J. Veselý, A. Pavlásek – S. Groth, L. Hewitt

3:2 1:6, 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4), 6:2

07.03.2015, 13:39 • ČEZ ARÉNA, Ostrava (tvrdý povrch) • Josef Cestr (@Hyddaw)

6:2

Nakonec přeci jen čeští tenisté vítězí v dnešním zápase! Return australské dvojice mířil do sítě.

5:2

Pavlásek zahrál míček po čáře na raketu Grotha, který nedokázal nasměřovat míček zpět do kurtu. Česká dvojice tak znovu získali podání soupeře.

4:2

Pavlásek dokonal to, co Veselý načal dobrým servisem. Poprvé tak česká dvojice získává gem čistou hrou.

3:2

Přeci jen čeští tenisté dokázali brejkbol proměnit. Groth vyslal od sítě příliš dlouhý volej.

2:2

Ani tentokrát se Grothovi nepovedlo zreturnovat prodle představ.

1:2

Nakonec se povedlo Australanům tento gem uhrát. Pavlásek poslal míček na returnu do sítě.

1:1

Ani Hewittův return nebyl úspěšný. Česká dvojice tak vyrovnává stav pátého setu na 1:1.

0:1

Veselý obíhal co mohl, následně se k úderu dostal na síti i Pavlásek, ten ale nedokázal dostat míček zpět do kurtu.

7:6

Dlouho trvalo, než čeští tenisté získali bod v jedenácté výměně tie-breaku. Groth nakonec pokazil úder u sítě, od které poslal míček za základní čáru poloviny českých tenistů.

6:6

Adam pokazil return. Míček skončil v síti. Na řadě je tak dnes již druhý tie-break.

6:5

Pavlásek znovu několikrát dobře přeběhl na síti. Australané tak museli zahrát po čáře. Hewittův úder nakonec skončil vedle vymezeného kurtu.

5:5

Samuel Groth přidává další eso do statistik Australanů a navíc srovnává stav čtvrtého setu na 5:5.

5:4

Nyní se nepovedlo australským tenistům zreturnovat podání Pavláska a Češi tak získávají devátý gem čtvrté sady.

4:4

Australané získávají osmý gem čtvrtého setu čistou hrou. V tomto gemu nedokázali čeští tenisté zreturnovat ani jeden servis Hewitta.

4:3

Pavlásek dokázal přečíst return Grothe. Poslal míček pod nohy Hewitta a ten už nedokázal vrátit míček zpět přes síť.

3:3

Celý gem ukončuje nepřesný return Jiřího Veselého.

3:2

Groth poslal příliš dlouhý return po čáře. Češi si tak drží ve čtvrtém setu své podání.

2:2

Pavlásek zariskoval a vyzkoušel znovu úder po čáře. Jenže tentokrát už se mu tento úder nepovedl.

2:1

Veselý předvedl dobrý přehled ve hře. Groth se odpoutal od kraje kurtu a tak mu do tohoto místa poslal míček. Groth se po úderu Veselého natahoval marně.

1:1

Pavláskův return na prudký servis Grothe je příliš dlouhý.

1:0

Adam Pavlásek předvedl své první eso v tomto zápase. Češi se tak ujímají vedení ve čtvrtém setu.

3:6

Australská dvojice dokázala přeci jen setbol dotáhnout do vítězného konce. Australané tak jsou znovu ve vedení.

3:5

Hewitt při pokusu o lob netrefil vymezený kurt a míček tak dopadl za základní čáru. Český pár tak stále živí naděje.

2:5

Pavlásek zasáhl míček příliš nízko a ne příliš důrazně. Síť tak pohltila jeho úder. Australané jsou jeden gem od vítězství ve třetím setu.

2:4

Veselému se povedlo na síti dostat k úderu. Míček se Grothovi nepodařilo zasáhnout.

1:4

Pavlásek zasáhl míček příliš agresivně. Ten následně končí za základní čárou Australanů. Groth s Hewittem tak potvrzují získaný brejk.

1:3

Australané využívají hned ten první. Veselý nedokázal z rohu kurtu poslat míček přes síť.

1:2

Pavlásek na základní čáře nedosáhl na smeč Grothe.

1:1

Bekhend české dvojice slaví úspěch. Australané měli sice několik brejkbolů, nakonec ale dokázalo české duo Pavlásek, Veselý získat druhý gem třetího setu.

0:1

Samuel Groth přidává další eso a Australané tak získali velmi snadno první gem třetího setu.

7:6

Tak nakonec to čeští tenisté přeci jen dokázali. V tie-breaku získávají ve svůj prospěch druhý set.

6:6

Australané nakonec dobře rozjetý gem dovedli do vítězného konce. Následuje tie-break.

6:5

pavláskův servis nadělal Hewittovi velké problémy na returnu. Ten poslal míček pouze do sítě. Česká dvojice jde do vedení 6:5.

5:5

Australané na síti na sebe zakřičeli, aby ani jeden z nich nezasáhl míček po úderu Veselého. Ti měli výborný odhad, neboť míček dopadl za základní čárou.

5:4

Return na Veselého servisu nebyl přesný. Míček končí v síti.

4:4

Další pokažený úder Hewitta znamená, že Češi vyrovnávají ve druhém setu na 4:4.

3:4

Nejprve Pavlásek zahnal australskou dvojici do rohu kurtu, následně ale Groth vytáhl fantastický lob. Ačkoli se Veselý dostal k úderu, byl jeho lob příliš dlouhý. Australané si tak berou předchozí zaváhání při podání zpět.

3:3

Pavláskovi poprvé v dnešním zápase vyšel úder po čáře a pro české duo to znamená zisk gemu při soupeřově podání.

40-15

Čeští tenisté mají k dispozici dva brejkboly!

2:3

Return Australanů dolétl pouze k síti, zde vystavila síť úderu Australanů stop.

1:3

Nakonec přeci jen Veselý s Pavláskem získává čtvrtý gem druhého setu a snižuje na 1:3. Hewittova smeč zamířila do spodní části sítě.

0:3

Ten dokázali Australané velmi rychle využít ve svůj prospěch a podruhé ve druhém setu berou podání svým soupeřům.

0:2

Pavláskův pokus o zahrání míčku po lajně končí autem. Australané potvrzují získaný brejk.

0:1

Míček letěl celkově osmnáctkrát přes síť. Už to vypadalo, že Pavlásek získá fiftýn, jenže Hewitt ukázal své zkušenosti a dokázal skoro prohraný fiftýn získat pro svojí zemi.

1:6

Ačkoli se reprezentanti Česka snažili získat fiftýn za každou cenu. Nakonec se jim to nepovedlo a tak získávají tenisté Austrálie za 27 minut první set.

1:5

Australská dvojice tento gem dotáhla do konce a vede tak již 5:1 v prvním setu.

1:4

Tak nakonec to přeci jen Australané dokázali dotáhnout do vítězného konce. Hewitt si na síti poradil se smečí.