Liga mistrů (předkola)

Maccabi Tel Aviv – Hibernians FC

5:1

konec (1:0)

21.07.2015, 19:30 • Bloomfield, Tel Aviv • 2. předkolo • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.13 8.1 15.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z naší strany to bude všechno. Utkáním vás komentářem provázel Michal Belšán, GIFy z gólů a šancí pro vás obstarala Vendula Zdražilová.

Přejeme pěkný zbytek večera a někdy příště u přenosů na počtenou! (21:25:00)
Střely na branku: 13:5
Střely mimo: 5:4
Držení míče: 56% : 44%
Rohy: 7:5
Ofsajdy: 3:2
Utkání je u konce, Maccabi Tel-Aviv vyhrálo 5:1 a ve třetím předkole se tak utká s Viktorií Plzeň!

Postup se ovšem nerodil jednoduše, především po prohře 1:2 na hřišti soupeře. Doma ale byli jasně lepším týmem a po zásluze vyhráli.

Do vedení šli ve 32. minutě, když si Jorginho dal vlastní gól. Na počátku druhé půle hosté po trefě Rodolfa Soarese dokázali vyrovnat na 1:1, což bylo zase lepší pro tým z Malty. Pak už ale úřadovali jen domácí. Penaltu po faulu Rodolfa Soarese proměnil Eran Zahavi, o tři minuty později skóroval Tal Ben Haim II. V 82. minutě dal čtvrtou branku Nosa Igiebor a vše pátým gólem Maccabi završil Eran Zahavi.

Tým z Izraele tak na svém stadionu vyhrál 5:1 a po zásluze postoupil dále.

90+4

90+4

Jorge Santos byl faulován Carlosem Garcíou.

90+4

Eran Zahavi si chtěl jít pro hattrick, ale byl mu odmáván a odpískán ofsajd.

90+4

Itzhaki se dopustil útočného faulu, když k zemi poslal Andreie Agiuse.

90+3

Přibližně v polovině čtyřminutového nastavení ale Cohenův centr z rohového kopu nevyšel.

90+2

Juan Pablo si ještě připsal zákrok proti střele Andrewa Cohena, kterou vyrazil na rohový kop!

90

90. Eran ZAHAVI - 5:1

90

Maccabi Tel-Aviv právě vstřelil branku!
Pátá právě teď odbila! ERAN ZAHAVI se nejprve v pokutovém území neprosadil, posléze ale hosté zapomněli bránit a domácí kapitán byl zcela osamocený. Po vniknutí do vápna nekompromisní ranou prostřelil Jurgena Borga a definitivně tak rozhodl o postupujícím týmu.

89

V hledišti byl spatřen i Adolf Šádek, generální manažer Viktorie Plzeň.

88

Střídání v týmu Hibernians FC: ze hřiště odchází Marcelo Dias, přichází Joseph Mbong.

88

Marcelo Dias se ocitl v ofsajdu a akce Hibernians tak byla přerušena.

87

Clayton Failla se z přímého kopu pokusil o střelu, tu ale moc přizvedl a míč tak skončil nad brankou soupeře.

86

Eden Ben Basat se ani nestihl na hřišti ohřát a už dostal žlutou kartu za faul na Faillu.

86

Střídání v týmu Maccabi Tel-Aviv FC: ze hřiště odchází Dor Miha, přichází Eden Ben Basat.

85

Domácí měli k dispozici rohový kop, ale z něj nedokázali vymyslet nic kloudného.

5:1

konec (1:0)

Branky: 32. Jorginho (vla.), 58. Zahavi (pen.), 61. Ben Haim II (Miha), 82. Igiebor, 90. Zahavi (Alberman) – 52. Rodolfo Soares

Karty:   21. Ben Haim II (MTA), 23. Carlos García (MTA), 86. Ben Basat (MTA) – 15. Borg (HBF), 52. Kristensen (HBF), 55. Gilmar (HBF), 57. Rodolfo Soares (HBF), 74. Cohen (HBF)

Maccabi Tel Aviv: Juan Pablo – Shpungin, Ben Haim I, Carlos García, Ben Harush (62. Ziv) – Mitrović, Alberman – Igiebor – Miha (86. Ben Basat), Zahavi (C), Ben Haim II (81. Itzhaki)
Náhradníci: Ohayon – Ziv, Tibi, Vermouth, Peretz, Itzhaki, Ben Basat

Hibernians FC: Borg – Rodolfo Soares, Agius, Rui da Gracia – Jackson Lima – Marcelo Dias (88. Mbong), Kristensen, Cohen (C), Failla – Gilmar (63. Jorge Santos) – Jorginho
Náhradníci: Towns – Tanti, Pearson, Bezzina, Degabriele, Mbong, Jorge Santos

Rozhodčí: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs (všichni Lotyšsko)

První zápas: Hibernians - Maccabi Tel Aviv 2:1