2:1 6:7 (5), 6:4, 6:2

04.07.2015, 18:44 • Semifinále • Michal Bakoš (@bako_baks) sk

Tipsport: 2.26 1.57 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

6:2

Hemery na poslednú chvíľu zmenil svoj zámer a namiesto nábehu na sieť musel cúvať do zadu, loptičku síce ešte stačil odohrať, ale len do pásky. Andrej Martin sa tak stáva víťazom druhého semifinále!

40-30

Je tu prvý mečbal!

5:2

Na Hemerym badať obrovskú frustráciu, raketa už tentoraz letela niekoľko metrov až k lavičke. Francúz si pokazil dobre rozohratú výmenu, čo znamená, že pôjde podávať na záchranu zápasu.

40-40

Je po brejkbale, keďže Hemery zahral bekhend do autu.

30-40

Slovenský tenista sa snažil ukončiť výmenu, no naozaj ostalo len pri snahe, pretože jeho forhend bočnú čiaru Hemeryho strany kurtu minul.

4:2

Andrej Martin predviedol fantastický útok, ktorý zakončil na sieti! Hemeryho podanie je tak opäť zlomené, slovenský tenista to má nasmerované do zajtrajšieho finále.

A-40

Po výhode, ktorú mal k dispozícii Hemery, je fiftín od zisku tejto hry aj Slovák.

3:2

Slajzovaný úder slovenského tenistu sa do kurtu nezmestil. Calvin Hemery, ktorý ešte pár výmien dozadu pôsobil odovzdaným dojmom, je tak razom späť v zápase.

0-40

Martin svojou nevynútenou chybou dáva Francúzovi tri brejkbalové možnosti.

3:1

Kanár z toho v treťom sete už s určitosťou nebude. Hemery aj tento gem na servise nezačal nijako slávne, ale nakoniec ho dokázal otočiť vo svoj prospech.

3:0

Slovák však žiadne komplikácie nepripustil a gem zakončil víťazným úderom. Andrej Martin tak úspešne potvrdil brejk a je blízko semifinálovému triumfu.

2:0

Nádherné forhendové zakončenie si nechal Andrej na záver druhej hry. V poslednom sete zápasu Calvin Hemery neuhral ešte ani fiftín a vôbec to s ním nevyzerá dobre.

40-0

Slovenský tenista má tri brejkbaly!

1:0

Výborný vstup Andreja Martina do tretieho setu. Po tom prvom sa Slovák výrazne zlepšil na podaní, kde je od tej doby s výnimkou jednej hry absolútne suverénny.

40-0

Slovenský tenista pôsobí v týchto momentoch na kurte podstatne sviežejším dojmom, čo sa prejavuje aj na skóre úvodnej hry tretieho setu.

6:4

Hneď ten prvý je aj úspešne využitý. Andrej Martin bol v sete číslo dva určite lepším hráčom, preto je len a len dobré, že si vybojoval rozhodujúcu sadu.

40-0

Andrej Martin má tri brejkbaly, ktoré zároveň znamenajú aj tri možnosti ukončiť prvý set.

5:4

Už po druhý raz v tomto sete sa opakovala podobná situácia. Martin síce dokázal brejknúť svojho súpera, ale ten mu to v následnom geme okamžite vrátil.

15-40

Francúz si aj napriek predchádzajúcemu momentu vybojoval zásluhou podareného bekhendu po čiare dva brejkbaly.

5:3

Jednu z najdlhších výmien zápasu sa vydal Hemery zakončiť na sieť, no jeho nábeh nebol pripravený, čo Martin využil na obhodenie.

40-0

Andrej Martin s tromi šancami na uchmatnutie súperovho podania.

4:3

Andrej Martin s ďalším bezproblémovým gemom na servise. Slovenský tenista získal Tildenov gem, o ktorého víťazovi sa hovorí, že väčšinou ovládne aj daný set, tak uvidíme, či bude toto nepísané tenisové pravidlo platiť aj v prípade Andreja Martina.

3:3

Calvin Hemery si na záver gemu pomohol servisom, po ktorom zaznamenal priamy bod z podania. V druhom sete je stav vyrovnaný.

3:2

Slovenský tenista sa z brejku veru dlho nepotešil. Hemery totiž odpovedal totožným spôsobom, keď si stratené podanie vzal späť takisto čistou hrou, na ktorej záver vytiahol fantastický winner.

0-40

Hemery má rovnako tri brejkbaly.

3:1

Vo výmene, v ktorej mal najprv navrch Martin, začal postupne dominovať Hemery. Tomu už stačilo len úspešne ju zakončiť na sieti, no Francúz práve zo nezvládol, takže prichádza o svoj servis.

2:1

Dve čisté hry v rade. Taká je bilancia Andreja Martina na servise v druhom sete. Na posilnenie sebavedomia Slováka nič lepšie postretnúť nemohlo.

1:1

Obaja tenisti na úvod druhého setu na svojich podaniach stopercentní.

1:0

Andrej Martin vstupuje do druhého setu tým najlepším možným spôsobom, keď pri svojom podaní nepovolil súperovi zisk čo i len fiftínu.

6:7

Slovák zakončil prvý set nevynútenou chybou, čo znamená jediné – Calvin Hemery je víťazom úvodnej sady tohto semifinálového duelu.

5-6

Hemery má prvý setbal. Andrej sa snažil využiť kratší úder súpera, no nabiehaný forhend absolútne nezvládol, čo si odniesla i jeho raketa.

6:6

Tajbrejk je skutočnosťou. V záverečnej fáze setu si už obaja hráči poctivo strážili svoj servis a ani na jednej strane sme neboli svedkami nejakého brejkbalu.

5:6

Hoci sa náš tenista snažil na svojho súpera zatlačiť, ten vytiahol taký bekhend, po ktorom sa už Martin vo výmene udržať nedokázal. Calvin Hemery má istotu minimálne tajbrejku.

5:5

Martin zvládol bez väčších problémov gem, v ktorom podával na zachránenie sa v prvom sete, ktorý tak bude pokračovať.

4:5

Hemery si vytvoril svojím agresívnym forhendom pozíciu na volejové zakončenie, ktoré zvládol na sieti bez najmenších problémov. Martin pôjde podávať na zotrvanie v prvom sete.

4:4

Hemeryho úder sa už cez pásku na druhú stranu nedostal. Stav úvodného setu je tak vyrovnaný 4:4.

3:4

Skóre prvého setu sa opäť zmenilo, tentoraz v prospech mladíka z Francúzska.

3:3

Andrej Martin zahral krátky úder, ktorým doslova vyzval Calvina Hemeryho na víťazné zakončenie výmeny a získanie ribrejku.

3:2

Andrej Martin je stopercentný vo využívaní brejkbalov. Slovák sa úspešne popasoval aj s druhou naskytnutou šancou a dokonale tak otočil skóre prvého setu vo svoj prospech.

A-40

Slovenský tenista viedol poslednú výmenu z čisto forhendovej strany a v momente, kedy sa už zdalo, že to má lepšie rozbehnuté Hemery, prišlo veľké zaváhanie Francúza.

2:2

Po nezdare v druhej hre už Martin nič podobné teraz nepripustil. Svoje podanie si ustrážil a stav úvodného setu je tak vyrovnaný.

1:2

Andrej Martin po vzore svojho súpera takisto využil prvý brejkbal v zápase a svoje stratené podanie si vzal okamžite naspäť.

0:2

Calvin Hemery dokázal brejkbalovú možnosť využiť a hneď na úvod prvého setu tak dokázal prelomiť podanie slovenského hráča.