Světový pohár ve vodním slalomu

Finále C1 (muži)

1. M. Martikán

04.07.2015, 12:33 • Finále • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Domáci Slováci kategóriu C1 ovládli a obsadili prvé dve miesta. S týmto konštatovaním sa s vami lúčime a prajeme vám krásny zvyšok dňa. (13:04:25)

12:53

Jonathan Marc tri najlepšie časy neprekonal a s časom 98,63 je piaty! Prvý teda končí Slovák Michal Martikán, druhý Slovák Alexander Slafkovský a tretí Čech Stanislav Ježek.

12:51

Posledný na trati je Francúz Jonathan Marc.

12:51

Stanislav Ježek je s časom 96,78 sekundy a bez trestných sekundičiek priebežne tretí! Priebežne je teda Martikán stále na prvom mieste a hneď za ním je Slafkovský. Dvaja Slováci teda s určitosťou skončia na stupni víťazov!

12:49

Druhý český reprezentant Stanislav Ježek je už na trati.

12:49

Sideris Tasiadis si na svoje konto pripísal dve trestné sekundy, bez ktorých mal čas 99,99. Priebežne teda smeruje na tretie miesto od konca.

12:47

Na trať sa medzičasom dostal aj jediný Nemec vo finále Sideris Tasiadis.

12:47

Alexander Slafkovský je v cieli s priebežne druhým najlepším časom! Slováci predviedli perfektné jazdy a Slafkovský s časom 95,49 sekundy zaostal za Martikánom iba o dve stotiny.

12:45

Alexander Slafkovský na trati.

12:45

Na trati je už aj druhý Slovák Alexander Slafkovský!

12:45

Michal Martikán zvládol trať bravúrne a s veľkým náskokom je priebežne prvý! Jeho čas je 95,47 a na konte nemá ani jednu trestnú sekundu.

12:43

Michal Martikán na trati.

12:43

Na trať práve v tejto chvíli vyštartoval prvý z dvojice Slovákov vo finále kategórie C1 mužov Michal Martikán!

12:43

Japonec Takuya Haneda je priebežne predposledný a k času 100,47 si musí prirátať aj 2 trestné sekundy.

12:41

Na trati je už aj jediný Japonec v dnešnom finále C1 mužov Takuya Haneda.

12:41

Slovinec Luka Božič je v cieli s časom 98,85 sekundy. K tomu si priráta aj 2 trestné sekundy za dotyk s bránkou číslo 11. Aj napriek tomu je ale priebežne prvý!

12:39

Do tretice v rade je na trati srbský reprezentant, tentokrát je ním Luka Božič.

12:39

Jure Lenarčič si trestné sekundy takisto nepripísal, ale priebežne je posledný, pretože jeho čas v cieli bol až 103,1 sekundy.

12:38

Tomášovi Rakovi zmazali 2 trestné sekundy, ale aj napriek tomu je priebežne stále desiaty. Jeho výsledný čas je teda 98,91 sekundy.

12:37

Za svojím krajanom už vyštartoval tretí finalista Jure Lenarčič.

12:37

Berčič je v cieli s cieľom 98,85 a bez trestnej sekundy. V tejto chvíli má istotu minimálne deviateho miesta.

12:35

Ako druhý absolvuje finálovú trať Slovinec Anže Berčič.

12:35

Tomáš Rak je na konci a jeho čas je 100,91 sekúnd. navyše si k tomu musí pripísať aj 2 trestné sekundy za dotyk s bránkou číslo 10.

12:33

Ako prvý na trať vyplával český reprezentant Tomáš Rak.

12:33

Finále kategórie C1 mužov sa práve začalo.

12:28

Do štartu finále kanoistov ostáva už iba pár minút a v Liptovskom Mikuláši finišujú posledné prípravy.

10:10

Do finále kategórie C1 (muži) sa napokon prebojovali iba dvaja Slováci. Na 4. priečke sa v semifinále umiestnil Alexander Slafkovský s časom 95,68 a 2 trestnými sekundami a hneď za ním skončil s časom 96,12 a takisto 2 trestnými sekundami Michal Martikán.

Mladík Matej Beňuš sa napokon do najlepšej desiatky nedostal a umiestnil sa na 13. mieste s časom 100,60 a bez trestných sekúnd.

09:10

Semifinále sa už začalo prvými jazdami. Slovenskí vodnoslalomári si ale na svoju chvíľku ešte počkajú, pretože Alexander Slafkovský štartuje z 22. miesta, Michal Martikán z 29. priečky a víťaz včerajšej kvalifikácie Matej Beňuš pôjde na trať až posledný tridsiaty. Podľa časového harmonogramu by mal Slafkovský vyraziť o 09:42, Martikán o 09:56 a Beňuš dve minúty po ňom.

10. Jonathan Marc (FRA) 97,49 (0)

Semifinále mužov C1 je naplánované na 09:00 a po ňom spoznáme postupujúcich do finále. O výsledkoch semifinále vás budeme informovať priamo v tomto prenose.

07:00

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní finále C1 mužov vo vodnom slalome.

V kategórii C1 Slovensko na tomto podujatí reprezentuje trojica Michal Martikán, Alexander Slafkovský a Matej Beňuš. Celej trojici stačila na postup do semifinále jediná kvalifikačná jazda, z ktorej postúpilo 20 najlepších vodnoslalomárov (Beňuš skončil prvý, Martikán druhý a Slafkovský deviaty). Druhé kvalifikačné kolo mužskej kategórie tak bolo bez slovenskej účasti.

Oveľa horšie si pri kvalifikáciách v kategórii C1 počínali naše ženské reprezentantky Monika Škáchová, Soňa Stanovská a Simona Maceková. Tým nevyšla jazda ani v prvom, ani v druhom kvalifikačnom kole a tak Slovensko v ženskom semifinále ani finále C1 svoje zastúpenie nemá.

Mužskí reprezentanti Slovenska v C1:

MICHAL MARTIKÁN je 36-ročný rodák z Liptovského Mikuláša, ktorý je historicky prvý olympijský víťaz v novodobej histórii Slovenska. Vodnoslalomárska legenda zo Slovenska získala na olympiáde zlato dvakrát (Atlanta 1996 a Peking 2008). Okrem toho získal Martikán na OH aj dvakrát striebro (Sydney 2000 a Atény 2004) a raz bronz (Londýn 2012). Šampiónom z majstrovstiev sveta sa stal Michal Martikán celkovo 10-krát, pričom mu patrí aj titul historicky najmladšieho víťaza Majstrovstiev sveta v kanoistike na divokej vode. Michal Martikán má vo svojej zbierke aj 14 titulov majstra Európy, pričom na majstrovstvách Európy 2010 v Čuňove získal dve zlaté medaily (v individuálnych pretekoch C1 a v hliadkach 3x C1).

ALEXANDER SLAFKOVSKÝ je 32-ročný rodák z Liptovského Mikuláša. Skúsený vodnoslalomár získal na majstrovstvách sveta doposiaľ 5 zlatých medailí v kategórii 3xC1, pričom tú poslednú si vybojoval v roku 2013 v Prahe. Zo svetového šampionátu má na svojom konte aj jedno striebro, ktoré získal v individuálnej disciplíne (C1) takisto v Prahe pred dvoma rokmi. Alexander Slafkovský je zároveň pravidelným účastníkom majstrovstiev Európy, z ktorých si odniesol už 13 medailí, pričom 5 z nich získal v individuálnych pretekoch a 8 v súťaži hliadok. V roku 2012 sa stal celkovým víťazom Svetového pohára v kategórii C1.

MATEJ BEŇUŠ je 27-ročný rodák z Bratislavy, ktorý však má aj napriek svojmu mladému veku na konte úspechy z medzinárodnej scény. Na Majstrovstvách sveta vo vodnom slalome získal doposiaľ 4 zlaté medaily, pričom tú poslednú si v kategórii 3x C1 vybojoval v Prahe v roku 2013. Zo svetového šampionátu má aj jedno striebro, ktoré získal na domácom podujatí v roku 2011. Z majstrovstiev Európy si 6-krát priniesol zlato, raz striebro a 2-krát bronz a víťazom Svetového pohára v kategórii C1 sa stal v roku 2010.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:33.