1:2

konec (1:2)

23.05.2015, 17:00 • Jiří Hendrich

Tipsport: 1.65 3.37 5.05 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas mezi Spartkem a Ufou končí překvapivou výhrou hostů, která je pro ně velmi důležitá a pravděpodobně bude znamenat záchranu v nejvyšší ruské soutěži. Šance na přímý sestup je již mizivá a na baráž velmi nízká. Po dnešním zápase je ale stoprocentně jisté, že si Spartak nezahraje v příštím ročníků žádný z Evropských pohárů. (18:53:59)
Dnešní zápas byl zajímavý s převahou domácích, kteří ale narazili na vysokou produktivitu Ufy, která proměnila svoje dvě jediné šance v prvním poločase. Po přestávce rozhodl Romulo, který se nechal hloupě vyloučit a zminimalizoval šance svého týmu, který nakonec podruhé za sebou na domácí půdě prohrál.

90+4

90+3

Poslední minuty jsou upracované a plné nepřesností.

90

Rozhodčí se rozhodl nastavit 4 minuty.

90

Ufa úspěšně drží vedení. Dokonce vybojovala minutu před koncem rohový kop.

89

Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Juan Insaurralde, přichází Kim Källström.

88

Žlutou kartu dostává Serdar Tasci (FK Spartak Moskva).

86

Spartak už desítky minut nebyl před bránou Ufy nebezpečný a vypadá to, že s výsledkem už nic neudělá.

83

Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Nikolaj Safronidi, přichází Pavel Stěpanec.

81

Safronidi to ještě zkusil, ale teď už je jasné, že pokračovat nemůže. Chvíli se bude hrát 10 na 10.

78

Ten byl rozehraný narychlo a vypadá to, že ostrý souboj před bránou špatně nese Safronidi, který je nyní ošetřován.

78

Výhodu přímého kopu ze slušné pozice budou mít domácí.

75

Žlutou kartu dostává Ivan Paurević (FC Ufa).

73

Pro Spartak už to teď bude hodně těžké. Ufa do ničeho domácí nepouští.

72

Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Denis Davydov, přichází Džano Ananidze.

70

Žlutou kartu dostává Patrick Ebert (FK Spartak Moskva).

68

Romulo si neuvědomil důsledky svého počínání a za téměř zbytečný faul na půlce dostává druhou žlutou kartu znamenající, že domácí budou dokončovat zápas o deseti.

65

Velmi dobrá šance na vyrovnání teď byla na noze nově příchozího Jurada, který mohl využít vynikající zpětné přihrávky. Pod nohy mu obětavě hned skočilo několik obránců a jeho pokus byl zneškodněn.

64

Střídání v týmu FK Spartak Moskva: ze hřiště odchází Denis Glušakov, přichází José Jurado.

63

Nepovedený centr ze strany směřoval do brány a Mitrjuškin ho musel řešit. Poradil si nakonec bez problémů.

61

Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází střelec zatím rozdílové branky Dmitrij Stočkij, přichází teprve osmnáctiletý Alexandr Zinčenko.

59

Hodně zajímavé momenty nabídla poslední minuta. Nejdříve se Krotov dostal do zblokovaného zakončení, poté vzal míč, přešel několik hráču a těsně před vystřelením byl ve vápně odzbrojen na hranici faulu.

57

Vypadá to, že hosté začínají i zdržovat. Marcinhův pokus vybojovat roh u rohového praporku nevyšel.

56

Čas od čase se ale podaří dlouhým nákopem překonat ofsajdouvou past Ufy. Tentokrát míč dostal do běhu Krotov, ovšem moc velké nebezpečí z toho nepramenilo. Jeho střela skončila nad a mimo.

55

Nepřesnosti se vkrádají na kopačky domácích, který to proti zarputilě bojujícím hostům nebudou mít vůbec lehké.

52

Marcinho si vzal na starost rozehrání přímého kopu, jenže jeho centr proletěl netknut vápnem.

50

Ufa se dostala poprvé výrazněji za půlku a bylo z toho zakončení Suchova, které skončilo nad bránou Mitrjuškina.

48

Včasný výběh musel udělat Jurčenko, aby udržel vedení na straně svého týmu. Povedlo se mu to a pokračuje se za stavu 2:1 pro hosty.

46

Žlutou kartu dostává Rômulo (FK Spartak Moskva).

46

První poločas nabídl tři góly a přiblížil hostující Ufu, která je velmi produktivní, k záchraně. Naopak šance Spartaku na Evropskou ligu se poměrně výrazně ztenčily. Do druhého poločasu se můžeme těšit na snahu domácích o otočení.

45+1

44

Spartak kombinuje ve středu hřiště a vypadá to, že s případným otáčením výsledku vyčká do druhé půle.

Dmitrij STOČKIJ - 1:2

41

Ufa právě vstřelila branku!

Skvělý míč dostal šajtlí do běhu čerstvý Handžič a ještě lepší přihrávkou ho naservíroval před bránu a Dmitriy STOČKIJ ho se štěstím protlačil do brány.

39

Střídání v týmu FC Ufa: ze hřiště odchází Vagiz Galiullin, přichází Haris Handžić.

37

Přímý kop proběhl i na druhé straně, jenže Safronidiho střela zaplula mezi sedačky.

35

Exekuce se ujal Kombarov a pěkně zahraná standartka přes zeď skončila kousek vedle.

34

Před vápnem za žlutou zastavil útok Alikin a čeká nás hodně zajímavý přímý volný kop.

31

Nohou musel vytasit zákrok Jurčenko proti tvrdé střele z úhlu. Uvidíme další roh.

30

Další skvělý pas za obranu. Tentokrát ho přijal Quincy Promes, který se se zakončením ukvapil a míč napálil vysoko nad.

Vjačeslav KROTOV - 1:1

27

Spartak právě vstřelil branku!

Po neuvěřitelném pasu Glušakova předložil kapitán Kombarov míč před prázdnou bránu Vyacheslavu KROTOVOVI a ten se skluzem postaral o vyrovnání.

23

Snaha o rychlé vyrovnání po průniku Promese ztroskotala na velmi dobrém obranném zákroku.

Ivan PAUREVIĆ - 0:1

22

Po nedůrazu ve vápně Spartaku se dostal k míči Ivan PAUREVIČ a z deseti metrů prostřelil gólmana domácích.

20

Rychlý protiútok po odraženém balónu z rohu rozjeli hráči Ufy, jenže situaci 3 na 2 vyřešili hodně špatně.

19

Rychlonohý Promes vybojoval další rohový kop pro aktivnější domácí.

17

Po rohovém kopu se dostal míč k Davydovovi, který technickou střelou zazvonil na horní stranu břevna. Střela ovšem stejně nebyla příliš razantní a Jurčenko by si s ní pravděpodobně poradil.

16

Další zakončení předvedl Romulo, tentokrát bylo zblokované na roh.

15

Spartak více kombinuje, zatím jsme se ovšem svědky nějaké větší příležitosti nestali.

12

Ke střele z dobrých 25ti metrů se odvážil Glušakov. Bhužel pro Spartal postrádala razanci.

9

Po přímém kopu nastal závar ve vápně hostů, který skončil střelou vysoko nad.

8

Žlutou kartu dostává Alexandr Suchov (FC Ufa).

7

Skvělý balón za obranu dostal Promes a jeho křižná střela skončila jen kousek mimo.

5

Následný přímý kop posílal do ohně Marcinho a Mitrjuškin musel boxovat.

4

Denis Glušakov byl důrazně varován, že další podobný zákrok, který předvedl na Carlose, už mu strpěn bez karty nebude.

3

Zakončení hned v úvodu proběhlo i na druhé straně, ovšem velmi slabou hlavičku naprosto bez problému sebral ze vzduchu Jurčenko.

1

První velice slušná příležitost hned v první minutě. Do zakončení ve vápně se dostal Marcinho, jenže měl míč trochu pod nohou a zakočoval mimo.

1

Co se týče formy, tak jsou na tom lépe hosté, kteří zabrali v posledních kolech vstříc záchraně. Z 5 zápasů 2 vyhráli a 2 remizovali. Spartak je na tom hůř a boj o EL si zkomplikoval sám. Jeho poslední vystoupení před vlastními fanoušky skončilo hodně špatně – prohrou 0:4 s moskevským rivalem CSKA.
Spartak musí bezpodmínečně vyhrát, pokud chce ještě pomýšlet na zachování šance na pohárovou Evropu. Ufa sice taky potřebuje vyhrát, ale pokud nevyhraje, tak stále nebude ztracena. Nachází se na pozici, ze které se jde do baráže o udržení a na první a druhé nebarážové místo ztrácí jen bod.

Čeká nás tedy velmi zajímavý duel, ve kterém půjde o hodně.
V dnešním přenosu se zaměříme na ruskou Premier Ligu a to konkrétně zápas mezi šestým Spartakem Moskva a čtrnáctou Ufou.

Rozhodně se nebude jednat o utkání bez náboje, které již nemůže změnit, protože oba týmy mají skutečně o co hrát. Jejich starosti jsou opačné, Spartak se uchází o polední volné místo v Evropské lize, na které má ovšem poměrně slabou šanci a Ufa má starosti se zachráněním první ligy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

1:2

konec (1:2)

Branky: 27. Krotov (D. Kombarov) – 22. Paurević (Věrchovcov), 41. Stočkij (Handžić)

Karty:   46. Rômulo (SPM), 70. Ebert (SPM), 88. Tasci (SPM) – 8. Suchov (UFA), 34. Alikin (UFA), 75. Paurević (UFA)   68. Rômulo (SPM)

FK Spartak Moskva: Mitrjuškin – Tasci, Paršivljuk, D. Kombarov (C), Ebert – Insaurralde (89. Källström), Rômulo, Glušakov (64. Jurado), Promes – Davydov (72. Ananidze), Krotov.
Náhradníci: Rebrov – Ananidze, Carlos, Jurado, Källström, Makejev, Özbiliz.

FC Ufa: Jurčenko – Alikin, Safronidi (83. Stěpanec), Věrchovcov, Suchov – Stočkij (61. Zinčenko), Galiullin (39. Handžić) – Paurević, Carlos, Zasejev (C) – Marcinho.
Náhradníci: Veremko – Golubov, Handžić, Kilin, Ševčenko, Stěpanec, Zinčenko.