ME do 18 let - muži

Srbsko – Česko

86:67

konec (20:19, 39:39, 67:53)

29.07.2015, 18:00 • Portaria Hall (Volos, Řecko) • Skupina E • Jozef Valenčík (@JozefValencik)

Tipsport: 1.08 19.5 7.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Češi dokázali s favoritem držet krok pouze první polovinu utkání, poté už Srbové dokázali získat pohodlný náskok a ten bezpečně udržet až do závěrečné sirény.

Nejvíce bodující hráči:

Srbsko: Jovanovič, 19 bodů, 5 doskoků
Česko: Pursl, 18 bodů, 9 doskoků

Český tým tak do čtvrtfinále nepostupuje a bude se muset spokojit s bojem o konečné deváté místo. To Srbové pokračují v boji o medaile.

Z mé strany je to pro dnešek již vše, děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek středy. (19:41:42)

Konec zápasu. (86:67)

39:42

Zbývá osmnáct vteřin do konce utkání, Srbové již útok nebudou ani dokončovat. (86:67)

39:25

Dva rychlé body pro Srbsko. Po úspěšném zakončení přišla nepřesnost v rozehrávce a další dva body ihned putovaly na srbské konto. (86:67)

38:40

Tříbodový pokus byl neúspěšný, po doskoku však Češi snižují. (82:67)

38:22

Přidán další bod na srbské konto po úspěšné šestce. (82:65)

38:22

Dva body a k tomu ještě tresný hod pro Miladinoviče. Češi zkouší ještě jeden timeout. (81:65)

37:58

Navíc ihned poté přichází také koš. (79:65)

37:46

Stojanovič čekal až do poslední vteřiny limitu, jeho střela byla nepřesná, ale spoluhráči míč doskočili. (77:65)

37:20

Český tým rychle snižuje, dvanáct bodů je však stále hrozně moc. (77:65)

37:04

Zdá se, že je rozhodnuto. Srbové si pomáhají trojkou. (77:63)

36:44

Pursl dostal těžkou přihrávku pod koš, jeho kroky byly vidět na míle daleko a rozhodčímu neunikly. (74:63)

36:30

Český tým si bere oddechový čas, do konce utkání zbývá půl třetí minuty a stále náš tým ztrácí jedenáct bodů. Vše po úspěšném zakončení Cirkoviče. (74:63)

36:01

Tak nyní to ale udělali Srbové výborně, krásná individuální akce byla zaoknčena střelou z velmi těžké pozice. (72:63)

35:34

Šmerda to udělal výborně, na první pohled ztracený míč stačil vybojovat. (70:63)

35:16

Srbové jsou však směrem dopředu nyní hodně bezzubý, český tým snadno získává míč. (70:63)

35:02

Další bod však Roub nepřidal. (70:63)

34:58

Faul a ještě k tomu dvoubodový koš, výborná práce Rouba. (70:63)

34:28

Proměnit se podařilo pouze první z nich. (70:61)

34:28

Faul je zde, český tým, jmenovině Fleischhans bude házet trestné hody. (70:60)

34:02

Srbové budou u míče, mají v této čtvrtině na svém kontě čtyři fauly a každý další tak bude znamenat trestné hody, toho by mohil Češi využít. (70:60)

33:26

Český tým musí riskovat, rychlé zakončení tentokrát body nepřineslo. (70:60)

33:14

Češi přešli na osobní obranu, ta sice zabránila přesnému tříbodovému zakončení, ale nadělala problémy při doskoku. Nakonec se podařilo mít zkrotit. (70:60)

32:55

David s přehledem proměnil dva trestné hody, dostává se na sedm bodů. (70:60)

32:32

Přihrávka pod koš nebyla špatná, ale Jelínek nedokázal pod tlakem zakončit přesně. (70:58)

32:02

Fleischhans proměnil dva trestné hody. (70:58)

31:57

Na druhé straně však i s trochou štěstí také tříbodový pokus úspěšný. (70:56)

31:38

Krásná kombinace českých hráčů uvolnila do střelecké pozice Davida, který mířil naprosto přesně a doknoce za tři body. (67:56)

31:11

Více než minuta ze hry v poslední části je za námi, na první body se stále čeká. (67:53)

30:44

První útok českým hráčům nevyšel, nyní se musejí vrátit. (67:53)

30:01

Začala čtvrtá čtvrtina. (67:53)
Třetí čtvrtina českému týmu příliš nevyšla, Srbové si vytvořili slušný náskok, který se budou snažit v poslední čtvrtině hájit.

30:00

Třetí čtvrtina skončila. (67:53)

29:38

Zónovou obranu opět Srbové krásně překonali, série rychlých přihrávek byla zakončena posunem míče na Jovanoviče, který další trojkou přidává již svůj sedmnáctý bod. (67:53)

28:58

Jenže příliš prostoru dostal srbský hráč, který neváhal ani na vteřinu a trojkou navyšuje vedení už na jedenáct bodů. (64:53)

28:35

Opět pouze jeden trestný hod proměnil český hráč, tentokrát to byl Pursl, který je se 16 body nejlepším střelcem zápasu. (61:53)

28:23

Jovanovič to ještě zkusil, ale již bylo po odpískání, Srbové se provinili nedovoleně při doskoku. (61:52)

28:13

Pouze jeden trestný hod proměnil Goga, což je škoda. (61:52)

28:05

Navíc je zde tříbodová rána do českých řad, Srbové se dostali k desetibodovému náskoku. Takto vysoký náskok měli již ve druhé čtvrtině, to však český tým zabral a rychle srovnal. (61:51)

27:38

Jenže v ofenzivní fázi je tu další nepřesnost. (58:51)

27:17

Jovanovič přes celou šířku hřiště přihrával na hranici tříbodového pásma, nakonec český tým dokázal do další rozehrávky zasáhnout. (58:51)

26:42

Dobrý defenzivní doskok českého týmu. (58:51)

26:32

Miladinovič mohl házet dva trestné hody, první proměnil a druhý již nikoliv. Srbové však zůstávají ještě u míče. (58:51)

26:32

Češi přišli o míč a nepodařilo se jim ani zakončit. (57:51)

26:14

Nyní to tam padá na obě strany, český tým si požádal o oddechový čas. (57:51)

25:54

Roub odpovídá alespoň dvoubodovým zásahem. (55:51)

25:39

Jovanovič se trefuje za tři body po přihrávce Cirkoviče. (55:49)

25:11

Roub dobře doskočil, ale nakonec o míč přišel a Češi se tak budou bránit. (52:49)

24:57

Oba byly úspěšně proměněny, náskok favorizovaných Srbů je však stále dostižitelný. (52:49)

24:51

Na obou stranách je to nyní plné nepřesných zakončení, nakonec budou Srbové alespoň házet dva trestné hody. (50:49)

24:23

Nakonec přišla střela za tři body, ale ta nebyla přesná. Český tým bude rozehrávat. (50:49)

24:15

Pět vteřin zbývá Srbům k dokončení útoku, to by se dalo ubránit. (50:49)

23:51

Jenež po faulu měl David k dispozici dva trestné hody a oba dokázal proměnit. (50:49)

23:45

Glisič to udělal dobře a navyšuje vedení svého týmu. (50:47)

23:27

Další chyba Srbska a rychlý průnik jejich obranou přináší snížení na rozdíl jediného bodu. Srbsko si bere oddechový čas. (48:47)

23:06

Nejprve českým hráčům nevyšel protiútok, ale Srbové nám míč lacině vrátili a to již snačilo na snížení. (48:45)

22:20

Na druhé straně špatná obrana vedla k lacinému tříbodovému zásahu Srbů, trefil se Cirkovič. (48:43)

22:03

Tůma měl výborně postavenou clonu, dostal se do střelecké pozice, ale ještě našel přihrávkou úplně volného Pursla, který sám pod košem nezaváhal. (45:43)

21:30

Naopak se radují opět Srbové, kteří vcelku jednoduše přidávají dva body. (45:41)

21:16

Tříbodová střela pod tlakem málem našla cíl, ale míč nakonec vypadl a Pursl tak musí rychle zpět do obrany. (43:41)

20:58

Velmi rychlá odpověď Srbů jim vrací vedení. (43:41)

20:38

Jelínek měl k dispozici dva trestné hody, ve druhém případě měl pořádnou dávku štěstí, ale míč nakonec po dvou odrazech od obruče skončil bodem. (41:41)

20:15

Popovič to udělal dobře a začátek čtvrtiny tak patří soupeři. (41:39)

20:05

Srbský tým zahajuje třetí čtvrtinu rozehrávkou, je zde možnost dostat se do vedení. (39:39)

20:01

Začala třetí čtvrtina. (39:39)
Druhá čtvrtina a také tedy první polovina zápasu končí smírem. Český tým musel v průběhu druhé čtvrtiny dotahovat, ale nakonec se to podařilo a boj tak bude za vyrovnaného stavu pokračovat po přestávce.

20:00

Druhá čtvrtina skončila. (39:39)

19:48

Proměnil pouze jeden z nich, šanci na poslední útok mají Srbové. (39:39)

19:48

Dvanáct vteřin před koncem bude házet dva trestné hody Pursl. (39:38)

19:21

Stojanovič proměnil jeden trestný hod. (39:38)

18:54

Glisič míjí, ale Popovič míč ještě stačil doskočit. (38:38)

18:47

Pursl využil chyby Stojanoviče, který nemířil přesně a máme opět vyrovnáno. (38:38)

18:14

Fleischhans byl při úspěšném zakončení faulován a podařilo se mu proměnit také následný trestný hod. (38:36)

18:03

Stojanovič opět úspěšný a polovina z desetibodového náskoku mají Srbové zpět. (38:33)

17:47

Srbové se nenechali rozhodit z vyrovnání a Stojanovič tříbodovým zásahem uklidňuje svůj tým. (36:33)

16:49

O třináct vteřin je srovnáno a trefil se Fleischhans, který se snaží dohnat desetibodového Pursla. (33:33)

16:35

Popovič vrací vedení na srbskou stranu. (33:31)

16:09

Pursl přidává již svůj desátý bod v zápase a srovnává skóre! Desetibodový náskok Srbů je vymazán. (31:31)

15:43

Stojanovič se snažil českého hráče napodobit, ale nezakončil přesně. (31:29)

15:19

Simanič ztratil míč a využil toho opět Fleischhans, tentokrát se odhodlal k zakončení za tři body a nemýlil se. (31:29)

14:41

Dva trestné hody proměnil v bodový zápis Fleischhans. (31:26)

14:06

Miladinovič se poprvé v zápase prosazuje. (31:24)

13:41

Výborně to udělal Pursl, jeho třibodový zásah vrací český tým do hry. Pursl má na svém kontě osm bodů, což je nejvíce ze všech hráčů. (29:24)

13:04

Konečně to vyšlo, první body ve druhé čtvrtině vybojoval Roub, který využil přihrávky Šmerdy. (29:21)

12:21

Jenže Stojanovič s přehledem proměňuje dva trestné hody a zvyšuje náskok již na deset bodů. (29:19)

12:21

Český tým sáhl po oddechovém čase, přece jen nula bodů ve druhé čtvrtině je zatím hodně nepříjemná. (27:19)

11:50

Cirkovič to udělal výborně, jeho první bodový zápis v utkání je hned tříbodový. (27:19)

11:33

Chaloupka se pokusil snížit střelou za tři body, netrefil se přesně a Srbové poté doskočili. (24:19)

10:55

Dva trestné hody proměnil Glisič, zatím je druhá čtvrtina bodově z pohledu českého týmu nulová. (24:19)

10:54

Čeněk minul za tři body, na druhé straně nebyl úspěšný ani Stojanovič. (22:19)

10:23

Stojanovič začal dobře druhou čtvrtinu. (22:19)

10:01

Začala druhá čtvrtina. (20:19)
Srbsko si v první desetiminutovce vytvořilo slušný náskok, ale český tým se dokázal dotáhnout a zatím hraje vyrovnané utkání.

10:00

První čtvrtina skončila. (20:19)

09:58

V posledních vteřinách proměnil dva trestné hody Dimitrijevič a první čtvrtina tak přece jen patří Srbsku. (20:19)

09:32

A v zápětí Šmerda úspěšný. Český tým v posledních vteřinách otáčí první čtvrtinu a dostává se do vedení. (18:19)

09:03

Chaloupka se trefuje za tři body a snižuje. (18:17)

08:48

Glišič to neudělal dobře a přichází o míč, ten má Jelínek. (18:14)

08:32

Blíží se závěr první čtvrtiny, Chaloupka si nyní pomohl nedovoleně a jedná se o čtvrtý týmový faul českého týmu. Při dalším by se již házely trestné hody. (18:14)

07:45

Jelínek se nemýlil a snižuje. (18:14)

07:35

Na obou stranách plno nepřesností, tu poslední vyrobil Dimitrijevič, který nezakončil přesně. (18:12)

06:36

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, u míče český tým. (18:12)

06:20

Důležitá trojka Gogy, ten využil přihrávky Davida a snižuje na rozdíl čtyř bodů. (16:12)

05:42

Napodruhé již byl Stojanovič úspěšný, na svém kontě má tři body a již dokonce pět doskoků. (16:9)

05:42

Stojanovič byl faulován, první trestný hod neproměnil. (15:9)

05:33

Truneček nedokázal zakončit, těsně před tím střídal Fleischhans, který na palubovku pustil Čeňka. (15:9)

04:46

Šimaničův pokus za tři body bodovým zápisem nekončí, míč doskakuje Fleischhans. (15:9)

04:29

Pursl byl faulován a dokázal oba trestné hody proměnit. (15:9)

04:17

Náskok našeho soupeře začíná nepříjemně narůstat. Zatímco Pursl minul za tři, tak na druhé straně zakončil akci po ose Jovanovič – Šimanič druhý jmenovaný. (15:7)

03:50

První trestné hody v zápase měl k dispozici Jovanovič a v obou případech byl úspěšný. (13:7)

03:27

Popovič si poradil s českou obranou a vrací Srbům čtyřbodový náskok. (11:7)

03:13

Roub okamžitě odpovídá, útok zakončil po třinácti vteřinách. (9:7)

03:00

Stojanovič nakonec tuto akci dotáhl až do bodového zápisu. (9:5)

02:52

Stojanovič a po něm ani Popovič nedokázali zakončit, Srbsko zůstává u míče po ofenzivním doskoku. (7:5)

02:30

Jenže odpověď na sebe nenechala dlouho čekat, Pursl to udělal velmi dobře a tříbodovým pokusem snižuje. (7:5)

02:17

Jenže Pursl se opět netrefil a naopak Jovanovič je úspěšný za tři body a Srbsko tak odskakuje na rozdíl pěti bodů. (7:2)

01:19

Šimanič míjí za tři body a míče se zmocňuje Tůma, který otáčí hru. (4:2)

01:00

Roub doskočil nepřesné zakončení Pursla a sám již dostal míč do koše. (4:2)

00:42

Roub minul a na druhé straně se trefil Radanov, který po přihrávce Stojanoviče využívá rychlý protiútok. Česká lavička si bere oddechový čas. (4:0)

00:29

Na druhé straně minul tříbodový pokus Tůma, ale Pursl dokázal doskočit. (2:0)

00:14

Šimanič je prvním hráčem, který se zapisuje do statistik tohoto utkání úspěšnou dvojkou. (2:0)

00:01

Utkání právě začalo. (0:0)

Ještě před samotným startem utkání zde máme informaci o vyřazení Ruska ze všech reprezentačních soutěží FIBA. Důvodem mají být skandály ruské federace a neustálé spory o její vedení.
Již známé základní pětku českého týmu, která nastoupí do zápasu. Fleischhans, Tůma, David, Pursl a Roub se pokusí držet s favoritem krok v úvodních minutách utkání.

Na druhé straně jsou na palubovce Jovanovič, Stojanovič, Radanov, Popovič a Šimanič.

Srbsko: Dimitrijevič, Cirkovič, Aranitovič, Jovanovič, Glisič, Stojanovič, Radanov, Popovič, Spasojevič, Kenič, Šimanič, Miladinovič

Česko: Fleischhans, Čeněk, Chaloupka, Goga, Tůma, Šmerda, David, Pursl, Jelínek, Roub, Dlugoš, Truneček..
Utkání vypukne za necelých pět minut, stále čekáme na oficiální sestavy. Srbsko bude dnes velkým favoritem a český tým se může jen pokusit o překvapení na závěr osmifinálové skupiny.
To Srbsko momentálně drží čtvrtou příčku, která by zajišťovala postup mezi osmičku nejlepších a o tuto pozici Srbové jistě nebudou chtít přijít.

Srbům patří v počtu uhraných bodů s průměrem 66.2 průběžná 9. příčka. Pozor si budeme muset dávat hlavně pod koši, kde se 44.2 doskoky patří Srbům třetí příčka. Nejlepším střelcem Srbska je Vojislav Stojanovič s necelými třinácti body na zápas.
Po jednom vítězství v základní skupině a dvou porážkách v té osmifinálové se šance na postup do čtvrtfinále českým hráčům již ztratila. Češi tak budou bojovat alespoň o co nejlepší pozici před boji o konečné 9. – 16. místo.

Svěřenci trenéra Jana Ulrycha v turnaji průměrně nastřílí 51.6 bodů, což je řadí na 16. příčku turnaje. Nejlepším střelcem týmu s téměř devíti body na zápas je Martin David. Pod koši hraje prim Šimon Pursl, který je nejlepší v doskakování míčů s průměrem 7.4 doskoku na zápasu.
Český basketbalový tým hráčů do 18 let se dnes rozloučí s osmifinálovou skupinou v zápase se Srbskem, ve které českým chlapcům patří poslední, šestá příčka.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.