14.03.2015, 00:05 • Nassau Coliseum, New York • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.88 3.84 3.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michal Neuvirth (NYI) nezasáhl do utkání
Jaroslav Halák (NYI) 26 zák., 2 góly, 92.9%
Lubomír Višňovský (NYI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 18:07

Milan Michálek (OTT) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:42
1. Andrew Hammond (OTT) 34 zák., 1 gól, 97.1%
2. Curtis Lazar (OTT) 0+0
3. Tyler Kennedy (NYI) 1+0
Dnešní utkání je u konce a Ottawa vyhrává druhý zápas ve dvou dnech. Po Montrealu si Senátoři vyšlápli i na favorizované Islanders a vítězí 2:1. Pro hosty je to další důležitá výhra při jejich snaze dostat se do playoff. Domácí by si sice dnes zasloužili nějaký ten bod, ale Andrew Hammond zachytal Ottawě opět na výbornou a připsal si 34 úspěšných zákroků.

60:00

59:58

Hosté přežili těžkou chvilku, když se před Hammondem pokusil tečovat nahození od modré jeden z domácích a Stone posílá puk až k prázdné bráně.

59:35

Tentokrát se sami Ostrované vyhnali do neutrální zóny a znovu musí dobývat útočné pásmo.

59:21

Bobby Ryan dostal puk do středního pásma, hosté střídají.

58:56

Jaro Halák na střídačce, domácí to zkouší v šesti!

58:44

Halák se už kouká po střídače, ale puk je stále v pásmu domácího celku.

58:24

Ottawa se velmi dobře drží v útočném pásmu. Curtis Lazar zblízka zkusil ohrozit Haláka. Ten lapil puk.

58:01

Hned dvakrát si hodně zahrávali domácí obránci, kteří namazali Michálkovi před bránu, V obou případech však své chyby napravili.

57:30

Po dalším přerušení se vhazuje ve středovém kruhu. Hosté dokázali dostat puk k Halákovi, avšak zde o něj přišli.

56:29

Další důležitý zákrok Hammonda! Anders Lee si najel až k bráně Ottawy a nebezpečně zakončoval bekhendem. Andrew Hammond drží Senátory nad vodou!

56:04

Icing domácích dostává hru před Jara Haláka.

55:47

Hamonic nahodil kotouč na Hammonda a ten, což bylo důležité, udržel puk v náruči.

55:30

Bobby Ryan mohl rozhodnout! Americký útočník v barvách Ottawy se dostal do situace jeden na jednoho, ale střelou nenašel mezeru mezi Halákovými betony. Jaro Halák si tak připisuje veledůležitý zákrok, kterým udržel domácí ve hře o body.

55:10

Zatím se však Ostrované ne a ne usadit v útočném pásmu.

54:35

Halák na chvíli přikryl Condrovo nahození, ale poté rychle rozehrává na své spoluhráče. Domácí nemají čas na zbytečné přerušování.
Dnešní utkání sleduje 16 170 diváků.

53:52

Na ledě začíná být pěkně horko. Při každé střele domácích se fanoušci zvedají ze sedadel a žádají si vyrovnání. Nyní si však po zakázaném uvolnění Ottawy vyžádal hostující trenér oddechový čas.

53:11

Možná trochu překvapivě se po inkasované brance tlačí do útoku hostující hráči. Halák musel zasahovat po Stoneově akci.

Tyler KENNEDY - 1:2

51:59

Islanders právě vstřelili branku!
Domácí zcela po zásluze snižují! Nikolaj Kuljomin nenašel spoluhráče před bránou, přihrál Lubomíru Višnovskému a jeho svižnou střelu od modré tečoval mimo dosah Hammonda TYLER KENNEDY. Asistence: Lubomír Višňovský, Nikolaj Kuljomin

51:40

Johnny Boychuk již měl napřaženo, ale nakonec ho zastavil hvizd čárového rozhodčího, který odpískal ofsajd.

50:54

Bleskovou Karlssonovu ránu dokázal Halák zkrotit a ukryl puk mezi rukou a tělem.

50:51

Po icingu domácích se bude vhazovat v pásmu Islanders.

50:39

Ofsajd Ottawy a další komerční přestávka.

50:10

Bailey dokázal najít Okposoa mezi kruhy, který si už už chystal puk na střelu, jenže v poslední chvíli mu znepříjemnil život Ryan a ten nakonec dostal puk do středního pásma.

48:32

Chiasson neprošel přes Hickeyho a nakonec je z toho ofsajd Senátorů.

48:17

Turriss jen tak jednoduše nahodil puk na Haláka a získal vhazování v útočném pásmu.

47:02

Josh Bailey se řítil do úniku, ale Ceci ho výborně dobruslil a následná rána domácího útočníka nemířila mezi tři tyče.

46:52

Domácí nedokázali v útočném pásmu vymyslet nic kloudného a tak měl na druhé straně šanci Mike Hoffman, kterému však při přečíslení tří na dva odskočil puk a nejlepší střelec Ottawy nedokázal pořádně zakončit.

46:21

Halák zavinil přerušení hry a následuje komerční přestávka.

45:31

Kennedy číhal na teč před Hammondem, avšak po ráně Grabnera letěl puk vedle.

44:53

Bailey posunul kotouč na modrou k Boychukovi, ale ani mu se nepodařilo propálit Hammonda. Brankář Ottawy již odolal jednatřiceti střelám.

44:22

Hned po buly pálil Calvin de Haan vysoko nad.

44:19

Po ztrátě hostujícího celku vlétl do útočného pásma Hamonic, který svižnou ranou minul bránu. Následná střela od modré skončila v lapačce hostujícího brankáře.

43:44

Clutterbuckovo nahození od mantinelu přikryl před dotírajícím Cizikasem Andrew Hammond.

42:32

Tavares se pokusil tečovat Baileyho nahození, ale to se mu nakonec nepodařilo. Puk končí za bránou Hammonda.

42:20

Milan Michálek sice již byl ve střelecké pozici, ale zakončení nepřišlo a domácí obrátili hru na druhou stranu.

42:08

Teď už je však puk zpět u Haláka. Turris o kotouč bojuje u mantinelu s domácím obráncem.

41:22

Ostrované se dokázali poprvé ve třetí třetině dostat do útočné fáze, avšak dva střelecké pokusy neměly gólové parametry.

40:40

Jaro Halák byl nyní po bekhendovém pokusu z mezikruží velmi rozhozen a může být opravdu rád, že Ryan z úhlu trefil jen Višňovského.

40:23

Domácí se provinili zakázaným uvolněním, puk se stěhuje před Haláka.

40:01

Další třetina začne přibližně v 1:59.
21:9! To je poměr střel v druhé třetině. Domácí jednoznačně přehráli Ottawu, ale Andrew Hammond v bráně Senátorů je i dnes skvělý a zatím drží čisté konto. Jaro Halák na druhé straně naopak inkasoval po dobré ráně Puempela ve 27.minutě a v čase 38:53 přidal po teči druhou branku Sens Kyle Turris. Ostrované jdou do třetí třetiny s dvougólovým mankem a musí se snažit najít recept na skvělého Hammonda.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:59

V poslední vteřině druhé třetiny si ještě jeden zákrok připsal Hammond, ale nic zásadního se již nestane.

Kyle TURRIS - 0:2

38:53

Ottawa právě vstřelila branku!
Z minima maximum v této třetině získává hostující Ottawa a vede 0:2! Po dobré práci Stonea se k nahození dostal Erik Karlsson, KYLE TURRIS tečoval puk a Halák na tuto změnu směru neodkázal zareagovat. Asistence: Erik Karlsson, Mark Stone

38:31

Ryan sice urputně bojoval v útočném pásmu, ale nakonec přeci jenom ztratil puk a Hickey rychlou ranou prověřil Hammonda. Ten byl pozorný a přerušil hru.

37:22

Hosté jsou v plném počtu a Lazar s návratem Legwanda vypálil z mezikruží. Halák opět zasahuje.

36:58

Po dobré práci Cowena vyhazuje Michálek puk až k Halákovi.

36:00

Po rychlém přechodu do útočného pásma protáhl Haláka Kyla Turris. Slovenský brankář vytáhl jeho střelu ramenem.

35:50

Okposo ustál atak Karlssona a následně hledal nebezpečným nahozením Tavarese. Ten tečoval puk mimo.

35:22

Domácí teď mají viditelně navrch a vykoledovali si další faul. David Legwand (OTT) jde na trestnou lavici za podražení.

35:12

Ofsajd Ottawy zapříčinil komerční přestávku.

34:40

34:18

Rychle však na druhou stranu. Andrew Hammond ustál další ránu a několik velmi nebezpečných dorážek k tomu.

33:34

Ostrované nyní velmi špatně dobruslili útok Ottawy a Condra s Legwandem se nakonec dostali do přečíslení, které však první zmiňovaný nevyřešil dobře a šance Sens byla zhacena.

32:56

Domácím se daří držet v útočném pásmu. Hammond se střelou z úhlu nenechal překvapit.

32:40

Přichází druhá přesilová hra domácích. Patrick Wiercioch (OTT) potrestán za hákování.

32:18

Po dvou dalších střelách přerušuje Hammond hru.

31:32

Bailey nebezpečně tečoval střelu těsně před Hammondem a ten musel bleskově reagovat levým betonem. Podařilo se a Ottawa tak stále vede.

31:06

Milan Michálek si po dobrém přechodu do útočného pásma chystal puk příliš dlouho a nakonec o něj přišel.

30:55

Maska Andrew Hammonda je zdá se opravena, po menších estetických úpravách se bude pokračovat.

30:55

Ouu! To byla dělovka! Johny Boychuk dostal nabito na modrou čáru a opravdu ranou jako z děla knokautoval Hammonda, který je po zásahu do masky značně otřesen.

30:35

De Haan šikovně nahazoval kotouč na teč, ale nikdo z domácích puk netrefil.

30:29

Po pár neúspěšných střelách Isles je hra přerušena a následuje komerční přestávka.

29:26

Lubomír Višňovský si to teď od modré čáry namířil krásnou jízdou mezi obránci až k Hammondovi, ale ten zůstal nepřekonán.

28:59

Turris za bránou nevymyslel vůbec nic a hosté přichází o kotouč.

28:34

Opravdu bleskově se nyní Stone vymotal zpoza brány, avšak Halák se rychle zorientoval a dokázal zasáhnout.

28:19

Po mírném útlumu se dostali do útoku i domácí, ale Tyler Kennedy tvrdou dělovkou jen protáhl Hammonda, který hbitě máchl lapačkou.

27:45

Hosté jsou viditelně na koni a snaží se přidat druhou branku. Dalších několik střel šlo vedle Halákovy brány.

Matt PUEMPEL - 0:1

26:32

Ottawa se zničehonic dostává do vedení! Mika Zibanejad převzal kotouč v rohu u Halákovy brány, v tísni ho předal mezi kruhy najíždějícímu MATTU PUEMPELOVI a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mika Zibanejad, Patrick Wiercioch

25:24

Ottawa se po zákroku Hammonda tlačila do rychlého protiútoku, ale ten nakonec končí přerušení hry.

24:54

Třikrát se snažil Brock Nelson protlačit z hranice brankoviště puk za Hammonda, ale ten si poradil a schoval kotouč pod svou lapačkou.

24:18

Dobrá střela z pravého kruhu prosvištěla vedle brány.

24:05

Tvrdou ránu Tavarese bez problémů zastavil Andrew Hammond.

23:29

Dobrou střelu od modré vyslal na Hammonda Višňovský, ale puk nakonec vypadl z klubka hráčů vedle brány.

22:58

Jean-Gabriel Pageau (OTT) potrestán dvěma minutami za držení.

22:36

Po neurovnaném přechodu útočné modré již napřahoval ke střele Brock Nelson, avšak nakonec ho zastavil hvizd čárového rozhodčího. Ofsajd hostů

22:15

Clutterbuck vyzkoušel Hammondovu pozornost vůbec jako první v druhé třetině. Hostující brankář má další úspěšný zákrok.

21:51

Milan Michálek se protlačil ke střele, ale český útočník hájící barvy Ottawy se bekhendem netrefil.

21:30

Z dalšího útoku hostů nic nebylo. Domácí si však počínali stejně.

20:48

Hosté vstoupili do této třetiny velmi dobře. Ceciho pokus z velkého úhlu si však Jaro Halák pohlídal.

20:42

Výbornou přihrávkou středem se prezentoval Erik Karlsson, ale Zibanejadovi odskočil puk a Halák jej schoval pod lapačkou.

20:24

Methot se sice tvářil, že se snaží, ale nakonec bruslil tak šikovně, že je pískáno zakázané uvolnění domácího celku.

20:01

Další třetina začne přibližně v 1:00.
Úvodní třetina dnešního zápasu je za námi a stav utkání je vyrovnaný 0:0. Domácí do zápasu vstoupili lépe, avšak postupem času Sens vyrovnali hru. Ani v přesilové hře však hosté nedokázali skórovat a na branku si tak musíme počkat do dalšího dějství.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54

Puk míří do středního pásma. V této třetině se již nic nestane.

18:58

Domácím se po velmi dobrém vstupu do utkání nedaří dostat do útočného pásma. No, a když už, tak střelou minou bránu.

18:27

Ryan se pokoušel o něco podobného jako Tavares a i tato šance Ottawy skončila neúspěchem.

17:38

Tavares hledal zadovkou spoluhráče před bránou, avšak ten byl velmi dobře bráněn dvěma obránci a Hammond tak nemusel zasahovat.

16:34

Okamžitě po buly vyzkoušel Halákovy reflexy Michálek, ale domácí gólman byl pozorný a nadvakrát zkrotil puk.

16:31

Dlouhé nahození Wierciocha schoval Halák do lapačky a hosté tak zadarmo získali buly v útočném pásmu.

16:20

Velmi rozházenou část první třetiny přerušuje ofsajd domácího Anderse Leeho.

14:42

Domácí dvakrát minuli bránu. Puk se následně dostává do středního pásma.

14:09

Po přerušení hry přichází další komerční přestávka.

13:48

Pageau se díky svému důrazu dostal ke kotouči, těsně za modrou posunu puk na Lazara, ale ten byl ubráněn jedním z obránců Islanders.

13:03

12:58

Bobby Ryan dostal dost prostoru na přihrávku na Karlssona, ale kapitán Sens následně dvakrát trefil jen obránce před sebou.

12:28

K nebezpečné střele z pravého kruhu se dostal Karlsson. Ten však trefil Hamonica a puk skončil vedle.

12:13

Ofsajd zastavuje další útok Ottawy. Hostům se přesilovka zatím vůbec nedaří.

11:39

Kapitán Ottawy Erik Karlsson opět napřáhl ke střele, ale tentokrát minul.

11:03

Je tady první vyloučení. Na lavici hanby usedá za podražení Ryan Strome (NYI).

10:47

Velmi tvrdou ránu Erika Karlssona vyrazil Halák.

09:18

Domácí se opět po pár minutách dokázali usadit v útočném pásmu. Střely Isles však zatím míjí zařízení.

08:09

Sražená střela od modré čáry znamená pro změnu vhazování před Hammondem.

07:49

Několik důrazných soubojů zapříčinilo ztrátu Isles. Po rychlém přechodu do útočného pásma v podání hostujícího celku přerušuje hru Jaro Halák.

07:13

Po dalším přestupku domácích, tentokrát ofsajdu, přichází komerční přestávka.

07:00

Sedm minut utkání je fuč. Domácí zatím vedou na střely čtyři ku jedné. Teď se však po jejich zakázaném uvolnění vhazuje u Haláka.

05:30

Opět byli Isles před Hammondem, avšak nyní z toho byl jen protiútok hostujícího celku, který Halák celkem bez problémů ustál.

04:40

Ostrované nyní sevřeli Ottawu. Střely však zatím míjí Hammondovu svatyni.

03:52

Bobby Ryan s Hoffmanem šli dva na jednoho, ale první jmenovaný netrefil z první prudkou přihrávku Mikea Hoffmana.

03:25

Vůbec poprvé se do útočné třetině prosadili domácí. Lazar však nedosáhl na přihrávku od mantinelu.

02:20

Domácí jsou zatím jednoznačně aktivnějším týmem. Po obtočení brány se pokusil Hammonda překvapit jeden z Ostrovanů. Brankář Sens byl připraven.

01:24

Opět je hra přerušena. Opět následuje buly v neutrální zóně.

00:43

Puk se ocitl na střídačkách, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:20

O první střelecký pokus se postaral domácí Tyler Kennedy. Hammond bez problémů kryje.

00:01

Úvodní pětky již jsou připraveny na ledě. Zápas každou chvílí začne
Utkání i dnes začne s menším zpožděním.

New York Islanders: Halák (Neuvirth) – de Haan, Boychuk, Hickey, VIšňovský, Strait, Hamonic – Okposo, Tavares, Bailey – Kennedy, Nelson, Lee – Kuljomin, Strome, Grabner – Clutterbuck, Cizikas, Martin

Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Karlsson, Methot, Ceci, Wiercioch, Borowiecki, Cowen – Ryan, Zibanejad, Hoffman – Stone, Turris, Michálek – Lazar, Pageau, Condra – Chiasson, Legwand, Puempel

Rozhodčí: Graham Skilliter, Mike Leggo – Bryan Pancich, Michel Cormier.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Michal Neuvirth (NYI) 2 záp., 2.79 g/záp, 86.0% (v Buffalu 27 záp., 2.99 g/záp, 91.8%)
Jaroslav Halák (NYI) 49 záp., 2.47 g/záp, 91.1%
Lubomír Višňovský (NYI) 45 záp., 4+10

Milan Michálek (OTT) 61 záp., 12+19
Posledních pět vzájemných zápasů
5.12.2014 OTT-NYI 1:2
3.12.2014 NYI-OTT 3:2 pp.
23.9.2014 NYI-OTT 3:2 sn. (přípravný zápas)

Kyle Turris 16+29
Senátoři mají momentálně vůbec nejlepší formu ze všech týmů Východní konference, když v posledních deseti utkáních nasbírali 17 bodů, ale i tak zůstávají na desátém místě se ztrátou sedmi bodů na osmý Boston.Ottawa tak nutně potřebuje vyhrávat a stáhnou ztrátu Bostonu jinak ji v playoff neuvidíme.
Naposledy se Sens utkali s Montrealem, který včera na jeho ledě porazili 5:2.
Domácí celek letos hraje opravdu na výbornou. Po mnoha neúspěšných sezónách se nyní drží na čtvrté příčce Východní konference a bude bojovat v playoff.
Z posledních deseti utkání mají Ostrované zápornou bilanci 4 výher a 6 proher, avšak hned ve třech případech prohráli až v prodloužení či nájezdech.
Naposledy se domácí střetli se svým rivalem New York Rangers, kterému podlehli 1:2.
Vítáme vás u on-line přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes se zaměříme na zápas, ve kterém New York Islanders přivítá na svém ledě Ottawa Senators. Utkání začíná v 00:05.

1:2

Branky a nahrávky: 52. Kennedy (Višňovský, Kuljomin) – 27. Puempel (Zibanejad, Wiercioch), 39. Turris (Karlsson, Stone)

Rozhodčí: Graham Skilliter, Mike Leggo – Bryan Pancich, Michel Cormier

Diváci: 16 170