S přáním hezkého zbytku dne a krásného prožití víkendu se loučí Jakub Kudláč. (22:07:52)

Zdeno Chára (BOS): 1+0, +/- -1, 1 střela, čas na ledě 22:16.
David Pastrňák (BOS): 0+0, +/- 0, 4 střely, čas na ledě 12:41.
Jakub Voráček (PHI): 1+0, +/- 0, 6 střel, čas na ledě 16:49.

1. Brad Marchand (BOS): 2+0, +/- 0, 4 střely, čas na ledě 17:49
2. Dougie Hamilton (BOS): 0+2, +/- +1, 3 střely, čas na ledě 22:18.
3. Steve Mason (PHI): 37 zásahů, 3 inkasované góly, úspěšnost 91,9%.
Střely ve třetí třetině – prodloužení (a celkem):

Boston 11 – 6 (37)

Philadelphia 12 – 2 (31)
napínavý duel je za námi, v první třetině se prosadili domácí, ve druhé hosté srovnali, v posledním dějství zase vedlo Flyers, ale 14 sekund před koncem srovnal Marchard, jenž i v prodloužení rozhodl.

Brad MARCHARD - 3:2

63:52

Bruins právě vstřelili branku!
Čtrnáct sekund před koncem přesně tečoval a vyrovnal, nyní zápas rozhoduje! Spooner obral soupeře o puk ve střední třetině, nahrál na Talbota, ten kotouč posunul na BRADA MARCHARDA, jenž bekhendovou střelou překonal Masona. Asistence: Max Talbot, Ryan Spooner.

63:23

Další velká šance hostí na rozhodnutí, Voráček jel sám na brankáře Raska, ale jeho střelu Rask vyrazil mimo branku.

62:58

Střela beka Bruins nadělala Masonovi potíže.

62:39

Mason zasáhl a vyrazil puk na Smitha, který ještě se svými dvěma spoluhráči pláchl v přečíslení tři na jednoho, vše nakonec zakončil právě Smith, ale Raska jej vychytal.

62:02

Pastrňákův pokus donutil Masona zasáhnout lapačkou.

61:28

Couturier se ocitl sám před Raskem, ale puk mu uskočil.

60:48

Na puku jsou hráči v bílém, tudíž Boston.

60:01

Ve třetí třetině se oba týmy trefily jednou, za moment začne prodloužení.

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

Brad MARCHARD - 2:2

59:46

A hra šest na čtyři je využita, 14 sekund před koncem je srovnáno! Eriksson vyhrál buly na Hamiltona, který neváhal a vystřelil, jeho pokus ale ještě tečoval BRAD MARCHARD, a to přesně za záda Masona. Asistence: Dougie Hamilton, Loui Eriksson.

59:42

Gólman Flyers přikryl puk, buly před ním.

59:34

Pořád domácí dusí soupeře, ale Mason odolává střelám z každé strany.

59:08

Stále pokračuje drtivý tlak Bruins.

58:39

Spooner vystřelil a Mason vyrazil puk nad sebe, kus černé gumy nakonec spadl na vrchní část branky!

58:17

Boston sice ztratil útočnou třetinu, už je v ní ale zpět.

57:57

Pozor, domácí nechávají Raska na střídačce!

57:57

Domácí cítí šanci, přece jen budou hrát skoro do konce třetího dějství přesilovku, trenér Julien si tak vzal oddechový čas.

57:57

Ovšem hráč Bruins pláchl a mohl se dostat do nebezpečné situace, Simmonds (PHI) ho tak raději podrazil, za což vyfasoval menší trest.

57:48

Hosté jsou stále na puku.

57:32

Hráči Philadelphie se dostali na útočnou polovinu, kde šetří čas.

57:15

Po zakázaném uvolnění se vhazuje v útočné třetině Bostonu.

56:45

Hosté docílili dalšího gólu, ale rozhodčí gól neuznal, Voráček puk totiž kopl a navíc byl v brankovišti.

Chris VANDEVELDE - 1:2

55:30

Philadelphia právě vstřelila branku!
Flyers otáčí průběh utkání a čtyři a půl minuty před konce se ujímá vedení. Puk se dostal na modrou čáru k Nicku Schlutzovi který vystřelil zápěstím a puk ještě tečoval CHRIS VANDEVELDE, který puk poslal mezi betony raska, ale ten puk srazil, ovšem jen více k tyči, avšak stále do branky. Asistence: Nick Schlutz, Brayden Schenn.

55:21

Další zakázané uvolnění na straně Bruins.

54:32

Kelly se dostal s pukem pouze do střední třetiny, tam o něj přišel.

53:51

Boston nakonec takovou podivnou akci Flyers, které sice skoro dvě minuty tlačilo soupeře, ale pouze jednou vypálilo, vyřešil vyhozením na icing.

52:48

Teď pálil Voráček, ale Rask měl vyrážečku na správném místě.

52:16

Flyers rozebírá obranu soupeře, zatím ale Ras zasahovat nemusel.

51:37

Smith tečoval střelu Cháry, ale mimo svatyni Masona.

50:46

Závar v brankovišti Flyers končí bez újmy, dopředu jdou právě hráči v oranžovém.

50:24

Na řadě je krátký úklid ledu, poté se bude vhazovat před brankářem Philadelphie.

49:53

White nabral rychlost, jeho střelu ale Rask bez obtíží chytá.

49:21

Spooner dostal nahrávku před branku a pálil z první na Masona, ten ale rozklekem zasáhl.

48:25

Holala, nyní se pořádně zapotil Tukka Rask. Jeden z obránců Flyers vystřelil od modré čáry do zadního mantinelu, od něj se ale kotouč odrazil a od nohy gólmana Bostonu směřoval do branky, obránci ale svému brankáři pomohli včas.

47:43

I Rask si sáhl na puk, a to po střele VandeVeldeho, kterou vyrazil betonem.

47:08

Eriksson střílel krátce za modrou čárou, Mason neměl problém zasáhnout.

46:36

Střela Marchanda byla sražena do ochranné sítě, po komerční přestávce uvidí Mason buly zblízka.

46:02

Další puk opustil hrací plochu, vhazujeme opět ve středním pásmu.

45:34

Na druhé straně zase pálil White, ale branku netrefil.

45:14

Střela Pastrňáka minula branku, puk ale získal jeho spoluhráč a snažili se obkroužit klec, Mason však svou tyčku utěsnil.

44:38

Simmonds posílá další suvenýr divákům, buly před gólmanem Flyers.

43:51

Nahození Kruga nezachytil Mason za brankou a ke kotouči se dostal Campbell, jeho pokus z úhlu ale prázdnou branku minul.

42:47

Hra se na začátku třetiny přenáší ze strany na stranu, na obou stranách je ale vidět obětavost, tentokrát zblokovaná rána Lucice.

42:02

Flyers se dostalo do útočné třetiny a od modré pálil Schlutz, trefil ale hen lehajícího si beka soupeře.

41:21

Vhazování ve střední třetině po tom, co jeden z domácích poslal puk do hlediště.

40:34

40:20

Spooner poslal puk z pravého kruhu na branku a všichni už zvedali ruce, kotouč byl ale v síti pouze zvenčí.

40:01

Je za námi druhá perioda, v níž se podařilo Philadelphii srovnat, a to zásluhou Jakuba Voráčka. Další třetina začne asi v 20:52.

Střely ve druhé třetině (celkem): 10 (20) – 7 (17)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:48

Pastrňák dorážel na brankovišti střelu Cháry, gólman Flyers se ale roztáhl po brankové čáře.

39:26

Krug střílenou přihrávkou hledal Smitha, ten ale nebyl tak moc pohotový a Mason už byl proti jeho střele připraven.

38:57

Krugova střela se otřela o rameno Masona, domácí stále v útočné třetině.

38:34

A stejně jako v první třetině si zahrají Bruins přesilovku před konce třetiny, za krosček je vyloučen White (PHI).

37:58

Boston v útočné třetině kombinuje, zatím ale bez střely.

36:14

Giroux našlápl a už to vypadalo, že hosté půjdou do přečíslení tři na jednoho, ovšem parádně zapracoval obránce Bruins, jenž puk Claudemu vypíchl.

35:22

Marchand vystřelil na Masona zpoza obránce, překvapil gólmana Masona, ale to tím, že pálil několik metrů mimo branku.

34:48

Schenn byl nepříjemný na brankovišti, puk byl ale po celou dobu ve výstroji gólmana z Finska.

34:09

Pastrňák svou přízemní střelou neuspěl, na druhé straně pro změnu zahrozil White.

32:27

Peprné chvíle nyní zažívala obrana hostí, mnoho střel a dorážek, toto vše ale Mason zvládl a oddychl si, když puk poslali jeho spoluhráči do střední třetiny.

31:44

Schenn vystřelil a ještě se blížil k dorážce, donutil tak Raska kotouč přikrýt.

31:21

Moc rychlý byl VandeVelde, sudí píská ofsajd.

30:48

Ale Mason na druhé straně musí být stále pozorný, Boston chce vedení samozřejmě zpět, střela Kruga jde ale mimo tři tyče.

Jakub VORÁČEK - 1:1

29:43

Máme srovnáno, tentokrát se ale netrefuje slovenský hráč, nýbrž český, a také v přesilové hře. Streit vypálil od modré, obránce puk sice srazil, ale jen k JAKUBU VORÁČKOVI, jenž se trefuje ke vzdálenější tyči, dobře ještě k tomu stínil Simmonds. Asistence: Mark Streit, Claude Giroux.

28:58

Přesilovka pro Flyers, za podražení je vyloučen Bartkowski (BOS).

28:14

Campbell se protáhl kolem pravého mantinelu a už měl dobrou střeleckou pozici, udělal ale ještě jednu kličku, a ta mu nevyšla.

27:37

Teď ale hráči v oranžovém rozehráli dobře a po nahození ze střední třetiny puk Rask raději přikryl.

26:56

Flyers si celkem komplikuje život, když často chybuje při rozehrávce.

25:48

Del Zotto mohl jít do rychlého protiútoku, ale puk nechal za sebou, Bruins tak stále v útočné třetině.

25:02

Domácí Boston zastaven při přechodu do útočné třetiny hvizdem sudího, který viděl ofsajd.

24:40

O puk se svádí boj ve středním pásmu.

23:04

A hosté raději vyhazují na zakázané uvolnění.

22:57

Další šance Pastrňáka, ten ale zblízka mířil jen na vyrážečku brankáře Philadelphie.

22:23

Seidenbergova střela zblokována do ochranné sítě, vhazuje se po pravici gólmana Masona.

21:58

Flyers se v útočné třetině moc neohřálo a na puku jsou opět hosté.

21:17

20:21

Boston začíná přesilovkou, teď střílel Hamilton, ale zlomil hůl.

20:01

První dvacetiminutovka je za námi, domácí se dostali do vedení díky přesilovkové trefě Zdena Cháry. Další třetina začne přibližně v 20:02.

Střely: 10 – 10

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48

Flyers už ale kotouč drží daleko od své branky.

19:25

Hrací předmět skončil těsně za modrou čarou, píská se ofsajd,

19:16

Přesilovka pro domácí ještě před koncem třetiny, za podražení Pastrňáka je vyloučen Streit (PHI).

18:08

Flyers dostává puk do střední třetiny, domácí ale opět stěhují hru před branku hostů.

17:42

Bostonští získávají buly před Masonem díky rychlému přenosu hry.

17:11

Po krátkém úklidu ledu vhodí hlavní sudí puk do středového kruhu.

16:43

Na moment to vypadalo, že Flyers zahrozí, proti byl ale urostlý Chára a soupeře poslal nekompromisně k ledu.

16:02

Další nebezpečný průchod domácí pětky, Mason ale zasahuje lapačkou.

15:19

Lucic hledal před Masonem Pastrňáka, českému útočníkovi ale kotouč přeskočil hůl.

14:43

Domácí se provinili dalším icingem a unavená pětka tak zůstává na ledě.

14:22

Talbot si našel u mantinelu Schenna a pořádně mu otlačil do zad svou ruku.

13:38

Simmonds vystřelil z otočky z mezikruží, gólman Bruins měl štěstí, že měl lapačku na správném místě.

13:08

Bostonští se provinili zakázaným uvolněním, hra se vrací před Raska.

12:59

Puk v ochranné síti, po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Raska.

12:38

Lucic vyslal puk na Masona z klubka hráčů, muž v masce reagoval na poslední chvíli.

11:21

Simmonds byl v souboji v rohu kluziště úspěšnější a získává tak puk pro svůj tým.

10:18

A domácí jsou už v plném počtu.

10:10

Marchard se Smithem i v oslabení pláchli v přečíslení, druhému jmenovanému se ale nepodařilo nahrát.

09:41

Hostujícímu celku se zase nepodařilo udržet útočné pásmo a útok začíná zase u Masona.

09:17

Hrací předmět je na střídačce Philadelphie, vhazuje se ve střední třetině.

08:52

Boston se zatím brání dobře a opět vyhazuje puk přes všechny čáry.

08:18

McQuaid (BOS) je potrestán za hrubost, možnost hostí vyrovnat.

08:00

Už mohlo být zvýšeno, Talbotovu dorážku do prázdné brány ale vychytal skvělým zásahem Mason.

Zdeno CHÁRA - 1:0

07:07

A skóre je otevřeno, Boston využívá přesilovou hru. Kapitán týmu a zároveň hráč s nejsilnější střelou, tudíž ZDENO CHÁRA, napřáhl na modré čáře a opět ukázal, jak letí puk z jeho hokejky. Asistence: Dougie Hamilton, Patrice Bergeron.

06:50

Söderberg nebezpečně dorážel na brankovišti, ale jen do betonu brankáře.

06:27

Puk opět za brankou Masona, domácí velmi aktivní.

05:50

Spooner třikrát nebezpečně pálil, ale neuspěl a hosté se osvobozují.

05:29

A je tu první trest, za hákování je vyloučen White (PHI).

04:46

Ve střední třetině byl úspěšný Rinaldo a nahazuje puk na Raska.

04:12

Omlouváme se za dočasné přerušení přenosu, už jsme ale opět v obraze, nyní je na puku tým Flyers.

00:33

Bruins si jako první vybojovalo vhazování v útočné třetině.

00:01

Boston Bruins: Rask (Svedberg) – Chára, Hamilton, Seidenberg, Bartovski, McQuaid, Krug – Marchand, Bergeron, Smith – Pastrňák, Spooner, Lucic – Eriksson Söderberg, Kelly – Talbot, Campbell, Paille.

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Streit, Schultz, L. Schenn, Del Zotto, MacDonald, Colaiacovo – Simmonds, Giroux, Raffl – Voráček, Couturier, Read – Umberger, B. Schenn, White – Rinaldo, Bellemare, VandeValde.

Rozhodčí: O’Halloran, Charron – Pancich, McElman.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Již v devatenáct hodin bude vhozeno úvodní buly na stadionu TD Garden v Bostonu, tak se těšme, pojďme si představit soupeře.

Boston se v Atlantické divizi nachází na čtvrté místě, tudíž v polovině, totéž platí o umístění ve Východní konferenci, přesný střed jim zaručuje 72 bodů. Bruins bodovalo v posledních třech zápasech, naposledy ale padlo po nájezdech s Calgary.

Philadelphia je v Metropolitní divizi na pátém místě, ve Východní konferenci jsou jedenáctí se ziskem 82 bodů. Flyers taktéž v posledních třech zápasech bodovalo, v posledním duelu vyhrálo nad St. Louis 3:1.

Předchozí vzájemné duely:

V sezóně se oba týmy potkaly dvakrát, oba vyhrál Boston (3:1, 2:1). V celkové bilanci za poslední dobu je na tom lépe taktéž Bruins, které se radovalo ve všech posledních pěti zápasech.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

3:2

Branky a nahrávky: 8. Chára (Hamilton, Bergeron), 60. Marchard (Hamilton, Eriksson), 64. Marchard (Talbot, Spooner) – 30. Voráček (Streit, Giroux), 56. VandeVelde (Schlutz, B. Schenn)

Rozhodčí: O’Halloran, Charron – Pancich, McElman