JYP Jyväskylä – Sheffield Steelers

3:0

konec (1:0, 2:0, 0:0)

22.08.2015, 16:00 • Jyväskylän jäähalli • 2 • Skupina 14 • Antonín Polák

Utkání mezi JYP Jyväskylä a Sheffield Steelers je za námi, výsledek naplnil papírové předpoklady, kdy domácí zaslouženě vítězí. Hosté předvedli statečný výkon, za který si zasloužili alespoň čestný úspěch, který jim nebyl přán. (18:20:19)

59:11

Na modré čáře Yonkmanovi přeskakuje puk přes hokejku a míří do středního pásma.

59:03

Hraje se v plném počtu.

58:49

Střela opět z levé strany do lapačky Planteho.

58:43

Z velkého úhlu to zkoušel Antonen, střelu Plante viděl a kryje ji.

58:03

Přesilová hra domácích zatím v poklidném tempu, přihrávku hosté zachytili a osvobozují se .

57:03

Domácí Lahti , hostující Fitzgerald a Roy všichni tři se jdou na trestnou uklidnit na dvě minuty za hrubost, následuje přesilová hra domácích.

57:03

Po menší strkanici se bude vylučovat, rozhodčí se zatím radí.

56:22

Hned tři střely po sobě dokázali obětaví obránci hostů zastavit.

55:36

Tavi jen nahodil na branku a pelášil střídat, puk však Plantemu nadělal problémy a tak raději hru přerušil.

54:48

Salmio z otočky prověřil pozornost Planteho, ten jeho záměr odhalil a puk vyráží.

53:19

Další mírná potyčka, která končí dřív než začala.

53:01

Další útočný pokus končí na zakázaném uvolnění, následuje komerční přestávka.

52:30

Hráči domácího týmu by jistě ještě přidali nějakou branku, to se jim přes pevnou obranu hostí nedaří.

50:09

Hosté nejspíše mnoho sil nemají, místo založení útoku puk vyhazují do středního pásma.

49:22

První útočná formace domácích krouží v útočném pásmu s pukem zatím bez střelby.

48:54

Zakázané uvolnění domácích díky nepřesné rozehrávce Salonena.

48:33

Z pravého křídla se řítil na branku Dowd, jeho střela těsně škrtla o lapačku, kterou Tarkki zachránil čisté konto.

47:39

Lehké nahození Kamilainena raději do lapačky schovává Plante.

47:11

Krásně se mezi hosty uvolnil Lahti, jeho následná přihrávka na Taviho byla však příliš prudká.

46:20

Oba týmy se spíš už jen šetří na další utkání a hraje se poklidný hokej až na menší rozmíšky u brankářů.

45:22

Fretter vyslal přes klubko hráčů nebezpečnou střelu, se kterou si Tarkkii poradil na výtečnou.

44:01

Ani po důrazném hvizdu se vylučovat nebude, vhazuje se ve středním pásmu.

43:25

Další roztržka, tentokrát na druhé straně, zapojilo se více hráčů, vylučovat se však zatím nebude.

42:57

Menší roztržku ukončují čároví rozhodčí a hvizd kolegy. Vylučovat se nebude.

42:02

Rychlý útok se domácím nepovedl na modré přihrávku nezachytil Kanninen a puk končí na zakázaném uvolnění.

41:55

41:54

Po několik nepřesných střelách se hosté osvobozují.

41:09

Nenonen se snažil přelobovat ležícího Planteho, to se mu však díky hostujícím obráncům nepovedlo

40:51

V nadějné pozici v poloze ležícího střelce byl Lahti, střela byla však velmi slabá.

40:01

Druhá třetina je minulostí. S přibývajícím časem, domácí vice kontrolují puk, díky přesilovce navýšili své vedení, pro hosty z Velké Británie tak bude poslední třetina jistě náročná.

40:00

39:55

Eddy je vyloučen za vysokou hůl na 2 minuty.

38:30

Domácí v poklidu ve středním pásmu kombinují, to jim jde celkem lehce, jelikož hosté nenapadají.

Tuomas PIHLMAN - 3:0

37:58

JYP právě vstřelilo branku!
Po sérii odrazů od hráčů obou týmů se úplně před odkrytou klecí ocitnul TUOMAS PIHLMAN, který pohodlně zakončil. Asistence Joonas Nattinen, Joose Antonen.

37:50

Domácí zatím drží útočné pásmo prozatím bez střelby.

37:24

Hostující Mosienko je vyloučen na dvě minuty za podražení.

36:25

Situaci dva na dva domácí Nattinen vzal na sebe, jeho střela mířila těsně nad branku.

35:47

Salonen se prokličkoval přes dva obránce, následnou střelu však pokazil a puk mířil pouze do ochranné sítě nad brankou.

35:12

Hra se nám začíná přiostřovat, což s potleskem kvitují domácí fanoušci.

34:44

34:20

Rychlý brejk 3 na 2 domácí po nepřesné přihrávce nezakončili.

33:25

Ostřelování domácí svatyně pokračuje, zatím však bez úspěchu.

32:44

Domácí Yonkman je vyloučen za sekání na 2 minuty.

32:34

31:40

Střela Legue míří těsně nad.

31:22

Až po minutě se podařilo hostům dostat po útočného pásma s pukem na hokejce.

30:45

Po vhazování se ihned osvobozují.

30:34

Opět příliš mnoho hráčů na ledě v domácích dresech za to jsou 2 minuty

30:25

Nelsonovi se podařilo puk vyvézt a spoluhráči tak mohou střídat.

29:55

Pětka hostů je již řádně unavená následuje další zakázané uvolnění.

29:30

Házenkářský souboj vyhráli hosté a mohou se osvobodit za cenu zakázaného uvolnění.

28:45

Lofmann našel úplně osamoceného Lahtiho, ten před brankou puk neusměrnil do branky.

28:01

Další poklidný zákrok lapačkou si připisuje Plante.

27:39

Vášně před Plantem museli hasit rozhodčí, vylučovat se však nebude.

Valtteri HOTAKAINEN - 2:0

26:23

Nahození od modré velice šikovně tečoval VALTTERI HOTAKAINEN, tak šikovně, že Plante neměl žádný nárok. Asistence Valtteri Hietanen, Aleksi Salonen

26:01

Od modré pálil Salonen střela míří těsně vedle.

25:15

Po zásahu hostující střídačky se bude vhazovat uprostřed hřiště.

25:01

Kolehmainen vystřelil mezi betony Planteho, ten jeho záměr přečetl a mezírku stačil ucpat.

24:03

Bruslení domácích dostává větší obrátky a prakticky okamžitě mají kontrolu nad hrou.

22:55

Lahti nevydržel stát na modré a díky němu je pískáno postavení mimo hru domácích.

22:11

Záhy však o něj přišli a musí vyklidit útočné pásmo, kde byli rozmístěni.

22:00

Až nyní mají puk pod kontrolou domácí hokejisté.

21:01

Luoma neměl komu přihrát a tak poslal lehký oblouček do středního pásma.

20:26

jak třetinu zakončili, tak v ní hosté pokračují, střela Duca těsně vedle, pokud budou ve snaze pokračovat, jistě se dočkají branky.

20:10

Zakázané uvolnění hostů.

20:01

První třetina je za námi, v první polovině byli domácí jasně lepší a zaslouženě vstřelili branku, v průběhu třetiny se však hra více vyrovnala a hosté měli i 2 šance, které však nevyužili.

20:00

19:30

Hosté drží puk v rohu útočného pásma, kde se budou snažit jistě dohrát třetinu bez chyby.

19:00

Poslední minutu první třetiny začínají hoste postupným útokem.

17:57

Roy se řítil sám na finskou branku, jeho pokus mířil těsně nad !

17:24

17:04

Obránci Sheffieldu při svých střelách zatím spíše ohrožují plexisklo za domácí brankou.

16:30

Následně se domácí opět osvobozují.

16:02

Hosté se již radovali z branky, rozhodčí ji však kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti neuznává !

15:35

Domácí se po vhazování ihned osvobozují.

15:24

Domácí střídačka je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

14:54

Hra se začíná vyrovnávat, střela Vestberga letěla těsně vedle finské branky.

13:56

Po vyhraném vhazování a chybě Saricha musí hosté vyklidit útočné pásmo.

13:50

Po řadě nepřesností se hosté protlačili až k zakončení a Tarkki musel před dotírajícím Fretterem přerušit hru, následuje druhá komerční přestávka.

12:17

Hosté z Sheffieldu se v útočném pásmu ani neohřál a o puk ihned přišli a musí opět bránit.

11:55

Salonen jen zlehka zápěstím nahodil puk na branku, jeho střelu bezpečně kryje Plante.

11:34

Zakázané uvolnění v podání hostů.

10:58

Puk je za domácí brankou a Niku čeká, až mu ostatní hráči dostřídají.

10:21

Hosté nic moc nerozmýšlejí, když mají puk snaží se jej posunout do středního pásma a dát čas odpočinout obráncům.

09:55

Jyväskylä nadále v tlaku, střela od modré v podání Luomy byla trošku vyšší než by si domácí obránce představoval.

08:40

První střelu si také připsali hosté, po vhazování míří hodně vedle Mosienko.

08:15

Domácí jsou i nadále při chuti a znovu rozjíždějí útočné akce, které zatím hosté vcelku zvládají.

Joonas NÄTTINEN - 1:0

06:55

Po křižné přihrávce v útočném pásmu se ranou z voleje v pokleku prosazuje YONASS NATTINEN. Asistence Jose Antonen, Mikko Luoma

06:52

Hra je přerušena následuje komerční přestávka.

05:20

Plante nyní vyrazil střelu, těsně vedle pravé tyče, kde nikdo z domácích na dorážku nestál.

04:25

Z pravého křídla se tlačil před branku Lofman, nahození bylo však velmi slabé.

03:58

Pulli na modré nic nevymýšlel a poslal puk na branku, střela však mířila přímo do středu branky a ta Plantemui nenadělala problémy.

03:20

I čtvrtá útočná formace domácích byla v tlaku v útočném pásmu, zatím však bez přesné střelby.

02:40

Lofman přihrával zadovkou před branku, kde však žádného spoluhráče nenašel.

02:10

Sheffield se snaží pozorně bránit střední pásmo, kde stojí v pěti hráčích.

01:40

Střela Yonkmana k hostující brance nedoletěla, neboť byla zblokovaná.

00:58

Luoma na modré čáře již puk nezastihl a dopouští se postavení mimo hru.

00:40

Úvodní vhazování vyhrávají domácí, kteří se ihned valí do útoku.

00:01

JYP Jyväskylä:Tarkki (Vehvilainen) – Pulli, Luoma, Yonkman, Kamilainen, Niku, Kalteva, Hietanen, Salonen – Antonen, Tavi, Nattinen – Kolehmainen, Pihlman, Lahti – Nenonen, Lofman, Tuppurainen – Kanninen, Salmio, Hotakainen

Sheffield Steelers: Plante (Day) – O'Connor, Coyle, Moyer, Sarich, Fitzgerald, Eddy, Charnock – Fretter, Mosienko, Roy – Nelson, Dowd, Duco – Philips, Legue, Vestberg – Hewitt, Hill, Farrara.
JYP Jyväskylä
Domácí jsou dnes jednoznačným favoritem a jistě budou chtít vstoupit do svého prvního zápasu v CHL vítězně. Poslední generálkou před zahájením sezony byl zápas s Pelicans Lahti, který vyhráli vysoko 8:4.
Sheffield Steelers
Britský tým bude hrát již druhé utkání, když v tom prvním dostal velmi těžký úder na ledě Frolundy, kde prohráli 9:1. Dnešní cíl pro utkání bude jistě být co nejvíce rovnocenným partnerem a třeba zaskočit domácí.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu Ligy Mistrů mezi JYP Jyväskylä a Sheffield Steelers
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:0

Branky a nahrávky: 7. Nattinen (Antonen, Luoma), 27. Hotakainen (Hietanen, Salonen), 38. Pihlman (Nattinen, Antonen)

JYP Jyväskylä: Tarkki (Vehvilainen) – Pulli, Luoma, Yonkman, Kamilainen, Niku, Kalteva, Hietanen, Salonen – Antonen, Tavi, Nattinen – Kolehmainen, Pihlman, Lahti – Nenonen, Lofman, Tuppurainen – Kanninen, Salmio, Hotakainen