0:1

konec (0:1)

19.05.2015, 17:15 • Štadión Štiavničky • Andrej Masarik sk

Tipsport: 16.0 6.2 1.19 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim, ďakujem za pozornosť a teším sa na posledné stretnutie sezóny, ktoré odohrá Dukla pod Urpínom 30. mája o 17:15 h s Ružomberkom. (19:06:53)
Dukla mala na dosah vyrovnanie po faule na Šemrinca na Šovčíka, no Vajda nepremenil pokutový kop. Následne už mal viac z hry Trenčín a domáci môžu byť radi, že už neinkasovali. Trenčín touto výhrou urobil obrovský krok k zisku titulu, Dukla stratila už aj teoretickú šancu na záchranu.

90+2

90+1

Polievkov nebezpečný center a výborne zasiahol na poslednú chvíľu Rundič, ktorý ho odhlavičkoval.

90

Nadstavený čas druhého polčasu sú 2 minúty.

90

Van Kessel teraz získaval pri rohovej zastávke cenné sekundy, Trenčín nechce prísť o tri body, ktoré už zrejme definitívne budú znamenať titul.

88

Polievka vybojoval v súboji s Madum rohový kop. Zahral ho Faško, na prednej žrdi hlavou zakončil prudko ale vedľa Šovčík.

87

Mondek teraz nepresne hľadal za obranou súpera Koolwijka.

86

Vonkajším priehlavkom vyslal výstavný projektil mieriaci pod hornú žrď Koolwijk, Boroš mal plné ruky práce.

84

Polievkov prudký priamy kop doplachtil len na hlavu Lobotku, ktorý uhasil požiar pred trenčiaskou bránou.

83

Polievka sa teraz pohral s Lobotkom a Rundičom a následne ho jedne z nich fauloval. Z rohu ihriska bude nasledovať štandardka Dukly.

82

Koolwijk si robil teraz čo chcel s obranou súpera a nakoniec vystrelil tesne nad bránu, trafil zadnú opornú tyč brány, najprv to vyzeralo ako keby trafil brvno.

81

Posledné striedanie Trenčanov. V ňom Jaira nahradí Kleščík.

80

Polievka sa zvíja na zemi zrejme po súboji s Rodriguezom da Silvom, ošetrovanie napokon nebude potrebné.

79

Otázne je či Trenčín vôbec pustí Duklu do šance, pretože ovláda hru. Teraz ale po pätičke Hrica centroval z prvej Savič, odvrátil Rodriguez da Silva.

77

Necelá štvrťhodina pre Bystricu na vyrovnanie, tá nepremenená penalta Vajdu ju môže mrzieť.

76

Dukla sa po dlhšom čase dostala do blízkosti Šemrinca, ale Savič poslal svoj center do nebies.

75

Polievka obral o loptu Rundiča, ale následne pred bránou nenašiel nikoho.

74

Van Kesselov pas na zadnú žrď a ekvilibristické zakončenie vo vzduchu od Mondeka končí až v aute.

72

Posledná výmena domácich. Mladík Hric nahradil Snitku.

71

Súboj na hranici pravidiel. Šmýkačka Hada na Bera, čistý a dobrý zákrok, Bero by bol v tutovke.

70

Momentálne pri lopte Trenčín a jeho zdĺhavá rozohrávka.

69

Center Faška na hranicu šestnástky a malá domov od Rundiča na Šemrinca.

67

Hostia striedajú po druhýkrát, Gubu nahradil Mondek.

66

Vajda si postavil loptu na biely bod a jeho strela mieriaca k ľavej tyči Šemrinca neprekonala!

66

Za faul na prenikajúceho Šovčíka vidí žltú kartu brankár Šemrinec. Šovčík bol takisto potrestaný.

65

Bola nariadená penalta.

64

Van Kesselov pokus z pomerne veľkej vzdialenosti preletel tesne nad brvnom. Druhý polčas je oveľa viac futbalovejší než ten prvý.

64

Rýchla akcia hosťujúceho tímu ukončená pádom Jaira, ktorý sa chcel šikovne obtočiť okolo Vajdu. Penalta sa nepíska.

63

Jairova delovka z uhla mierila presne k žrdi, Boroš musel vyraziť na roh.

63

Dnešné stretnutie sleduje 483 divákov.

62

Striedajú aj hostia. Koolwijk sa pozrie na trávnik, z ihriska schádza Rabiu.

60

Z ľavej strany Faškov priamy kop, hlavička Vajdu a z voleja netrafil loptu Polievka, ktorému sa pískal navyše útočný faul.

58

Jairo zoči voči Borošovi, no napokon vzrušenie zbytočné, ofsajd.

57

Dvojité striedanie Dukly. Rejdoviana nahradil Fajčík, Willwébera vystriedal Šovčík.

54

Madu teraz nevedno koho hľadal, no nenašiel adresáta pred súperovou šestnástkou. Každopádne Trenčín v úvode druhého polčasu aktívnejším celkom.

52

Guba to skúsil z rohu veľkého vápna a namieril len nad bránu.

50

Rabiu sa snažil nájsť Jaira pred bystrickou svätyňou a ten padol po súboji s Vajdom a snažil sa vypýtať si penaltu. U rozhodcu neuspel.

48

Van Kessel z pravého krídla posielal loptu pred bránu na nabiehajúceho Bera, pred ním ukradol loptu zo vzduchu Boroš.

47

Gálik musel teraz pred dobiedzajúcim Jairom odvrátiť na rohový kop. Z neho nezapršalo.

46

Faškov priamy kop a hlavičkové zakončenie Vajdu nad bránu.

46

Začal sa druhý polčas.
Po nezáživnej prvej 35-minútovke prišla plodná desaťminútovka pomerne bohatá na šance. Gól do šatne napokon strelili hostia v poslednej minúte prvého polčasu a to zásluhou Gina Van Kessela. Pred druhým polčasom teda majú lepšiu východiskovú pozíciu.

45+0

Prvý polčas sa skončil.

45

Trenčín dal gól!
A predsa sa to Trenčínu podarilo. GINO VAN KESSEL sa oprel do lopty z vyše 20-tich metrov a namieril dokonale presne k ľavej tyči. Boroš nemal na jeho prudkú prízemnú strelu nárok.

44

Dukla z rohového kopu nič nevyťažila, na rade je Trenčín aby niečo vymyslel.

43

Rundičov krásny pas z hĺbky poľa za obranu na Jaira, ale ten bol v postavení mimo hru.

41

Guba sa oprel do lopty na ľavom rohu šestnástky a jeho delovku Boroš vyrazil. Guba dostal druhú šancu a trafil z prvej necelý meter vedľa.

39

Záver polčasu priniesol viac vzrušenia než úvodná polhodina.

38

Na trávniku to azda začína žiť, Maduova strela po odrazenej lopte natiahla Boroša k pravej tyči.

37

Veľká príležitosť Dukly! Savič odcentroval z ľavej strany presne na hlavu Rejdoviana a ten tesne míňa ľavú tyč.

35

Faško chcel zrýchliť akciu smerom dopredu, to by ale musel presnejšie nahrať Rejdovianovi a nie do zámedzia. Stále množstvo nepresností, ale aj na strane hostí.

33

A prvý pokus na bránu aj od Dukly. Spoza šestnástky to po zemi skúšal Snitka a mieril k ľavej tyči. Strela ale nebola dosť razantná a Šemrinec pokojne zasiahol.

32

Guba v súboji jeden na jedného s Gálikom, chcel si ho obhodiť ale dal si to príliš na dlhú nohu.

31

Madu vidí za predchádzajúci faul na Vajdu žltú kartu, treba povedať, že Dukle bola ponechaná výhoda po tom súboji.

30

Protiútok Dukly ťahal Vajda a bol zozadu brzdený Maduom a pred bránu mu nabiehali Polievka s Rejdovianom, ale tiesnený neprihral presne.

29

Rabiu zahral rohový kop na prednú žrď, Willwéber zle odkopol a Jairo len tesne minul bránu.

28

Bero v úniku, proti jeho strele zasiahol Kapor, nasleduje roh hostí.

27

Savič najprv pokazil prihrávku a následne jeho strela bola zblokovaná.

26

Brejk hostí a v ňom aktívny van Kessel. Už už hľadal z ľavej strany spoluhráčov v blízkosti brány, výborne zasiahol Vajda.

24

Van Kessel a ďalší z jeho pasov, ktorý sťahuje Boroš do náručia.

23

A prichádza prvé ohrozenie brány. Po signáli – priamom kope Lobotku, hlavičkoval Bero, avšak len do stredu brány.

22

Snitka hľadal vpredu nabiehajúceho Rejdoviana, no nepresne. Ale Dukla sa osmelila smerom dopredu.

21

Bystrica sa na dlhší čas usadila pred šestnástkou Šemrinca, všetko ukončuje ofsajd Faška.

20

Ten zahral sám Faško a v zmätku sa takmer k zakončeniu dostal Vajda, no bol z toho rohový kop, ktorý hostia odvrátili.

19

Faul zozadu od Rodrigueza da Silvu na Faška a z rohu ihriska bude nasledovať priamy kop domácich.

17

Rabiu zahral rohový kop kvalitne a už jeden z jeho spoluhráčov hlavičkoval do odkrytej brány. V tom sa ozval hvizd rozhodcu, ktorý signalizuje faul na gólmana Dukly. Konečne sa niečo na trávniku udialo, na prvú regulérnu strelu však stále čakáma.

16

Ďalší z množstva nepresných centrov od van Kessela.

15

Po štvrťhodinke môžme konštatovať, že vidíme typický príklad nezáživného medzišestnástkového futbalu.

14

Stále kombinujú hostia, no červeno-bielym sa darí brániť a zachytávať ich rozohrávky.

13

Trenčania sa síce snažia tvoriť, ale chýba im finálna prihrávka či kúsok kreativity. Nepresne prihrával tento raz Lobotka.

11

Zatiaľ úvodné minúty stretnutia bez akéhokoľvek vzrušenia.

10

Ďalší pas, tentokrát od Jaira, pozbieral opäť Boroš.

9

Gubov prudký center našiel len kopačku súpera, Vajda odvrátil do bezpečia.

8

Snitka zbrklo rozohral nepresne, keď hľadal Polievku, Dukle sa nedarí dostať pred Šemrinca.

6

Hráči v bielych dresoch ako keby začínajú stupňovať tempo.

5

Bero sa už rútil sám na Boroša, ale predchádzal tomu jeho útočný faul na Hada.

3

Nepresný nákop van Kessela skončil v Borošových rukaviciach.

2

Teraz pri lopte Bystričania, ale prišiel útočný faul Rejdoviana na Rodrigueza da Silvu v pokutovom území.

1

V úvodných sekundách mali loptu na kopačkách hostia, no Bero po svojich manévroch skončil s loptou až za postrannou čiarou.

1

Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Savič, Willwéber, Had, Polievka – Kapor, Snitka, Vajda, Faško – Rejdovian, Gálik.
Náhradníci: Polóny – Gaško, Neušel, Šovčík, Fajčík, Hric, Kupec.

AS Trenčín: Rundič – Šemrinec, van Kessel, de Macedo da Silva, Čögley – Rabiu, Guba, Bero, Rodriguez da Silva – Madu, Lobotka.
Náhradníci: Vozár – Skovajsa, Koolwijk, Vlček, Mondek, Kleščík.

Rozhodca: Straka – Balko, Mókoš.
Netradične v utorok privíta v súboji posledného s prvým FK Dukla Banská Bystrica súpera AS Trenčín. Stretnutie 30. kola na Štiavničkách začína o 17:15 h.

FK Dukla Banská Bystrica

Bystričania boli pred posledným zápasom so Slovanom hlboko namočení v zostupových vodách a potrebovali nutne bodovať. To sa im však nepodarilo a rovnako ako kolo pred tým s Dunajskou Stredou prehrali najtesnejším rozdielom. Na Pasienkoch rozhodol o troch bodoch pre ,,belasých“ v úvode druhého polčasu Seydouba Soumah.

Tri kolá pred koncom má Dukla sedembodovú stratu na predposlednú Podbrezovú,čo znamená len minimálnu teoretickú šancu na záchranu. Bodovať naplno s rozbehnutým Trenčínom by bol však pomerne veľký zázrak. Treba spomenúť napríklad to, že červeno-bieli pod Urpínom neskórovali už v troch zápasoch v rade. Naposledy získali tri body v domácom prostredí ešte v novembri minulého roka po víťazstve 2:0 so Zlatými Moravcami. S nimi si pripísali aj ďalšiu výhru v zápase 28. kola, na ich pôde pomerom 0:1, čím živili nádej na záchranu. Avšak nasledovali spomínané najtesnejšie prehry s DAC a Slovanom, ktorými pochovali svoje šance. Pochopiteľne sa zverenci Štefana Rusnáka môžu ,,pýšiť“ viacerými štatistickými ukazovateľmi, spomeňme ešte napríklad jeden strelený gól za posledné štyri stretnutia.

Najlepším strelcom Bystrice je Patrik Vajda,na konte má 7 presných zásahov, čo je takmer štvrtina zo všetkých strelených gólov jeho tímu (27).Z toho vychádza priemer ani nie gól na zápas. Dukla inkasovala v doterajšom priebehu 51-krát, čo je najviac spomedzi všetkých tímov. To je ale všetko pochopiteľné, všetko plynie zo súčasnej formy a pozície Dukly.

AS Trenčín

Tri kolá pred koncom majú Trenčania päťbodový náskok na čele tabuľky a majú našliapnuté k premiérovému zisku titulu. Ich jediného prenasledovateľa, Žilinu, čaká navyše ťažké domáce derby so Slovanom, čo zvyšuje šance AS. Trenčín sa spoločne so Žilinou môže pýšiť najlepším útokom (63 gólov) a druhou najlepšou obranou (26 inkasovaných). Oproti Žiline majú o tri výhry na konte viac (21 vs 18). Najlepším strelcom je s 8 gólmi Jairo, za ním so 7 presnými zásahmi Hajradinovič a so šiestimi Simon.

Naposledy, uplynulú sobotu, hostil AS myjavský Spartak. Po nedovolenom zákroku hosťujúceho Urminského nasledovala penalta, ktorú premenil Rundič a navyše bol Urminský už v 27. minúte. Oslabená Myjava napriek tomu dokázala vyrovnať a to v 37. minúte zásluhou Marčeka. Do šatní sa teda šlo za nerozhodného stavu, no už v 55. minúte prinavrátil lídrovi vedenie Jairo. V 78. minúte priniesol pokoj na kopačke domácich gólom na 3:1 Koolwijk a bolo vymaľované.

Trenčania ťahajú skvelú 9-zápasovú sériu výhier, v ktorej strelili 22 gólov a dostali len 3 góly, čo je úctyhodné. Až v šiestich prípadoch tejto šnúry si dokázali udržať čisté konto, vždy inkasovali maximálne jeden gól, to hovorí za všetko.

Vzájomné zápasy

Čo sa týka ligy, naposledy sa tieto celky stretli v úvodnom jarnom kole v závere februára a Trenčín gólmi Holúbka a Rabia triumfoval 2:0. Predtým v zápase 10. kola opäť uspeli Trenčania a znovu dvojgólovým rozdielom, pomerom 1:3 a zo stredu Slovenska si odniesli tri body. V prvom polčase otvoril skóre Guba, za Duklu vyrovnal vzápätí z penalty Vajda. Druhá 45-minútovka už ale patrila hosťom, Simon a Jairo zariadili výhru.

V Slovnaft Cupe na seba narazili tieto dva tímy až v semifinále. V domácom prostredí Trenčín znovu neinkasoval, Da Silva a Koolwijk zariadili výhru 2:0. V odvete trenčiansky AS nepripustil prekvapenie a aj štvrté meranie síl v sezóne s Duklou ovládol. O najtesnejšie víťazstvo sa postaral po polhodine hry Jairo.

Podarí sa Dukle prekvapiť jasného favorita, alebo si ten upevní svoj terajší päťbodový náskok pred Žilinou? Spoločne sa to dozvieme v predposlednom onlajn textovom prenose zo Štiavničiek, čo sa týka tejto sezóny. Zrejme sa jedná predposledné vystúpenie Bystričanov v domácom prostredí v najvyššej súťaži,takže o emócie nebude núdza. Na sledovanie prenosu Vás srdečne pozývam!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:15.