1. Devan DUBNYK (MNS) 37 zák., 2 gól, 97,4%

Andrej NESTRAŠIL (CAR) 0+0 2 střely, čas na ledě 15:19

Minnesota Wild: 19

3. třetina:

Carolina Hurricanes: 17

Minnesota Wild: 7
Minnesota se raduje z důležitých bodů v boji o play-off, dnes na ledě Caroliny vítězí 3:1 a pokračuje ve skvělé sérii vítězství. Carolina nesehrála špatné utkání, čtyřicet minut dokázala se soupeřem držet krok, ale vaz dnes domácím zlomily dva bleskové góly ve 45. a 47. minutě. V závěru utkání, kdy se dala čekat hra bez brankáře, možná trochu Carolina překvapila tím, že nechala Chudobina v bráně až do konce. Domácí již tuto sezónu, zdá se, "odpískali", tak proč bojovat o body...

60:00

59:30

Carolina jako by ani neměla zájem na zdramatizování zápasu, Chudobin stále zůstává v bráně...

59:15

Za Dubnykem zazvonila branková konstrukce, to vše po střele V. Raska!

59:00

Poslední minuta třetí třetiny a dost možná že i celého zápasu.

58:11

Další zákrok Dubnyka, který drží střelce Caroliny v šachu.

57:43

Dubnyk má puk ve své moci a přerušuje hru.

57:28

Pomalu se blíží okamžik, kdy to domácí budou zkoušet bez gólmana.

56:06

Sjomin se ještě snažil udržet puk v útočném pásmu, ale byl tam sám proti přesile hráčů Wild.

55:17

55:00

Dělovka Justina Faulka končí na pravém betonu Devana Dubnyka.

54:26

Prosser nabral puk na hůl a poslal ho ze třetiny.

54:13

Dubnyk nedovolil J. Staalovi skórvat z levé strany.

54:02

Domácí v útočném pásmu.

53:17

Icing Caroliny, hra se tak bude stěhovat před Chudobina. Vylučuje se, na trestnou lavici zamířil hostující Sean Bergenheim za hru vysokou holí, šance pro Carolinu na snížení!

52:20

Vhazování po levici Chudobina, úspěšnější domácí.

50:15

Probíhá poslední desetiminutovka třetí třetiny, Carolina potřebuje vstřelit co nejdříve kontaktní gól.

49:00

Domácí s pukem v útočném pásmu, ale defenziva soupeře je nepouští ke střele.

47:15

Minnesota možná těmito dvěma góly udělalo rozhodující krok k vítězství, nechme se překvapit.

Zach PARISE - 1:3

46:18

Minnesota právě vstřelila branku!
Ostrostřelec ZACH PARISE udeřil, aktivní napadání rozehrávky se hostům vyplácí, k odraženému puku si před branku nabruslil Parise a plácnutím ho pod padajícím Chudobinem dopravil do branky. Asistence: Jason Pominville.

45:29

Emoce před brankou Caroliny, Chudobin má puk, hra přerušena, to je asi ta nejdůležitější informace.

44:46

Vhazování po levici Dubnyka, hosté úspěšnější a dostávají puk do středního pásma.

Mikael GRANLUND - 1:2

44:22

MIKAEL GRANLUND to udělal výtečně, na levé straně si počkal, až si Pominville najede před branku, kam mu adresoval přesnou přihrávku a puk se zřejmě od brusle Jasona odráží do branky. Gól původně připsán Pominvillemu, poté Granlundovi. Asistence: Jason Pominville a Zach Parise.

43:20

Hraje se ve třetině Minnesoty, puk v rohu, kde ho marně doluje Niederreiter.

42:33

Puk míří za branku Wild, hosté rozehrávají.

41:08

A nakonec to vyšlo po levé straně, Parise se dostal i do zakončení, jeho výtečnou střelu Chudobin krotí lapačkou.

40:50

Parise se nedostal s pukem do útočného pásma, ale ještě ho udržel na své holi.

40:01

Další třetina začne přibližně v 2:55.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Carolina Hurricanes: 16

Minnesota Wild: 4
Ve druhé třetině také padl jediný gól, a to do sítě Minnesoty. To znamená, že po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný a do třetí dvacetiminutovky půjdou oba týmy za stavu 1:1. Také ve druhé třetině pokračovala urputná bitva o každý centimetr ledu, příliš hokejové krásy k vidění nebylo, což se ale asi dalo, vzhledem k těmto dvěma týmům, očekávat.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:23

Sedmatřicet vteřin před koncem odpískán domácím ofsajd, následuje komerční přestávka.

39:00

Minuta do konce druhé třetiny, Skinner je dnes ve skvělé formě, bekhendový pokus z mezikruží Dubnyk jen s obtížemi vyráží.

38:30

Oddechový čas pro hosty.

38:30

Hosté mohou rozehrát, což také udělali, ale puk míří na zakázané uvolnění, je to tak, vhazování po levici Dubnyka.

37:57

Nestrašil neudržel puk na útočné modré, ale Bellemore pak vše zachránil ve středním pásmu.

36:27

Po vyrovnávacím gólu se také trochu "probudili" diváci, kteří nyní povzbuzují domácí tým.

35:54

Souboj o puk za brankou Wild, Eric Staal tam bojuje s Brodziakem.

Riley NASH - 1:1

35:18

Carolina právě vstřelila branku!
Ano, toto se domácím podařilo, vyhraná buly ve vlastní třetině, přečíslení dva na jednoho, přesný a včas načasovaný pas Skinnera z levé strany a RILEY NASH, po střele z pravé strany, vyrovnává svým osmým gólem v sezóně. Asistence: Jeff Skinner.

34:29

Nakonec se domácí osvobozují vyhozením puku na zakázané uvolnění.

34:09

Chudobin nyní nebyl zrovna v ideálním postavení, ale dokázal i v takovém polokleče zabránit puku v cestě do branky.

33:27

Granlund bojuje o puk za brankou Hurikánů, neúspěšně.

32:20

V zápase zatím jednoznačně převažují obrany nad útoky, i proto zaznamenáváme minimum šancí.

30:55

Hosté útočí po pravé straně, puk míří za branku Chudobina.

30:27

Jsme ve druhé polovině zápasu, puk má ve své lapačce Chudobin, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

29:41

Dělovka Nestrašila od modré, Dubnyk chytá, hra přerušena, vhazování ve třetině Wild.

28:39

Devan Dubnyk má puk ve své moci a přerušuje hru.

28:31

27:58

Po střele Skinnera z pravé strany zazněla branková konstrukce za zády Dubnyka!

27:42

Fontaine vyhazuje puk ze třetiny, ale domácí jsou bleskově zpět.

27:11

Skinner nevyzrál na Dubnyka, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

26:31

Na trestnou lavici zamířil Erik Haula za hákování Erica Staala, přesilová hra Caroliny.

26:25

Nyní se útoky valí ze strany na stranu, signalizované vyloučení.

25:55

Bellemore nepřešel přes střední pásmo, s ním i puk, ale nakonec se přece jenom domácí dostali před branku soupeře.

25:08

Skinner zaváží puk do útočného pásma, poté z levé strany pálí Sjomin, Devan Dubnyk chytá a přerušuje hru.

23:55

Vhazování po pravici Chudobina, puk se dostává do středního pásma.

22:49

Je to dnes urputná bitva, než pohledný hokej, nyní se snaží hosté získat neposlušný puk ve středním pásmu.

22:27

Charlie Coyle bojuje o puk v útočném pásmu, úspěšnější zatím Bellemore.

20:40

Nestrašil v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, vhazování ve středním pásmu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 2:01.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Carolina Hurricanes: 5

Minnesota Wild: 8
Je za námi první třetina, která nabídla jediný gól. Ten padl do sítě domácího gólmana Chudobina, který v 11. minutě nezachytil střelu Coyla a hosté jdou do kabin s jednogólovým náskokem.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:21

19:00

Do konce první třetiny zbývá minuta, domácím se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

18:45

Wild v přesilovkovém rozestavení.

18:22

Dumba pro změnu prokázal své bruslařské kvality, kdy s pukem na holi přejel střední pásmo a zavezl ho do útočné třetiny.

17:55

Ofsajd Minnesoty na útočné modré, hra přerušena, vhazování ve střením pásmu.

17:27

Jay McClement prokázal své kvality na vhazování a vyhrál důležitou buly před vlastní brankou.

17:21

A opět se vylučuje, domácí Eric Staal oslabuje svůj tým, druhá přesilová hra Minnesoty.

17:12

Jordan Staal odstaven od puku bránícím Granlundem, dobrá obranná hra útočníka Wild.

16:38

Domácím se nyní velmi obtížně daří přejít střední pásmo.

15:45

Schroeder zkouší pozornost Chudobina střelou z pravé strany, domácí gólman na svém místě.

15:18

Až nyní, po přihrávce Leopolda, pálí E. Staal, ale puk končí pouze vysoko nad brankou, hra přerušena.

15:05

Probíhá již poslední pětiminutovka první třetiny, hraje se dlouho bez přerušení.

14:25

Jordan Staal netrefuje branku Wild.

14:10

Hrají ale domácí, McClement však netrefuje od modré branku Wild.

13:48

Brodin posouvá na útočnou modrou na Sutera, ten zaváží puk do útočného pásma.

12:57

Prosser pálí od modré, z levé stany, trefuje levý beton Chudobina.

11:59

Po úvodním gólu mají ale hosté převahu, nyní opět před brankou Chudobina.

11:28

Hostům vyšel vstup do zápasu, nyní je to na domácích, aby zkorigovali nepříznivé skóre.

Charlie COYLE - 0:1

11:00

Tři vteřiny po skončení přesilové hry se prosazuje z pravé strany CHARLIE COYLE, po skvělém pasu NIederreitera. Asistence: Nino Niederreiter a Mikael Granlund.

10:57

10:31

Znovu se domácím podařilo vyhodit puk ze třetiny.

10:06

Parise tečuje před brankou soupeře, ale puk míří pouze mimo branku.

09:26

Střelu M. Koiva musel Chudobin vytěsnit mimo branku, puk míří ze třetiny Hurricanes.

08:57

Domácí špatně střídali, Skinner si jde odsedět trest za příliš mnoho hráčů na ledě, přesilová hra Minnesoty.

08:12

Nakonec se Sjomin dostal s pukem do středního pásma, domácí musí ze třetiny.

07:55

Gerbe zavezl puk do útočného pásma, Sjomin si ho přebírá a hledá si pozici.

06:35

Hosté nyní svírají soupeře před jeho brankou.

05:10

Leopold pálí od modré, z levé strany, ale branku soupeře netrefuje.

04:29

Střela Riley Nashe nenadělala starosti Dubnykovi, který chytá do lapačky.

04:08

Zatím hodně opatrný hokej, bez potřebného náboje, bez šancí.

03:37

Tentokrát nepřesně rozehrávají domácí, puk míří na zakázané uvolnění.

02:43

Icing Minnesoty, hra se tak stěhuje zpět před Dubnyka.

02:21

Chudobin si stáhl puk do své lapačky a raději přerušuje hru.

01:40

R. Suter má puk a hosté mohou rozehrát, puk ale míří přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

01:06

Hra přerušena, vhazuje se po pravici Dubnyka, domácí úspěšnější.

00:42

Justin Faulk zachytil nahozený puk soupeřem, domácí rozehrávají.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Carolina Hurricanes: Chudobin (Ward) – Faulk, Hainsey, Bellemore, Liles, Rissanen, Hillen – E. Staal, J. Staal, Nestrašil – Skinner, Riley Nash, Lindholm – Gerbe, V. Rask, Sjomin – Terry, McClement, Dwyer

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – R. Suter, Brodin, Prosser, Dumba, Leopold, Folin – Bergenheim, M. Koivu, Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Schroeder, Coyle, Vanek – Haula, Brodziak, Fontaine

Rozhodčí: Meier, Walsh – Kovachik, Cormier.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Carolina Hurricanes přivítá na svém ledě Minnesota Wild.
                  CAROLINA HURRICANES
________________________________________

Ani Hurikáni, byť se potácí u dna Východní konference, nemají špatné výsledky v poslední době. Od posledního Buffala se díky slušné sbírce bodů Carolina odpoutala na rozdíl dvanácti bodů a dotáhla se tak na čtrnáctý Columbus (ztráta jednoho bodu) a třinácté Toronto (ztráta dvou bodů)!
                   MINNESOTA WILD

Minnesota jede na vítězné vlně, která tým katapultovala na příčky, zajišťující play-off! Aktuálně jsou Wild na pátém místě Západní konference, ovšem v nebezpečně vyrovnaném pásmu, v němž je od devátého Los Angeles dělí pouhé tři body. Byť se tedy Minnesota chlubí parádní bilancí z posledních duelů, i dnes musí na ledě Caroliny usilovat o body.

Útočníci Andrej NESTRAŠIL a obránce Michal JORDÁN.

V Minnesotě nepůsobí žádný český hráč.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

1:3

Branky a nahrávky: 36. Riley Nash (Skinner) – 11. Coyle (Niederreiter, Granlund), 45. Granlund (Pominville, Parise), 47. Parise (Pominville)

Rozhodčí: Meier, Walsh – Kovachik, Cormier

Diváci: 10 857