konec (25:20, 25:22, 19:25, 13:25, 18:16)

10.07.2015, 15:10 • Skupina 2 • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.5 1.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

0:0

Ode me je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek pátečního odpoledne. (17:38:06)

0:0

Jenže drama v pátém setu uhrát nedokázaly, přesto se dá hovořit o zlatém bodu za pětisetový zápas, nikdo by se totiž nemohl divit, kdyby Češky prohrály 0:3 na sety. Je třeba utkání zahodit za hlavu a přichystat se na další zápas, v němž na český tým čekají Bulharky.

0:0

Je to velká, obrovská, škoda, že Češky nedotáhly zápas do vítězného konce. Ale musíme být spravedliví, Portoriko vstoupilo do zápasu výborně a v prvních dvou setech vládlo tomuto utkání, ač ve druhé sadě Češky mohutně stahovaly jejich náskok. Naopak třetí a čtvrtá sada patřily jednoznačně českým hráčkám, které po dominancni ve čtvrtém setu, v němž soupeřky porazily o 12 bodů, byly rázem favoritkami na výhru.

18:16

18:16

K. Ocasiová ho proměňuje v dramatickém závěru rozhoduje o vítězství portorického týmu 3:2 na sety!

17:16

Portoričanky dokázaly zablokovat český útok a mají třetí mečbol!

16:16

K. Ocasiová hrozbu prohry odvrací.

15:16

Obrovská obětavost Portoričanek vyšla vniveč! Mlejnková technicky zakončuje dlouhou výměnu, ve které Češky měly jasnou převahu! Mečbol pro český tým přijde po time-outu.

15:15

Sajdová z křídla parádně zasmečovala.

15:14

Vzápětí je tu druhý, také český servis byl pokazený.

14:14

Servisem daleko do autu ho zahazuje Enrightová.

14:13

Portoričanky byly pod obrovským tlakem, vlastně jen vracely míče zpět českým hráčkám, jenže poslední útok Mlejnkové byl zblokován a je tu mečbol Portorika!

13:13

S. Ocasiová zahrála na druhou přes a zaskočila tím české volejbalistky.

12:13

To samé se dá říci o Kvapilové, výborně zvolený útok!

12:12

Také Portoričanky vytloukají český blok, K. Ocasiová byla nekompromisní.

11:12

Po výborném bloku přichází český útok a Hodanová vytlouká bloky!

11:11

Mlejnková smečuje do autu, podle rozhodčích tam však byla teč portorického bloku!

11:10

K. Ocasiová vypálila křižnou smeč.

10:10

Cruzová kazí servis, trefuje jen pásku.

10:9

K. Ocasiová vytlouká české bloky, menší výhoda ztrátování jde na stranu Portoričanek!

9:9

Bitva pokračuje parádním útokem Portorika, zápas pomalu graduje!

8:9

Fantasticky Kvapilová nachytala nepřipravenou portorickou obranu z pravého křídla!

8:8

K. Ocasiová vytlouká české bloky.

7:8

Je tu výměna stran po osmém bodu jednoho z týmů, naštěstí po českém – Mlejnková se v páté sadě stává jedničkou na smeči.

7:7

Hodně prudký míč z rukou K. Ocasiové byl nezastavitelný.

6:7

Když to nešlo přes útok, šlo to přes obranu! Smutná parádně blokuje a zakončuje dlouhou výměnu!

6:6

České body jsou přerušeny, portorické volejbalistky mají zase důvod k úsměvu.

5:6

Mlejnková dokázala trefit tři body v řadě!

5:6

A další bod na konto českých volejbalistek! Obrat ve skóre a time-out!

5:5

Portoriko kazí útok, Mlejnková skvěle blokuje, je srovnáno!

5:4

Míč se dle rozhodčích dotkl země, bod pro české reprezentantky!

5:3

Velmi dlouhou výměnu zakončuje nastřelením a vytlučením bloku Kvapilová.

5:2

K. Ocasiová se z útoku nyní nemýlila. Trochu ledová sprcha poté, co Češky dominovaly třetí a čtvrté sadě.

4:2

Servis do sítě.

4:1

Český blok jen nadzvedl soupeřkám útok, bod připisuje Enrightová.

3:1

Pokazený servis a Portoričanky drží mírné vedení.

2:1

Bod na české konto díky Kvapilové.

2:0

Portoričanky odskakují po útoku zleva Enrightové.

1:0

V předchozím setu si Portoričanky moc radosti neužily, teď ovšem ano. Pěkná smeč Cruzové.

0:0

Začal pátý set.

13:25

Čtvrtý set skončil.

13:25

Po pumelici Mlejnkové proměňují české hráčky hned první! Bod za tento zápas už je jistý, o tom, kdo si připíše druhý, se rozhodne v pátém setu (za jakoukoliv výhru do čtyř setů se udělují tři body do tabulky).

13:24

Češky mají jedenáct setbolů!

13:23

Portorická smečarka navíc podél lajny trefuje jen zámezí, neuvěřitelný rozdíl 10 bodů! Připomíná to exhibici!

13:22

Koncovka čtvrté sady je tu po dalším výborném českém útoku.

13:21

Kosmertická úpravá skóre po zkaženém útoku.

12:21

Další útok Hodanové nadzvedl portorický blok, rozdíl činí už 10 bodů!

12:20

Hodanová hraje zkátka fantasticky!

12:19

Cruzová napálila ze servisu síť.

12:18

Parádně středem sítě zaútočila Moralesová.

11:18

Sajdová se sice v útoku neprosadila, ale následný útok soupeřek končí daleko v autu!

11:17

Portoriko kontruje.

10:17

Hodanová trefuje kříž vodorovné a svislé lajny v růžku dvorce!

10:16

Dvojkblok Smutné a Sajdové se o potřebný šestnáctý bodík postaral.

10:15

Prozatím to nepřipouští K. Ocasiová.

9:15

Ještě jeden bod potřebují české volejbalistky k druhému technickému time-outu.

9:14

Chvilka nepozornosti a je z toho bod pro K. Ocasiovou, která trefuje růžek dvorce.

8:14

Blok vrací míč na portorickou stranu, Češky ví, že se nesmí nechat vybláznit.

8:13

Češky útočí mimo hřiště.

7:13

Chyba v české rozehrávce a přímý bod pro K. Ocasiovou.

6:13

Úspěšným útokem vyhání Portoriko Hodanovou od podání.

5:13

Druhý přímý bod v řadě! Portoriko si bere time-out! Úžasný obrat sil!

5:12

Přímý bod Hodanové ze servisu!

5:11

Hodanová se nadvakrát prosazuje.

5:10

Tentokrát to byl slabší útok českého týmu, čehož využila Enrightová.

4:10

Portoriko se začíná prosazovat, jenže komfortní náskok Češek může dát našim hráčkám klid do rozehrávek a ztrátování.

3:10

Nápor českých volejbalistek však nepolevuje.

3:9

Teď už K. Ocasiová z křídla vytlouká blok, po sedmi českých bodech.

2:9

Ani nadvakrát se Portoričankám nedaří ukončit bodovou šňůru českého týmu!

2:8

Portoričanky se na rozehrávce dotkly sítě, jejich hra se rozkládá v přímém přenosu! České hráčky své soupeřky momentálně drtí! Technický oddechový čas.

2:7

I další útok Portorika byl ubráněn, následně Češky díky Hodanové vytloukají bloky a vedou na začátku sady o pět bodů!

2:6

Blok Kariny Ocasiové byl vytlučen Hodanovou! Portoriko si bere Time-out!

2:5

Mistrovský blok Trnkové!

2:4

Chybička v útoku Portoričanek, které útočí jen do sítě.

2:3

Hodanová dokázala zasmečovat křižně a jde na servis.

2:2

Až moc velkou sílu zvolila v útoku Kvapilová, která míč napálila daleko do autu.

1:2

Tentokrát Mlejnková servíruje těsně do autu.

0:2

Smutná byla na síti dostatečně důrazná a přetlačil soupeřku!

0:1

Češky se úžasně zvedly, čtvrtý set začínají blokem!

0:0

Začal čtvrtý set.

19:25

Třetí set skončil.

19:25

Druhý po špatném servisu Portoričanek už ne, Češky snižují na 1:2 na sety!

19:24

První je odvrácen.

18:24

Kvapilová zablokovala soupeřku a přináší první setboly českého týmu v utkání!

18:23

K. Ocasiová ke konci sady opět chytá fazonu, pokud si ji udrží do čtvrtého setu, budou to mít Češky hodně těžké.

17:23

K. Ocasiová dokázala zablokovat český útok.

16:23

Češky ztrátují.

16:22

K. Ocasiová snižuje skóre, spíš však kosmeticky upravuje stav.

15:22

A další bod na české konto, Potoriko nemá moc šancí, jak čelit zlepšené hře českého týmu.

15:21

Češky jdou do koncovky s vedením o 6 bodů.

15:20

Trnková se dostala k míči a z první hraje přes síť. Chyba na příjmu Portoričanek.

15:19

Výborně! České volejbalistky ztrátují. Se ziskem tohoto setu to už začíná vypadat dobře.

15:18

Špatný servis českého týmu.

14:18

Rozdíl činí už 4 body, skvělý blok českého týmu!

14:17

Mlejnková výborně vytloukla soupeřčiny bloky.

14:16

Kvapilová zaservírovala do sítě.

13:16

Mlejnková takovou plachtičkou zakončuje český útok, Portoričanky nedokázaly zareagovat. Druhý technický time-out.

13:15

S. Ocasiová to na sebe překvapivě vzala a tuto variantu česká obrana neočekávala.

12:15

Bod na konto českého družstva.

12:14

Enrightová stahuje náskok.

11:14

A znovu Hodanová! Skvělý tah trenéra, který ji poslal do hry ve druhém setu.

11:13

Hodanová smečí trefila hřiště!

11:12

Jako například nyní, Portoriko stahuje útokem K. Ocasiové na rozdíl jednoho bodu.

10:12

Portoriko se drží zuby nehty Češek a snaží se něco se ztrátou udělat.

9:12

Útok Hodanové vytlačily Portoričanky tečí do autu.

7:9

Hodně dlouhá parádní výměna končí bodem na kontě Portorika po smeči Enrightové, parádní ukázka volejbalu.

6:9

Češky nedokázaly využít několika příležitostí k útoku a tak Enrightová středem snižuje.

5:9

K. Ocasiová zatím marně čeká na svou přesnost z minulých dvou setů. Její útok zamířil mimo hřiště.

5:8

Druhý servis v řadě končí daleko v autu. Technický oddechový čas.

5:7

Bod na konto Portorika.

4:7

K. Ocasiová servíruje do autu.

4:6

Také Portoričanky se prosazují a zastavují českou šňůru.

3:6

Míč zadarmo a následně nekompromisní smeč Kvapilové. Prozatím nejlepší český start do setu v dnešním duelu.

3:5

Parádní blok Mlejnkové proti K. Ocasiové!

3:4

Češky na síti přehrály své soupeřky.

3:3

Ani Oquendové na druhé straně se nedaří o nic lépe.

3:2

Servis Smutné zastavuje páska.

2:2

Vytlučený portorický blok.

2:1

Přichází chyba v českém útoku, technické zakončení míří do autu.

1:1

Portoriko srovnává.

0:1

Na servis se postavila Mojicaová, úvodní útok proměňují české volejbalistky krátkou přihrávkou do křídla.

0:0

Začal třetí set.

25:22

Druhý set skončil.

25:22

Portoriko dotáhlo druhý set do vítězného konce. Fantastická jízda a mohutné stahování českých volejbalistek nakonec vyšlo vniveč. To je velká škoda a může to být klíčový okamžik zápasu.

24:22

Jenže přichází dva setboly Portorika! Blok zastavil útok Hodanové!

23:22

Začíná bitva nervů! Portoriko nyní uspělo v útoku, ale ve větší psychické pohodě se zdají být Češky. Time-out.

22:22

Technické zakončení Kvapilové spadlo na zem mezi blokařku a hráčku na příjmu!

22:21

Cruzová vytlouká český blok.

21:21

Dvojblok Trnkové a Smutné zařizuje srovnání!

21:20

Hodanová z levého křídla razantně křížem pálí do míče.

21:19

Portoriko zastavuje příval českých bodů.

20:19

Další parádní servis Mlejnkové, po které získaly Češky míč zadarmo a útok podél lajny byl úspěšný!

20:18

Mlejnková trefuje eso! Češky prohrávaly už o devět bodů a nyní je rozdíl pouze dvoubodový! Time-out Portorika!

20:17

Hodanová z levé strany dokázala skvěle zaútočit!

20:16

Dobrý útok českých volejbalistek, které ve zdánlivě ztraceném setu bojují!

20:15

Škoda tohoto míče, útok Portorika nebyl příliš razantní, ale kvůli rotaci ho Češky nedokázaly vybrat.

19:15

Blok českých hráček, ve kterém se blýskla Sajdová.

19:14

Opět Kvapilová a opět úspěšně do zadního pole portorické poloviny!

19:13

Kvapilová trefuje smeč do zadního pole, kde našla volný prostor!

19:12

K. Ocasiová hraje dnes úžasný zápas, v útoku se zdá nezastavitelná.

18:12

Kvapilové se podařilo z křídla křižným útokem přehrát obranu soupeřek.

18:11

Portoričanky opětovně odskakují.

17:11

Pauza Portoričankám prospěla. K. Ocasiová složila míč na zem po razantní smeči.

16:11

Chybička Portoričanek a čtyři body v řadě. Time-out Portorika.

16:10

Češky stahují náskok soupeřek po bloku Kvapilové, zdá se však, že je příliš pozdě.

16:9

Druhý bod českého týmu v řadě, prosadila se Eva Hodanová.

16:8

Kvapilová se zavěsila do vzduchu a vytloukla portorický blok.

16:7

Mlejnková napálila míč do sítě a druhá sada se mění pomalu v debakl.

15:7

Chybičky v rozehrávce českého týmu se pomalu kupí jedna na druhou. Po další takové se k útoku z první dostala Enrightová.

14:7

Vanžurová po dlouhé době pomáhá k českému bodu.

14:6

Český útok byl vybraný obranou Portorika a míč zamířil zpět na českou polovinu. Jenže místo další rozehrávky nechaly kolem stojící volejbalistky míč dopadnout na zem v domnění, že letí do autu. Ale měly špatný odhad.

13:6

Chybička na českém příjmu, z kterého těží K. Ocasiová.

12:6

Ani ve druhém setu to nevypadá s českými volejbalistkami vůbec dobře. Berou si time-out po dalším smrtícím útoku K. Ocasiové.

11:6

Sajdová poslala na druhou stranu hřiště vysoký pomalý servis, čehož Portoriko využilo.

10:6

Konečně se daří zastavit příval portorických bodů.

10:5

K. Ocasiová se znovu naskočila na pravé straně na útok a vytloukla české bloky.

9:5

Enrightová vyslala skvělý servis, po kterém český příjem jen předal míč přes pásku soupeřkám a ty se v útoku nemýlily.

8:5

Další bod na konto Portorika, rozdíl tří bodů a technický oddechový čas.

7:5

Z křídla do míče udeřila K. Ocasiová a soupeřky odskakují.

6:5

Portoričanky stále drží minimální výhodu.

5:5

Servis K. Ocasiové zamířil jen do sítě.

5:4

K. Ocasiová se znovu prosadila.

4:4

Dá se říci, že prakticky identická situace, jen v opačném gardu. Vanžurová byla dostatečně razantní.

4:3

Nekompromisní pumelice od Enrightové odlétla od české obrany daleko do autu.

3:3

Dalším úspěšným blokem Češky srovnávají krok a skóre.

3:2

Dvojblok Vanžurová/Trnková zabránil úspěšnému zakončení Portorika.

3:1

Mojicaová se prosazuje na síti.

2:1

Ačkoliv se podařilo obraně vybrat míč soupeřek, tak po chybě na síti jde bod zadarmo na stranu Portorika.

1:1

Češky srovnávají krok.

1:0

Úvodní servis druhé sady obstarala Vincourová, bloky vytlouká K. Ocasiová.

0:0

Začal druhý set.

25:20

První set skončil.

25:20

Ekluzivní blok Portorika proti útoku Vanžurové. První set získávají naše soupeřky.

24:20

Portoriko má čtyři setboly!

23:20

Útok K. Ocasiové středem sítě padl na palubovku mezi české hráčky.

22:20

Svítá naděje! Portoričanky chybují a český blok získává bod!

22:19

Následně se daří útok a snížení.

22:18

Tak to je ohromná škoda, Češky se dostaly zadarmo k míči, ale útok Vanžurové podél lajny zapadl do zámezí.

21:18

Vanžurové se podařilo nachytat obranu Portoričanek na švestkách.

21:17

Vanžurová prudce napálila míč a nedala soupeřkám šanci na výběr útoku.

21:16

Portoriko pomalu míří do koncovky a vede již o pět bodů. Cruzová se prosadila po dalším slabším útoku Češek.

20:16

Proti křídelnímu útoku Enrightové prozatím Češky recept nenašly.

19:16

Servis portorických volejbalistek zamířil do sítě.

19:15

A bohužel přichází další odskok Portorika.

18:15

Nedaří se jim ovšem stáhnout manko na rozdíl jediného bodu.

17:15

Češky útočí a daří se jim to, stále se drží na dostřel.

17:14

Útok Havelkové nebyl dostatečně razantní a z druhé strany přišla smrtící smeč Enrightová.

16:14

Druhý technický oddechový čas za dvoubodového vedení Portorika. Skóre je však mnohem nadějnější, než bylo před pár minutkami.

15:14

Chyba Portoričanek na síti a bod pro český tým, skvělá pasáž české reprezentace.

15:13

Kvapilová získává další bod a Češky stahují náskok soupeřek.

15:12

Havelkové se podařilo dostat k útoku a předvedla svou kvalitu na smeči.

15:11

Vytlučený český blok po útoku Enrightové.

14:11

Na tento útok Portoričanek byla česká obrana krátká.

13:11

Vanžurová dokázala výborně zareagovat na středu sítě a nečekaně složit míč. Výborně!

13:10

Bodík na stranu českého týmu.

13:9

Portoričanky ztrátují, což jim momentálně velmi vyhovuje.

12:9

Konečně se daří Češkám uspět na útoku. Vincourová dobře zaútočila.

12:8

Time out českých volejbalistek.

12:8

Enrightová zabodovala, Portoriko utíká už na rozdíl 4 bodů.

11:8

Češky se skvěle bránily, ukázaly několik skvělých bloků, ale měly problém s koncovkou. Portorickému náporu nakonec neodolaly.

10:8

K. Ocasiová propálila míč skrz český dvojblok.

9:8

Vydřený bod českého týmu, který se zrodil po dlouhé výměně.

9:7

Útok Vanžurové byl příliš dlouhý a končí v autu.

8:7

První technický time-out přichází nakonec za vedení Portorika! K. Ocasiová vytloukla české bloky!

7:7

Trnková zachybovala v rozehrávce, je srovnáno.

6:7

Bod na stranu Portorika po tečovaném míči od českého bloku.

5:7

Po zkaženém útoku Portoričanek si Češky vypracovávají mírný náskok.

5:6

Trnková byla na bloku sama, ale dokázala uspět proti soupeřce.

5:5

Servis Portorika míří do sítě.

5:4

S. Ocasiová prudce napálila míč u sítě a složila ho na zem.

4:4

Sajdové se podařilo vytlouct bloky.

4:3

Soupeřky ze zámoří ztrátují.

3:3

Češky bodují, míč od Portoričanek jde do autu.

3:2

Blok Sheily Ocasiové ve spojení s Karinou Ocasiovou. Bod pro Portoriko.

2:2

Ocasiová technicky zakončila.

1:2

V delších výměnách jsou naše děvčata schopná vybírat útoky soupeřek a následně bodovat.

1:1

Pokazený servis českého družstva.

0:1

Hned první výměna zápasu patřila k těm delším, bod získaly po několika útocích Češky.

0:0

0:0

Portoriko: K. Ocasiová, Enrightová, Cruzová, Valentinová, S. Ocasiová, Moralesová, Oquendová, Mojicaová, Seilhamerová, Rosaová, Ferrerová, Victoriaová, Benitezová.

Česko: Dostálová, Havelková, Hodanová, Kossanyiová, Kvapilová, Melichárková, Mlejnková, Puchartová, Sajdová, Smutná, Toufarová, Trnková, Vanžurová..

0:0

České volejbalistky pokračují i druhý víkend v letošním putování ženskou World Grand Prix. Po úvodním víkendu v Chorvatsku se nyní přesunuly do Bulharska, kde na ně postupně čekají Portoričanky, Bulharky a následně opět Chorvatky.

Češky si úvodní víkend po porážce od Nizozemek připsaly výhry nad Chorvatkami a Argentinkami a potvrdily své ambice, že mají zájem postoupit do elitní divize Grand Prix. Do té se dá postoupit skrz Final Four, které se bude hrát v Polsku a to je cílová meta, které Češky chtějí dosáhnout. Potřebují k tomu vyhrát ještě alespoň dva zápasy, což by jim postup zajistit mohlo, ač úplně jisté to prozatím není.

K úspěchu by je výrazně posunul úspěch v zápase s Portoričankami, které jsou v celkové tabulce na tom o bod lépe díky tomu, že dva zápasy vyhrály a jednou prohrály až v pěti setech. Nicméně pravdou je, že hodně těžily zejména z domácího prostředí, když hrály turnaj s týmy Polska, Kanady a Bulharska právě v Portoriku.

Češky budou v duelu mírnými favoritkami, potvrdí dobrou formu z Chorvatska?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:10.