Mistrovství světa v biatlonu

Stíhačka mužů, 12,5 km

Vítěz: E. Lesser (GER)

08.03.2015, 13:15 • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Dnešní stíhačka je u konce! Novým mistrem světa se stal Němec Erik Lesser, který jako jediný zastřílel čistě a s velkým náskokem si dojel do cíle pro zlatou medaili!

Pro stříbro si dojel Rus Anton Šipulin, který udělal na střelnici jedinou chybu a v závěru přesprintoval Nora Tarjeiho Boeho, který vybojoval bronz!

Na "bramborové" pozici se umístil Michal Šlesingr a při rozhovoru na něm byly vidět známky zklamání, nicméně pro český biatlon je to další skvělý výsledek! Ondřej Moravec po dvou chybách na střelnici dojel na devátém místě. Jaroslav Soukup nakupil tři chyby, i tak ale dojel na skvělém 18. místě!

Největším smolařem dnešního závodu je určitě Johannes Thingnes Boe, který vjížděl do závodu jako první. Nicméně na střelnici se mu vůbec nedařilo a udělal celkem osm chyb! Umístil se až na 31. místě a spokojen určitě nebude.

Bez cenného kovu je dnes i Martin Fourcade, který chtěl odčinit zklamání ze sprintu. Na střelnici ale udělal tři chyby a ani rychlý běh jej nevynesl výše, než na sedmou pozici.

To je z mé strany vše a nezapomeňte sledovat stíhačku žen! Náš textový přenos začíná v 16:00. U biatlonu brzy nashledanou! (14:16:05)

FINISH

Michal Krčmář udělal na střelnici šest chyb a dojel na konečném 57. místě.
Michal Šlesingr své umístění okomentoval "Brambory nemůžou udělat nikdy radost". Michal ale bojoval a čtvrté místo je vynikající výsledek!

FINISH

Do cíle dojíždějí další a další závodníci. Čekáme na jaké pozici dojede Michal Krčmář.

FINISH

Jaroslav Soukup zabojoval a dostal se na osmnáctou pozici, což vzhledem k průběhu Jardovo sezóny je výborný výsledek!

FINISH

Ondřej Moravec dojel na devátém místě se ztrátou 1:06,3 na Lessera. Další skvělý výsledek pro český biatlon! Dva Češi v TOP 10!

Dojezd druhého Antona Šipulina, třetího Johannese Thingnese Boeho a čtvrtého Bouška - Michala Šlesingra

FINISH

Šipulin předjel Boeho a dojel si pro stříbro! Na Nora zbyla bronzová medaile. Michal dojel až čtvrtý. I tak to byl ale výborný výkon od českého závodníka!

Zlatý dojezd Erika Lessera

FINISH

Erik Lesser dojížďí do cíle a stává se mistrem světa ve stíhacím závodě na 12,5 km!

11,8km

Michal se přibližuje této dvojici a ztrácí už je dvě vteřiny! Tak pojď Michale, pojď!

Erik Lesser si jede nejen pro zlato, ale naděluje ostatním závodníkům kolečko

11,8km

Erik Lesser si jede pro titul mistra světa!

11,1km

Boe za to tahá a Šipulin se veze! Nicméně Michal stáhl něco z náskoku této dvojice a aktuálně ztrácí už jen čtyři sekundy!