10.03.2015, 14:30 • Omsk Arena • Jan Volf

Tipsport: 1.85 3.9 3.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Konečný stav série: Avangard Omsk – Barys Astana 4:3

(5:2, 0:2, 0:3, 4:3, 2:0, 1:4, 3:1)
Československá stopa:

Omsk (Češi)
Vladimír Sobotka – nenastoupil
Miroslav Blaťák – 29:53 času na ledě (2. nejvyužívanější hráč družiny trenéra Summanena), 0 střel, 0+0

Astana (Slovák)
Ján Laco – 29 zásahů, 2 obdržené branky, 93.55 úspěšnost zákroků

Dnešní utkání a postup Omsku sledovalo v Omsk Aréně 9840 diváků.
Hráči s největším počtem střel na branku:

Omsk – 4 střely tři hráči: Semjonov, Kuljaš, Širokov

Astana – 5 střel: Savčenko
Hráči s nejvyšším časem na ledě

Erik Gustafsson – 30:19, tento obránce Omsku odehrál více jak půlku zápasu, což je úctyhodný výkon.

Konstantin Puškarjov – Útočník Barysu odehrál 22 minut a 30 sekund v zápase
Statistiky zápasu

Střely na branku: 32 – 27

Vyhraná vhazování: 23 – 44

Vyloučení: 5 – 6 (10 – 12 v minutách)
Zápas rozhodl druhý a vítězný gól Omsku, který padl v přesilové hře. Takže se potvrdila důležitost přesilových her v play off a vůbec v dnešním hokeji na profesionální úrovni. Výhru pečetil Kolarik do prázdné brány při hře Barysu v 6 hráčích.

60:00

59:31

Ještě jeden trest. Na trestnou míří hráč Starčenko z Barysu. Počet hráčů na ledě se srovná. Fauloval – podražení.

59:30

Půlminuta do konce utkání. Omsk postoupí do čtvrtfinále play off KHL sezóny 2014/15, kde narazí na silnou Kazaň.

59:13

Vyloučení Omsku. Semjonov předvedl nějaký faul, který viděli asi jen rozhodčí. Nakonec je to hákování.

58:39

Dny v play off Astany jsou sečteny. Sami vědí, že je nemožné zápas otočit.

KOLARIK - 3:1

57:22

Avangard právě vstřelil branku!
Branku do prázdné brány při power play Astany vstřelil CHAD KOLARIK, americký útočník elitní formace Omsku si povyjel po buly do středního pásma k mantinelu, odkud skóroval přes jednoho obránce. Asistence: Alexandr Popov

57:15

Domácí netrefili branku při pokusu přes celé hřiště.

57:00

Barys odvolal gólmana Laca. Zkouší hru v šest na pět.

57:00

Oddechový čas pro hosty.

56:02

Barulin dokončil výbornou práci defenzivy. Přikryl puk, který k němu pomalu doklouzal.

55:35

Omsk vyhazuje přes celé kluziště. Následně vyhrál buly v obranném pásmu, pak se dostal k puku Barys. Nic s ním nevymyslel.

54:22

Antropov projížděl do útočné třetiny, tam akce hostů skončila.

53:39

Domácí vyvážejí daleko ze své třetiny a šetří čas.

52:49

Barulin po přesunu zasáhl v rozkleku a přikryl nebezpečně se potulující puk v brankovišti.

51:47

Moc času už nezbývá. Omsk zodpovědně brání svojí modrou čáru a nepouští hosty do žádného nebezpečí.

50:27

Omsk nahodil přes dvě čáry. Sice na jistotu, ale zbytečně. Hráč nebyl bráněný a mohl popojet jeden metr za červenou čáru. Teď se hra přesune do třetiny domácího týmu.

49:25

Omsk myslí už jen na to, jak udržet vedení 2:1 a zbytečně se nikam nežene.

48:08

Barulin vychytal hosty ve velké šanci a vysloužil si povyk a potlesk fanoušků Avangardu.

47:06

Omsk drží soupeře daleko od Barulina (brankář Omsku).

46:28

Omsk stále v držení kotouče. Početní výhoda napomohla k udržení převahy.

46:13

45:36

Od té doby se přesilovka už tolik nedaří. Domácí se nemůžou probojovat ke střele.

44:19

Popov chtěl rychle po vyhrané buly zvýšit na 3:1. Laco zasáhl skvěle!

44:13

Litviněnko (AST) dvě minuty. Menší trest – nedovolené bránění.

43:01

4.formace Omsku provedla "rychloútok" a po založení ve vlastním pásmu se dostala skoro před Laca, tam je už zpacifikovali obránci Barysu.

42:14

Pervušin zkusim střelu z levého úhlu na Laca, ale netrefil ani branku. Hra přerušena, puk mimo dohled.

41:35

Zblokovaná střela hostů po vyhraném buly.

40:37

Útočníci Barysu obtěžováni v pásmu domácích. Nic z toho nevzešlo.

40:01

Další třetina začne přibližně v 16:15.
Druhá třetina nabídla opět vyrovnanou partii. Avangard využil jednu ze dvou přesilovek ve druhé třetině a proto vede. Pěrežogin se ukázal v pravou chvíli a proměnil výhodu v jednogólové vedení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58

Astana dohraje za brankou.

39:00

Poslední minuta prostřední části utkání.

38:34

Stále Astana, která okupuje pásmo domácích. Fanoušci mohutně povzbuzují právě, když to domácí Avangard nejvíc potřebuje!

37:39

Obrovský závar před Barulinem, ten ležel absolutně v nebrankářské pozici. Obránci a štěstí vypomohli.

37:00

Nyní rozděluje přihrávky v útočné třetině Astana.

36:08

Omsk se prokličkovává do další šance, která je však zastavena beky hostů.

PĚREŽOGIN - 2:1

35:18

ALEXANDR PĚREŽOGIN využívá početní výhodu a moje předpoklady se naplnily. Ano takovéto zápasy rozhodují přesilovky. Rozdíly jsou na takové vysoké úrovni v detailech. Ljamin naznačil střelu, poslal přihrávku do strany, kde čekal Pěrežogin, ten zprvní vypálil a překonal Laca, který se už nestačil přesunout.Asistence: Kirill Ljamin, Chad Kolarik

34:08

Střela "golfem," kterou Laco vyrazil vyrážečkou nad sebe a pak obránci uklidili puk do bezpečí.

33:43

Domácí už rozehráli hru na jednu branku. Zatím ale jen obléhají.

33:14

Semjonov (AST) podruhé v zápase na trestné lavici. Provinil se podražením soupeře.

31:52

Při následném úspěšném vhazování ve své třetině, "omleli" hosté puk o mantinel daleko od své branky.

31:50

Laco radši kryje puk před dojíždějícími forvardy Anangardu.

30:24

30:14

Velká šance Omsku dostat se do vedení. Laco opět posledním hráčem, na kterém skončilo snažení domácích!

28:24

Dawes z Astany vyloučen za nedovolené bránění. Menší trest. Početní výhoda pro domácí Omsk.

28:04

Teď se dají pochválit jen obrany obou týmů. Divákům se taktická hra přestává líbit a pískají.

26:09

Obránce Astany se pokoušel prostřelit hradbu těl bránících hráčů Avangardu. Nepovedlo se, trefil hned prvního a ten střelu zblokoval mimo.

25:29

Stále 1:1 a nic nového na kluzišti Omsk Areny. Týmy urputně bojují o každý milimetr ledu.

24:08

Astana se zmocnila puku, ale vzápětí ho poslal hráč tohoto klubu na zakázané uvolnění.

23:53

Útok Dawese (AST) a jeho elitní formace zastaven na obranné modré.

23:16

Lacovo představení! Tak by se daly charakterizovat jeho poslední zákroky, které musel předvést proti domácím střelcům.

22:48

Oba kluby v plném počtu.

22:26

Opatrnost a uzavřené střední pásmo vidíme při hře 4 na 4. Nikdo nechce nic podcenit a radši si počká na chybu soupeře.

21:06

Vyloučení na obou stranách. Na trestnou putují Semjonov (AST) a Gustafsson (OMS) za hrubost.

20:48

Střela od modré a dorážka vedle. Toť aktuální počínání Omsku v útočné třetině.

20:21

Po špatné rozehrávce Omsku se píská Icing a hra se přesouvá před Barulina.

20:01

Střely zatím: (OMS) 7-13 (AST)
Další třetina začne přibližně v 15:25.
Na začátku 1.třetiny měli více ze hry hosté, ale domácí tomu dlouho nepřihlíželi a rychle jednali. V 10. minutě srovnali stav a pak i hru. Ke konci třetiny už byli lepším týmem a zasypávali slovenského brankáře střelami. Skóre po první části je tedy 1:1, góly Dawes (AST) a Kolarik (OMS). Myslím, že tento zápas rozhodnou přesilovky, protože jinak jsou si týmy tak vyrovnané, že se nemají moc čím překvapit.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48

Avangard potvrdil převahu z posledních minut a prověřil Laca ještě naposled v první třetině.

18:47

18:42

Další šance Omsku, Laco výborně!

17:00

Přesilovkové komando Omsku si stačilo vytvořit pěkné příležitosti, které ovšem ke gólu nevedly. Laco vykryl betony.

16:25

Omsk se řítil v přečíslení 2 na 1 na Laca, ten si poradil v součinnosti s jediným obráncem.

16:13

Poliščuk jde sedět na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

15:59

Domácí nahazují, ale hra je rychle přesunuje jinam. Část zápasu, kdy týmy bojují o všechna pásma.

14:41

Astana v šanci před Barulinem, kterou jí ruský brankář zneškodnil včas sevřenými betony.

13:55

U mantinelu po vzájemném souboji padají oba hráči. Mezitím se puk dostal až k Lacovi, který nenechal hru pokračovat a raději puk přikryl.

12:34

Pokračuje se, buly na modré blíž k brance domácích. Po chvíli další přerušení, tentokráte kvůli Icingu Astany.

12:11

Avangard uhání do útoku. Laco kryje puk pod lapačkou v klidu a pohodě bez větších potíží.

10:57

Přerušená hra, kvůli ofsajdu Omsku. Navíc v ochozech Omsk Areny, krásného moderního stánku, to vře a jeden divák je vyváděn pořadatelskými službami pryč ze sektoru.

09:43

Litviněnko (AST) ležel na ledě při vstřelení branky domácích, ale rozhodčí tento zákrok neposoudili jako nedovolený a tak gól Omsku platí.

Chad KOLARIK - 1:1

09:43

CHAD KOLARIK doráží puk do prázdné branky. Celý stadion propuká v jásot a velkou radost. Omsk předvedl útok, na který Astana reagovala pomalu. Domácí vystřelili dvakrát na Laca a pak KOLARIK dorazil. Asistence: Alexandr Pěrežogin, Alexandr Popov

08:55

Obrany až na jedno zaváhání Avangardu pracují dobře.

08:15

Domácí v plném počtu. Astana nevyužila přesilovou hru.

07:00

Utkání má patřičné tempo, ve smyslu jaký zápas série se hraje.

06:15

Další vyloučení v zápase, druhé za stejný prohřešek a pro stejný tým. Kurjanov (OMS) obdržel dvě minuty za hákování.

DAWES - 0:1

04:47

Astana právě vstřelila branku!
NIGEL DAWES otevírá skóre utkání, měl sice přes tři bránící hráče Avangardu těžkou pozici, ale pohotovou střelou překvapil Barulina. Asistence: Dustin Boyd

03:57

Musatov nahrával na svého spoluhráče, který stál v dobré pozici. Puk tam přes hokejky soupeřů nedoletěl. Každopádně pěkná myšlenka tohoto Rusa ve službách Omsku.

03:00

Zápas nám nabízí emoce na obou stranách. Jde o všechno, kdo prohraje, může jet na dovolenou.

01:59

Ruděnko tvrdě sražen k ledu o mantinel, ale po pár vteřinách se zvedá a odjíždí střídat bez hokejky a v bolestech, avšak jako bojovník a správný hokejista.

01:20

Barulin už musel řešit dvě ošemetné situace před svojí brankou. Zatím skóre zůstává 0:0.

00:51

Přesilovka pro Astanu. Dvě minuty pro Něprjajeva za hákování.

00:51

Antropov se dotával do příležitosti, utkání je však přerušeno. Bude se vylučovat na straně Omsku.

00:25

První ofsajd utkání zaznamenali statistici Omsku.

00:01

Až si hráči a všichni aktéři společně s diváky vyslechnou hymny, začne první třetina.

Trenér: Raimo Summanen (Fin)

Barys Astana: Laco (Malgin) – Dallman, Lundin, Savčenko, Litviněnko, Bartulis, Semjonov, Lakiza, Ryspajev – Puškarjov, Boyd, Dawes – Antropov, Starčenko, Ruděnko – Gavrilin, Poliščuk, Rachmanov – Romanov, Kvaša, Michailis
Trenér: Andrej Nazarov (Rus)

Rozhodčí: Anisimov, Olejnin – Sivov, Šeljanin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Základní část

Barys Astana
Jediný kazašský klub v soutěži si počínal nadmíru dobře. 5.místo je skvělé. Barys v šestileté historii KHL nikdy nechyběl v play off, nyní postoupil posedmé v řadě, což je velmi pěkný výsledek pro neruský klub. 93 bodů, kladné skóre 170:165, 30 výher, ale rovněž i 30 proher, to je číselné shrnutí Astany v základní části. Nejproduktivnějším hráčem Astany byl Nigel Dawes s 56 body (32+24). To znamenalo 9.místo v kanadském bodování základní části. Pěkný úspěch. Slovenský brankář Ján Laco zakončil základní část s úspěšností 92,2 %, a s průměrem 2.66 inkasovaných gólů na zápas.

Avangard Omsk
Omsk musí brát 4.místo v konferenci po loňské hrůzostrašné sezóně, ve které zaznamenal vůbec svoje nejhorší umístění za 6 let v KHL, jako velký úspěch. Letos zabral a od začátku hrál na špici. 35 vyhraných zápasů, z toho 30 po zákl. hrací době. Vstřelil za 60 zápasů 172 branek, což byl třetí nejlepší počin ve Východní konferenci a pátý v soutěži. Jeho 108 bodů stačilo na 4.místo konference a jen škoda, že bodově nedotáhl Novosibirsk ( divizního rivala), na který ztrácel tři body. V play off by potom měl lepší pozici.

V Omsku
Vladimír Sobotka – 1+1, útočník (centr), 4 odehrané zápasy v play off
Miroslav Blaťák – 0+0, 1.obranný pár, 6 odehraných zápasů v play off

v Astaně působí brankář slovenské národnosti – Ján Laco - 3. v procentuální úspěšnosti play off mezi všemi gólmany, odchytal všech 6 duelů
STAV SÉRIE: OMSK – ASTANA 3:3 (5:2, 0:2, 0:3, 4:3, 2:0, 1:4)