Storhamar Hockey Hamar – HC Sparta Praha

2:3

konec (0:2, 2:0, 0:1)

20.08.2015, 19:00 • Hamar OL-Amfi • 1 • Skupina 13 • Tereza Velikovská

Sparťané se po nepovedené druhé dvacetiminutovce, ve které dvakrát inkasovali, nakonec dokázali zásluhou obránce Michala Čajkovského vrátit do vedení. Hubený náskok 3:2 nakonec zvládli udržet až do konce, a připisují si tak první výhru, i když hodně utrápenou. (21:14:07)

59:31

Hamar hraje v šesti proti pěti a má obrovský tlak!

59:13

Hamar si bere odechový čas.

58:54

Hamar je opět usazen v útočném pásmu a Hestmann opouští svou branku.

58:01

Hamar je v tlaku, sparťanům se nedaří vyhodit puk.

57:23

Sparťané se dotkli puku a píská se. Michal Barinka je vyloučen za držení.

57:14

Rozhodčí signalizuje sparťanský faul, Storhamar má výhodu a má na ledě šest bruslařů.

55:30

Ke střele se dostal Buchtele, Hestmann si připisuje další úspěšný zákrok. Sparta na něj vyslala už téměř čtyřicet střel!

54:43

Netík vyslal na Pecha u protilehlé tyčky střílenou přihrávku. Subtilní sparťanský útočník však nedokázal zkrotit kotouč.

54:15

Sparťané jsou vykázáni do středního pásma poté, co jeden z nich stál v Hestmannově brankovišti.

53:41

Joakim Jensen zbytečně fauloval a je vyloučen na dvě minuty za podražení Jana Buchteleho.

49:10

Joakim Jensen prošel obranou Sparty, ale na Pöpperleho si střelec druhé branky Storhamaru tentokrát nepřišel.

48:17

Buchteleho střelu z mezikruží dokázal pokrýt výtečně chytající Hestmann.

Michal ČAJKOVSKÝ - 2:3

47:19

Sparta právě vstřelila branku!
MICHAL ČAJKOVSKÝ posílá Spartu znovu do vedení! Jeho dělovka od modré čáry prošla klubkem těl a skončila až v síti za Hestmannem. Asistence: Tomáš Netík, Michal Barinka.

46:23

Chybná rozehrávka na modré čáře znamená, že se Hamar osvobozuje a může vystřídat.

46:01

Hlinka střílel, Hestmann vyrazil, ale nakonec si puk ve změti hokejek našel a přikryl ho.

45:28

Lars Erik Hesbraten z Hamaru zahákoval Miroslava Formana a je vyloučen. Sparta má šanci dostat se znovu do vedení v přesilové hře.

44:50

Netík operoval před Hestmannem, který radši povyjel z branky a zalehl puk na hranici kruhu.

43:02

Domácí Christian Larrivee se ocitl ve velké šanci! Dostal puk zpoza branky, ale z úhlu trefil jen u tyčky dobře postaveného Pöpperleho.

41:50

Třetí sparťanský útok si vypracoval dvě slibné šance. Skóre se ale v Hamaru nemění.

40:21

Dragoun je zpět na ledě, Sparta hraje v plném počtu.

40:01

Sparta v úvodu druhé třetiny dominovala, ale poté Hamar snížil v přesilové hře a od té chvíle byl na koni právě domácí tým. V závěru prostředního dějství se dokonce norskému outsiderovi povedlo srovnat na 2:2. Třetí třetina začne přibližně ve 20:37.

40:00

39:35

Sparta se odsvobozuje a bránící čtveřice pouští na poslední půl minuty na led čerstvé síly.

38:21

Michal Dragoun je vyloučen za zásah vysokou holí. Hamar si zahraje přesilovku.

38:05

Šance Dvořáčka, mladý útočník ale blafák do backhandu nedotáhl.

37:58

Sparta vede na střely 25:14, na góly ale máme srovnáno.

36:35

Cingel v šanci, jeho střelu ale nikdo ze spoluhráčů do odkryté klece nedorazil.

Martin RONNILD - 2:2

35:12

Storhamar Hamar právě vstřelil branku! A ofenzivní snaha domácí týmu nese svoje ovoce. Christian Bull střílel od mantinelu a nedostatečné hlídaný MARTIN RONNILD dokázal tečovat kotouč mimo Pöpperleho dosah. Asistence: Christian Bull, Magnus Lindahl.

34:39

Hamar vstřelená branka evidentně hodně nabudila a nyní má ze hry více než favorizovaní sparťané.

33:21

Hamar byl centimetry od vyrovnání! Skadsdammen trefil v přečíslení tyčku Pöpperleho branky.

31:34

Dobrá souhra Kumstáta s Pechem, který v prvním zápase obléká dres pro Cramo Top Scorera vzhledem k vítězství v produktivitě v minulém ročníku CHL. Puk nakonec skončil vedle branky.

30:25

Alexander Reichenberg pálil z pravého křídla, Pöpperle tentokrát nemusel zasahovat.

29:05

Po snížení Hamaru se hra vyrovnala, Sparta už nemá souvislý tlak, jako tomu bylo v úvodu druhé třetiny.

27:50

Sabolič zakončoval po přihrávce Mikuše zpoza branky, Hestmann jeho pokus pokryl.

Joakim JENSEN - 1:2

26:41

Storhamar Hamar právě vstřelil branku! Domácí po pasáži, kdy na Spartu nestačili, snižují v přesilové hře na 1:2! Nahození Scotta Hothama od modré tečoval v mezikruží JOAKIM JENSEN. Asistence: Scott Hotham, Mikael Zettergren.

26:03

Hamar si bude moci na chvíli oddechnout. Miroslav Forman ze Sparty je vyloučen za nedovolené bránění, Pražané se budou bránit ve čtyřech.

24:53

Další souvislý tlak pražského celku přerušila nepřesná přihrávka, po které se puk dostal do středního pásma.

23:08

Čtvrtá lajna Sparty je v tlaku. Dvořáček dorážel před Hestmannem, ten tentokrát odolal.

21:35

Sparťané opět operují v útočném pásmu, Hamar se musí bránit.

20:01

Sparta byla v první třetině lepším týmem a zaslouženě vede. Do vedení ji ve čtvrté minutě poslal šikovnou tečí Netík, na 2:0 zvýšil v přesilové hře také tečující Kumstát. Druhá třetina začne přibližně v 19:49.

20:00

Petr KUMSTÁT - 0:2

18:07

Sparťané nakonec přesilovku využívají a jdou do vedení 2:0! Michal Čajkovský střílel od modré čáry a před Hestmannem jeho střelu skvěle tečoval PETR KUMSTÁT. Asistence: Michal Čajkovský.

17:14

Sparta v přesilovce tlačí, ale nedaří se jí překonat Hestmanna. Ten skvěle zasáhl proti střele Netíka z levé strany.

16:18

Hamar hrál v šesti a obržel trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odpyká Alexander Reichenberg.

16:00

Sparta je v tlaku, Hamar se nyní musí dlouho bránit ve vlastním obranném pásmu.

14:45

Sparta hraje v plném počtu, Barinka je zpět na ledě.

14:15

Netík s Buchtelem ujeli v oslabení a gól visel ve vzduchu! Buchtele si položil bránícího obránce kličkou a nakonec sám střílel, Hestmann jeho pokus vyrazil lapačkou.

14:03

Buchtele je zpět na ledě, sparťané největší nebezpečí přežili a nyní už se budou bránit ve čtyřech.

12:59

Reichenberg pálil od modré čáry, Pöpperle svůj tým zachránil skvělým reflexivním zákrokem a vyrazil puk nad branku.

12:45

Eirik Skadsdammen byl ve velké šanci faulován a Hamar si zahraje dvojnásobnou přesilovou hru. Vyloučen je Michal Barinka za držení.

12:03

Po faulu na Andrease Oksnese je vyloučen sparťan Jan Buchtele na dvě minuty za podražení.

10:08

Hamar je v plném počtu, Sparta svoji přesilovku nevyužila.

09:10

Po tlaku Sparty se Hamar osvobozuje a bránící čtveřice může vystřídat.

08:08

Za podražení Roberta Saboliče je vyloučen Patrik Bäärnhielm z Hamaru. Sparta si zahraje první přesilovku.

05:10

U puku jsou domácí hráči, ale nemohou se dostat ke střele.

Tomáš NETÍK - 0:1

03:07

Sparťané jdou po třech minutách do vedení! Od modré čáry nahazoval Michal Barinka a jeho pokus lehce tečoval TOMÁŠ NETÍK mimo dosah gólmana Hestmanna. O gól se zasloužil taky clonící Jaroslav Hlinka, před kterého Hestmann neviděl. Asistence: Michal Barinka.

02:20

Další šance Hamaru, tentokrát se v ní ocitl po chybě Sparty Lindahl. Pöpperle opět kryje, kotouč tečoval mimo tři tyče.

01:40

Pöpperle si poradil se střelou Berglunda od modré čáry.

00:34

Sparta v úvodu držela puk, ale nyní ho posílá do útočného pásma a oba týmy jdou střídat.

00:01

Oba týmy jsou na ledě, dozněla hymna Champions Hockey League.
V Hamaru právě probíhá předzápasové rozbruslení, za půl hodiny se už začne!

Storhamar Hockey Hamar: Hestmann (Ostlund) – Hotham, Bäärnhielm, Oksnes, de la Rose, Bull, Lokken Ostli, Einrem Haugen, Andersson – Skadsdammen (A), Jensen, Larrivee (C; CTS) – Berglund, Reichenberg, Gustafsson – Ronnild, Lindahl, Zettergren (A) – Gran, Huse, Hesbraten. Trenér: Alexander Smirnov.

HC Sparta Praha: Pöpperle (Lukáš) – Polášek, Glenn, Barinka (A), Čajkovský, Mikuš, Eminger, Švrček – Buchtele, Hlinka (C), Netík (A) – Kumstát, Pech (CTS), Kudrna – Sabolič, Cingel, Forman – Dvořáček, Dragoun, Réway – Procházka. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Hallin (NOR), Sjoqvist (SWE) – Kilian (NOR), Waldejier (NOR).
Kouč Josef Jandač (HC Sparta Praha) o Hamaru:

"Na zápas s Hamarem se moc těšíme, protože norský hokej není v Česku moc známý. Ale nepochybujeme, že to bude těžký soupeř. Kvalitu norského hokeje dokazuje to, že Stavanger v minulém ročníku dokázal porazit českého vicemistra z Třince. Zápas v Hamaru bude navíc naším prvním soutěžním zápasem nové sezony, a my rozhodně chceme začít vítězně!"
Kouč Aleksander Smirnov (Storhamar Hamar) o Spartě:

"Na zápas se Spartou se opravdu těšíme, jde o tradiční klub s bohatou historií. Je to jeden z nejslavnějších klubů v Evropě a máte u něj pocit, že tu byl skoro odjakživa. Je to pro nás čest si proti celku z hlavního města České republiky zahrát. Od Sparty očekávám tradiční český hokej a nebezpečné protiútoky.Musíme proti ní hrát chytrý a kompaktní hokej."
Přípravné zápasy před sezonou 2015/2016:

Sparta absolvovala v rámci přípravy na novou sezonu tři zápasy. Nejprve si poradila s Libercem 3:1, poté těsně prohrála na turnaji Dolomiten Cup v italském Neumarktu s oběma finalisty posledního ročníku německé DEL. Ingolstadtu podlehla 3:4, s Mannheimem prohrála 2:3 v samostatných nájezdech.

Hamar má za sebou pouze dvě přípravná utkání. Norský vicemistr nejprve porazil Vålerengu 6:1, poté vyhrál na ledě Lörenskogu těsně 2:1.

OF2 Linköping – Sparta 2:2
Druhý ročník Champions Hockey League startuje a Sparta do něj vstupuje duelem s norským vicemistrem z Hamaru. Ten je v soutěži nováčkem, premiérového ročníku se neúčastnil. Pražská Sparta naopak patří k zakládajícím klubům a loni došla nejdál ze všech českých celků, když dokázala vyhrát svoji skupinu a postoupit jako jediný tým z Tipsport extraligy do vyřazovací části. V prvním kole ale sparťané smolně vypadli se švédským Linköpingem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

2:3

Branky a nahrávky: 27. Jensen (Hotham, Zettergren), 36. Ronnild (Bull, Lindahl) – 4. Netík (Barinka), 19. Kumstát (Čajkovský), 48. Čajkovský (Netík, Barinka)

Rozhodčí: Hallin (NOR), Sjoqvist (SWE) – Kilian (NOR), Waldejier (NOR)