03.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Praha • Skupina A • Tomáš Pavlík (@tomaspavlik96)

Tipsport: 1.11 10.6 16.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

48:26

Na druhé straně si najel před Aus den Birkena Saward, jenž jej ale bekhendem nepřekonal!

47:26

Jones teď musel předvést skvělý zákrok! Rieder tečoval střelu Kruegera od modré a ta kanadskému brankáři nadělala velké potíže.

42:03

Kanada právě vstřelila branku!
Kanaďané přidávají desátý gól. Nařízené trestné střílení s přehledem proměnil MATT DUCHENE.

42:03

Bylo nařízené trestné střílení pro Kanadu! Za vhození hokejky je potrestán Daschner a Kanada je blízko desáté brance!

39:37

Stejně jako v předchozí třetině i tentokrát se hokejisté s javorovými listy na prsou trefují ještě v poslední minutě. Duchene luxusní žabičkou přihrál TAYLORU HALLOVI, jenž už s trefou do odkryté branky neměl problém a dokonal tak hattrick! Asistence: Matt Duchene a Jake Muzzin.

36:58

Rieder ujel do vcelku dobré šance a Jones poprvé ve druhé třetině musel vytáhnout výborná zákrok!

35:16

Další krásná akce znamená vedení Kanady už 8:0. Hamhuis poslal kotouč do jízdy Girouxovi, ten rychlými pohyby zmátl německé obránce, přihrál TYLERU ENNISOVI, jenž mířil přesně nad Aus den Birkenův beton. Asistence: Claude Giroux a Dan Hamhuis.

27:34

7:0! To je neskutečné... Aus den Birkena poprvé překonal CLAUDE GIROUX. Asistence: Tyler Ennis a David Savard.

24:29

A navíc je tu již šestá branka v německé síti. Parádní ranou do pravé šibenice se prezentoval AARON EKBLAD. Asistence: Claude Giroux a Patrcik Wiercioch.

22:10

Máme tu dalšího dvougólového střelce dnešního utkání! Duchene vtrhl s kotoučem do pásma, přenechal jej TAYLORU HALLOVI, ten párkrát zamíchal s kotoučem, udělal pár pohybů rameny a krásnou akci nakonec završil přesnou střelou mezi Endrasovy betony. Asistence: Matt Duchene a Jordan Eberle.

19:49

11 vteřin před koncem první části zámořský celek přidává čtvrtý gól. CODY EAKIN nahrál zpoza branky Toffolimu do šance, jehož vyraženou střelu pak sám dostal za Endrase. Asistence: Tyler Toffoli.

18:54

Seguin nyní nepotvrdil své střelecké schopnosti a netrefil naprosto prázdnou klec!

16:58

Kanada utíká již do tříbrankového trháku! O'Reilly obral za brankou o kotouč Kruppa a poté jej naservíroval CODYMU EAKINOVI, který už se sám před Endrasem nemohl mýlit. Asistence: Ryan O'Reilly.

12:13

Druhý trest Claude Girouxe znamená třetí početní výhodu pro partu okolo kapitána Wolfa!

11:22

A už mohlo být sníženo! Po krásné kombinaci byl před prázdnou brankou Reimer, jenž ale bekhendem nedokázal zamířit mezi tři tyče.

08:24

Po 23 sekundách Kanada přidává druhý gól! Hezkou kombinační akci zakončil přesnou střelou z poměrně velké blízkosti TAYLOR HALL. Asistence: Jordan Eberle a Matt Duchene.

08:01

1:0 pro javorové listy! Na konci oslabení ujela dopředu dvojice O'Reilly – SIDNEY CROSBY a druhý zmiňovaný přesnou střelou pod břevno zakončil situaci dva na jednoho. Asistence: Ryan O'Reilly.

06:01

Znovu se bude vylučovat a znovu půjde na trestnou lavici kanadský hráč! Za katr odchází na dvě minuty za sekání Giroux.

02:52

Teď už je odpískáno a Toffoli dostává dvě minuty za sekání. První přesilovku zápasu si tak zahrají Němci!

10:0

Branky a nahrávky: 9. Crosby (O'Reilly), 9. Hall (Eberle, Duchene), 17. Eakin (O'Reilly), 20. Eakin (Toffoli), 23. Hall (Duchene, Eberle), 25. Ekblad (Giroux, Wiercioch), 28. Giroux (Ennis, Savard), 36. Ennis (Giroux, Hamhuis), 40. Hall (Duchene, Muzzin), 43. Duchene (TS)

Kanada: Jones (Smith) – Hamhuis "A", Burns, Wiercioch, Savard, Muzzin, Barrie, Ekblad – MacKinnon, Crosby "C", Spezza "A", Giroux, Ennis, Seguin, Hall, Duchene, Eberle, Couturier, Eakin, Toffoli, O'Reilly

Německo: Endras (aus den Birken) – Krueger, Muller, Kohl, Goc, Krupp, Koppchen, Daschner – Rieder, Wolf "C", Hager, Reimer "A", Ehliz, Pietta, Hospelt, Oppenheimer, Plachta, Kink "A", Seidenberg, Ullmann, Raedeke

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Olenin (RUS) – Mc Intyre (USA), Šefčík (USA)