MsHK Žilina – ŠHK 37 Piešťany

3:4

konec (0:1, 2:0, 1:3)

20.02.2015, 17:30 • DOXXbet Aréna • Dávid Švec sk

Martin Groma (as.trénera Žilina): „Ja chcem v prvom rade poďakovať divákom i fanklubu, ktorí dnes prišli na zápas a sú naozaj fantastickí. Potvrdilo sa, že existenčné zápasy sú najťažšie, zväzujú nám ruky a bolo to vidieť v koncovke. U súpera sme hrali 50 minút a napriek tomu sme prehrali. Verím, že diváci nás neopustia a pomôžu nám v tých najťažších zápasoch sezóny.“

Jozef Krišák (as. trénera Piešťany): „My sme prišli do Žiliny s jasným cieľom vyhrať, keďže Žilina bolo jediné mužstvo, kde sme vonku nevyhrali. Vedeli sme, že to bude ťažký zápas, čo sa potvrdilo, keďže domácim išlo o všetko. Po druhej tretine sme museli v šatni zvýšiť hlas, čo padlo na úrodnú pôdu a podarilo sa nám vyhrať.“ (19:55:44)
Je tu záver, Žilina prehráva s Piešťanmi 3:4. O chvíľu vám prinesieme ohlasy trénerov z tlačovej konferencie.

60:00

59:44

Blíži sa záver zápasu, hostia nepúšťajú domácich do power-play.

59:04

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Patrik Schroner za hákovanie.

58:55

Žilina sa ešte snaží s výsledkom niečo urobiť, ale je to veľmi zúfalé.

PEŠKO - 3:4

57:53

Piešťany dali gól!
Čo na toto povedať. Dvojica Haring – Peško si zopakovala spoluprácu, doslova sa vybláznila na obrane Žiliny a MICHAL PEŠKO zakončoval bez problémov do prázdnej bránky. Asistencia: Jozef Haring.

57:09

Vhadzuje sa v útočnom pásme Žiliny, domáci pokračujú v mohutnom tlaku.

56:50

Žilina bojuje o vyhnutie sa baráži, Velecký hľadal z pravej strany Schronera, ktorý bol však tiesnený obranou hostí a puk poslal tesne vedľa Rybárovej bránky.

56:34

Následne vzniká kontroverzia pred bránkou hostí, vylučovať sa však nebude.

56:07

Žilinčania sa doslova zahryzli do súpera doslova ho zvierajú v obrannom pásme.

KANKO - 3:3

55:15

Žilina dala gól!
Tentoraz už spolupráca českých legionárov slávila úspech, pretože PETR KANKO prestrelil Patrika Rybára a vyrovnáva na 3:3! Asistencia: Milan Procházka.

55:01

Začalo sa posledných päť minút tretej tretiny.

54:28

Hostia v plnom počte.

54:16

Puk je znovu za bránou Žiliny, kde ho majú v moci hráči Piešťan.

53:36

Žilina v tlaku pred Rybárom, v skrumáži sa Vlci snažia zúfalo puk pretlačiť za bránkovú čiaru, no nedarí sa im to.

53:08

Puk je za bránkou Igora Cibuľu, oba tímy striedajú počas hry.

52:48

Hostia sú však v obrannom pásme Žiliny a zbierajú cenné sekundy počas hry v oslabení.

52:28

Vylúčenie Piešťany, 2 minúty dostáva Richard Vaculín za hákovanie.

50:58

Na domácich hráčoch už je jasne vidieť obrovský kŕč zodpovednosti.

50:01

Začalo sa posledných desať minút tretej tretiny.

PEŠKO - 2:3

49:53

Haring obišiel bránku Žiliny, v skrumáži pred bránkou Žiliny sa puk dostal k MICHALOVI PEŠKOVI, ktorý ho umiestnil presne do siete. Asistencia: Jozef Haring.

49:17

Domáci hokejisti si uvedomujú, že im ide o všetko, Skalica vedie nad Banskou Bystricou 3:1 a za súčasného stavu sú domáci účastníkmi baráže.

48:35

Hudec v dobrej pozícii z ľavej strany pálil príklepom, tesne však minul bránu Havranov.

47:58

Puk končí v lapačke Patrika Rybára, bude sa teda vhadzovať po jeho pravej ruke.

46:38

Hostia držia puk za vlastnou bránkou a striedajú, je vidieť, že sa nikam nepotrebujú ponáhľať.

46:01

Žilinčania po inkasovanom góle pridali, zvierajú hostí v obrannom pásme, no z tlaku zatiaľ nič nevyťažili.

45:33

Nepríjemná strela hostí, zvoní spojnica Cibuľovej bránky.

KLEMPA - 2:2

45:07

Nuž a je vyrovnané. Jarkko Leppänen pálil od modrej čiary, Igor Cibuľa vyrazil puk a TOMÁŠ KLEMPA pohodlne , nikým nekrytý, vyrovnal na 2:2. Asistencia: Jarkko Leppänen.

44:02

Vhadzuje sa po pravej ruke gólmana Žiliny, pri puku sú hostia a snažia sa udržať sa v pásme.

43:17

Strelu Václava Stupku zastavila až lapačka Igora Cibuľu.

42:27

Domáci sa stále snažia o udržanie sa v útočnom pásme, Piešťany však pôsobia v obrane vcelku organizovane.

41:43

Vo veľkej šanci sa pred Rybárom ocitol Petr Kanko, no mladý brankár Piešťan znovu vytiahol výborný zákrok.

40:55

Prvý útok Žiliny si vynútil tlak v útočnom pásme hostí, no strelecky veru Rybára ohroziť nedokázali.

40:01

Úvodné buly tretej tretiny v prospech hráčov hostí.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine vedie Žilina nad Piešťanmi 2:1. O vyrovnávajúci gól sa v 24. minúte postaral Adam Bezák a v 38. minúte dostal domácich do vedenia Michal Velecký. Tretia tretina sa začne približne o 18:57.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:40

Žilina znovu v útočnom pásme, Jabrockého strelu švihom však Rybár parádne vytlačil vyrážačkou nad bránku hostí.

39:01

Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:28

Hostia sa však okamžite chcú vyrovnať súperovi a držia Vlkov v obrannom pásme.

VELECKÝ - 2:1

37:55

Podobná situácia ako pri prvom góle Žiliny, Tomáš Demel našiel ideálne MICHALA VELECKÉHO, ktorý svoj výborný zápas korunuje gólom. Asistencia: Tomáš Demel.

37:14

Jabrocký a Staněk pálili v rýchlom tempe za sebou z ľavej strany, Patrik Rybár bol však znovu na svojom mieste.

36:09

Strela Tomáša Nádašdiho od modrej čiary letela niekam preč, ani vlastne neviem kam, ale bolo to veľmi ďaleko od bránky hostí.

35:51

Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Patrika Rybára.

35:23

Nepríjemná strela Martina Krčulu v dobrej výške, Patrik Rybár však vytiahol fantastický semafór a Krčula len sklamane krúti hlavou.

35:00

Puk je však za bránkou Žiliny. Oba tímy tak striedajú a Žiliny sa snaží o prienik do útočného pásma.

34:43

Vylúčenie Piešťany, 2 minúty dostáva Samuel Petráš za sekanie.

34:38

Žiliny znovu v útočnom pásme, kde okamžite vzniká šarvátka pred Patrikom Rybárom.

34:08

Hostia sa vyrojili do rýchleho protiútoku,Cibuľa nepríjemný puk od Stupku s námahou kryl.

33:53

Novotný v dvoch šanciach za sebou, Rybár je znovu na svojom mieste a v týchto momentoch skutočne podržal svoj tím.

33:07

Stanislav Hudec dostal puk do medzikružia, skúsil strelu a Patrik Rybár vytiahol výborný zákrok pravým betónom.

32:12

Vidíme síce pomerne rýchly hokej, ale s minimom šancí na oboch stranách.

31:56

Domáci v plnom počte.

31:02

Brňák pálil od modrej, Cibuľa vyrazil puk len pred seba, kde sa k nemu dostal úplne nekrytý Samuel Petráš, no v stopercentnej šanci poslal puk vedľa bránky Žiliny.

30:33

Tentoraz sa však už domáci oslobodili naozaj a oba tímy striedajú počas hry.

30:05

Leppänenovi ušiel puk na modrej čiare, no o pár sekúnd neskôr už sú Piešťany znovu v útočnom pásme.

29:56

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Michal Velecký za napadnutie.

29:29

Znovu sa vhadzuje po pravej ruke Rybára. Domáci sú aktívnejší, ale vôbec sa im nedarí.

29:02

Velecký znovu v zakončení, opäť bol však výborný Rybár na mieste.

28:35

Žilinčania sú usadení v útočnom pásme, no o puk sa vedú len boje pri mantineloch.

28:02

Matej Valášek bol architektom zaujímavého útoku Žiliny, puk však nakoniec končí len v lapačke Patrika Rybára.

27:31

Dobrá strela od jedného z domácich hokejistov, Patrik Rybár vytiahol pohotový zákrok.

26:57

Kanko v spolupráci s Procházkom neuspel, dopredu sa ženú hráči hostí, no tí tiež ďaleko nezašli.

26:25

26:16

Vhadzuje sa znovu po pravej ruke Rybára, Žilina sa udržala v útočnom pásme.

26:02

Domáci sú stále v útočnom pásme, ale táto presilová hra je zatiaľ žalostná.

25:08

Nuž ale Kankovi nájazd nevyšiel, pretože skúsil nájazd oblúkom, snažil sa vytiahnúť si Rybára von z bránky, no mladý gólman sa nedal nachytať a nájazd bez problémov kryl.

25:08

Petr Kanko faulovaný v zakončení, nasledovať bude trestné strieľanie.

25:00

Puk smeruje za bránku Igora Cibuľu, oba tímy striedajú a domáci sa vzápätí ženú do útoku.

24:44

Vhadzovať sa bude po pravej ruke Patrika Rybára.

24:25

Vylúčenie Piešťany, 2 minúty dostáva Samuel Petráš za hákovanie.

24:08

Hráči sa im to snáď aj snažia splniť, pretože zatvorili hostí v obrannom pásme a budú hrať presilovú hru.

23:52

Domáci diváci si okamžite pýtajú ešte jeden gól od svojho tímu.

BEZÁK - 1:1

23:09

ADAM BEZÁK dostal ideálny puk z ľavej strany pred bránku a z prvej prestrelil Patrika Rybára. Asistencia: Jakub Drábek.

22:21

Žilina v útočnej snahe, Ďurkech páli od modrej tesne vedľa.

21:57

Domáci sa snažili čosi v útoku vymyslieť, puk však napokon končí v lapačke Patrika Rybára a tak sa bude vhadzovať po jeho pravej ruke.

21:22

Tomáš Nádašdi sa oprel do puku od modrej čiary, Patrik Rybár však nemal vážnejší problém a puk vyrazil.

20:42

Hostia opäť v úvode aktívnejší, hrá sa v tretine Žiliny.

20:01

Úvodné buly druhej tretiny v prospech hráčov Žiliny.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Na ľad už prichádzajú hráči oboch tímov, o chvíľu budeme pokračovať v zápase.
Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:1. O jediný gól sa postaral v 11. minúte hosťujúci Filip Hudec. Druhá tretina sa začne približne o 18:10.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:17

Vhadzuje sa po pravej ruke Igora Cibuľu.

19:01

Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:59

Kanko zakombinoval s Procházkom, puk tesne míňa bránku hostí.

18:02

Piešťany zaviezli puk do útočného pásma a striedajú, rovnako tak striedajú aj domáci, takže puk sa len tak ledabolo kĺže po ľade a nikto si ho nevšíma.

17:12

Na ľade je žilinská dvojica Velecký – Staněk, takže sa hrá znovu v obrane hostí. Chýba však streľba na bránku.

16:50

Domáci fanklub ženie svoj tím dopredu, no hráči ho zatiaľ akoby nechceli počuť.

16:02

Hostia majú znovu puk za vlastnou bránkou, striedajú počas hry a vzápätí sa hrnú do útoku, ktorý však končí na obrannej modrej čiare domáceho tímu.

15:27

Petr Kanko sa prebíjal pomedzi trojicu hráčov hostí, napokon ale neuspel a hostia sa okamžite ženú dopredu.

15:00

Do konca prvej tretiny ostáva menej ako 5 minút, Piešťany vedú v Žiline 0:1.

14:08

Žilina hrá v kŕči, ktorý je jasne viditeľný, hostia držia puk za svojou bránkou a striedajú počas hry.

13:52

Paradoxne, najväčšiu chuť bojovať a hrať za Žilinu vidno na hráčoch, ktorí sú pod Dubňom najkratšie. A teda na Michalovi Veleckom a Alešovi Staněkovi.

13:14

12:58

Žilina znovu v útočnom pásme, o puk sa však bojuje pri mantineloch a odtiaľ sa góly veru nedávajú.

12:28

Presilové hry sú veľkou slabinou Vlkov v tejto sezóne, navyše, pri ďalšom útoku bolo odpískané postavenie hráča v bránkovisku.

12:00

Domáci sú znovu nasťahovaní pred Rybárom, chýba však streľba a vzápätí puk znovu smeruje cez modrú čiaru.

11:35

Žilinčania si v rozohrávke nerozumeli, puk smeruje von z obranného pásma hostí.

11:14

Vylúčenie Piešťany, 2 minúty dostáva Dušan Pašek za podrazenie.

10:52

Domáci vrhli všetky sily do útoku, no stále je to bezzubé, budú však hrať presilovú hru.

HUDEC - 0:1

10:34

Piešťany dali gól! V úniku sa ocitla dvojica Románek – Hudec a FILIP HUDEC si blafákom nádherne vychutnal Igora Cibuľu. Asistencia: Ján Románek.

10:22

Na odporúčanie klubovej lekárky Žiliny mám menej kecať a viac písať, verím, že sa mi toto želanie podarí splniť.

09:52

Krásna akcia Žiliny, Michal Velecký zoči voči Patrikovi Rybárovi namieril len do betónov piešťanského brankára.

09:17

Domáci sa zubami nechtami držia v útočnom pásme, priame strelecké ohrozenie z toho zatiaľ nie je.

08:59

Žilina sa nadychuje k tlaku, Bobček nahodil puk na Rybára, brankár hostí však nemusel zasahovať.

08:27

Krajči v útočnom pásme získal puk, no hneď vzápätí ho tvrdo zostrelil obranca hostí Matúš Rais.

07:57

Vhadzuje sa po ľavej ruke Patrika Rybára, domáci vyhrali buly a bojujú v útočnom pásme.

07:33

Michal Velecký previedol krásne sólo cez polovicu klziska, škoda, že je následná prihrávka na Aleša Staněka nenašla adresáta.

06:50

06:10

Dve nepríjemné strely za sebou od modrej čiary v podaní hráčov Piešťan, Cibuľa bol pozorný.

05:55

Čierne čudo smeruje von z obranného pásma Vlkov, oba tímy striedajú počas hry.

05:22

Hostia držia puk v útočnom pásme, ale nič zaujímavé nevymysleli.

04:50

Vylúčenie Žilina, 2 minúty dostáva Aleš Staněk za hákovanie.

04:17

Rýchly útok Žiliny, Milan Procházka pálil od pravého kruhu, no puk bol tečovaný na ochrannú sieť za Rybárom.

03:35

Hrá sa síce hore dole, ale veľa hokejovej krásy v úvodným minútach nevidíme.

02:45

Vhadzuje sa po ľavej ruke brankára hostí, no domáci z toho nič zaujímavé nevymysleli, ba práve naopak, pretože hostia sa vyrojili do útoku a ohrozili Cibuľu v bránke Žiliny.

02:25

Žilina bojuje v útočnom pásme, Lipovský na zadnom mantineli však v súboji o puk neuspel.

01:58

Hostia pokračujú v útočnom nasadení. Z ľavej strany strieľal Tomáš Klempa a Igor Cibuľa podržal puk v lapačke.

01:12

Prvá veľká šanca Piešťan, Václav Stupka dostal ideálny puk do medzikružia, no strelou švihom ho poslal len nad bránku Žiliny.

00:35

Prvé buly bolo síce v prospech Žiliny, ale útočia hostia, ktorí držia puk v tretine domácich. Strelecky ale Cibuľu neohrozili.

00:01

Úvodné buly zápasu v prospech domácich hráčov.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Na ľade máme hráčov oboch tímov, začíname.
Tentoraz už príjemný dobrý večer zo žilinskej DOXXbet Arény. Vitajte pri sledovaní zápasu 52. kola medzi Žilinou a Piešťanmi. Niečo dobré zahryznite, prípadne vypite, o pár minút začíname.
Úvodné zostavy:

MsHK DOXXbet Žilina: Cibuľa (Križan) – Krčula, Grman, Bobček, Nádašdi, Ďurkech, Hudec, Demel, Niník – Krajči, Jabrocký, Valášek – Kanko, Novotný, Procházka – Velecký, Drábek, Staněk – Lipovský, Schroner, Bezák

ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Brňák, Leppänen, Šedivý, Škadra, Leško, Rais, Bučka, Románek – Petráš, Peško, Haring – Stupka, Holovič, Pašek – Toman, Mišura, Klempa – Konečný, Vaculín, Hudec

Rozhodca: Hradil, Šír – Gajan, Holienka.
Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 52. kola hokejovej Tipsport extraligy, v ktorom hokejisti MsHK DOXXbet Žilina privítajú na svojom ľade hráčov ŠHK 37 Piešťany. Zápas má úvodné buly o 17:30, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žiline patrí v priebežnej tabuľke extraligy posledné, desiate miesto. Po vynikajúcom úvodu roka 2015 prišiel na tím útlm a z boja o play-off sa razom stal súboj o udržanie sa v extralige. Aktuálne Žilina stráca na deviatu Skalicu 4 body. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Vlci v Martine 0:1. V mužstve pribudli dvaja noví hráči – Aleš Staněk, Michal Velecký. Naopak, tím Vlkov opustili Marek Uram, Matej Cuník a Matej Síkela.

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany neprežívajú práve vydarenú sezónu, ale napriek tomu sa z ôsmej pozície už definitívne dostali do play-off. V poslednom doterajšom stretnutí porazili Piešťany Poprad 3:2. O góly Havranov sa zaslúžili Dušan Pašek, Jarkko Leppänen a Samuel Petráš. Z tímu však odišiel Tibor Kutálek, ktorý posilnil tím víťaza základnej časti extraligy – HC Košice.

Zápas sa teda v žilinskej DOXXbet Aréne začína o 17:30, k jeho sledovaniu vás z miesta komentátora pozýva Dávid Švec.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

3:4

Branky a nahrávky: 24. Bezák (Drábek), 38. Velecký (Demel), 56. Kanko (Procházka) – 11. Hudec (Románek), 46. Klempa (Leppänen), 50. Peško (Haring), 58. Peško (Haring)

MsHK Žilina: Cibuľa (Križan) – Krčula, Grman, Bobček, Nádašdi, Ďurkech, Hudec, Demel, Niník – Krajči, Jabrocký, Valášek – Kanko, Novotný, Procházka – Velecký, Drábek, Staněk – Lipovský, Schroner, Bezák

Rozhodčí: Hradil, Šír – Gajan, Holienka