vznikl před Melicherčíkem obrovský závar, jeden z domácích hráčů spadl přímo na košického gólmana.

28:19

Sledujeme poměrně nudný hokej, oba týmy jen dokola nahazují puk na zadní mantinel.

27:21

Melicherčíkova klec byla posunutá, domácí následně došťourali puk za brankovou čáru, ale jejich snaha byla naprosto zbytečná.

26:47

Domácí nahodili puk do prostoru před Melicherčíkem a dostali se i ke střele, s ní si však hostující gólman poradil.

25:34

Střela ze všech stran obklíčeného Ganahla neměla gólové parametry, Melicherčík v poklidu zasáhl.

24:31

Tuokkola bez potíží přerušil hru, Bartánus přijel s křížkem po funuse.

23:19

Od šance Lundmarka jsme se už žádného vzruchu nedočkali, hraje se v klidu a bez šancí.

22:23

Hosté drží hráče Klagenfurtu "v šachu" v rohu kluziště, Melicherčík tentokrát může zůstat v klidu.

21:51

Rychlík Lundmark se prokousal až do zakončení tváří v tvář Melicherčíkovi, ten však vytáhl další výtečný zákrok a udržel puk ve své výstroji!

20:15

Tuokkola bez větších potíží lapil ránu Slováka, buly před ním se bude opakovat.

20:10

Domácí ihned po buly vyhodili kotouč na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Tuokkolu.

20:01

Úvodní část hry je za námi. Košičtí do zápasu vstoupili aktivně, odměnou jim byl Lelkešův brzký gól ze čtvrté minuty. Poté však převzali iniciativu domácí a o šest minut později vyrovnal Kapstad. Hosté mohou být rádi, že stále platí stav 1:1, jelikož Melicherčík svůj tým hned několikrát podržel. Co nabídne druhá třetina? Na to si počkejme do 18:22.

20:00

19:07

Jeden z domácích beků míchá s pukem za Toukkolou, to už se rozběhla poslední minuta první třetiny.

18:01

Je tu další rozlítaná pasáž hry, ani jednomu celku se nedaří založit kloudný útok a puk až příliš často mění majitele.

16:37

Hrnka na nahozený kotouč nedosáhl, u puku jsou znovu Klagenfurtští.

16:09

Hosté se konečně osvobozují a střídají svou unavenou pětici.

15:30

Ganahl nebezpečně pálil z levé strany, Melicherčík jeho pokus zneškodnil vyrážečkou!

14:45

Tuokkola po dlouhé době musel zasahovat, ale nahození z uctivé vzdálenosti mu nepřidělalo žádné vrásky.

14:06

13:10

Setzingerův pokus byl sražen do ochranné sítě, buly před Marcelem Melicherčíkem se bude opakovat.

12:48

Melicherčík přerušil hru, na řadě je komerční přestávka.

11:50

Tlak domácích stále pokračuje, hosté se stále nevymanili z obranné třetiny...

10:42

Klagenfurt je dál jednoznačně lepší a Marcel Melicherčík si musí připadat jako u Verdunu! Na hostujícího gólmana míří jedna nebezečná střela za druhou.

10:15

Nechybělo mnoho a KAC málem bleskurychle otočil stav ve svůj prospěch! Setzinger se zmocnil volného kotouče a jel zcela sám na Melicherčíka, ten však předvedl výtečný zákrok!

09:48

09:48. KAPSTAD - 1:1

09:48

Je vyrovnáno! Před Melicherčíkem vznikl obrovský závar, v němž se nejlépe zorientoval KEVIN KAPSTAD a z úhlu dorazil puk za ležícího košického gólmana. Asistence: Thomas Koch, Martin Schumnig.

08:53

Cebák z protiakce nepropálil hradbu těl před Tuokkolou, kotouč mají v moci opět domácí.

07:49

Koch dotíral na Melicherčíka, ten však bez větších problémů přerušil hru.

07:09

Hostům se stále nedaří vymanit se z vlastní obranné třetiny, Klagenfurt zařadil vyšší rychlostní stupeň.

06:33

Marcus Pöck se od mantinelu natlačil až k levé tyči, nicméně tam si jej vzal do parády Češík, čímž značně usnadil úlohu přihlížejícímu Melicherčíkovi.

06:02

Už se hraje dlouho bez přerušení, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci a puk se stěhuje ze strany na stranu.

05:07

Vstřelený gól hosty ještě více nabudil, nyní jich je doslova plný led a zaskočení hráči KAC mají s aktivitou Košic velké problémy.

03:55

03:55. LELKEŠ - 0:1

03:55

Oceláři jdou z rychlého protiútoku do vedení! Jenčíkovu střelu sice ještě Tuokkola zvládl vyrazit, nicméně puk se odrazil k RICHARDU LELKEŠOVI, který neměl problém dostat kotouč do poloodkryté domácí svatyně. Asistence: Richard Jenčík.

03:40

Tlak domácích však stále přetrvává, nicméně Melicherčík ještě zasahovat nemusel.

03:04

Radek Philipp už je na ledě, Košice hrají v plném počtu.

02:53

Hosté vyrobili minelu v rozehrávce, což pramenilo ve střelu Ganahla, na poslední chvíli však povedeným obranným zákrokem odvrátil gól Macejko!

02:15

Košičtí svědomitě brání a Klagenfurtu se stále nedaří usadit se v útočném pásmu.

01:34

Setzinger střílel z ostrého úhlu, Melicherčík si bližší tyč bez problémů pokryl.

01:04

Radek Philipp (KOS) je vyloučen na dvě minuty za držení.

00:49

Sujovi v rozhodující moment puk utekl z hole, hostující forvard tak nevystřelil a Tuokkola, náhradník za zraněnou oporu Swetteho, mohl zůstat v klidu.

00:23

Úvodní buly ovládli domácí, jenže zmohli se jen na nahození na zadní mantinel. Košičtí toho využili a okamžitě zakládají protiútok.

00:01

EC Klagenfurter AC: Tuokkola (Stroj) – Popovic, Strong, DeSantis, Pöck Th., Schumnig, Kapstad, Vallant – Geier, Koch, Setzinger – Ganahl, Nordqvist, Lundmark – Jacques, Hundertpfund, Kurath – Ban, Harand, Pöck M

HC Košice: Melicherčík (Riečický) – Štrbák, Jenčík, Šedivý, Philipp, Pavúk, Cebák, Macejko, Boltún – Slovák, Lapšanský, Lelkeš – Suja, Bicek, Bartánus – Bortňák, Bartoš, Hrnka – Češík, Chovan, Sojčík

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Piragić (CRO) – Johnstone (AUT), Hribar (SLO).
První postupovou příčku si ve skupině "H" s přehledem zajistil německý Mnichov, o tu druhou si to přímo rozdají právě dva dnešní soupeři. Košice i Klagenfurt mají v kolonce bodů nelichotivou nulu, rakouský celek však má zápas k dobru.

Oba dnešní soupeři své duely proti Mnichovu nezvládli. Klagenfurt doma podlehl Red Bullu 1:4, zatímco Košice 2:4. V odvetě na mnichovském ledě pak svěřenci Petera Oremuse prohráli těsně 0:1.
Krásný hokejový podvečer všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Champions Hockey League pokračuje dalším hracím dnem, od 17:30 je mimo jiné na programu utkání mezi EC Klagenfurter AC a slovenským mistrem HC Košice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

2:3

Branky a nahrávky: 10. Kapstad (Koch, Schumnig), 35. Setzinger – 4. Lelkeš (Jenčík), 31. Bicek (Bartánus, Suja), 58. Suja (Bicek, Philipp)

KAC Klagenfurt: Tuokkola (Stroj) – Popovic, Strong, DeSantis, Pöck Th., Schumnig, Kapstad, Vallant – Geier, Koch, Setzinger – Ganahl, Nordqvist, Lundmark – Jacques, Hundertpfund, Kurath – Ban, Harand, Pöck M

HC Košice: Melicherčík (29. Riečický) – Štrbák, Jenčík, Šedivý, Philipp, Pavúk, Cebák, Macejko, Boltún – Slovák, Lapšanský, Lelkeš – Suja, Bicek, Bartánus – Bortňák, Bartoš, Hrnka – Češík, Chovan, Sojčík

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Piragić (CRO) – Johnstone (AUT), Hribar (SLO)