HBC Most – HBC Pardubice

2:1

konec (0:0, 2:0, 0:1) Stav série: 2:2

03.05.2015, 11:00 • ANS Most • Čtvrtfinále • Jiří Rybář

Je dobojováno, domácí dokázali odvrátit i druhý matchball a o postupujícím do semifinále tak bude muset rozhodnout až pátý zápas na východě Čech. (12:41:29)

45:00

44:41

Bruštík dobře vybojoval pásmo a drží míček za brankou Pardubic.

44:26

Domácí si vybírají oddechový čas.

44:18

Kypet dokázal vyhodit míček na polovinu Pardubic.

43:21

Brém dokázal zalehnout míček před dobíhajícím Česákem a znemožnit mu tak samostatný únik.

42:55

Zbytečný útočný faul v podání Prokše (MST), který dostává dvě minuty za hrubost.

42:22

Domácí drží pásmo a nechávají míček obíhat kolem dokola, přesně to jim stačí k poslání série zpět do Pardubic.

41:36

Bruštík ani nadvakrát z levého kruhu neprostřelil Stárka.

40:56

Filip (PCE) 2+2 minuty za vysokou hůl v obličeji Kopýtka, který odchází se zakrváceným obličejem do kabiny.

40:56

Hosté se snaží vyvíjet tlak na domácí, ale těm se naopak daří hrát destruktivní hokejbal a dokonale kouskovat hru.

39:44

Bruštík teď během deseti vteřin vyhrál tři vhazování a byli z toho tři střelecké pokusy na branku Pardubic, ani jeden se ale neujal.

38:44

Urbanec z pravého kruhu trefil jen bránícího Čížka.

37:54

Hosté stále o něco aktivnější, domácí je ale moc před Bréma nepouštějí.

37:05

Novák (MST) a Ingršt (PCE) oba za vzájemnou potyčku, tedy hrubost dvě minuty. Pokračovat se bude 4 na 4.

37:05

Ingršt sám před prázdnou brankou nedokázal zpracovat skákavou přihrávku.

36:15

36:01

Hosté sice drží pásmo, ale žádný vážnější pokus v početní výhodě zatím nezaznamenali.

35:19

Hosté jsou stále nastěhování před Brémem, domácí urputně brání.

34:15

Kopýtko (MST) 2 minuty za hrubost.

33:44

Pardubice právě vstřelily branku!
Urbanec poslal přihrávku po modré čáře na PETRA FILIPA, který přízemní ranou k tyči prostřelil Bréma. Asistence: Otto Urbanec.

32:38

Menší potyčka u hrazení končí dvouminutovými tresty za hrubost pro Valentu (MST) a Gabriela (PCE). Pokračuje se 5 na 4.

32:16

Kopýtko (MST) 2 minuty hákování.

31:42

Novák z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat Stárka.

30:51

Hosté se drží u míčku, Most hraje poctivě odzadu.

30:01

Druhá perioda je u konce a přinesla nám dvě branky do hostujcí sítě. Mostečtí znovu opanovali průběh hry a kráčejí tak za srovnáním série.

30:00

29:42

Abrahám se snažil vyhodit míček ven z pásma Mostu, trefil ale stropní konstrukci, hra je tak přerušena.

28:41

Bruštík to zkoušel z levého kruhu, jeho pokus ale minul branku.

27:22

Mostečtí znovu svírají svého soka v jeho obranném pásmu.

26:55

Prokš sám před prázdnou brankou, Pecina ale jeho střelu vyškrábl dobrým obranným zákrokem na brankové čáře!

26:15

Urban (PCE) 2 minuty nedovolené bránění.

25:31

Bruštík se řítil sám na Stárka, neměl ale potřebnou rychlost a obrana Pardubic mu míček odebrala.

24:55

Hosté začínají hrát daleko ofenzivněji, než jsme byli doposud zvyklý vidět. Zápas tak nabírá na atraktivitě.

24:05

Filip nahazoval od modré čáry na Bréma, ten vyrážečkou srazil míček do bezpečí.

22:58

Nejprve se ocitl Černý v tutové šanci před Stárkem, který mu ale do jeho střely ještě dokázal skočit, odražený míček se pak dostal k Jarkovskému, který ale přestřelil úplně prázdnou branku hostů!

22:30

Most právě vstřelil branku!
Šimeček z otočky mezi kruhy poslal míček na branku Stárka, ten míček jen vyrazil před sebe, kde po něm skočil ALEŠ KYPET a bekhendem prohodil Stárka. Asistence: Jaroslav Šimeček.

22:03

Hosté se teď malinko osmělili a také zavítali před Bréma.

21:11

Ryba vybojoval míček v útočném pásmu a nahodil jej za branku Mostu, následuje zakázané uvolnění domácích.

20:25

19:48

Urbanec bezpečně dovezl míček za branku Mostu a našetřil tak cenné vteřinky v oslabení.

19:02

Bruštík teď nezpracoval křižnou přihrávku, po které mohl střílet do odkryté brány.

18:25

Filip (PCE) 2 minuty sekání.

17:53

Plachý nepříjemně narazil na mantinel a těžce se zvedá, vypadá to ale, že bude schopen pokračovat.

17:11

Ze středního pásma přes obránce prohodil míček Novák na ONDŘEJE ŠNAJDRA, který z levého kruhu prostřelil mezi betony hostujícího brankáře, který míček jenom utlumil a ten se doklouzal za brankvou čáru. Asistence: Ondřej Šnajdr.

16:47

Hosté jsou stejně jako v první třetině pod velkým tlakem, teď jen vyhodili na zakázané uvolnění.

16:19

Kopýtko prověřil Stárka střelou z levého kruhu, ten byl ale pozorný.

15:28

Česká šel sám na Bréma, zkusil na něj blafák do bekhendu, ale branku přestřelil vysoko nad ve vyložené šanci!

15:01

První dějství je minulostí a ačkoliv branku nepřineslo, tak byl na hřišti jasně lepší domácí tým.

15:00

14:27

Pecina teď dostal přesný pas mezi kruhy a řítil se sám na Bréma, ten ale podržel svůj tým a s pokusem pardubického forvarda si dokázal poradit.

14:00

Kopýtko (MST) a Mokříž (PCE) oba dvě minuty za hrubost po vzájemném postrkování před brankou hostů.

13:37

I v pěti na obou stranách se veškerý děj na hřišti odehrává výhradně před Stárkem, hosté jakoby byli po včerejším duelu úplně bez sil.

12:46

Kypet dostal nejspíše holí do obličeje, ani jeden z arbitrů ale inkriminovaný okamžik neviděl, a tak se vylučovat nebude.

12:11

Velký tlak domácích teď přerušila posunutá branka, hostující tým tak odchází střídat.

11:36

Plachý nevyzrál bekhendem z mezikruží na Stárka, hosté stále nevyhodili ani nevystřídali a jsou pod velkým tlakem.

10:39

Mokříž (PCE) 2 minuty hákování, domácí si tak dnes vyzkoušejí svou první početní výhodu.

10:01

Šimeček se teď řítil po pravé straně u mantinelu na Stárka, střelou na vyrážečku ale moc práce pardubickému brankaři nepřidělal.

09:26

Znovu to zkoušel Česák, tentokráte švihem z levého kruhu, střela skončila v náručí mosteckého brankáře.

09:08

Ingršt se teď dostal do slibné šance, přes ležícího Málka poslal samotného na branku Česáka, ten zvolil kličku do bekhendu, ale ležícího Bréma nedokázal přehodit!

08:26

Hosté teď ve velkém útlumu, jen vyhazují na zakázané uvolnění.

07:48

Novák si teď poradil v souboji 1 na 1 s Gabrielem a následně tváří v tvář Stárkovi vystřelil těsně vedle tyčky.

07:05

Druhá mostecká pětice teď zle zatápěla Pardubicím před Stárkem, za potlesku diváků odchází střídat.

06:05

Pardubice teď pod velkým tlakem domácích, stejně jako tomu bylo v úvodu včerejšího duelu.

05:28

Kypet z levého kruhu poslal tvrdý projektil na branku Stárka, ten s velkou dávkou štěstí srazil míček do ochranné sítě ramenem!

05:07

Mostečtí teď několikrát ohrozili Stárka, probudilo se také několik málo přítomných diváků.

04:16

Jarkovský obíhal branku, Stárek se ale při přesunu opřel do tyčky a branka se posunula, hra se tak přerušila.

03:33

Hostující obránce zahrál vysokou holí, vhazovat se bude před Stárkem.

02:44

První lajna Východočechů teď operovala s míčkem před Brémem, žádná vážnější šance se jim ale nenaskytla.

01:44

Novák dostal skákavý míček na půlce hřiště, udělal dva rychlé kroky do pásma, ale branku trefit nedokázal.

01:22

První útočná snaha hostů je zastavena hvizdem rozhodčích, píská se ofsajd.

00:32

Domácí zahajují utkání aktivně, zatím Východočechům nepůjčili míček.

00:01

Tři čtvrtfinálové série skončily v nejkratším možném čase, když favorité zvítězili 3:0 na utkání. Poslední série, kde se ještě bude pokračovat je mezi Mostem a Pardubicemi. Most se oklepal po dvou porážkách z minulého týdne, kdy na východě Čech nevstřelil ani branku a v sobotu Východočechy rozstřílel vysoko 8:1. Už po necelých osmi minutách vedl Kovodemont 3:0 a hosté se jen velice těžko dostávali do hry. Po první třetině byl stav 3:1 a zdálo se, že hosté by s vývojem střetnutí ještě mohli něco udělat. Ve druhé třetině si vytvořili tlak, který ale nedokázali přetavit v branky. Naopak Most udeřil v prostředním dějství ještě dvakrát, čímž bylo jasné, že se bude hrát i v neděli. Pardubicím nepomohlo ani střídání brankářů. Stárek poté, co přišel do branky, inkasoval hned z první střely. Uvidíme, co přinese neděle, jestli Most zopakuje svůj sobotní výborný výkon a vrátí tak sérii do Pardubic, nebo si Východočeši jako poslední vybojují postup do semifinále.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

2:1

Branky a nahrávky: 18. Novák (Šnajdr), 23. Kypet (Šimeček) – 34. Filip (Urbanec)

HBC Most: Brém (Soukup) – Čížek, Málek, Prokš, Valenta, Abrahám, Faltín – Kypet, Bruštík, Šimeček – Černý, Jarkovský, Plachý – Kopýtko, Novák, Šnajdr – Krajíček, Drož

HBC Pardubice: Stárek (Smekal) – Ryba, Filip, Mokříž, Kamaryt, Pecina – Merta, Urbanec, Kunc – Ingšt, Kasal, Česák – Skřivánek, Urban, Förstl – Gabriel

Rozhodčí: Danylec, Michailidis