4:0

konec (2:0)

23.05.2015, 17:15 • Jaroslav Wollmann

Tipsport: 1.78 4.0 4.35 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

29. kolo je v Jihlavě minulostí. Nakonec jsme viděli čtyři branky, všechny v síti liberského brankáře Lukáče. Vysočina vstřelila dva góly v prvním a dva ve druhém poločase. Do vedení poslal domácí ve 12. minutě Kliment. o šest minut později se prosadil Mešanović. Ve druhém poločase se v 48. minutě trefil Nerad a po něm uzavřel skóre utkání Harba. (19:08:15)

90+1

90+1

Frýdek z levé strany rozehrával rohový kop. míč si pro sebe sebral Blažek.

90

Druhý poločas bude o minutu delší.

89

Liberec se mohl dočkat snížení stavu, na malém vápně se k hlavičce dostal Lukáš Kaiser, ale na brankové čáře se svým zákrokem zaskvěl gólman Blažek, který i nadále při svém loučení drží nulu.

88

Do vápna dostal přihrávku Lukáš Kryštůfek, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

84

Po ose Nerad, Kliment, který přenesl hru na pravou stranu se ck míči dostal Hybš, jenž nahrál na Harbu, který minul bránu.

83

Liberec i nadále pokračuje ve své aktivitě, ale prozatím mu není přáno ke vstřelení čestného úspěchu.
Dnešní utkání sleduje 2558 diváků.

80

Vysočina naposledy střídá, na poslendích deset minut si přišel zahrát David Štěpánek.

79

Následně hosté zahrávali rohový kop z levé strany, i tuto situaci domácí obana přečkala. Na Liberci je vidět, že domů nechce odjet bez vstřelené branky.

78

Liberec mohl snížit náskok Jihlavy. Hosté nadvakrát rozehrávali standardní situaci, když první rozehráli předčasně. Při správném pokusu trefil Martin Frýdek tyč.

76

Nerad chtěl uličkou vyslat do šance Harbu, ale míč byl příliš pomalý, a tak jej obrana Liberce zneškodnila.

Haris HARBA - 4:0

74

Jihlava právě vstřelila branku!
HARIS HARBA si na hranici velkého vápna srovnal míč a technickou střelu poslal na Lukáče, ten jí pouze dokázal vytěsnit na tyč a od ní se míč odrazil do sítě.

71

Vysočina střídá, střelce druhé branky Murise Mešanoviće nahrazuje Haris Harba.

70

Standardní situaci poblíž hranice velkého vápna rozehrál Kukoľ, ve vápně nejvýše vyskočil Kryštůfek, ale v záklonu si nedokázal balón nijak zpracovat.

69

Isaac Sackey ostře zajel do Klimenta a po právu vidí žlutou kartu.

67

Vysočina střídá, pro dnešk má dohráno Jakub Fulnek, místo něj si zahraje Augusto Batioja.

66

Fulnek doprava přihrál na Klimenta, který chtěl nejspíše centrovat na své spoluhráče, ale byla z toho střela, která byla hodně nepřesná.

65

Frýdek ve spolupráci s Coufalem rozehráli z pravé strany rohový kop, z jejich spolupráce nevytěžil Liberec nic.

63

Fulnek poslal do vápna míč, kdy chtěl oslovit Mešanoviće, ale u balónu byl dříve gólman hostí.

62

Zpoza hranice velkého vápna se ke střele odhodlal Fulnek, jeho pokus šel nad branku.

61

Liberec střídá. Pro dnešek má dohráno Marek Bakoš, místo něj si zahraje Vojtěch Hadaščok.

60

Sám na gólmana šel Kliment, v souboji s jendím z hráčů Liberce dokázal přehodit gólmana Lukáče, ale následně nasměroval hlavou míč do tyče.

58

Do vápna se za míčem dral Hybš, ale první byl nakonec u balónu Pimpara, který dal svým spoluhráčům oddechnout.

56

Jihlavský stoper je již zpátky na hřišti, Vysočina je už tak v plném počtu.

55

Krejčího místo na stoperu prozatím zaujal Adam Jánoš.

54

Za faul na Krejčího vidí žlutou kartu Denis Frimmel. Krejčí bude muset být ošetřen za postranní čárou.

52

Na levé straně na útočné polovině přenechával míč Mešanović, ale již i nevšimnul, že stojí poblíž autové čáry. Rozehrávat tak budou hosté.

50

Pozornost gólmana Lukáče vyzkoušel zpoza hranice velkého vápna Matěj Hybš, ale jeho pokus gólma hostí chytil.

Petr NERAD - 3:0

48

Muris Mešanović dostal na hlavu centr z pravé strany, ale trefil pouze tyč, od ní se míč odrazil k nohám PETRA NERADA, který střelou do prázdné brány zvyšuje na 3:0.

47

Liberec se usadil před velkým vápnem Vysočiny, z tlaku ale hosté nic nevytěžili.

46

Do druhého poločasu již nepodívá Daniel Soune Soungole, místo něj si zahraje Martin Sus.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:16.
Prvních 45 minut je v Jihlavě minulostí. Domácí po nich zaslouženě vedou, když byli aktivnější než hosté z Liberce, ti se více osmělili až v závěru poločasu. Do vedení poslal Vysočinu Kliment a o šest minut později přidal druhý gól po krásně kombinaci Mešanović. Uvidíme s čím oba celky vstoupí do druhého poločasu.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45

45

Střela Martina Frýdka z levé strany se mezi tři tyče vejít nemohla a taky nevešla.

44

Do vápn už se prodral Frimmel a chystal se zakončit, v poslední možné chvíli jej o míč připravil Krejčí.

42

Petr Nerad vidí žutou kartu, podle hlavního rozhodčího pád ve vápně přifilmoval.

41

Rohový kop z pravé strany zahrával Liberec, domácí obrana vše přestála bez úhony. Naopak z protiútoku se snažil zahrozit Kliment.

40

Jaromír Blažek dnes prozatím neměl příliš práce, nemusel řešit nějakou ošemetnou situaci. Hosté sice řidali na aktivitě, ale jejich akce končí před velkým vápnem.

38

Kliment na pravé straně oslovil Fulneka, který si chtěl přehodit bránícho hráče Liberce, ale neuspěl.

36

Coufal ve vápně hledal své spoluhráče, ale jeho centr z pravé strany vytěsnil Blažek pravou rukou ke svým spoluhráčům.

33

Domácí předvedli další nebezpečný výpad, ale na jehím konci byla opět špatná finální přihrávka. Tolik to Vysočinu ale mrzet nemusí, přeci jen má dvougólový náskok.

31

Žlutou kartu za faul vidí Daniel Soune Soungole.

29

Rohový kop z levé strany rozehrál Frýdek, hosté se na hranici velkého vápna ke střele nedostali.

28

Ten rozehrálo duo Kukoľ a Šulek, ale obrana hostí si poradila, naopak Liberec vybojoval rohový kop.

28

Do vápna posílal míč i Fulnek, ale před Mešanovićem odvral do zámezí Pimpra. Roh pro domácí.

27

Další míč do vápna posílal Kiment, ale svého spoluhráče Mešanoviće už najít nedokázal.

26

Na pravé straně spolu kombinovai Kukoľ s Fulnekem, násedná přihrávka do vápna na Mešanoviće už ale přesná nebyla. Domácí jsou prozatím jasně lepší.

24

Máme zasebou již skoro 24 minut a Liberec se prozatím neprezentoval ani jednou střelou.

22

Vysočina rozehrála z levé strany rohový kop, ale tentokráte si obrana Liberce dala pozor.

20

Máme tu první žlutou kartu zápasu, vidí jí za faul Jiří Pimpara.

Muris MEŠANOVIĆ - 2:0

18

Domácí předvedli parádní kombinaci, Nerad přihrál doprava na Jana Klimenta, který před prázdnou bránu naservíroval míč MURISI MEŠANOVIĆOVI, jenž už neměl problém zvýšit náskok Vysočiny.

16

Blažek na Krejčího rozehrál neposedný míč, čehož málem využil Bakoš, ale v poslední možné chvíli by o míč obrán.

14

Hosté se prodrali do vápna, ale obrana domácího celku byla pozorná a nebezpečí zažehnala.

Jan KLIMENT - 1:0

12

Vladimír Kukoľ rozehrál na levé straně rohový kop, na jeho centr si naběhl JAN KLIMENT a hlavou posílá Vysočinu do vedení.

11

Fulnek centroval z pravé strany do vápna, na jeho nabídku vyslyšel Nerad, ale jeho střela šla hodně vysoko nad.

10

Domácí standardku rozehráli, vyvrcholením celé akce byla střela Adama Jánoše, která se mezi tři tyče nevešla.

9

Další standardka pro domácí Vysočinu, tentokráte na levé straně, je to sice poblíž hranice velkého vápna, ale na přímou střelu to není.

7

Standardní situaci rozehrál Kukoľ, domácí z jeho rozehrávky vytěžili rohový kop, který pro Liberec neznamenal nějaké nebezpečí.

6

Pimpara fauloval Mešanoviće a domácí budou rozehrávat z nějakých 28 metrů standardní situaci.

5

Z rohového kopu Liberce neudeřilo, naopak se na druhé straně dral za míčem Nerad, ale přes Frýdka se nedostal.

5

Bakoš se prodral do vápna, ale jeho sřelu zblokoval do zámezí Kryštůfek. Roh pro hosty.

4

Z pravé strany po několika uvolněních centroval do vápna Šulek, ale jeho centr ze vzduchu stahuje Lukáč.

2

Hosté se snažili na levé straně o vyunutí Douglase, ale ten si míč nedokázal dobře zpracovat.

1

Rozehrávky se chopil Liberec, ale u míče jsou již domácí.

1

Obě základní jedenáctky za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu. Utkání za malý okamžik začne. Vysočina nastupuje celá ve žutém, Liberec v modrém.
Oba celky jsou již v kabinách a hráči dostávají poslední pokyny trenérů.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Na hrací ploše se prozatím rozcvičují gólmani obou klubů, jmenovitě Hanuš s Blažkem a Lukáč s Hroššem.
V Jihlavě se nám rozpršelo, tak uvidíme, jaký vliv to bude mít na samotný fotbal. Oba týmy již mají záchranu jistou, a tak trenéři obou klubů přistoupili k různě obměněným sestavám.

FC Vysočina Jihlava: Blažek – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí (C), Hybš – Jánoš, Šulek – Kliment, Nerad, Fulnek – Mešanović.
Náhradníci: Hanuš – T. Marek, Tlustý, Demeter, Batioja, Štěpánek, Harba.

FC Slovan Liberec: Lukáč – Coufal, Brabec (C), Pimpara, Frýdek – Sackey, Soungole – Kaiser, Douglas, Frimmel – Bakoš.
Náhradníci: Hroššo – Sus, Pavelka, Hadaščok, Šural, Delarge, Pokorný.

Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Hrabovský.
„Vaculíkův start bohužel není příliš pravděpodobný a lze očekávat, že na aktuální marodce doplní Jungra, Šourka a Marcina. Za žluté karty nadále pyká Tomáš Kučera. Změny v sestavě lze očekávat, ovšem jedna je jistá už nyní. Do branky hodláme nasadit gólmana Jaromíra Blažka, pro kterého by měl být duel proti Liberci rozloučením s jeho přebohatou a velmi úspěšnou kariérou. Věříme, že tento fakt bude pro jeho spoluhráče velkou motivací k tomu, aby s nejvyšší soutěží rozloučil vítězně. Zároveň doufáme, že se s legendárním gólmanem přijdou rozloučit i fanoušci,“ řekl k duelu s Libercem na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Zúbek.
„Pokud chceme proti současnému Liberci uspět, tak musíme, krom kvalitního a kreativního výkonu v ofenzívě, být velice pozorní v obraně. Slovan se sice zachránil teprve v minulém kole, ale prakticky celé jaro je velice nebezpečný v útoku. Dokáží využívat chyb a zahrávají nebezpečné standardní situace. Pod vedením kouče Vavrušky se prezentují agresivním, přímočarým a fyzicky náročným fotbalem. Pozor si musíme dát nejen na ofenzivní hráče Šurala, Delargeho a Bakoše, kteří mají velmi dobrý výběr místa a dokáží své šance proměnit,“ upozornil na webu fcvysocina.cz asistent trenéra Marek Zúbek.
Oba týmy se spolu utkaly na podzim v rámci 15. kola, kdy se na severu Čech zrodila remíza 2:2, Vysočina přitom vedla 2:0 a měla tutovou šanci na zvýšení na 3:0, leč neproměnila, a tak přišel trest. Domácí v nastavenm čase srovnali stav utkání. Uvidíme tedy, jak se oběma týmům podaří odveta.
A jak si oba týmy vedly v minulém kole? Liberec doma přivítal Hradec Králové a po výsledku 2:0 poslal Východočechy o soutěž níže. O branky domácích se postarali Karišik a Šural. Vysočina prohrála v Plzni 0:2, když obě branky inkasovala v prvním poločase.
Již 29. kolo má na programu Synot liga. Desátá Vysočina přivítá Liberec, který je v tabulce na čtrnáctém místě. Oba celky od sebe dělí pouhé tři body, takže jistě bude o co hrát.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

4:0

konec (2:0)

Branky: 12. Kliment (Kukoľ), 18. Mešanović (Kliment), 48. Nerad, 74. Harba (Hybš)

Karty:   42. Nerad (JIH) – 20. Pimpara (LIB), 31. Soungole (LIB), 54. Frimmel (LIB), 69. Sackey (LIB)

Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:2.

FC Vysočina Jihlava: Blažek – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí (C), Hybš – Jánoš, Šulek (80. Štěpánek) – Kliment, Nerad, Fulnek (67. Batioja) – Mešanović (71. Harba).

FC Slovan Liberec: Lukáč – Coufal, Brabec (C), Pimpara, Frýdek – Sackey, Soungole (46. Sus) – Kaiser, Douglas, Frimmel – Bakoš (61. Hadaščok).

Rozhodčí: Příhoda – Kordula, Hrabovský