2:4

konec (0:1, 2:2, 0:1)

29.03.2015, 01:00 • Scottrade Center, St. Louis • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 1.6 4.15 4.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 19431 diváků. Z mé strany je to vše, dobrou noc! (04:38:05)

3. Boone Jenner (CBJ) 1+1
Je dobojováno! Columbuští zvítězili 4:2, ve třetí třetině pojistil jejich plný bodový zisk gólem do prázdné branky Cam Atkinson. Jackets tak už poosmé (!) za sebou vyhráli venku.

60:00

59:29

Puk je ve středním pásmu a Bluesmani to znovu zkouší bez brankáře.

CAM ATKINSON - 2:4

58:42

Columbus právě vstřelil branku!
Je rozhodnuto, čas jít spát. CAM ATKINSON totiž uklidil kotouč do prázdné branky. Asistence: Boone Jenner, David Savard.

58:00

Dvě minuty do konce třetí třetiny, domácí hrají v šesti!

57:52

Bouwmeesterova – nejspíše tečovaná – střela skončila v Bobrovského výstroji, hra je znovu přerušena.

57:21

Tarasenko se do zakončení neprobil a Scott Hartnell má chvilku času na založení protiakce.

56:43

Alex Pietrangelo to zkusil od modré, ale Bobrovskij byl včas na svém místě.

56:14

Přihrávka rukou, provinil se zřejmě Johansen. Na řadě je poslední komerční brejk.

55:40

Connautonova rána od modré se mezi tři tyče nevešla, hosté zůstávají v útočném pásmu.

54:50

William Karlsson zakončoval z podobné pozice jako při svém prvním vstřeleném gólu, ale Elliott se tentokrát nenechal načapat na hruškách.

53:56

Oba týmy střídají, Jaden Schwartz čeká na své spoluhráče v obranném pásmu.

53:08

Jaškin zkoušel překvapit Bobrovského pokusem zpoza branky, ale hostující brankář přimáčkl beton k levé tyči včas.

52:18

Hartnell obral Schwartze a spolu s Daňem zamířil do ojedinělého útoku, ale druhý jmenovaný to schytal u hrazení.

51:24

Jeremy Morin se ocitl tváří v tvář Elliottovi, ale nedokázal usměrnit puk za jeho záda!

50:56

Hosté v plném počtu, Gunnarsson ztrácí puk na útočné modré.

50:03

Nick Foligno z ostrého úhlu přestřelil branku, do konce třetí třetiny zbývá něco málo pod deset minut.

49:48

Dmitrij Jaškin schytal ránu pukem do ruky, doufejme, že bude v pořádku...

49:22

Šikula Letestu vyhazuje, Bobrovskij krátce před tím vyrazil pokus Pietrangela.

48:56

David Savard (CBJ) přidržel hůl zakončujícího Stastnyho a jde si odsedět dvouminutový trest.

48:19

Bitkař Ryan Reaves zkusil štěstí, ale Jack Johnson jeho pokus zblokoval do bezpečí. Komerční přestávka.

47:38

Steve Ott byl u puku o krok dříve než soupeř, na hostech se po včerejším vítězství v Chicagu začíná trošku projevovat únava.

46:16

Domácí jsou jednoznačně aktivnější, Jackets se spoléhají na pevnou defenzívu, odpalování puků a rychlé brejky.

45:39

Berglund nedokázal tečovat Pietrangelovu nabídku, Bobrovskij schoval kotouč v lapačce.

44:55

Nebezpečný Tarasenko znovu v akci, ale ani tato jeho individuální akce nepřinesla kýžený gólový efekt.

44:20

Schwartův pokus se mezi tři tyče nevešel, poté vystřelil ještě Shattenkirk a Bobrovskij byl nucen přerušit hru.

43:33

Pokus Dubinskyho byl přizvednut do ochranné sítě, buly před Elliottem bude následovat.

42:56

Obrovitý Backes pálil z dobré pozice, ale nedokázal s nabídnutou šancí kvalitně naložit.

42:38

Hosté vyhazují na zakázané uvolnění, hra se vrací do jejich obranného pásma.

41:41

Cody Goloubef prolétl celým středním pásmem a za útočnou modrou přenechal puk Hartnellovi, jehož střílený pas nebyl přesný.

40:38

Dubinsky neměl proti dvojici domácích obránců Bouwmeester – Michálek nárok, Bluesmani zakládají protiakci.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce se s góly roztrhl pytel, padly v ní hned čtyři branky. V samém úvodu třetiny vyrovnal na 1:1 Berglund, o deset minut později vrátil vedení Columbusu Johnson. Domácí znovu srovnali krok zásluhou Tarasenka, jenže Boone Jenner pár sekund před druhou sirénou poslal Jackets do trháku. Třetí třetina začne ve 3:55.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

BOONE JENNER - 2:3

39:39

Ukázkový brejk hostí resultuje v gól do šatny! Johansen naznačil střelu a přihrál puk před prázdnou branku BOONE JENNEROVI, jenž se nemýlil. Asistence: Ryan Johansen, Cam Atkinson.

39:00

Běží poslední minuta druhé třetiny a Jackets se dopustili ofsajdu.

38:04

Střílená přihrávka na Otta postrádala přesnost, hosté mohou vyrazit vpřed.

37:28

Letestu stíhá Pietrangela, ale zadák domácích si bez problémů poradil.

36:30

Zbyněk Michálek nahodil puk do rohu, kde se jej zmocnil Schwartz a z ostrého úhlu prověřil Bobrovského pozornost.

35:32

Hraje se ve středním pásmu, Boone Jenner se snaží prokousat do zakončení.

VLADIMIR TARASENKO - 2:2

34:44

St. Louis právě vstřelilo branku!
Znovu je vyrovnáno! V přesilové hře se k puku dostal VLADIMIR TARASENKO a střelou do šibenice nedal Bobrovskému sebemenší šanci. Asistence: Patrik Berglund, Alex Pietrangelo.

33:48

Jeremy Morin (CBJ) – dvě minuty, faul loktem.

32:30

Dmitrij Jaškin už bruslí ve formaci s Tarasenkem a Lehterou, přinese přeuspořádání útočných formací Kenu Hitchcockovi úspěch?

JACK JOHNSON - 1:2

31:39

Pohledná přesilovková kombinace Modrokabátníků rezultuje v gól. JACK JOHNSON vypálil z první od modré čáry a bezmocný Elliott vůbec nestihl zareagovat. Asistence: Fjodor Tjutin, Brandon Dubinsky.

31:08

Hosté se sami vyhnali z útočného pásma, Connauton se vrací pro puk.

30:33

Nick Foligno se dostal k puku na hranici Elliottova brankoviště, jenže se mu nepovedlo zakončit!

30:00

Jay Bouwmeester (STL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

29:55

Hosté v plném počtu, máme za sebou zhruba polovinu základní hrací doby.

29:07

Jaden Schwartz si nabruslil před Bobrovského, ale brankář Columbusu vytasil svůj beton včas!

28:27

Bobrovskému se nepovedlo vyhodit, Pietrangelo udržel kotouč na útočné modré.

27:55

Za zdržování hry je vyloučen David Savard (CBJ).

26:00

Hosté v plném počtu, Johnson skáče na led.

25:31

Jaškin se nestihl v předbrankovém prostoru zorientovat včas a hosté vyhazují.

24:42

Shattenkirkův pas na Pietrangela byl příliš okatý, Anisimov osvobozuje Modrokabátníky.

24:00

Jack Johnson (CBJ) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

23:35

Domácí v plném počtu, hosté si nevytvořili jedinou šanci.

22:53

Marcel Goc si v oslabení vytvořil solidní šanci, ale jeho ránu spolehlivě lapil Bobrovskij.

22:15

Bouwmeester vyhazuje, Jack Johnson se vrací na druhý konec hřiště.

21:35

Patrik Berglund (STL) putuje na trestnou lavici, hosté si poprvé zahrají přesilovou hru.

PATRIK BERGLUND - 1:1

20:52

Je vyrovnáno! Jaden Schwartz využil chyby v rozehrávce, zmocnil se puku a předložil touš jako na stříbrném podnose PATRIKU BERGLUNDOVI, jež se ze skvělé pozice nemýlil. Asistence: Jaden Schwartz, Jori Lehterä.

20:38

Vladimir Tarasenko se protlačil až do zakončení, ale na svého krajana Bobrovského si nepřišel.

20:01

Po úvodní periodě odcházejí do šaten spokojeněji hosté, kteří zásluhou mladíka Williama Karlssona vedou 1:0. Domácí si zatím vytvářejí šance jen opravdu horko-těžko, což platí i v přesilovkách, v nichž jim hráči Blue Jackets nenechávají téměř žádný manévrovací prostor. Druhá třetina začne přibližně ve 3:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48

Přesnou mušku neměl ani Cam Atkinson, v úvodní dvacetiminutovce se už nic dalšího nestane.

19:09

Hraje se poslední minuta první třetiny, Jaden Schwartz ze slušné pozice nemířil mezi tři tyče.

18:02

Domácí jen nahazují puk směrem k Bobrovskému, hosté pozorně brání střední pásmo a poněkud překvapivě drží těsný náskok.

17:16

Hartnell protečoval puk do útočného pásma tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění a odjel střídat.

16:11

Individuální akce Tarasenka a posléze na druhé straně Johansena úspěch neslavily, ale oba borci zaslouží pochvalu za svou odvahu a sebevědomí. Především Tarasenkova kličkovaná stála za to.

15:27

Fjodor Tjutin to zkusil od modré, Brian Elliott bez problémů zasáhl.

15:09

Další Bouwmeesterovu ránu Bobrovskij v pohodě zlikvidoval, na řadě je komerční přestávka.

14:48

Hosté hrají v plném počtu, ani tato přesilovka St. Louis hrubě nevyšla.

14:18

Domácí si přihrávají v útočném pásmu, to je sice hezké, ale bez střelby jim to dneska asi příliš fungovat nebude. Bobrovskij zatím nemusel zasahovat.

13:15

Shattenkirk s Pietrangelem se stále motají ve vlastním obranném pásmu a stále jim není dopřáno kloudně rozehrát.

12:48

Zdržování hry. Sergej Bobrovskij (CBJ) vyhodil puk mimo hrací plochu.

12:05

Skutečně tomu tak je, Corey Tropp právě opustil lavici hříšníků.

11:57

Bouwmeesterova rána Bobrovského nezaskočila, hosté se zřejmě v pohodě ubrání.

11:22

Vteřinka ke vteřince... Tentokrát pokus domácích ztroskotal na nepřesném Tarasenkovi.

10:48

Fjodor Tjutin bez okolků vyhazuje, po něm ještě o puk bojuje Jack Johnson a střádá cenný čas.

10:05

Bluesmani si přesilovku přecijen zahrají. Hostující lavička je potrestána dvouminutovým trestem za příliš mnoho hráčů na ledě, jež odsedí Corey Tropp (CBJ).

09:56

Stastny se dožadoval vyloučení Daňa, který jej ve středním pásmu dokonale zaskočil a připravil o puk.

09:01

Už je tu ale další lavina svěřenců Todda Richardse, Nick Foligno se zmocnil puku ve středním pásmu a bez okolků vybojoval buly v tom útočném.

07:56

Domácí se snaží o rychlou odpověď, příkladem jde především jejich kapitán Backes, proti jehož počínání se musel mít Bobrovskij na šťopkách.

WILLIAM KARLSSON - 0:1

07:06

Skóre se poprvé změnilo a vedení se ujímají hosté! Scott Hartnell pěkným pasem našel na levém kruhu WILLIAMA KARLSSONA, který přízemní střelou ke vzdálenější tyči překonal ležícího Elliotta, a vstřelil tak svůj první gól v modrobílém dresu. Asistence: Scott Hartnell, Marko Daňo.

06:52

Pietrangelo neudržel puk na útočné modré, vypomoct tak musel rozehrávající Elliott.

06:05

Steen už měl napřaženo, ale obětavý Nick Foligno mu vystavil neúprosnou stopku a spolu s Anisimovem míří vpřed.

05:22

Nyní už tomu tak není, strážce svatyně Bluesmanů měl co dělat, aby ukryl v lapačce nepříjemný pokus Atkinsona z mezikruží.

04:37

Ruský reprezentační brankář znovu v permanenci, jeho protějšek Elliott na svůj první zásah čeká.

03:40

Steen v rohu využil chyby zadáka Blue Jackets a natlačil se až před Bobrovského, překonat ho však nedokázal!

03:06

Sergej Bobrovskij si připsal svůj vůbec první zákrok zápasu, vhazovat se bude po jeho levici.

02:39

Kevin Connauton u mantinelu odzbrojil tvrďáka Otta, ale posléze o puk přišel.

01:56

První střídání po vleklém zranění má za sebou Kevin Shattenkirk, za což je odměněn vřelým potleskem. Nahození produktivního beka bylo přizvednuto do ochranné sítě.

01:02

Uzdravený Boone Jenner dělal, seč mohl, ale cestu přes zkušeného Pietrangela si neproklestil.

00:24

Jaškinovi se nepodařilo přesně přihrát, v rohu sbírá kotouč Jack Johnson a zakládá protiakci.

00:01

Úvodní buly se – jako obvykle – o nějakou tu minutku zpozdí, ale dělí nás od něj už posledních pár desítek sekund.

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Gunnarson, Pietrangelo, Michálek, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman – Steen, Backes "C", Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Stastny, Berglund – Ott, Goc, Reaves.

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Johnson, Savard, Connauton, Goloubef, Tjutin, Prout – Jenner, Johansen, Atkinson – Hartnell, Karlsson, Daňo – Dubinsky, Anisimov, Foligno – Tropp, Letestu, Morin.

Rozhodčí: Rooney, L'Ecuyer – Cherrey, Rody.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Svěřenci Kena Hitchcocka v dosavadním průběhu sezóny nasbírali 99 bodů a na Západě jim patří třetí pozice s pětibodovým náskokem na rivala z Chicaga. Proti Modrokabátníkům to ale Bluesmani nebudou mít vůbec snadné, ba naopak – celek z Ohia sice už ztratil reálnou naději na play-off, ale venku vyhrál sedmkrát v řadě a osm z posledních devíti zápasů. Columbuští se tak zřekli "bojů" o Connora McDavida a v závěru sezóny se snaží ukázat, že by do vyřazovacích bojů klidně postoupili, nebýt marodky naplněné k prasknutí. Vzájemný zápas vyzněl jasně pro Blue Jackets, kteří v domácí Nationwide Areně soupeře roznesli na kopyta a zvítězili 7:1. Také fanoušci českého a slovenského hokeje si přijdou na své, za tým z Missouri se představí Dmitrij Jaškin (11+4) a Zbyněk Michálek (2+7), v dresu Columbusu pak rozjetý rodák z Eisenstadtu Marko Daňo (7+8).
Dobrý den. Vítejte u sledování podrobného textového přenosu ze zápasu kanadskoamerické NHL mezi St. Louis Blues a Columbus Blue Jackets. Utkání začínající v 1:00 slibuje parádní podívanou, Bluesmani totiž patří ke špičce Západní konference a Jackets se mohou pyšnit skvělou formou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

2:4

Branky a nahrávky: 21. Berglund (Schwartz, Lehterä), 35. Tarasenko (Berglund, Pietrangelo) – 8. Karlsson (Hartnell, Daňo), 32. Johnson (Tjutin, Dubinsky), 40. Jenner (Johansen, Atkinson), 59. Atkinson (Jenner, Savard)

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Gunnarsson, Pietrangelo, Michálek, Bouwmeester, Shattenkirk, Jackman – Steen, Backes "C", Oshie – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Stastny, Berglund – Ott, Goc, Reaves.

Rozhodčí: Rooney, L'Ecuyer – Cherrey, Rody

Diváci: 19431