20.02.2015, 16:00 • Arena Lada • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.84 4.2 1.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Karol Sloboda (TOG) 0+1
Peter Podhradský (TOG) 0+0
Jan Kovář (TOG) 0+2 (18:22:09)
Když v 54. minutě zvýšil Denis Platonov už na 1:4 pro Magnitogorsk, zdálo se, že zbytek utkání se již dohraje v klidu. Opak byl ale pravdou. Domácí totiž duel nezabalili a dokázali ho ještě pořádně zdramatizovat. Pět minut před koncem tak v přesilovce snížil na rozdíl dvou branek Dmitrij Vorobjov a v čase 58:01 Ladu přiblížil na dostřel Alexander Strelcov. Vyrovnání už však nepřinesla ani závěrečná power-play a tak Metallurg vítězí na ledě Togliatti 3:4. Nicméně hokejisty Lady z ledu vyprovází potlesk fanoušků.

Střely na branku ve 3. třetině – 12:5, celkem – 32:24

60:00

59:02

Maxim Jakucenja nedokázal skórovat do prázdné branky! Domácí už tedy hrají power-play.

Alexander STRELCOV - 3:4

58:01

Togliatti právě vstřelilo branku!
V Togliatti to ještě bude drama! Fjodorov nahrál před branku Vasiliji Strelcovovi, který místo zakončení ještě posunul kotouč na hůl svého bratra ALEXANDERA STRELCOVA a ten přes natažený beton Košečkina skóruje – 3:4. Asistence: Vasilij Strelcov.

57:41

Hosté už jen vyhazují puky ze svého obranného pásma.

56:49

Semjonov přerušil hru po střele Maleňkiche.

Dmitrij VOROBJOV - 2:4

55:09

Domácí přesilovku využívají a snižují na 2:4! Strelcov krásně nahrál DMITRIJI VOROBJOVOVI, který zblízka uklízel kotouč do odkryté branky. Košečkin se nemohl stačit přesunout. Asistence: Karol Sloboda a Vasilij Strelcov.

53:45

Domácí budou hrát přesilovku. Vyloučen je Bereglazov.

53:01

Metallurg právě vstřelil branku!
Hosté asi rozhodují utkání! Jakucenja nahrál před branku Junkovovi, který ještě nepřekonal Semjonova, ovšem puk se odrazil na hůl DENIS PLATONOVA, který ho mezi bruslemi obránce dostal do odkryté domácí klece – 1:4. Asistence: Maxim Jakucenja a Michail Junkov.

52:35

Birjukov od modré nahodil kotouč na domácí branku. Tam číhali jeho spoluhráči, ale skóre se nemění.

51:29

Vasilij Strelcov se dostal do střelecké pozice, na Košečkina si ovšem nepřišel.

51:04

Od modré pálil Těreščenko. Semjonov si povyjel a vyrazil kotouč.

49:54

Zaripov nyní ani nadvakrát nepřenonal Semjonova.

49:22

Hosté v plném počtu, Lada stále prohrává o dva góly.

48:25

I v oslabení hosté zahrozili. Maleňkichovu střelu likvidoval hodně nejistým zákrokem Semjonov. Ten puk hrudí vyrazil jen před sebe a měl štěstí, že nikdo z hostujících hráčů nedojížděl. Až po chvíli se brankáři Lady podařilo kotouč přikrýt.

47:21

Valujskij byl v útočném pásmu zastaven jen za cenu faulu. Provinil se Těreščenko.

45:55

Hráči Lady se ještě snaží se zápasem něco udělat, ve třetí třetině jsou aktivnějším týmem.

45:07

Fjodor Fjodorov objel hostující branku a pokusil se zasunout kotouč za čáru. Košečkin však ošemetnou situaci přestál.

43:52

Od modré pálil Barancev, Košečkin nemohl nic vidět, přesto stačil proti puku vystrčit levý beton a následně i přikryl kotouč.

43:13

Hosté oslabení přestáli a jsou v plném počtu.

41:25

Tvrdou ránu od modré našel na svém těle Košečkin.

41:12

Hostující Jevgenij Timkin je vyloučen za držení.

40:39

Uvidíme, zda ještě domácí dokáží utkání více zdramatizovat. Připomeňme si, že Magnitka ještě bojuje o první místo tabulky Východní konference. Naopak Lada již nemůže na play-off pomýšlet.

40:02

V brance Lady je Alexej Semjonov. Glass tedy zůstal na střídačce.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:42.
Také po druhé třetině si Metallurg drží dvoubrankový náskok. Ve 37. minutě zvýšil už na 0:3 svým druhým gólem v utkání Sergej Mozjakin, který využil přesilovou hru 5 na 3. 48 vteřin před přestávkou se konečně dočkali i domácí, když se ze samostatného úniku prosadil Martin Zaťovič.

Střely na branku – 12:10, celkem – 20:19

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

Martin ZAŤOVIČ - 1:3

39:12

Lada gólem do šatny snižuje! Valujskij poslal do samostatného úniku MARTINA ZAŤOVIČE a bývalý hráč karlovarské Energie se trefil mezi Košečkinovy betony. Druhou asistenci si připsal dokonce brankář Glass. Asistence: Jeff Glass a Semjon Valujskij.

38:35

Střelu Golubeva vyrazil Košečkin.

37:40

Domácí jsou v plném počtu.

Sergej MOZJAKIN - 0:3

36:12

Hosté přesilovku 5 na 3 využívají. Po Kovářově přihrávce se trefil nad Glassovu vyrážečku SERGEJ MOZJAKIN – 0:3. Asistence: Jan Kovář.

35:39

Domácí Peter Podhradský tedy vyloučen za hákování.

35:39

Obrovský závar před domácí brankou! Glass už bezmocně ležel na ledě a od pohromy svůj tým uchránil Podhradský jen za cenu faulu.

34:40

Lee od modré neprostřelil domácího brankáře.

34:21

Osala svým pohybem donutil k faulu Karola Slobodu. Slovenský bek je vyloučen za podražení.

33:24

Vorobjov od modré nahodil kotouč na branku. Košečkin ho chytil do lapačky a nedopustil tak případné dorážky.

32:45

Hned po buly se hosté dostali ke střele, Glass ji vyrazil.

32:40

Glass před dojíždějícími protihráči raději podržel kotouč. Reklamní přestávka.

31:21

Na druhé straně za Glassem zvonila tyč po střele jednoho z hráčů Metallurgu.

31:01

Denis Golubev se objevil sám před Košečkinem, ale hostující gólman snížení odmítl!

30:35

Nahození Golubeva pokryl Košečkin. Vzápětí se před hostujícím brankovištěm rozpoutala drobná strkanice, ale vylučovat se nebude.

30:21

Od modré vypálil Batyršin, Glass drží puk v lapačce. Následuje komerční přestávka.

29:05

Magnitka v plném počtu.

28:12

Domácí se v přesilovce vůbec nemohou dostat do útočného pásma.

27:22

Hosté jsou už ve čtyřech.

27:04

Hosté jdou do tří, což pořádně rozzuřilo kouče Mika Keenana, který emotivně gestikuluje na své střídačce! Sudí Kiseljov přijel kanadského bouřliváka uklidnit. Vyloučeným hráčem je Oskar Osala – hákování.

26:39

Zaťovič z mezikruží minul a střelu Slobody pokryl Košečkin.

25:49

Domácí soupeře přitlačili a Košečkin se musí mezi tyčemi ohánět.

25:21

Jevgenij Birjukov jde podruhé v zápase na trestnou lavici. Nyní podrazil Shenfelda.

24:20

Zaripov posunul puk na Leeho, který od modré vystřelil. Puk je ve výstroji Glasse.

23:19

Košečkin proti střele, která na něho letěla z levé strany, nepředvedl úplně jistý zákrok. Puk vyrazil za branku, ale v první chvíli o tom snad ani nevěděl.

21:15

V úvodu druhé třetiny kontrolují hru hráči Metallurgu, kteří drží kotouč na svých holích.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:50.
První třetina jasně patřila Magnitogorsku. Začátek byl ještě vyrovnaný, ale v 9. minutě otevřel po krásné individuální akci skóre Sergej Mozjakin a od té chvíle začali hosté na ledě vládnout. V závěru periody tak zaslouženě udeřili ještě jednou, když nahození Maleňkiche tečoval za záda brankáře Glasse Vladislav Kameněv.

18:29

Hosté si v závěru první třetiny vytvořili tlak, ze kterého vytěžili druhý gól! Od modré čáry nahodil kotouč na branku Vladimir Maleňkich a černá pryž zapadla pod břevno. Před brankovištěm ještě stínil VLADISLAV KAMENĚV, který letící puk lehce tečoval. Za autora branky byl nejprve označen Maleňkich, ale nyní již v oficiálním zápisu figuruje jméno Kameněva. Asistence: Vladimir Maleňkich a Maxim Jakucenja.

16:57

Hosté vyslali na Glasse několik dalších ran, domácí brankář odolává.

15:24

Z pravé strany střílel Mozjakin, Glass vyráží.

14:55

Po akci Zaripova byl ve velké šanci Kovář. Český útočník trefil jen dobře postaveného Glasse.

13:47

Teď se hraje především ve středním pásmu. Útoky obou týmů končí u modrých čar.

12:41

Posunutá domácí branka. Máme tu reklamní přestávku.

12:31

Hosté se vedoucím gólem uklidnili a nyní drží puk na svých holích.

11:41

Zaripov pálil od levého mantinelu, kotouč prolétl vedle vzdálenější tyče.

10:25

Dalekonosná střela Bělousova skončila v ochranné síti za hostující brankou.

Sergej MOZJAKIN - 0:1

08:45

Krásnou individuální akci předvedl SERGEJ MOZJAKIN, který se od levého mantinelu dostal až před Glasse, domácího brankáře si položil a uklízel kotouč do odkryté klece. Magnitka se tedy ujímá vedení. Asistence: Danis Zaripov a Jan Kovář.

08:10

Snaha první hostující lajny s Janem Kovářem ke střele nevedla. Domácí se teď osvobodili.

07:02

Těreščenko chybně rozehrál pouze na Shenfelda, který mohl pálit z vrcholu kruhů, ale Košečkina nepřekonal. Následuje reklamní přestávka.

05:48

Také Lada je v plném počtu.

05:03

Hosté v plném počtu, začíná jejich krátká přesilovka.

04:57

Kameněv nahazoval z nulového úhlu kotouč na Glasse, Ten ho raději podržel.

03:47

Síly na ledě se vyrovnávají. Denis Golubev vyloučen za nedovolené bránění.

03:02

Šarov hledal před brankou právě Zaťoviče, který byl faulován Jevgenijem Birjukovem. Domácí budou hrát přesilovku.

02:42

Martin Zaťovič v nebezpečné akci. Jeho střela z pravého kruhu nadělala Košečkinovi velké problémy!

01:42

Hosté zahráli na icing, hra se stěhuje před Košečkina.

01:11

Ofsajd Metallurgu.

01:00

První zákrok Košečkina, který si pohlídal střelu z ostrého úhlu. Hostující brankář přerušil hru.

00:18

Kotouč do útočného pásma zavezl Kovář. Byl vytlačen do rohu a nyní mohou jít dopředu domácí.

00:01

Oficiální část předzápasového programu je za námi, hráči se chystají na úvodní buly.
Zní hymna Ruské federace.

Lada Togliatti: Glass (Semjonov) – Barancev, Vorobjov, Ogurcov, Podhradský, Stulov, Šulakov, Sloboda, Romanov – Golubev, Petrov, Černikov – Bělousov, Nikitěnko, Shenfeld – A. Strelcov, Fjodorov, V. Strelcov – Šarov, Valujskij, Zaťovič.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Murygin) – Lee, Birjukov, Batyršin, Těreščenko, Chabarov, Maleňkich, Bereglazov – Zaripov, Kovář, Mozjakin – Potěchin, Kosov, Platonov – Zacharov, Brent, Timkin – Junkov, Jakucenja, Osala – Kameněv.

Rozhodčí: Kiseljov, Komarov – Strelcov, Tarasov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lada Togliatti:
Staronový účastník soutěže z Togliatti se hned v první sezóně po svém návratu do play-off nepodívá. Hokejisté Lady nasbírali 68 bodů, což stačí jen na jedenácté místo tabulky Východní konference, a na osmou příčku už ztrácejí nedostižných devět bodů. Z posledních pěti zápasů celek Togliatti dvakrát zvítězil a třikrát prohrál. Právě poslední utkání Ladu definitivně vyřadilo ze hry o postup do vyřazovacích bojů, doma totiž podlehla 1:3 osmému Jekatěrinburgu.
Metallurg Magnitogorsk:
Obhájci titulu naplňují roli jednoho z favoritů i v letošní sezóně. Celek Metallurgu tak nasbíral 110 bodů, což je jen o dva méně, než má na svém kontě lídr tabulky Východní konference z Kazaně. Magnitku opět táhne zejména produktivní trojice Mozjakin – Zaripov – Kovář, která je zřejmě nejnebezpečnější lajnou celé soutěže. V závěru základní části však hokejisté Magnitogorsku trochu polevili a z posledních dvou zápasů uhráli jediný bod.
Vítám tu všechny příznivce dobrého hokeje. Základní část Kontinentální hokejové ligy již spěje ke svému finiši. V pátek je na programu hned jedenáct zápasů a já Vám prostřednictvím textového on-line přenosu přiblížím souboj Lady Togliatti a Metallurgu Magnitogorsk. Zatímco domácí Lada už nemůže na postup do play-off pomýšlet, Magnitka ještě může zabojovat dokonce o pozici nejlepšího týmu na Východě.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:4

Branky a nahrávky: 40. Zaťovič (Glass, Valujskij), 56. Vorobjov (Sloboda, V. Strelcov), 59. A. Strelcov (V. Strelcov) – 9. Mozjakin (Zaripov, Kovář), 19. Kameněv (Maleňkich, Jakucenja), 37. Mozjakin (Kovář), 54. Platonov (Jakucenja, Junkov)

Lada Toljatti: Glass (od 41. min. Semjonov) – Barancev, Vorobjov, Ogurcov, Podhradský, Stulov, Šulakov, Sloboda, Romanov – Golubev, Petrov, Černikov – Bělousov, Nikitěnko, Shenfeld – A. Strelcov, Fjodorov, V. Strelcov – Šarov, Valujskij, Zaťovič.

Rozhodčí: Kiseljov, Komarov – Strelcov, Tarasov