Mistrovství světa

Slovinsko – Dánsko

1:0

konec (1:0, 0:0, 0:0)

11.05.2015, 20:15 • ČEZ Arena, Vítkovice, Ostrava • Skupina B • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 3.1 4.5 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Slovinsko vyhrálo ve svém posledním zápase na letošním mistrovství světa v ledním hokeji 1:0 nad Dánskem, což ale už nemohlo nic změnit na jejich minimálně ročním loučení s elitní skupinou MS, se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou u hokeje se těší Tomáš Lysý. (22:26:14)
Statistiky zápasu:
Góly: 1-0.
Střely na branku: 21-24 (12-9, 6-8, 3-7).
Zákroky gólmanů: 24-20 (9-11, 8-6, 7-3).

Slovinsko: Mitja Robar (obránce)
Dánsko: Sebastian Dahm (gólman, 23 zákroků).
Zápas končí a Slovinci si poprvé budou moci vyslechnout na počest výhry svojí státní hymnu. Bohužel pro Rysi přichází tato výhra tak trošku s křížkem po funuse. Již před tímto zápasem měli Slovinci jistotu sestupu z elitní divize mistrovství světa o kategorii níže do divize 1A.

Na utkání bylo vidět, že už o nic nejde. První vyloučení jsme viděli až ve 42. minutě, kdy šel za katr jeden z hráčů Slovinska. V té době již Rysi vedli, protože přesně v desáté minutě se po parádní akci Kopitara prosadil Žiga Pance, který tečoval do sítě střelu Kovačeviče. Protože dalších padesát minut hráli prim oba gólmani, končí dnešní zápas výsledkem 1:0 pro Slovinsko. Je to však slabá náplast pro hokejisty této malé, ale krásné země, protože na jejich úkor se zachránilo v elitní divizi MS právě Dánsko.

60:00

59:53

Mohlo být srovnáno. Thomas Spelling měl před sebou moře volného prostoru a z mezikruží vypálil. Jeho pumelici zachytil Gasper Kroselj svým pravým betonem.

59:33

Hra je za brankou Dahma, puk za branku gólmana Dánska nahodili Slovinci po vyhraném buly.

59:23

Dánové mají na srovnání něco málo přes půlminutu.

59:18

Při vhazování ve středním pásmu se Dahm musí vrátit do klece. Následně se opět bude vzahovat poblíž obranné modré Dánska.
Dnešnímu zápasu přihlíží 6978 diváků. Smekám pomyslný klobouk.

59:00

Poslední minuta dělí Slovince od výhry na mistrovství světa elitní divize po patnácti zápasech.

58:22

Nepovedlo se to ani Anže Kopitarovi z velkého úhlu, ale ten měl přeci jen těžší pozici a navíc dva protihráče před sebou.

58:02

Žiga Jeglič netrefil ze středního pásma poblíž levého mantinelu opuštěnou klec.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty druhé třetiny.

57:53

Je to tak, Dánové hrají v šesti bez gólmana.

57:53

Následuje time-out Dánska, po kterém možná Seveřané zkusí play-off.

57:51

Gasper Kroselj vzal doslova gól z hole Patrika Bjorkstranda. Vypálil z levého kruhu a gólman Slovinska schoval puk v ukázkovém semaforu.

1:0

Branky a nahrávky: 10. Pance (Kovačevič, Kopitar)

Slovinsko: Kroselj (Kristan) – Robar, Kovačevič, Gregorc, Kranjc, Tavželj, Pretnar, Štebih, Vidmar – Jeglič, Kopitar (A), Urbas – Pance, Tičar, Sabolič – Razingar (C), Rodman (A), Verlič – Pavlin, Mušič, Goličič. Tranér: Matjaž Kopitar

Dánsko: Dahm (Galbraith) – Nielsen, O. Lauridsen, Kristensen, J. B. Jensen, Boedker, Storm, M. Lauridsen – Madsen (A), Jakobsen, Hardt – P. Bjorkstrand, O. Bjorkstrand, J. A. Jensen (A) – Green (C), N. Jensen, Spelling – Starkov, Staal, Poulsen – Hansen. Trenér: Jan Karlsson

Rozhodčí: Marcus Vinnerborg (SWE), Vladimír Šindler (CZE) – Paul Carnathan (USA), Andre Schrader (GER)