Mistrovství světa - ženy

Německo – Francie

1:1

po penal. (5:4) (0:0)

26.06.2015, 22:00 • Olympijský stadion, Montreal, Kanada • Čtvrtfinále • Martin Dvořák

Tipsport: 2.1 3.3 3.56 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (00:42:44)
Je rozhodnuto! Z postupu se radují Němky, Francouzky jsou zklamané, i dnes odehráli velmi dobré utkání, leč, na postup to nestačilo. Na straně německého týmu bylo možná trochu štěstí, ovšem po inkasovaném gólu byly Němky velmi nebezpečné a vyrovnávací gól si zasloužily.

5. série 5:4

Lavogezová neproměňuje, Angererová vystihla směr a vyrazila míč, Francouzky na turnaji končí.

Šašićová proměňuje.

4. série 4:4

Za Francii jde Renardová a také ona, z minimálního rozběhu, dává.

4. série 4:3

Marozsanová trochu se štěstím, Bouhaddiová si sáhla na míč, ale ten přesto skončil v síti.

3. série 3:3

Také Necibová nezaváhala a pokutové kopy tak pokračují!

3. série 3:2

Peterová s přehledem.

2. série 2:2

Za Francii jde na druhý pokus Abilyová a trefuje stejně, jako Němka Laudehrová před ní.

2. série 2:1

Němka Laudehrová také s přehledem, pod břevno!

1. série 1:1

První Francouzkou je Thineyová a také ona dává s přehledem.

1. série 1:0

Jako první střílí Němka Behringerová a dává gól.

Střílení penalt začíná.
Ano, je to tak! Toto velké čtvrtfinálové drama musí rozhodnout pokutové kopy!

120+2

Druhé prodloužení skončilo.

120+1

Ne, ani střela Hamraouiové nepřidělala starosti brankářce Angererové.

120+1

Oba týmy se nyní střídají u rohového praporku, nyní Francie má roh z pravé strany.

120

Ne, ani německé fotbalistky se z rohového kopu prosadit nedokázaly, odkop od branky Francie.

119

Nyní mají k dispozici rohový kop také Němky, a to z levé strany.

116

Každopádně se hraje i hodně "do těla", o čemž se nyní přesvědčily bránící Němky. Akci Francie nakonec přerušil odpískaný ofsajd.

114

Z hlediště se ozývá bučení, předváděná hra v prodloužení je téměř žalostná, jako by oba týmy již mířily přímo k rozhodujícím pokutovým kopům.

112

Bouhaddiová má míč, nepřesnosti na obou stranách na konci všech útočných akcí.

109

Žádné nebezpečí pro branku německého týmu.

108

Po obranném zákroku Maierové mají Francouzky možnost rozehrát další roh, tentokrát z levé strany.

107

V úvodu druhého prodloužení rohový kop Francie, Necibová rozehrává z pravé strany.

106

Začalo druhé prodloužení.

105+1

První poločas prodloužení skončil.

105+1

Jedna minuta se nastavuje nad rámec hrací doby prvního prodloužení.

105

Němky zůstávají u míče, Behringerová ale i napodruhé nepřesně odcentrovala, Bouhaddiová může zůstat v klidu.

104

Německo má k dispozici rohový kop, a to z pravé strany.

102

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Marie Laure Delieová, přichází Kheira Hamraouiová.

101

Rozehrávala Majriová, která ale trefila pouze bránící hráčku, od níž se míč odrazil mimo pokutové území Německa.

100

Francie má k dispozici velmi zajímavý volný kop, z těsné blízkosti vápna Německa.

99

Pohled k postranní čáře prozrazuje blížící se střídání v sestavě Francie.

98

Hraje se převážně ve středu hřiště, je to stále urputná bitva doslova o každý míč.

96

Bouhaddiová má opět míč ve své moci, tentokrát s pomocí bránící Renardové.

94

Bouhaddiová si došla pro míč a rychle rozehrává.

93

Rohový kop Německa, na úvod prvního prodloužení.

91

Žlutou kartu dostává Melanie Leupolzová (Německo).

91

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Eugenie Le Sommerová, přichází Gaetane Thineyová.

91

Začal první poločas prodloužení.
Je to jasné, po základní hrací době skončilo utkání nerozhodně, o vítězi musí rozhodnout prodloužení, případně pokutové kopy.

90+2

Druhý poločas skončil.

90+1

Dvě minuty se nastavují nad rámec základní hrací doby.

90

Ofsajdem končí útočná akce Německa, bránící Lavogezová si může oddechnout, její zákrok ve vápně byl "na hraně".

88

Akce nakonec končí ztrátou míče a Bouhaddiová tak bude moci rozehrávat od své branky.

87

Pozor, Mayerová s míčem na pravé strany, u pokutového území, ale nešla do zakončení.

86

Přesně dvacet minut poté, co Necibová skórovala, tak Němky srovnávají na 1:1 a je to urputná bitva o postup.

Celia ŠAŠIĆOVÁ - 1:1

84

Německo právě vstřelilo branku!
Není co řešit, CELIA ŠAŠIĆOVÁ v pohodě proměňuje pokutový kop a vypadá to na prodloužení.

Ruka Majriové, pokutový kop!

83

Byla nařízena penalta ve prospěch Německa poté, co bránící Majriová zahrála ve vápně rukou!

83

Míč směřuje z kopačky Krahnové do pokutového území, kde si ho bere do svých rukavic Bouhaddiová.

82

Přesto se Němkám nabízí možnost ohrozit branku z volného kopu, je to ale z velké dálky.

81

Probíhá poslední desetiminutovka řádné hrací doby, na hře německého mužstva je již vidět trochu nervozita a strach z blížícího se konce zápasu.

80

Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Lena Gösslingová, přichází Melanie Behringerová.

78

Souhra Laudehrové s Marozsanovou nyní na hranici pokutového území soupeřek trochu zaskřípala, míč má Bouhaddiová.

77

Rozehrávala Necibová, ale té se pokus vůbec nepodařil, Němky se v pohodě ubránily.

76

Francouzky budou míč k dispozici další volný kop, tentokrát z nějakých třiadvaceti metrů, z levé strany.

75

Čtvrt hodiny dělí výběr Francie k postupu do další fáze, Němky získávají územní převahu, dokáží ještě vyrovnat?

73

Míč se dostal ve vápně k volné Laudehrová, která pohotově zakončila, ale nepřesně.

72

Rohový kop Německa, z levé strany.

71

Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Alexandra Poppová, přichází Sara Däbritzová.

69

Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Elodie Thomis, přichází Claire Lavogez.

68

Žlutou kartu dostává Dzsenifer Marozsanová (Německo).

68

Žlutou kartu dostává Lena Gösslingová (Německo).

67

Kouč Francie Bergeroo motivuje své svěřenkyně k zodpovědnému výkonu, Bouhaddiová vykopává.

66

Utkání může po brance nabrat očekávaný směr, Němky budou muset být aktivnější směrem dopředu.

Louisa NECIBOVÁ - 0:1

64

Francie právě vstřelila branku!
LOUISA NECIBOVÁ zaznamenává ve svém čtvrtém zápase na šampionátů svůj první gól, když se před pokutovým územím dokázala dostat ke střele a vystřelit, míč ještě byl tečován bránící hráčkou a skončil v síti.

61

Německé reprezentantky jsou nejlépe skórujícím týmem na celém šampionátu, byť toho za hodinu moc nepředvedli.

60

Také po hodině hry platí, že se hraje bez branek, na branku si tak musíme ještě počkat, minimálně půl hodiny.

Dobře rozehraná standardka

58

Výtečně kopnutá standardní situace, Marozsanová napálila míč na branku a Bouhaddiová měla spoustu práce s tím, aby míč vytěsnila alespoň na roh.

57

Žlutou kartu dostává Laura Gerogesová (Francie).

55

Žlutou kartu dostává Marie Laure Delieová (Francie).

53

Sudí Chenardová nařizuje autové vhazování pro německý tým.

52

Míč směřuje na zadní tyč, kde se dostala k hlavičce Delieová, ale míč končí vysoko nad brankou.

51

Po faulu bránící Poppové mají Francouzky výhodu volného kopu z pravé strany.

50

Šašićová parádně vystřelila zpoza vápna, Bouhaddiová neudržela míč ve svých rukavicích, napodruhé ale již míč uzmula.

48

Bránící Georgesová ale rezolutně odkopává míč z vlastního vápna.

48

Souboj o míč u rohového praporku, na polovině Německa, Francouzka Majriová vhazuje z levé strany.

46

Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Anja Mittag, přichází Dzsenifer Marozsanová.

46

Druhý poločas začne přibližně v 23:01.
Po první půli je stav nerozhodný a bezbrankový. Francie je lepší, její útočné akce, zejména po pravé straně, jsou nesmírně nebezpečné pro defenzivu Němek, která si ale zatím vše dokázala pohlídat.

45

45

Probíhá poslední minuta řádné hrací doby první půle, stav stále bezbrankový, do druhého poločasu tak budou oba týmy nastupovat s tímto výsledkem.

43

Thomisová se opět dostala k míči na pravém křídle, tentokrát místo střely přihrávala, ale pokazila přihrávku, míč mají Němky.

42

Angererová musí, po centru soupeřek z pravé strany, ven z branky, nebyl to přesvědčivý zákrok, ale skóre se nemění.

41

Probíhá poslední pětiminutovka, Poppová se Šašićovou se snaží něco vymyslet ve středu hřiště.

40

Necibová rozehrává rohový kop Francie z levé strany, míč se dostává k Majriové, která z hranice pokutového území napálila míč z voleje, ten ale zamířil pouze mimo branku.

39

Míč směřuje do nebezpečného prostoru před brankou soupeře, ale tam jedna z bránících hráček odkopává.

38

Žádná změna, Francouzky u pokutového území Německa, volný kop z pravé strany.

37

Žlutou kartu dostává Anja Mittagová (Německo).

37

A když už se Němkám zadaří, zastaví jejich akci odmávaný a odpískaný ofsajd.

36

Henryová napřáhla z nějakých třiceti metrů, nepříjemně skákavou střelu však Angererová chytá.

35

Němky mají zatím viditelné problémy s dobře zformovaným obranným blokem soupeřek.

34

Odkop od branky Francie, míč letí až na polovinu německého týmu.

33

Poppová zkouší z dálky pozornost Bouhaddiové, ta její střelu chytá.

32

Je za námi první půl hodina hry, zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, byť útočné akce Francie jsou, ve srovnání s Německem, o něco nebezpečnější.

29

Závar v pokutovém území Německa, kde nakonec skvěle odkopla Krahnová před dotírající Houaraovou.

28

Po volném kopu Leny Gösslingové se Němky dostaly k několika střelám, míč však končí v rukavicích Bouhaddiové.

27

Gösslingová na začátku slibné kombinační akce německého týmu, nakonec Šašićová vybojovala alespoň volný kop.

25

Delieová se položila do vzduchu a hlavou trkla do centru Thomisové, ovšem míč prolétl zhruba metr a půl nad brankou.

24

Německá kombinace ve středu hřiště, rychlé brejky Francouzek jsou velmi nebezpečné pro defenzivu Německa.

22

Kouč Francouzek Philippe Bergeroo nyní udílí na dálku pokyny svým svěřenkyním, ti zatím hrají s Německem bez branek.

20

Akci Francie přerušuje odmávaný a odpískaný ofsajd Delieové, Angererová rozehrává od své branky.

19

Nepřesný centr, defenziva Německa v pohodě odvrací.

18

Rohový kop Francie, z pravé strany.

17

Míč má Bouhaddiová, která rozehrává od své branky.

15

Zaútočili ale Němky, před brankou Francie se po centru Laudehrové dostala k hlavičce Peterová, která ale nasměrovala míč pouze nad branku.

13

Hodně nervózní úvod zápasu, faul střídá faul, na jedné či druhé straně, nyní mají míč Francouzky.

12

První volný kop pro Němky, ale v uctivé vzdálenosti od branky Bouhaddiové.

11

Henryová ztroskotala na bránící Leupolzové, ale Francouzky zůstávají u míče.

9

Míč směřuje před branku, kde ale odhlavičkovává Poppová.

8

Francie aktivnější, Němky se opět brání, Krahnová odkopává na roh, který Majriová rozehrává z pravé strany.

Překážející rozhodčí

7

To byl signál, dobře sehraný, míč mířil před vápno, kde ale překážela zakončující Majriové sudí Chenardová.

6

Na zemi se po skluzu Gösslingové ocitla Henryová a Francie má další volný kop, tentokrát z levé strany.

5

Poppová fauluje na vlastní polovině, Francii se tak nabízí další možnost volného kopu, tentokrát již blíže k vápnu.

5

Rozehrála Necibová, ve vápně se i přes snahu bránících hráček soupeře dostala ke střele Georgesová, ale branku netrefila.

4

Volný kop pro Francii, z levé strany, z velké vzdálenosti od branky soupeře.

3

Němky se snaží o odpověď, drží míč na polovině soupeře.

1

Francie má opět parádní vstup do zápasu, po centru Thomisové, z pravé strany, se ve vápně dostala ke střele Necibová, která ale branku těsně minula.

1

Oba týmy na hrací ploše, znějí hymny, jako první německá, poté francouzská.

Německo: Angererová – Maierová, Krahnová, Peterová, Kemmeová – Laudehrová, Gösslingová, Mittagová, Leupolzová, Poppová – Šašić
Náhradníci: Schmidtová, Behringerová, Bremerová, Lotzenová, Marozsanová, Schultová, Cramerová, Henningová, Petermannová, Benkarthová, Däbritzová

Francie: Bouhaddiová – Houaraová, Georgesová, Renardová, Majriová – Thomisová, Henryová, Abilyová, Necibová – Delieová, Le Sommerová
Náhradníci: Devilleová, Boulleauová, Delannoyová, Daliová, Lavogezová, Dianiová, Bussagliaová, Thineyová, Nkaová, Butelová, Gérardová, Hamraouiová

Rozhodčí: Chenardová – Charbonneauová, Morissetová (všechny CAN).
FRANCIE
Francouzky po šokující porážce 0:2 v základní skupině s Kolumbií v dalších zápasech "zapnuly" a následně smetly Mexičanky 5:0, když touto výhrou si zajistily postup ze skupiny z prvního místa. V osmifinále proti rychlonohým Jihokorejkám měly Francouzky opět skvělý nástup do zápasu, podobně jako proti Mexiku a po osmi minutách vedly již 2:0! Když po přestávce přidala třetí gól ve 48. minutě kanonýrka Delieová, bylo o výsledku a postupujícím do čtvrtfinále rozhodnuto.
NĚMECKO
Favoritky turnaje z Německa si zatím na turnaji vedou podle očekávání. Jediný bod ztratily v základní skupině s dalším silným týmem, Norskem, s nímž remizovaly 1:1. Další dva zápasy s outsidery z Pobřeží slonoviny (10:0) a Thajska (4:0) zvládly. V osmifinále pak německé fotbalistky vyzvaly nevyzpytatelné Švédky, které si postup zajistily až ze třetího místa po základní skupině. Svou roli favoritek však Němky zvládly a soupeřky celkem hladce přehrály poměrem 4:1.
Vítejte u dnešního on-line přenosu čtvrtfinále fotbalového MS mezi týmy NĚMECKA a FRANCIE. Utkání se odehraje na Olympijském stadionu v kanadském Montrealu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.