2:1

konec (1:0, 1:0, 0:1)

30.08.2015, 15:00 • Skupina 12 • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.3 5.8 5.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je hotovo! Závěrečná dvacetiminutovka nabídla velké drama, jelikož hned na jejím začátku snížil na rozdíl jediného gólu Kristiansen. Domácí si však v závěru vedení pohlídali a připsali si veledůležité tři body do tabulky. Z mé strany je to vše, příště na počtenou! (17:14:13)

59:53

Ještě jedno vhazování před Kilpeläinenem!

59:38

Domácí znovu vyhodili puk přes všechny čáry, Oilers se již čas povážlivě krátí...

58:52

Rissanen vyhodil puk přes všechny čáry – zakázané uvolnění.

58:19

Stavanger hraje bez brankáře!

57:41

Kilpeläinen předvedl důležitý zákrok proti střele Trettenera, to už jsou domácí v plném počtu.

56:55

A znovu. Sotva se Oilers dostanou do útočného pásma, ihned o puk přijdou.

56:03

Toto je velká šance pro Stavanger. Hosté však přesilovku nezačali dobře, KalPa se osvobozuje.

55:36

Jonne Tammela (KAL) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

54:49

Ihned po svém návratu na led se Bruneteau zapojil do protiakce Stavangeru, jež vyústila ve střelu Sölberga. Kilpeläinen však pohotově zasáhl.

53:51

Rissanen vypálil z vrcholu levého kruhu, Smith jeho ránu přizvedl do ochranné sítě.

52:42

Zmiňované podražení neušlo pozorností sudích, na trestnou lavici je odeslán Bruneteau (STV).

52:40

Keränen se proháčkoval až před Smitha, ale v rozhodující moment byl podražen!

51:51

Kotouč se ocitl na hostující střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.

50:56

Kissel už je na ledě, hosté hrají v plném počtu.

50:35

Domácí se usadili v útočném pásmu, ale chybí tomu střelba. Nemastná, neslaná přesilovka.

49:41

Otřesený Smith schytal ránu pukem do masky, hra je přerušena.

48:56

Za podražení je na dvě minuty vyloučen Dan Kissel (STV).

47:50

Už se hraje dlouho bez přerušení, ani jednomu týmu se vůbec nedaří založit kloudnou akci.

46:43

Soares vytlačil hráče KalPy z obranného pásma Oilers, protiútok se mu však založit nepodařilo.

45:31

Domácí v plném počtu. Rissanen skáče zpět na led.

44:34

Přesilovka Stavangeru je u konce, Josh Soares (STV) si jde odpykat dvouminutový trest.

44:34

Početní výhoda hostů se přehoupla do své druhé poloviny, domácí se bez větších problémů brání.

43:38

Vyústilo to v nebezpečnou ránu Kissela, s níž si však Kilpeläinen bravurně poradil!

43:31

Rissanen (KAL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

43:06

Balcers se vydal napadat domácí rozehrávku a nakonec se mu s trochou štěstí podařilo vydolovat kotouč.

42:03

Stavanger právě vstřelil branku!
Máme zaděláno na drama! Domácí defenzíva vyrobila až neuvěřitelnou hrubici a puk se zadarmo dostal k TOMMYMU KRISTIANSENOVI, který střelou švihem snížil na rozdíl jediného gólu. Bez asistence.

41:23

Riikolova rána od modré neprošla přes změť těl před hostujícím gólmanem a Oilers se poté osvobodili.

40:35

Hosté vyhodili puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje zpět před Smitha.

40:01

Rovněž v prostřední dvacetiminutovce padla jedna branka – a rovněž do sítě Rubena Smithe. A rovněž v přesilovce! Tři a půl minuty před koncem druhé periody zvýšil náskok KuoPia šťastným gólem Patrick Davis. Co přinese poslední část? To se dozvíme v 16:36.

40:00

39:40

Kristian Forsberg (STV) a Antti Halonen (KAL) jsou oba vyloučeni na dvě minuty za sekání.

39:00

Běží poslední minuta druhé třetiny!

38:19

Prostřední dvacetiminutovka se chýlí ke konci, hosté se stále nemohou usadit v útočné třetině.

38:09

Joonas Lyytinen (KAL) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.

37:27

Hosté zakládají další útok z vlastní obranné třetiny, dál je zatím Kuopijští nepouštějí.

36:37

KalPa právě vstřelila branku!
Domácí znovu využívají přesilovku a zvyšují své vedení! Keränen našel geniálním pasem před Smithem PATRICKA DAVISE, který v krkolomné pozici propasíroval touš za záda hostujícího gólmana! Asistence: Janne Keränen, Jaakko Rissanen.

36:20

Další rána Lukky orazítkovala zadní hrazení, nicméně domácí dál zůstávají u puku v útočném pásmu.

35:45

Za sekání si jde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici Jonas Johansson (STV).

35:05

Hosté trochu zvýšili tempo a vynutili si další vhazování před kuopijským brankářem.

33:52

Daniel Rokseth vypálil z pravého kruhu, Kilpeläinen bez větších problémů ukryl kotouč ve výstroji.

32:59

Nyní se dočkal, nicméně Kisselův pokus vůbec přesný nebyl.

32:27

Stavangerští svádí souboj o puk v rohu kluziště po Kilpeläinenově levici, domácí gólman už čeká na zákrok hodně dlouho...

31:36

Hosté v plném počtu, Smith přerušuje hru.

30:35

Tato přesilovka domácím příliš nevychází, Oilers se již poněkolikáté dokázali osvobodit.

29:36

Mathias Trettenes (STV) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

29:36

Další závar před Smithem, hostující gólman však včas zalehl puk a následná strkanice již byla bezpředmětná.

28:55

Brusliví Finové převzali otěže zápasu jednoznačně do svých rukou, Smith má stále plné ruce práce.

28:05

Domácí přidávají na obrátkách a vytvářejí si jednu šanci za druhou, hráči Stavangeru přestávají stíhat.

27:11

Dezorientovaný Smith zasahovat nemusel, domácí ze skrumáže před brankovištem nedokázali vyšťourat kotouč.

25:56

Z druhé vlny se najíždějící Nick Bruneteau dostal parádní pas do jízdy, ale vyrovnávacím gólem pohrdl a nezamířil mezi tři tyče!

24:53

Trma-vrma před Rubenem Smithem, ten nakonec přeci jen hru přerušil.

24:20

Olejáři chybovali v rozehrávce a Davis to mohl znovu potrestat, nicméně před Smithem nedokázal usměrnit skákavý kotouč za záda hostujícího brankáře.

23:53

Patrick Davis pálil z bezprostřední blízkosti, Ruben Smith jeho střelu nadvakrát zkrotil!

22:31

Ten pramenil ve střelu Lukka od modré, Smith však byl na svém místě.

22:06

Bengtsson byl u puku jako první, domácí rozjíždějí kolotoč přihrávek v útočném pásmu.

21:15

Domácí v plném počtu, tato přesilovka Stavangeru vůbec nevyšla.

20:31

Oilers ještě mají k dispozici necelou minutu v početní převaze, ale zatím se jim nedaří usadit se v útočné třetině.

20:01

Třetinu utkání mezi KalPou a Stavangerem máme za sebou. Sledujeme vyrovnaný hokej, na své si zatím přišli hlavně fanoušci tvrdé hry – osobních soubojů je jako komárů u řeky. O něco spokojenější jsou zatím domácí, kteří od 18. minuty vedou – tehdy se v přesilovce tvrdou ranou prosadil obránce Lukka. Druhá třetina začne v 15:45.

20:00

19:15

Oilers dostali ještě před přestávkou výhodu přesilové hry, na dvě minuty je za vysokou hůl vyloučen Balasz Sebok (KAL).

19:00

Už běží poslední minuta první třetiny.

18:16

Vstřelený gól KalPu očividně nabudil, Nuutinen kombinuje s Tammelou v útočném pásmu.

17:12

Finský tým přesilovku přeci jen využívá. Na modré čáře dostal od Lyytinena přesně nabito SANTERI LUKKA a dělovým projektilem prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Joonas Lyytinen, Jaakko Rissanen.

16:34

Hosté už jsou alespoň ve čtyřech a dlouhým odpalem se osvobozují.

16:20

Mathias Trettenes (STV) ve středním pásmu zbytečně podrazil soupeře a domácí budou hrát v pěti proti třem!

15:16

Smith zůstal v rozkleku, ale zasahovat nemusel a Olejáři se posléze osvobodili.

14:34

V početní převaze si zahrají i domácí, Henrik Medhus (STV) pyká na dvě minuty za držení.

13:18

Kilpeläinen si připsal dva důležité zákroky. Nejprve vyrazil dělovku Serticha a poté se bleskurychle přemístil, aby lapil pohotovou Johanssonovu dorážku!

12:49

Hosté honí puk po mantinelech, k zakončení se ještě nedokázali propracovat.

12:10

Jesse Mankinen (KAL) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

10:42

Nepřesná rozehrávka KalPy končí na zakázaném uvolnění, hra se stěhuje zpět před Kilpeläinena.

10:23

Po přerušení se u trestných lavic strhla hromadná strkanice, sudí se však rozhodli nevylučovat.

09:36

Johansson nedokázal udržet puk na hokejce a v souboji v rohu kluziště o něj přišel, hosté se v útočném pásmu neudrželi.

08:21

Riikolovu tečovanou střelu vyrazil Smith jen ke Keränenovi, ale ani on na hostujícího gólmana nevyzrál!

07:27

Koupijští zvýšili agresivitu a okamžitě se usadili v útočném pásmu, poté se však z něj vlastním zaváháním vyhnali a Juuso Riikola se musí vracet pro puk až ke Kilpeläinenovi.

06:41

Tammela se prokousal až ke střele, ale připraveného Smithe z úhlu překonat nedokázal.

05:58

Jeden z hostujících zadáků zaškobrtl při rozehrávce ve vlastním pásmu, ale domácí zareagovali příliš pozdě a mírného zaváhání Oilers nedokázali využít.

05:09

Buly před Smithem.

04:51

Domácí museli vyklidit útočné pásmo kvůli signalizovanému ofsajdu, Stavanger tak bude mít čas a klid na rozehrávku.

03:35

Oilers srdnatě brání střední pásmo a mírně favorizované Kuopio s tím má očividně velké problémy.

02:43

Stále se hraje bez přerušení, ani jednomu týmu se nedaří založit kloudnou akci.

01:38

Santeri Lukka nahodil kotouč směrem na zadní mantinel a spolu se svými parťáky odjel střídat.

00:43

Patrick Davis ovládl úvodní buly a domácí se okamžitě usadili v útočném pásmu, do zakončení se však nedostali.

00:01

KalPa Kuopio: Kilpeläinen (Perhunen) – Jokela, Riikola, Timonen, Lyytinen, Lukka, Halonen, Mikkola, Nikko – Rissanen, Davis, Keränen – Ruohomaa, Bengtsson, Mankinen – Nuutinen, Sebok, Tammela – Kinnunen, Harjama, Mutanen

Stavanger Oilers: Smith (Holm) – Sölberg, Sertich, Sveum, Bruneteau, Rokseth, Johannesen, Roste Fossen, Mostue – Soares, Kissel, Johansson – Kristiansen, Forsberg, Dähl-Andersén – Balcers, Lorentzen, Trettenes – Höygard, Medhus, Henriksen..
KalPa je zatím na třetím, posledním místě ve skupině, ale to jen vinou nízkého počtu odehraných zápasů. Finský celek zatím hrál jen jednou, a to doma s Třincem. Z tohoto zápasu vydolovalo Kuopio dva body.

Oilers ve dvou zápasech získali celkem čtyři body. V obou případech změřili síly se slezským Třincem, na domácím ledě Oceláře porazili přesvědčivě 4:1, v odvetě ve WERK Aréně pak brali alespoň bod.
Dobrý den! Vítejte u sledování textového přenosu ze zápasu Champions Hockey League. V rámci skupiny "L" se dnes utkají KalPa Kuopio a Stavanger Oilers. Úvodní buly bude vhozeno v 15:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

2:1

Branky a nahrávky: 18. Lukka (Lyytinen, Rissanen), 37. Davis (Keränen, Rissanen) – 43. Kristiansen