29.03.2015, 16:00 • TatNeft Arena • Filip Ardon (@FifArdon)

Tipsport: 1.85 3.9 3.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání

Petr Vrána (KZN) 0+1, 0 střel, čas na ledě 17:02
Alexander Salák (SIB) 16 zákroků, 2 góly, 88,8 % (18:23:02)
A je to tady! Siréna zazněla a dnešní druhý semifinálový zápas je minulostí. Ve třetí periodě se poprvé v zápase i v sérii dokázali prosadit hosté, za které překonal v dvaapadesáté minutě Nilssona Vladimir Butuzov. Hosté na konci ještě tlačili a snažili se o vyrovnání, ale přidat druhou branku už se jim nepodařilo, a domácí tak vítězí 2:1.

Stav série 2:0

60:00

59:47

Hosté vydolovali puk z rohu a od modré pálil Koskiranta, jenže jeho střela byla sražená a domácí vyhazují!

59:30

Azevedo byl vykázaný z vhazování a hosté tak budou mít větší šanci na úspěch.

59:30

Obě mužstva si vybrala oddechový čas.

59:29

Medvěděv vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.

59:21

Hosté i nadále kombinují v útoku.

58:59

Mamaševova střela od modré nebyla vůbec špatná, ale Nilsson ji vytěsňuje svojí lapačkou.

58:14

Salák na střídačce! Hosté to zkusí v šesti.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:52

Střela od modré se zastavila v chumlu těl před bránou a následuje vyhození až na zakázané uvolnění.

57:34

Útočné pásmo nyní okupují hráče Novosibirsku, kteří stupňují svůj tlak.

57:05

Lukojanovova tvrdá střela z první končí na Salákově plastronu. Český brankář se dobře přesunul.

56:28

Hostující útočník se hnal do útoku, ale Medvěděv jej před brankoviště nepustil.

56:14

55:47

Protiútok hostí zastavuje odpískaný ofsajd. Nicméně hostím teď hra v oslabení vůbec nevyhovuje, potřebují útočit.

55:21

Möllerovu tvrdou ránu od modré čáry vyráží Alexander Salák bez větších potíží.

55:00

Domácí konečně drží pásmo a začínají se svojí přesilovkovou kombiancí.

54:22

Hosté se hned v úvodu oslabení osvobozují.

54:14

A vylučovat se bude znovu na straně Sibiru. David Ullström (SIB) je vyloučen za podražení.

54:03

53:27

Gubinovi vyhození ještě nevyšlo, ale následně se hosté přeci jen osvobozují.

53:12

Tvrdá střela od modré čáry nezamířila na Salákovu klec.

52:39

Domácí se ale opět usazují v útoku a kombinují.

52:16

Hosté se ale rychle dostali k puku a dokonce získali vhazování před brankářem Nilssonem.

52:03

Stěpan Sannikov (SIB) je vyloučen za podražení.

BUTUZOV - 2:1

51:24

Sibir právě vstřelil branku!
A hosté přeci jen snižují! VLADIMIR BUTUZOV se ujal kotouče za brankou a natočil se před Nilssona, kterého přeci jen s trochou štěstí dokázal prostřelit! Asistence: Stěpan Sannikov.

50:30

Mamaševovi přeskočil kotouč hůl, ale hosté zůstávají v útoku.

49:43

Varnakov vyhazuje puk po hrazení a domácí se osvobozují.

49:30

Kotouč z holí hráčů Sibiru opustil ledovou plochu a vhazovat se bude ve střední třetině.

49:23

Přesilová hra hostů bude znovu pokračovat. Jevgenij Medvěděv (KZN) je vyloučen za hru vysokou holí.

48:45

Po rychlém přechodu domácích do útoku zakončoval bekhendem Azevedo, ale Salák byl včas u bližší tyče.

48:25

48:05

Šalunov se znovu vytáčel před bránu, ale Nilsson znovu uspěl. Následuje menší roztržka mezi Nikulinem a Ullströmem.

47:38

Ullström daroval Šalunovovi kotouč do vyložené šance, ale hostující útočník trefil přesně hůl přesouvajícího se Nilssona! Hosté mají ohromnou smůlu v dnešním zápase.

47:31

Šalunov neměl komu přihrát, a tak vypálil sám k bližší tyči, jenže u té byl pevně přitisknutý Nilsson.

47:01

Hosté hezky zakombinovali, ale jejich ťukesu chybělo zakončení! Koskiranta v mezikruží promáchl.

46:28

Mamaševovu tvrdou střelu zblokoval svými chrániči Kornějev.

46:25

Hosté si zahrají přesilovou hru. Jevgenij Medvěděv (KZN) je vyloučen za nedovolené bránění.

45:13

Hosté se musejí sami stáhnout z kotoučem až do vlastní třetiny, přestože by potřebovali spíše útočit.

44:46

Varnakov po natlačení se do mezikruží vypálil ke vzdálenější tyči, ale nemířil přesně a Salák nemusel zasahovat.

43:54

Hosté zamkli hráče Kazaně před vlastní bránou a Enlund dlouhou dobu kroužil kolem klece, až se nakonec rozhodl pro zakončení, ale Nilsson si svojí mezírku mezi betony pohlídal.

43:13

Vorošilo sestřelil u vlastní modré čáry Medvěděva, ale domácí zůstávají v držení kotouče.

42:30

Domácí mají parádně sevřenou obranu a hostím nezbývá nic jiného než nahazovat kotouče, což zatím nepřináší ovoce.

41:46

Butuzov dokázal na chvíli vybojovat puk pro hosty, ale Gubin jej následně v osobním souboji ztratil.

40:54

Hosté napadají hodně vysunutě, ale domácí i přesto kombinují naprosto přesně z hole na hůl.

40:24

Ale další dlouhá přihrávka jim nevyšla. Rozhodčí píská zakázané uvolnění hostí.

40:09

Ullström uspěl na úvodním buly třetí třetiny a hráči Sibiru ihned startují vpřed.

40:01

I druhá třetina je minulostí. Opět jsme se dočkali jedné branky v této třetině a opět to byl gól do sítě Novosibiru. Jedinou branku této dvacetiminutovky vsítil v přesilové hře Oscar Möller, který nedal Salákovi šanci. V sedmatřicáté minutě měl pak ohromnou šanci na snížení Ullström, ale ten v úniku zklamal. Stav po druhé třetině je tak 2:0.
Třetí třetina začne přibližně v 17:42.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45

Domácí měli dobrou možnost, ale Vrána nasměroval svoji přihrávku jen do bruslí soupeře.

39:12

Hosté mají skutečně smůlu. Kotouč nyní poskakoval před brankovištěm, kde byli hned dva volní hráči Sibiru, ale ani jeden nedokázal kotouč zasáhnout!

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:55

Nepříjemné nahození ze středního pásma Nilssonovi málem vypadlo, a tak domácí brankář raději přerušuje hru.

38:37

37:46

Enlund obdržel skrz brankoviště milimetrovou přihrávku, ale v potřebný moment neměl hůl na ledě a nedokázal zakončit za odkrytá Nilssonova záda.

37:35

Až nyní se hosté usazují v pásmu.

37:12

Nikulin byl za brankou hodně ostře atakovaný, ale i přesto souboj ustál a vyhazuje kotouč.

36:37

Alexander Burmistrov (KZN) je vyloučen za sekání.

36:27

Ullström udělal krásnou kličku soupeři, objel si ho a následně si dokázal položit i Nilssona, ale ten vytáhl jeho bekhendový pokus lapačkou mimo branku!

36:26

Oba týmy jsou v plném počtu.

35:45

Brookbankovu střelu od modré Salák příliš neviděl, a tak zasahuje spíše jen reflexivně.

34:59

Vereščagin se natahoval po křižné přihrávce směřující před brankoviště, ale nedosáhl na puk.

34:39

Azevedo zůstával osamocený před Salákem, ale nedokázal tečovat střelu od modré čáry za jeho záda.

34:26

Arťom Lukojanov (KZN) a Sergej Gimajev (SIB) jsou vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

34:26

Gimajev vyzýval v rohu kluziště na souboj Lukojanova, ale nakonec rozhodčí od sebe oba borce roztrhávají.

34:01

Petr Vrána měl na levé straně ohromné množství prostoru, ale Salák se výborně vysunul a zmenšil tak střelecký úhel a zasahuje! Následně se nám začíná na ledě přiostřovat, protože Menšikov poslal na led nešetrným zákrokem Burmistrova.

33:45

Burmistrov byl ve výtečné pozici, ale stál zády k brance a nemohl zakončit.

33:15

Domácí dokázali utvořit před Salákem znovu pěkný závar, ale český brankář výborně zachytil teč svého krajana Vrány.

32:39

Azevedo se jako stíhačka hnal za vyhozeným kotoučem a nyní se hodně rozčiluje, že sudí odpískal zakázané uvolnění. Alexander Salák k němu za brankou ještě prohodil několik slov. Jestli přátelských nebo ne, to už se můžeme jen domýšlet.

32:29

Ožiganovovi sedla střela z první parádně a Nilsson se musel pořádně natáhnout, aby zachytil jak střelu k bližší tyči, tak následně vypadlý kotouč.

32:21

Šalunovova střela byla sražená a nakonec ani nezamířila na branku Kazaně.

31:47

Hostům se nyní skutečně nic nedaří a domácí se zpod jejich tlaku dostávají jednoduchým vyhozením.

31:05

Medvěděvova střela od modré čáry byla sražena a skončila v ochranné síti nad Salákem.

30:11

Hostující kapitán Kopejkin si vyslechl hlasitý pískot z tribun za svůj bodyček na modré čáře. Nutno říct, že se jednalo o čistý zákrok.

29:44

Hosté se provinili zakázaným uvolněním.

29:19

Mirnova srazil u mantinelu hodně nešetrně zezadu Ignatovč, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.

28:33

Salák si výborně povyjel a dokázal vytěsnit Burmistrovovu střelu z levé strany!

28:15

Domácí drží puk za vlastní bránou a nyní jsou jednoznačně na koni.

26:49

Kazaň vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovou hru a odskakují na rozdíl dvou branek! Salák dokázal vyrazit střelu od modré čáry přímo k OSCARU MÖLLEROVI, který následně obkroužil branku a zasunul kotouč k protější tyči! Salák se ještě vrhl přes brankoviště obřím skokem, ale tento puk už nemohl zastavit. Asistence: Petr Vrána a Jevgenij Medvěděv.

MÖLLER - 2:0

26:33

Hosté vyhodili puk a Šalunov se jal napadat rozehrávku Kazaně.

26:20

Vjačeslav Bělov (SIB) usedá znovu na trestnou lavici. Opět se provinil hákováním.

26:09

Hostím se opravdu nedaří vytvořit si nějaký větší tlak v útočném pásmu.

25:41

Ullströma zbořil v útočném pásmu Kolcov.

25:02

I po uplynutí přesilové hry drží domácí kotouč v útočné třetině.

24:45

24:04

Hráči Novosibirsku znovu vyhazují kotouč z vlastního pásma.

23:37

Kotouč se odrážel ke Kolcovovi u pravé tyče, ale ten ztratil rovnováhu a nemohl zakončit.

23:18

Kotouč je za brankou Kazaně, kde rozehrává brankář Nilsson.

22:45

Vjačeslav Bělov (SIB) je vyloučen za hákování.

22:45

Čtvrtá domácí formace dělá neuvěřitelné problémy hostující obraně! Petrov se znovu natlačil až před brankoviště, kde byl faulovaný a následně ještě střílel do poloodkryté klece, kam se vrhl Salák, Burmistrov, ale ten nezamířil přesně.

22:06

Vrána pěkně nabral rychlost, protančil mezi obránci a pokusil se ohrozit Saláka bekhendem, jenže český brankář zasahuje.

21:36

Sannikov napadal Nilssonovu rozehrávku za brankou a hosté se alespoň na okamžik dostali ke kotouči.

21:03

Sannikov přitvrdil hru v rohu kluziště, ale ani přesto nedostal puk do své moci.

20:49

Kopejkin zakončil z otočky, ale Nilsson v klidu přikryl puk lapačkou a nikoho nepustil k dorážce.

20:34

Ullströmovu střelu dorážel z velikého úhlu ještě Enlund, ale jeho střela neměla mnoho šancí na úspěch a nezamířila přesně ke vzdálenější tyči.

20:07

Na úvodním buly druhé dvacetiminutovky byli znovu úspěšnější domácí hráči.

20:01

První perioda je minulostí, dočkali jsme se v ní jediné branky. O tu se postaral v osmé minutě Kirill Petrov, který dokázal z dorážky prostřelit brankáře Saláka. Jinak byla po většinu první třetiny hra vyrovnaní a šance jsme viděli na obou stranách, i když domácí byli nebezpečnější. Stav po první periodě je tak 1:0.
Druhá třetina začne přibližně v 16:50.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33

Hosté vlétli hodně zostra do rozehrávky domácích, ale hráči Kazaně puk nakonec udrželi ve své moci.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:36

Hra se nyní odehrává převážně ve střední třetině. Ani jednomu z celků se nedaří dostat se do útočného pásma.

17:30

Po krátkých debatách se bude vylučovat. Alexej Jefimenko (SIB) dostává desetiminutový osobní trest za vyhození kotouče z hrací plochy.

17:23

Šalunov vypálil nepříjemně od pravého kruhu, ale Nilsson jeho pokus dokázal pokrýt!

17:20

16:30

Puk směřuje přes hřiště až k Salákovi, který pomůže svým spoluhráčům s rozehrávkou.

16:26

Mamašev dělal, co mohl, aby udržel puk v útočném pásmu, ale nakonec je mu pískán ofsajd.

15:47

Medvěděv se parádně natáhl na led a zabránil Kugryševově přihrávce v cestě do brankoviště.

15:20

Igor Mirnov (KZN) je vyloučen za nedovolené bránění.

15:15

A další obrovský závar před Salákem, jenže český brankář se výborně natáhl na brankovišti a navíc byl faulovaný!

14:27

Kornějev vypálil hodně nebezpečně z levé strany a Salák vyrazil puk přímo k volnému Burmistrovovi, který ovšem z bezprostřední blízkosti zasáhl jen zadní mantinel.

14:12

Hosté aktivně forčekují, ale ke kotouči se ne a ne dostat.

13:43

13:02

Ožiganov se obětavě vrhl do Nikulinovy dělovky a nyní kulhá na střídačku.

12:47

Koskiranta nedokázal namést puk po hrazení a domácí se usazují v pásmu.

12:22

Hosté nehrají oslabení vůbec špatně a opětovně vyhánějí hráče Kazaně až za jejich branku.

12:04

Domácí byli vyhnání z útoční třetiny a do té se až nyní vrací s pukem Azevedo.

11:53

A nakonec je potrestaný jiný zákrok. Konstantin Alexejev (SIB) je vyloučen za podražení.

11:31

Lukojanov byl za Salákovou klecí zastaven na hraně pravidel a tribuny bouří.

11:05

Sannikov už se po přejetí modré čáry chystal ke střele, ale byl mu odpískán ofsajd.

10:49

Kugryšev aktivně napadal rozehrávku domácích až za Nilssonem, ale nakonec puk nezískal.

09:50

Butuzov vypálil mezi bruslemi jednoho z obránců, ale kotouč si to namířil přímo do rohu kluziště.

09:04

Před Salákem se utvořil další závar, ale kotouč nakonec narazil jen do zadního mantinelu za brankářem Sibiru.

08:29

Hosté se pokusili zaskočit Nilssona zasunutím puku k bližší tyči, ale hostující brankář obstál.

PETROV - 1:0

07:50

A Salák je dnes poprvé překonán a domácí jdou do vedení! Burmistrovovu dělovou ránu vyrazil český brankář jen lapačkou do mezikruží, kam si sjel KIRILL PETROV, který svojí střelou z první uklidil kotouč přesně k jedné z tyček! Asistence: Ilja Nikulin a Alexander Burmistrov.

07:39

Azevedo předvedl i svoje defenzivní schopnosti, když vybojoval kotouč ve vlastním pásmu.

06:52

Varnakov umotal jednoho soupeře za Salákovou brankou a následně se vytočil do zakončení, ale kotouč z jeho hole nezamířil mezi tři tyče.

06:09

Alexejevova střela k protější tyči neměla mnoho šancí na úspěch a prolétla dobrý metr mimo branku.

05:50

Hosté dostali puk jen za Nilssona, kde se jej ujímá obránce Rylov.

05:19

Dlouhá rozehrávka na útočnou modrou čáru domácím nevyšla a je pískáno zakázané uvolnění.

04:53

Před Salákovou brankou zůstával ležet Ignatovič a hra je přerušena. Ignatovič schytal nepříjemně kotouč do obličeje.

04:05

Kostitsyn se rovnou jal ujíždět za kotoučem, ale Salák si pospíšil z brány a rozehrál.

04:00

03:31

Kopejkin neměl komu nahrát, a tak jen nahodil kotouč do chumlu těl před bránou.

03:02

Alexejev střílel nebezpečně z vrcholu levého kruhu, ale jeho střela prolétla těsně vedle bližší tyče.

02:30

Kolcov ukázal svůj důraz a aktivitu, když se prodral s kotoučem z vlastní obranné třetiny a ještě dokázal málem zaútočit.

02:00

Domácí střídačka dostává trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

01:53

Rylov si sjel nebezpečně před Salákovu branku a zakončil z mezikruží, ale český brankář jeho pokus kryje.

00:53

Kugryšev prověřil Nilssona střelou ke vzdálenější tyči, ale domácí brankář vykopl betonem. Následně se už Enlund k dorážce nedostal.

00:25

Ullström nedostihl nahozený puk a hrají znovu hráči Kazaně.

00:09

Na úvodním buly uspěli domácí, kteří zakládají první útočnou akci dnešního zápasu.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Nikulin, Kornějev, Rylov, Denisov "A", Brookbank, Medvěděv "A", Musin, Pajgin – Mirnov, Azevedo, Möller – Kolcov, Svitov "C", Lukojanov – Gluchov, Vrána, Varnakov – Petrov, Burmistrov, Kostitsyn

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Bělov, Mamašev, Ožiganov, Menšikov, Verešagin, Gimajev, Ignatovič – Kugryšev, Koskiranta, Enlund "A" – Jefimenko, Ullström, Kopejkin "C" – Sannikov, Gubin "A", Vorošilo – Šalunov, Bobrov, Butuzov

Rozhodčí: Bulanov, Odins – Medveděv, Sazonov.
Československá stopa

Petr Vrána (KZN) 11 zápasů (0+1)
Alexander Salák (SIB) 10 zápasů, 93,4%, 1,74 gólu na zápas
HK Sibir Novosibirsk

Hosté skončili po základní části na druhé příčce Východní konference a v první kole play off narazili na Čeljabinsk. S Čeljabinskem se hrála série na šest zápasů, neboť hráči Sibiru si připsali dvě prohry 1:4 a 1:2 v prodloužení. Mimo tyto dva zápasy si ale počínali dnešní hosté výborně a díky výhrám 5:2, 7:3, 3:1 a 2:1 postoupili do čtvrtfinále.
HK Sibir Novosibirsk – Traktor Čeljabinsk 4:2 (na zápasy)

Ve čtvrtfinále narazil Sibir na loňského vítěze Gagarinova poháru – Magnitogorsk. S ním si hráči Novosibiru poradili vcelku lehce, když si připsali jedinou prohru 2:5 a po vybojovaných vítězstvích 2:0, 3:2, 3:2 v prodloužení a 3:1 se mohli hráči ze Sibiře radovat z postupu do finále Konference.
HK Sibir Novosibirsk – Metallurg Magnitogorsk 4:1 (na zápasy)

Nejproduktivnější hráči hostujícího mužstva

1. Patrik Hersley (SIB) 12 zápasů (3+6)
2. Jonas Enlund (SIB) 12 zápasů (1+7)
3. Dmitrij Kugryšev (SIB) 12 zápasů (1+6)
Ak Bars Kazaň

Domácí postoupili do play off jako první tým Východní konference a v prvním kole se utkali s Jekatěrinburgem. S tím si dovolili hráči Kazaně jen jediné zaváhání 0:2 a po vítězstvích 3:2 v prodloužení, 3:2 v prodloužení, 2:1 a 3:2 postoupili do druhého kola play off.
Ak Bars Kazaň – Avtomobilist Jekatěrinburg 4:1 (na zápasy)

Ve čtvrtfinále stanuli hráči Kazaně proti Omsku a a znovu si připsali vcelku pohodlný postup. Po zaváhání v první zápase a prohře 3:4 v prodloužení se domácí hráči zvedli a připsali si čtyři výhry – 4:0, 2:0, 3:1 a 2:0 – díky nimž postoupili do semifinále nebo také jinak Finále Východní konference.
Ak Bars Kazaň – Avangard Omsk 4:1 (na zápasy)

Nejproduktivnější hráči domácího mužstva

1. Oscar Möller (KZN) 11 zápasů (6+1)
2. Alexandr Svitov (KZN) 11 zápasů (3+4)
2. Justin Azevedo (KZN) 11 zápasů (3+4)
Dobré odpoledne. Vítám Vás u druhého semifinálového zápasu Kontinentální Hokejové Ligy mezi Ak Bars Kazaň a HK Sibir Novosibirsk. Přeji Vám příjemný hokejový zážitek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

2:1

Branky a nahrávky: 8. Petrov (Nikulin, Burmistrov), 27. Möller (Vrána, Medvěděv) – 52. Butuzov (Sannikov)

HC Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Alexejev, Bělov, Mamašev, Ožiganov, Menšikov, Vereščagin, Gimajev, Ignatovič – Kugryšev, Koskiranta, Enlund "A" – Jefimenko, Ullström, Kopejkin "C" – Sannikov, Gubin "A", Vorošilo – Šalunov, Bobrov, Butuzov

Rozhodčí: Bulanov, Odins – Medveděv, Sazonov