Německá Bundesliga

Bayern Mnichov – FC Augsburg

0:1

konec (0:0)

09.05.2015, 15:30 • Allianz Arena, München • Dominik Mihailescu (@DominikMihailes)

Tipsport: 1.29 5.85 11.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (17:25:51)
Augsburg si do tabulky připisuje důležité tři body. Bayern tato prohra mrzet nemusí, ale výhra by určitě tomuto celku pomohla morálně. Mnichov se totiž brzy potká s Barcelonou.
Utkání je u konce! Augsburg bere všechny tři body! Bayern prohrál nad svým sokem výsledkem 0:1. Jedinou branku dokázal v 71. minutě vstřelit Bobadilla. Fantastický výkon podal brankář Marwin Hitz. Hostům hrálo do karet především vyloučení Pepeho Reiny v 13. minutě.

90+2

90+2

Rafinha zastavil protiútok nedovoleným způsobem a dostává od rozhodčího žlutou kartu.

90+1

Sudí nastavuje dvě minuty.

90

Domácím se nedaří dostat z vlastní půlky.

89

Probíhá 89. minuta. Mnichov má míč na svých kopačkách. Podaří se favoritovi zápasu vyrovnat? Nebo si Augsburg udrží vedení?

88

Boateng se pokoušel o střelu z dálky. Ta se mu vůbec nepovedla a letěla příliš vysoko nad branku.

86

Molders si dobře naběhl a z křídla zkoušel vystřelit na branku Neuera. Nepřesně.

84

Mnichov se opět snaží dostat před branku a vyrovnat výsledek utkání.

83

Střelec dnešní branky Raul Bobadilla odchází ze hřiště. Nahrazuje jej Sascha Molders.

81

Brankář hostů si připisuje další zákrok, tentokrát dokázal vychytat Götzeho.

81

Marwin Hitz dokázal vyboxovat centr, který mířil do jeho pokutového území. Bayern zvyšuje tlak.

78

Bastian Schweinsteiger přestřelil branku Hitze při přímém volném kopu.

77

Žlutou kartu za faul na Schweinsteigra obdržel Hong Čong-ho.

75

Wieser nepříjemně fauloval hostujícího hráče. Vše se ovšem obešlo bez karty.

74

Dvojité střídání od Guardioly. Ze hřiště odchází Lewandwski společně s Müllerem. Prvně jmenovaného nahrazuje Rafinha. Německého útočníka pak Claudio Pizzaro.

Raúl BOBADILLA - 0:1

71

Augsburg právě vstřelil branku!
Protiútok hostů končí gólem. Pierre Højbjerg na sebe stáhl oba obránce Bayernu a následně poslal pas na volného RAULA BOBADILLU, který přesně umístil míč a překonal Neuera.

70

Ofsajd Bobadilly přerušil hru.

68

Weiserův centr do vápna skončil na nohách hráčů FC Augsburg.

66

Utkání se nyní uklidnilo. Bayern má ale v současné době míč více na svých kopačkách.

64

Baba se nyní dostal do ofsajdu.

64

Werner poslal posílal pas na svého spoluhráče, ale na poslední chvíli zasáhl nohou Bernat a míč vypíchl na roh. Kdyby se obránce Bayern balónu nedotkl, tak z toho byla přihrávka na hráče, který měl před sebou prázdnou svatyni.

63

K Wernerovi se míč dostal, ale zbytečně. Ofsajd.

60

Hitz předvedl fantastický zákrok! Tvrdou střelu k tyči vyslal Weise, avšak hostující gólman se natáhl a vyrazil míč mimo tři tyče.

60

Augsburg vstřelil branku, ale sudí gól neuznává, protože v malém vápně byl faulovaný brankář Neuer.

59

Bayern dost přidal na tvrdosti a může být rád, že sudí nevytahoval karty.

56

Tobias Werner vystřelil z levého křídla, ale gólmana Neuer chytil bez zaváhání míč.

56

Weiser centroval míč do vápna hostů, ale jeho centr byl nepřesný a do protiútoku mohou hosté.

54

Augsburg vyrazil do protiútoku, ovšem vše stihl zažehnat Weiser odkopem míče do zámezí.

53

Další nedovolený zákrok. Tentokrát se jej dopustil Bobadilla.

52

Faul Kohra. Rozehrávat bude mnichovský klub.

51

Fantastický Hitz! Robert Lewandowski podruhé pláchl obraně, ale gólman hostů skluzem vypíchl útočníkovi Bayernu míč!

48

Do šance se dostal Bobadilla. Paraguayskému hráči se ovšem střela nepovedla.

47

Záložník Augsburgu už je zpět na svém místě.

46

Schweinsteiger nevybíravě trefil Feulnera. Ten opouští kvůli zranění hřiště.

46

Trenér hostů udělal v sestavě změnu. Do druhého poločasu nastupuje Højbjerg.

46

Je za námi první poločas, který přinesl spousty zajímavých momentů. Již v 7. minutě orazítkoval tyč Mario Götze. Ve 13. byl vyloučen Pepe Reina a místo něj nastoupil do branky Manuel Neur. Následný pokutový kop nedokázal proměnit obránce Verhaegh. Před koncem prvního poločasu běžel na branku Robert Lewandowski. Ten ovšem přestřelil. Stav zůstává tedy 0:0. Další poločas rozhodne o dělbě bodů.

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

Vypadá to, že dokonce prvního poločasu se toho už víc nestane.

45

Robert Lewandowski běžel sám na branku! Polský útočník však ve fázi zakončování trestuhodně přestřelil!

43

Weiser se objevil ve vápně a svou střel trefil pouze prvního obránce.

41

Müller vystřelil a brankář Hitz vyrazil míč. Rozhodčí signalizuje odkop od branky. Německý forvard se zlobí, že by se měl kopat roh.

40

Hraje se spíše na půlce Mnichova, což je v této lize poměrně nezvyklé.

39

Hosté zkoušeli založit akci, ale pro jejich smůlu je zastavil ofsajd.

37

Neuer si připsal dobrý zákrok po střele Bobadilly. Jeho rána mířila přesně doprostřed svatyně brankáře domácích.

35

Schweinsteiger fauloval. Augsburg bude hrát na polovině bavorského celku.

33

Ve vyložené šanci se objevil Altintop! Ten po skvělé přihrávce stál sám před brankou Manuela Neura! Turecký hráč ovšem nepochopitelně minul branku gólmana.

32

Esswein opouští hřiště. Můžeme pouze spekulovat z jakých důvodů. Německého záložníka nahrazuje Werner.

32

Za brankou je lékaři ošetřován Manuel Neuer. No, snad to nebude nic vážného.

30

Bobadilla se pokoušel dostat přes Danteho do vápna. Obránce Bayernu na poslední chvíli vypíchl balón na roh.

28

Lewandowski se dostal po centru k hlavičce, ale ta skončila vysoko nad brankou Hitze.

28

Baba nyní tvrdě poslal k zemi Müllera. Bayern bude mít možnost přímého volného kopu z dobré pozice.

26

Mnichov se nyní tlačí před branku hostů.

26

Míč se dostal k Neuerovi, který jej okamžitě přihrál na Danteho.

24

Bernat si našel ideální pozici na střelu, ovšem branku gólmana Hitze minul.

22

Augsburg je více aktivní a u míče je nyní častěji.

21

Esswain centroval před branku, kde stál Bobadilla. Hráč hostujícího celku přestřelil branku Neuera.

20

Manuel Neuer si vyběhl daleko pro míč a nohou rozehrává před sebe na Danteho.

18

Nyní byl odpískaný ofsajd hostujícího mančaftu.

Penalta

15

Verhaegh selhal u pokutového kopu! Hráč Augsburgu trefil pouze pravou tyč!

15

Ze hříště odchází Philipp Lahm. Do branky tedy půjde Manuel Neuer.

Červená karta

13

A pozor! Pepe Reina je potrestán červenou kartou za faul ve vápně a k tomu dostává červenou kartu!

12

Dante si za faul připisuje žlutou kartu.

9

Mario Götze svojí bombou trefil tyč!

2

Bayern drží míč na svých kopačkách.

1

Bayern Mnichov: Reina – Bernat, Dante, J. Boateng, Weiser – Th. Alcântara, Schweinsteiger, Lahm – Götze, Lewandowski, T. Müller.
Náhradníci: Neuer – Alonso, Benatia, Martínez, Rafinha, C. Pizarro, Gaudino.

FC Augsburg: Hitz – Baba, Klavan, Hong Čong-ho, Verhaegh – Baier – Esswein, Altintop, Feulner, Kohr – Bobadilla.
Náhradníci: Manninger – Či Tong-won, Matavž, Mölders, Højbjerg, Janker, Werner..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Poslední vzájemné zápasy

Augsburg – Bayern 0:4
Augsburg – Bayern 1:0
Augsburg – Bayern 0:2
Bayern – Augsburg 3:0
Bayern Mnichov si už s předstihem zajistil titul. Mnichovský celek má na svém kontě 76 bodů a před druhým Wolfsburgem mají k dobru čtrnáct bodů. Bayern ale nezažívá extra vydařenou sezonu, protože z DFB-Pokalu už vypadl, když doma nestačil na Dortmundu. A slavně to nevypadá ani s Ligou mistrů, protože první semifinálový duel na hřišti Barcelony Bayern prohrál 0:3. Odvetu je na programu už v úterý, takže je dost možné, že Pep Guardiola bude některé hráče šetřit. Nutno ale dodat, že nemá moc z čeho vybírat, protože mnichovský celek má hodně zraněných hráčů.

FC Augsburg si v této sezoně nevede vůbec špatně. Hosté zatím vybojovali 43 bodů a nachází se na šestém místě, které zaručuje Evropskou ligu. Hosté by tedy dnes potřebovali bodovat, aby se na šesté pozici udrželi, protože zezadu se na ně tlačí hned trojice týmů. Lehké to ale samozřejmě nebude, ale uvidíme, jak si s tím Augsburg poradí.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Německá Bundesliga má na programu 31. kolo a my budeme sledovat duel mezi Bayernem a Augsburgem. Favoritem tohoto utkání je domácí celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.