27.08.2015, 20:45 • San Mamés, Bilbao • Play-off • Petr Jiříček (@Petric32)

Tipsport: 1.21 6.8 14.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zákroky brankářů: 3 – 5
Ofsajdy: 8 – 0
Fauly: 10 – 13 (22:40:05)
Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek teplého čtvrtečního večera.
Žilina měla v Bilbau solidní pouze nástupy do obou poločasů, především v tom prvním ale postupně ubrala nohu z plynu a nechala Bilbao hrát jeho hru. Výsledkem bylo šest tutovek a jeden gól. Po přestávce už nápor domácích tak drtivý nebyl a další gól jsme již neviděli. Přesto měla Žilina k nezbytnému postupovému gólu relativně daleko, když neuspěl ani v posledních vteřinách nastavení Škriniar, mohli temperamentní Baskové propuknout v radost. Postupují díky dvěma brankám vstřeleným na půd soupeře.

90+3

90+3

Škriniar měl v samém závěru zápasu velice solidní šancí, kterou by Bilbau zasadil nezvratitelný úder do postupových plánů, po řadě výtečných zákroků Volešáka se ale blýskl také Iago Herrerín a zachránil svým spoluhráčům postup do základní skupiny Evropské ligy!

90+2

Žilina se ještě snaží o poslední zoufalý nápor, Bilbao ale působí v defenzivní složce pevně.

90+1

Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90

Aduriz je znovu přichycen v ofsajdu, který byl nyní evidentní.

90

Rozeběhla se poslední minuta utkání a Žilina je na prahu vyřazení z pohárové Evropy.

89

Nedaleko rohového praporku u branky Žiliny byl faulován Beňat, stejný hráč posílal centr do šestnáctky z přímého kopu, ale nikdo z jeho spoluhráčů před brankou míč netrefil.

88

Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Káčer, přichází Špalek.

86

Ani střídající Rico, který předešlé nezdary svých spoluhráčů proti Volešákovi nezažil přímo na hřišti, nyní v souboji se slovenským brankářem prohrává.

85

Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Susaeta, přichází Rico.

83

Aritz Aduriz sice vše bere s humorem, nyní se ale může po právu cítit poškozen. Ačkoliv se zpoza obrany stihl vrátit a na další přihrávku už vybíhal s postavení zároveň s obráncem, čárový sudí zvedá praporek a akci Bilbaa ukončuje. Pokud by ji nechal pokračovat, obránce Žiliny by zřejmě k tak okatému odhození soupeře na zem také nesáhl a Aduriz mohl klidně i zvýšit na 2:0. Rozhodcovskému triu zatím utkání nevychází úplně podle představ.

82

Bilbao zazdilo další slibně vypadající akci, centr zprava přišel pozdě a jen do náruče Volešáka.

81

Střídání v týmu MŠK Žilina: ze hřiště odchází Mabouka, přichází Mihalík.

79

Sudí nyní mohl a měl nařídit pokutový kop na druhé straně, na centr naskakující Paur byl stažen k zemi! Nepískalo se ale v první půli na druhé straně, nepíská se nyní.

78

U míče už je znovu Bilbao.

76

Další z už pomalu zoufalých pokusů Žiliny měl na starosti Káčer, míč mířící hodně mimo branku byl ale cestou k ní tečován, proto následuje roh, nikoliv výkop gólmana.