24.03.2015, 00:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.3 3.73 2.77 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Hertl (SJS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:12 (03:23:25)
1. Mika Zibanejad (OTT) 2+0
2. Alex Chiasson (OTT) 1+0
3. Bobby Ryan (OTT) 0+3
Hokejisté Ottawy si mohou opět užívat vítězné hamburgery, kterými diváci zaházeli ledovou plochu. Sens totiž poráží San Jose 5:2 a v tabulce Východní konference poskočili na poslední postupové místo do play-off. Domácí přitom do třetí třetiny nastoupili s jednogólovým mankem, ale to hned ve 43. minutě vymazal svým druhým gólem v utkání Mika Zibanejad. V 53. minutě pak strhl vedení na stranu Senátorů Alex Chiasson, a když se o 71 sekund později prosadil i Jean-Gabriel Pageau, nebylo o vítězi zápasu téměř pochyb. Razítko na výsledek utkání pak dodal v čase 58:37 střelou do prázdné branky Mike Hoffman.

Střely na branku ve 3. třetině – 16:9, celkem – 36:31.
Dnešní utkání sledovalo 18193 diváků.

60:00

59:55

Niemi ještě přerušuje hru po střele Condry.

59:01

Poslední minuta utkání.

58:38

Led je již uklizen, opět se hraje. Niemi je zpět v brance.

Mike HOFFMAN - 5:2

58:37

Ottawa právě vstřelila branku!
Po buly v obranném pásmu vysunul Legwand hráče s Jágrovým číslem 68, tedy MIKA HOFFMANA, který ho zavezl do opuštěné klece Sharks. Na led létají hamburgery. Asistence: David Legwand a Bobby Ryan.

58:28

Icing Sens, hosté samozřejmě opět v šesti!

58:01

Do konce už zbývají jen dvě minuty.

57:27

Sharks hráli opět bez brankáře, ale nyní se bude vhazovat ve středním pásmu poblíž jejich modré čáry. Niemi tedy musí zpět do branky.

56:44

Hosté to už zkoušeli s prázdnou brankou a toho málem využil Kyle Turris, který byl s pukem již v útočné třetině, ale trefil jen tyčku!

56:27

Au! Hoffmanova bomba trefila do nohy před brankou clonícího Zibanejada. Ten nyní kulhá na střídačku.

56:12

Bobby Ryan sebral kotouč hostujícímu obránci, ale už ho nedokázal procpat před branku na Zibanejada.

55:58

Condra zavezl kotouč do útočného pásma a bekhendovou střelou donutil Niemiho přerušit hru. Ještě jedna reklamní přestávka.

55:12

Domácí jsou necelých pět minut od důležitého vítězství.

54:41

Bekhendové zakončení Burnse si pohlídal Hammond. Poté se dostal do další šance Tomáš Hertl, ale také on mířil jen do dobře postaveného gólmana Sens.

Jean-Gabriel PAGEAU - 4:2

53:22

A je to 4:2! Domácí se dostali do přečíslení 3 na 1. JEAN-GABRIEL PAGEAU si vyměnil kotouč s Erikem Karlssonem a po přihrávce švédského beka mířil prakticky do odkryté klece. Asistence: Erik Karlsson.

Alex CHIASSON - 3:2

52:11

Obrovská radost v Canadian Tire Centre! Se střelami Ceciho a Stona si Niemi poradil, ale na dorážku ALEXE CHIASSONA, která skončila nad jeho lapačkou, už byl krátký. Asistence: Mark Stone a Cody Ceci.

51:14

Ryan se Zibanejadem v útočném pásmu nic nevymysleli. Už se začíná hrát opatrněji.

50:01

Do konce třetí třetiny už zbývá jen deset minut. Uvidíme prodloužení?

48:16

Hammond je opravdu schopen chytat, nyní to dokázal po střele Pavelského.

47:51

Nepříjemná situace pro Hammonda. Střelu Pavelského vyrazil jen před sebe a poté kolidoval s dojíždějícím Couturem. Domácímu brankáři chvíli trvalo, než se zvedl z ledu, ale k úlevě fanoušků Ottawy i trenéra Camerona by měl být v pořádku.

46:35

Domácí teď hrají velmi aktivně, rádi by strhli vedení na svou stranu.

45:43

Vynikající Niemi! Brankáře Sharks nepropálil Stone a krátce poté si Fin poradil i s tečí Chiassona, kterému adresoval gólovou nabídku Karlsson.

44:18

Velké horko bylo před hostující brankou, ale Zibanejad ani Ryan si na Niemiho nepřišli.

42:44

Dvě obrovské šance měl Joe Pavelski! Nejprve neuspěl tváří v tvář Hammondovi, jenž proti němu vytáhl rychlý skluz, a o deset minut později jeho teč domácího gólmana spíše trefila.

Mika ZIBANEJAD - 2:2

42:19

Je vyrovnáno! MIKA ZIBANEJAD využil hrubou chybu Chrise Tierneyho, který k němu nepochopitelně propustil puk, jenž před branku nahrnul Ryan. Zibanejad tak zblízka překonal bezmocného Niemiho. Asistence: Bobby Ryan a Mike Hoffman.

42:12

Icing San Jose.

42:05

Puk skončil někde mezi střídačkami. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:05

Ke kotouči, který ztratili domácí obránci, se dostal Hertl. Jeho střela však Hammonda neohrozila.

40:38

Hosté začali třetí část pobytem v útočném pásmu.

40:01

Další třetina začne přibližně ve 2:27.
Ve druhé dvacetiminutovce přišel obrat v podání Sharks. Vše podstatné se odehrálo během 29 sekund mezi 33. a 34. minutou. Nejprve v přesilovce dorazil kotouč za Hammondova záda Joe Pavelski a hned vzápětí se trefil také Chris Tierney.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:12, celkem – 20:22.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:34

Obrovský závar před brankou hostí. Puk do branky neprotlačili Condra, Pageau ani Lazar. Poté ještě Borowiecki z modré čáry našel před brankovištěm Pageaua, ale kotouč je pod Niemim.

39:01

Poslední minuta druhé části.

38:29

Teď už jsou Sharks kompletní.

37:37

Hosté v oslabení zaútočili, ale vystavili se do postavení mimo hru.

37:12

Erik Karlsson mířil z levého kruhu do vzdálenějšího rohu branky, ale Niemi puk škrtl lapačkou a vytěsnil ho tak mimo! Vzápětí hosté vyhodili.

36:51

Dobrou příležitost měl Ryan, ale nemířil přesně.

36:28

Hosté ujížděli do přečíslení 3 na 1, ale vše zmařil Justin Braun, který nedovoleně bránil vracejícího se Chiassona. Místo velké šance je tu přesilovka pro Senators.

35:45

Od modré pálil Braun, kotouč je v moci Hamonda. Sharks jsou nyní viditelně na koni.

34:28

Je tu reklamní přestávka.

33:55

A další šance! Pavelski dostal puk mezi kruhy, ale tentokrát zamířil jen do Hammonda.

Chris TIERNEY - 1:2

33:16

San Jose právě vstřelilo branku!
Hosté otáčejí skóre dvěma góly v rozmezí 29 sekund! Wingels poslal puk před branku, kde byl CHRIS TIERNEY, který ho z otočky nasměroval bekhendem za záda Hammonda, jenž odklouzal z ideálního postavení – 1:2. Asistence: Tommy Wingels a Matt Nieto.

Joe PAVELSKI - 1:1

32:47

To byla rychle využitá přesilovka! Žraloci si vyměnili několik svižných přihrávek, Burns z levé strany vystřelil a JOE PAVELSKI vyražený kotouč v pádu dopravil za záda Hammonda. Asistence: Brent Burns a Patrick Marleau.

32:29

Vůbec poprvé v zápase se bude vylučovat. Odpočine si Mark Borowiecki, který tak hostům daroval přesilovou hru.

32:15

Po Dillonově střele se ještě snažil dorážet Melker Karlsson, ale pro Ottawu to dobře dopadlo.

31:37

V předchozích zápasech se hostům střelecky příliš nedařilo a dnes to zatím není jiné.

31:02

Kyle Turris zavezl puk do útočného pásma, ale tam už ho odzbrojili obránci Sharks.

30:27

Žralokům bylo odpískáno zakázané uvolnění.

29:37

Jsme v polovině utkání a stále jsme viděli jediný gól.

28:50

Střela jednoho z hráčů Žraloků byla sražena mimo hřiště. Buly před Hammondem.

27:20

Vlasicovu jedovku vyrazil zatím bezchybný Hammond.

26:54

Střelu Chiassona zastavil Niemi. Máme tu reklamní přestávku.

25:54

Hosté teď snad na minutu zatlačili soupeře do jeho obranného pásma. Největší šanci měl Melker Karlsson, který po Dillonově střele nedokázal dostat kotouč za záda ležícího Hammonda.

24:18

Dělovka Brauna domácí branku minula.

24:01

Dillonův pokus srazil jeden z bránících hráčů do ochranné sítě za brankou.

23:09

Prudkou střelu Thorntona vytěsnil mimo svou klec Hammond.

22:21

Grybův pozdav od modré pokryl Niemi.

21:06

Z dobré pozice pálil Hoffman, ale zamířil nad.

20:29

Ve druhé části zahrozili jako první domácí. Niemiho vyzkoušel Stone.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:31.
První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej a také jeden gól. Po opatrném začátku hra postupně nabrala na tempu. Jako první se osmělili domácí Senátoři, Turris nejprve nastřelil jen tyč, ale v 15. minutě se už mohli domácí fanoušci radovat, když Hoffmanovo nahození tečoval za záda Niemiho Mika Zibanejad. Ottawa tak po dvaceti minutách vede nad San Jose 1:0.

Střely na branku v 1. třetině – 10:10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:28

Hosté se teď sami vyhnali z útočného pásma.

19:01

Poslední minuta první třetiny.

18:22

Sharks se v závěru třetiny snaží o vyrovnání. Hammonda však nepřekonal ani Scott.

17:23

Od mantinelu napálil puk na Hammonda Burns, domácí brankář vyráží za branku.

16:43

Střela z levého křídla skončila v náručí Anttiho Niemiho.

16:28

Hosté v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

15:47

Domácí jsou při chuti, pokus Zacha Smithe vyrazil Niemi.

Mika ZIBANEJAD - 1:0

14:09

Domácí se ujímají vedení! Hoffmann vyvezl kotouč z obranného pásma, vyměnil si ho s Ryanem a nakonec ho nahodil na branku, před kterou ho ještě nohou tečoval MIKA ZIBANEJAD. Rozhodčí platnost gólu potvrdili až po poradě s videem. Chtěli se totiž přesvědčit, zda Zibanejad nekopl do kotouče úmyslně. Asistence: Mike Hoffman a Bobby Ryan.

13:48

Pavelski sebral odražený kotouč, objel s ním branku a naservíroval ho Karlssonovi, který z bezprostřední blízkosti nepřekonal Hammonda!

13:26

Hammond raději přikryl kotouč před dojíždějícími hráči San Jose. Vhazovat se bude po jeho pravici.

12:35

Utkání pomalu nabírá na tempu, na střely vedou Sharks 6:7.

11:54

Pageau se individuálně protlačil až k zakončení, které pokryl Niemi. Hosté vzápětí zahráli na icing.

11:35

11:03

Diváky pobavil Pageau, který strčil Bena Smithe přímo do dvířek domácí střídačky.

10:14

Na branku Sharks dorážel Legwand. Zasahovat musel Niemi.

09:56

Další zákrok Hammonda, od modré pálil Irwin.

08:32

Na druhé straně střílel Wingels, Hammond byl na místě.

07:47

Sens byli blízko ke gólu! Stone vyřešil přečíslení 2 na 1 nahrávkou na Turrise, který trefil tyčku!

07:17

Chiasson najížděl na Niemiho, ale hostující brankář byl úspěšnější!

06:57

Rána Thorntona skončila v Hammondově lapačce. Reklamní přestávka.
Na útočný výlet se vydal Vlasic. Nejprve z levé strany protáhl Hammonda a o chvíli později domácí branku minul.

4:21

Hra se i nadále přelévá především mezi modrými čarami.

3:57

V úvodu zápasu se hraje poměrně opatrně. Oběma týmům jde o hodně.

1:51

Máme tu první střelu na branku, kterou vyprodukoval domácí Condra. Niemi vyráží.

00:01

Ottawa Senators: Hammond (Driedger) – E. Karlsson (C), Methot, Ceci, Wiercioch, Gryba, Borowiecki – Chiasson, Turris (A), Stone – Ryan (A), Zibanejad, Hoffman – Lazar, Pageau, Condra – Z. Smith, Legwand, Greening. Trenér: Dave Cameron

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Braun, Vlasic (A), Burns, Dillon, Mueller – Pavelski, Thornton (A), M. Karlsson – Hertl, Tierney, Marleau (A) – Wingels, Couture, Nieto – Goodrow, B. Smith, Scott. Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Pollock, Skilliter – Barton, Murchison.
Československá stopa:
Milan Michálek (OTT) – 66 zápasů, 34 bodů (13+21)
Tomáš Hertl (SJS) – 72 zápasů, 28 bodů (12+16)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vzájemné zápasy:
Oba celky se utkají podruhé v této sezóně. První jejich vzájemné měření sil dopadlo lépe pro Sens, kteří na ledě San Jose zvítězili 4:2.
Ottawa Senators:
Senátoři jednu chvíli ztráceli na místo v elitní osmičce tabulky Východní konference již čtrnáct bodů, ale nyní se nacházejí už jen jediný bodík od postupu do play-off. Obrovskou zásluhu na vzepjetí kanadského celku má především Andrew Hammond, gólman, který ve svých 27 letech naskočil při zranění obou ottawských brankářů poprvé v životě do NHL teprve v únoru a od té doby stačil odchytat čtrnáct celých zápasů a vychytat v nich třináct vítězství. Ještě nedávno naprosto neznámý brankář navíc stihl vyrovnat 76 let starý rekord Franka Brimseka z Bostonu, když v žádném ze svých prvních dvanácti zápasů v nejlepší lize světa nepustil více než dva góly. Větší porci branek Hammond inkasoval až v posledních dvou utkáních, ovšem v obou případech jeho mužstvo zvítězilo. Sens celkově vyhráli už šestkrát v řadě a se současnou formou zřejmě v konferenční tabulce osmý Boston ještě pořádně proženou.