3:2

konec (1:1, 2:1, 0:0)

19.02.2015, 17:00 • ČEZ Aréna, Plzeň • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 1.55 4.5 4.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Indiáni vyhráli i další zápas nadstavbové části a nadále drží neporazitelnost! Po jedné trefě Šimona Petráše a dvou gólech Jiřího Kepky vyhráli 3:2, za hosty se trefili postupně Jiří Babec a Marek Zachar.

Z Plzně se s vámi loučí Michal Belšán, někdy příště na počtenou! Přeji hezký zbytek dne. (19:19:51)

60:00

60:00

Patrik Marcel (PLZ) ještě shodil rukavice poté, co se do něj opřel Jiří Babec (LIB). Na závěr utkání jsme tak ještě viděli šarvátku a velké dohady obou bijců! Oba dostali čtyři minuty za hrubost.

59:57

Ve velmi dobré šanci se ocitl Jiří Babec, ale nedokázal Pacla překonat a domácí vyhazují! Je rozhodnuto.

59:37

Arlt vystřelil a puk se odrazil k jednomu z hostujících forvardů ten už se ale k zakončení nedostal.

58:43

Divilova střela byla sražena do rohu kluziště, Plzeňští posléze dostali puk za branku soupeře.

58:21

Domácí opět vyhazují.

58:09

Vlček vyhodil puk přes všechny čáry a jen těsně minul prázdnou branku! Rozhodčí navíc zapomněl, že jsou domácí v oslabení a omylem odpískal icing.

57:58

Aleš Stezka na střídačce a Bílí Tygři hrají se šesti hráči v poli!

57:58

Oddechový čas pro hosty.

57:58

Ve velkém rozruchu před brankou Plzně se domácí dopustili faulu. Za sekání je vyloučen Jan Walter (PLZ).

57:43

Jedlička vyrazil do útoku, bránící útočník Michel mu ale odpálil puk.

56:55

Puk vypadl ven z hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:22

Liberečtí bojují o puk v útočném pásmu, domácí ale zatím brání dobře.

55:37

Kepka nabil Marcelovi, jenž střelou z voleje trefil síť pouze z boku.

54:40

Do protiútoku spěchal Matěj Polata, domácímu kapitánovi ale vůbec nesedla střela a Stezka s tím problém neměl.

54:29

Jiří Babec se v mezikruží dostal k zajímavé střele, tu ale Pacl dokázal jen tak tak vyrazit svým betonem!

54:05

Ofsajd Bílých Tygrů přerušil další útočnou akci.

53:49

Liberec nahodil puk do pásma, tam už ovšem nic nevymyslel.

53:08

Josef Suska vybojoval vhazování v útočném pásmu, donutil totiž Pacla k zákroku.

52:34

Huňovu střelu z pravé strany domácí brankář vytěsnil betonem nad.

51:50

Domácí se dopustili chyb v rozehrávce a od modré pálil dvakrát Mrázek, ani jednou ovšem neohrozil Pacla, neboť obránci mu tyto pokusy zblokovali.

50:57

Petráš se chtěl dostat do úniku hned po výjezdu z trestné, ale u puku byl první Aleš Stezka, jenž ho také pokryl.

50:49

50:37

A opět se jim to podařilo.

50:22

Domácí vyhodili puk až ke Stezkovi.

50:05

Havlas čekal před brankou na přihrávku. Tu také dostal, následně ale trefil Pacla do betonů.

49:42

Huňova střela byla sražena do ochranné sítě nad brankou, kterou střeží Jindřich Pacl.

49:19

Tvrdou ránu kapitána Jakuba Mrázka Pacl dokázal vyrazit, následně domácí vyhodili puk.

48:51

48:49

Dominik Kubalík (PLZ) dostává čtyři minuty za hrubost. Jakub Husa (LIB) pouze dvě minuty za hrubost.

48:49

Střelu Lukáše Kaňáka bez problémů chytil Stezka. Před brankou se opět strhla strkanice a rozhodčí bude vylučovat.

48:27

Kubalík z blízkosti trefil pouze betony Aleše Stezky.

48:18

Tvrdý projektil Jana Holého šel mimo.

47:54

Tygři opět vyhodili puk.

47:32

Ofsajd Bílých Tygrů. Do kabiny zatím zamířil hostující útočník Dominik Lakatoš. Doufejme, že vážnější následky to mít nebude!

47:30

A nyní si dokonce zaútočili, Jedlička se ale ke střele nedostal.

47:07

Liberečtí se dvakrát po sobě osvobodili.

46:51

Dvě minuty za hrubost dostává Jiří Babec (LIB). Přesilová hra pro Plzeň znamená velkou šanci odskočit na rozdíl dvou branek.

46:32

Krliš byl sražen v souboji a nemohl tak vyjet z útočného pásma – ofsajd.

45:50

Icing v podání domácího týmu. Hra se vrátí k Paclovi.

45:29

Krliš se postavil do dráhy střely Martina Šíra a z nebezpečí tak sešlo.

45:08

Po chvilce se liberecký forvard zvedl a dojel na střídačku. Vypadá to, že bude v pořádku.

45:08

Dominik Lakatoš zůstal po jednom ze soubojů ležet na ledě, sudí přerušil hru.

44:26

Marek Zachar už byl sám před brankářem, na poslední chvíli mu ale do střely statečně padl Jan Walter!

44:00

Puk v ochranné síti, nikdo o tom chvíli ale vůbec nevěděl. K přerušení hry ovšem došlo, kotouč totiž následně spadl na led.

43:16

Zakázané uvolnění Liberce.

42:52

Martin Beneš vybojoval puk a v přečíslení nabil Kubalíkovi, který vyslal promptní střelu golfákem. Aleš Stezka se ale roztáhl a puk vyrazil!

42:39

Hostující brankář opět podržel puk, vhazovat se bude po jeho levici.

42:26

David Michel předvedl pěknou akci po levé straně, když prošel až před Stezku. Za něj ale dopravit puk nedokázal.

41:33

Suska zachytil puk a šel do protiútoku, nedokázal ale vymyslet nic kloudného.

41:13

Po Krlišově nepřesné střele se k dorážce dostal Beneš, Stezka byl ovšem pozorný.

40:37

Liberečtí chtěli vyrazit do útoku, dostali se ovšem do ofsajdu.

40:27

Walterova střela zápěstím byla zblokována.

40:01

Hokejisté obou týmů už krouží po ledové ploše.
40 minut hry je za námi, Plzeň po nich vede 3:2. Do vedení se ale ve 26. minutě dostali hosté díky brance Marka Zachara. Následně se dvakrát trefil domácí Jiří Kepka a indiáni tak vedou.

Utkání se ale velmi přirostřilo, například hostující trenér byl vykázán do šatny.
Další třetina začne přibližně v 18:46.

40:00

39:00

Krliš se na počátku poslední minuty dostal do šance, nezpracoval si ovšem puk.

38:53

Menší trma-vrma před libereckou brankou nakonec skončilo Stezkovo zákrokem.

38:35

Rozhodčí chtěl původně vyloučit hostujícího hráče za podražení, Patrik Opava se ale přiznal, že faulován nebyl. Krásné fair-play gesto!

38:07

Plzeň se dopustila ofsajdu, který byl čárovými posouzen jako úmyslný.

37:46

Plzeň právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se do vedení! JIŘÍ KEPKA dostal přihrávku od Waltera a propálil vše, co mu stálo v cestě! Dnes dává plzeňský útočník svou druhou branku. Asistence: Jan Walter a Patrik Marcel.

37:36

Stezka si nyní vychutnal zákrok lapačkou proti střele Davida Michela od modré.

37:29

Současně je za hru vysokou holí vyloučen Martin Šír (LIB). Přesilová hra pro Plzeň.

37:29

David Michel sám před brankářem neuspěl, Stezka dokázal jeho střelu vyrazit!

36:57

Střelu Jozefa Huni brankář domácího týmu zneškodnil.

36:17

Liberec je na koni, nyní nebezpečnou bekhendovou střelu Jedličky vyrazil Pacl.

35:42

35:27

Nyní Jindřich Pacl lapil Arltovu střelu. Současně byl v rohu čistě sražen Marcel a liberecká střídačka explodovala nadšením.

35:09

Suskovu střelu Pacl vyrazil svými betony do rohu kluziště.

34:52

Arltova střela byla zblokována, následně brankář Jindřich Pacl podržel puk.

34:36

Dobrý pokus Jakuba Mrázka nadělal Paclovi problémy, domácí gólman přesto udržel puk pod sebou a přerušil tak hru.

34:25

Martin Šír od modré čáry trefil branku pouze z boku.

34:03

Hosté se nyní sami nepřesným pasem dostali z útočného pásma.

33:42

Samozřejmě přichází i vyloučení. Martin Beneš (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za sekání, Václav Krliš (PLZ) na čtyři minuty za hrubost a Jakub Husa (LIB) také na čtyři minuty za hrubost. Přesilovou hru tedy mají Liberečtí.

33:42

Stezka drží puk a za brankou Liberce se strhla mela. Krliš byl v této šarvátce velmi aktivní, rovněž ale i liberečtí obránci. Hra se značně přiostřuje!

33:37

32:55

32:36

Nyní pokus domácího beka lapil Stezka, do kterého poté zajel David Michel. Vyvázne z toho ovšem bez trestu. Hostující hráči ho vyzývali k bitce, ale útočník Plzně se k tomu moc neměl a odjel na střídačku.

32:24

Marcelovu střelu po zemi dokázal Stezka svým betonem vyrazit.

32:02

Už se opět hraje, střela Vojtěcha Havlase byla sražená do ochranné sítě.

31:37

S vyloučením jsou hosté stále nespokojeni a celou situaci jim ještě vysvětluje rozhodčí.

31:37

Jiří Babec (LIB) dostává deset minut za nesportovní chování. Současně jsou hosté vyloučeni za zdržování hry při střídání. Trenér Liberce byl s výrokem sudích velmi nespokojený a rozhodčí ho navíc vykázal do šatny.

31:37

Nebezpečný pokus od modré čáry vyslal Vojtěch Divila, Pacl byl ale připraven.

30:55

Moc dlouho jim to ale nevydrželo. Martin Beneš (PLZ) je vyloučen za faul kolenem na dvě minuty. Atakovaným byl Jozef Huňa, jenž je za asistence spoluhráčů doprovozen na střídačku.

30:44

30:27

Beneš statečně zblokoval Divilovu střelu a dokázal dostat puk do středu.

30:00

David Michel posílá puk přes všechny čáry.

29:22

Hosté sice kombinují v pásmu, nedaří se jim ale dostat ke střele. Nyní navíc ztratili puk a Plzeň tak vyhodila.

28:44

Početní výhodu nyní okusí také Liberec. Jan Holý (PLZ) u mantinelu podrazil Babce a dostává tak dvě trestné minuty.

28:22

Pacl po akci libereckýh Bílých Tygrů podržel puk a přerušil hru.

27:38

Indiáni tři sekundy před koncem Šírova trestu srovnávají na 2:2! JIŘÍ KEPKA se odhodlal ke střele z dálky. Brankář Stezka nic neviděl, takže kotouč skončil až v jeho brance! Asistence: Jan Walter.

27:20

A další šance hostů v oslabení! Tentokráte střelu Jana Heřmánka dokázal Pacl vyrazit betonem.

27:11

Divila nedokázal vyhodit a domácí tak zůstali v pásmu. Vše skončilo zákrokem Aleše Stezky proti střele Kubalíka z mezikruží.

26:24

Od modré pálil Jan Holý, jeden z obránců ale puk ztečoval do ochranné sítě.

25:54

Liberec právě vstřelil branku!
Bílí Tygři se ve vlastním oslabení dostávají do vedení! Jakub Jedlička krásnou přihrávkou z pravé strany našel MARKA ZACHARA, který překonal ležícího Pacla střelou pod břevno! Asistence: Jakub Jedlička.

25:41

Martin Šír (LIB) je vyloučen na dvě minuty za hrubost, u mantinelu totiž svedl souboj s Polatou a pomohl si nedovoleně.

25:13

Beneš se natlačil z pravé strany před branku, ale nezakončil vůbec ideálně.

24:40

Lakatoš pálil hned po přejetí modré čáry, Pacl připraven.

24:23

Beneš do dobré příležitosti nahrál na Kubalíka, který měl před sebou volný prostor. Rychlejší než jeho střela byl ovšem brankář Aleš Stezka, jenž tak lapil puk.

24:03

A byl dokonce posouzen jako úmyslný.

24:03

Ofsajd Plzně zastavil útočnou akci.

23:51

Heřmánkovu střelu z pravé strany Pacl dokázal vytěsnit.

23:33

Havlas svou střelou z levé strany vybojoval vhazování v útoku, neboť Pacl podržel puk ve své lapačce.

23:03

23:01

Puk v ochranné síti, hra je přerušena. Následuje vhazování v útočném pásmu indiánů.

22:51

Petrášova dělovka zamířila pouze do Stezkova betonu.

22:37

Pokus Dominika Kubalíka z mezikruží bez problémů chytil Aleš Stezka.

22:20

Jan Holý se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, ale nedokázal trefit bránu.

22:04

Beneš to zkusil z velkého úhlu, Stezka byl připraven.

21:40

K nebezpečné střele se dostal Kubalík, puk ovšem letěl vedle branky.

21:03

Jozef Huňa (LIB) je po slabším úvodu této třetiny vyloučen na dvě minuty za podražení.

20:01

Nyní už přichází i hráči Liberce. Druhá třetina nám za pár chvil začne.
Nedočkaví plzeňští junioři jsou již na ledové ploše. A to do začátku třetiny zbývá ještě něco okolo čtyř minut.
První třetina dnešního utkání je za námi. Domácí šli do vedení v 11. minutě, kdy se zdařilou individuální akcí prosadil Šimon Petráš. O tři minuty později ale po pěkném Zacharově průniku srovnal Jiří Babec.
Další třetina začne přibližně v 17:49.

20:00

19:56

19:47

Domácím se nedaří dostat ke střele.

18:58

Hosté šli do protiútoku, přečíslení 2 na 1 střelou zakončil Lakatoš. Trefil ovšem nastavenou lapačku Jindřicha Pacla. Domácí bek to ovšem udělal velmi dobře, protivníka totiž zahnal mimo střelecký úhel.

18:40

Kubalíkovy střely dokázal zblokovat Huňa.

18:20

Hosté jsou ve čtyřech.

18:17

Odpískán byl ofsajd domácích. Svou akci tak budou muset zakládat po vhazování znovu.

18:02

17:56

Martin Šír (LIB) je vyloučen na dvě minuty za sekání. Po šesti sekundách tak budou hrát domácí 18 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.

17:53

Benešovu střelu z blízka vyrazil Stezka.

17:40

Puk byl dlouho držen u mantinelu, rozhodčí tedy přerušil hru a nařídil vhazování.

16:54

Další pěkná akce v podání Jakuba Jedličky, tentokráte domácí brankář zasahovat ale nemusel.

16:29

Jedlička skvěle zrychlil a poradil si s několika protihráči, jeho zakončení zápěstím ale Pacl vyrazil.

16:20

Počet sil na ledě se ovšem vyrovná. Dominik Lakatoš (LIB) ztratil puk a poté si tělem chtěl odstavit protihráče, to ovšem bylo posouzeno jako nedovolené bránění.

16:02

Za sekání putuje na trestnou lavici Jiří Kepka (PLZ). Liberečtí junioři tak mají možnost dostat se do vedení v přesilové hře.

15:41

Po pokusu Lakatoše Pacl ač nejistě, tak přecijen pokryl puk a přerušil tak hru.

15:27

Huňa projel středním pásmem až do toho útočného, kde vystřelil. Prostor branky ale netrefil.

14:45

Dominik Kubalík vyslal nepříjemný pokus, naštěstí pro Stezku šel ale vedle branky.

14:13

Krliš dostával pas do mezikruží, kde promáchl. Následně bylo zakončení Beneše sraženo do ochranné sítě.

13:47

Babec to zkusil hned po vhazování, ale puk byl lehce sražen mimo.

13:41

A rázem mohli hosté přidat další branku. Dominik Lakatoš ale neměl dostatečnou rychlost, tudíž byl donucen střílet z dálky. S tím už si Pacl dokázal poradit.

13:05

Bílí Tygři na počátku 14. minuty vyrovnávají! Pěkný průnik Marka Zachara po pravé straně zakončil liberecký útočník střelou. Pacl puk pouze vyrazil, do branky ho poté po přihrávce od Jedličky doklepl JIŘÍ BABEC! Asistence: Jakub Jedlička a Marek Zachar.

12:14

Arltovu střelu tečoval a zároveň i ztlumil Havlas, plzeňský brankář si tedy sebral puk pro sebe a držel ho v lapačce.

11:57

A v další dobré příležitosti se ocitl Jakub Jedlička, jeho zakončení bekhendem ale moc zdařilé nebylo. Puk skončil v Paclově lapačce.

11:40

Liberec ho ale ihned vybojoval zpět a zahrozil! Střelu Martina Šíra Pacl vyrazil pouze před sebe, kde dorážel Josef Suska. Naštěstí pro domácího brankáře ale trefil pouze prostor, kde právě Pacl stál.

11:22

Martin Šír od modré mířil velmi nepřesně, u puku jsou nyní domácí.

11:05

Heřmánkovu střelu z pravé strany poměrně nejistě vyrazil Pacl.

10:30

Michel pěkně zrychlil a dohnal puk v útoku, tam ovšem jeho střelu zblokoval Divila.

10:03

Indiáni se dostávají do vedení 1:0! Pěknou individuální akci nám předvedl ŠIMON PETRÁŠ, který prokličkoval až do útočného pásma, kde střelou z mezikruží prostřelil Stezku! Asistence: Matyáš Kubík.

09:20

08:50

Lakatošovu přihrávku vzduchem dokázali Plzeňští zachytit a vyrazit tak do protiútoku. Z něho střílel Kepka, Stezka ovšem vyrazil puk do ochranné sítě.

08:13

Polata dokázal protečovat puk do středního pásma.

07:43

Suska to nyní zkusil z úhlu, Pacl ale dokázal puk vyrazit.

07:27

Martin Šír nezachytil puk na modré a hosté se tak sami vyhnali z pásma.

07:20

První vyloučení na domácí straně. Za hákování dostává dvě minuty Lukáš Vlček (PLZ).

06:48

Pokus Marka Zachara z levé strany bez problémů lapil Jindřich Pacl.

06:38

Nyní se Bílí Tygři dostali do ofsajdu.

06:29

Heřmánek pouze vyvezl puk do útočného pásma, poté spolu se spoluhráči vystřídal.

05:39

Ofsajd indiánů.

05:30

05:27

Havlas vyjel z trestné lavice a hned zahrozil, Pacl byl ovšem připraven.

05:10

Polata se dvakrát ocitl ve velmi dobré šanci, ani jednou ovšem netrefil puk ideálně! V druhém případě mu gól ukradl brankář Aleš Stezka!

04:32

Holý si vyměnil puk s Kubalíkem a trefil soupeřova brankáře do betonů. O chvíli později trefil Dominik Kubalík ochrannou síť nad branku Liberce.

04:13

Krliš svůj průnik zakončil střelou nad branku.

03:59

Kubalík od modré vyprášil betony hostujícího brankáře! Liberec posléze vyhodil.

03:42

Nebezpečně tečovaný pokus Jana Holého od modré čáry dokázal Stezka lapit!

03:30

A hned to bude přesilová hra 5 na 3! Josef Suska (LIB) inkasuje dvouminutový trest rovněž za hru vysokou holí.

03:16

Vojtěch Havlas (LIB) je vyloučen za hru vysokou holí. Uvidíme tedy první přesilovou hru v tomto utkání.

03:06

Po nahození Babce drží Pacl puk ve své lapačce. První střelu na branku tak vyslali i Bílí Tygři.

02:33

Přihrávku Jiřího Kepky v útočném pásmu nedokázal nikdo z jeho spoluhráčů zachytit.

02:07

Husa dostal puk na modrou čáru a zkusil vyslat střelu zápěstím, trefil ovšem plzeňského beka a tak z toho nic nebylo.

01:22

Holého přízemní střelu vyrazil Stezka svým levým betonem do rohu kluziště. Byl to první střelecký pokus dnešního zápasu, který došel až k brance.

00:58

Střelecký pokus Jozefa Huni byl zblokovaný obráncem.

00:29

Babec při pokusu projít do útoku přišel o puk.

00:01

Úvodní vhazování vyhráli domácí.

00:01

Týmy se již chystají na úvodní vhazování dnešního utkání.
A krátce po nich následují i liberecké mladé pušky.
Plzeňští junioři právě vstupují na ledovou plochu ČEZ Arény.

HC Plzeň 1929: Pacl (Štekr) – Marcel, Kubík, Kaňák, Walter, Holý, Houfek "A", Rajal – Petráš, Beneš, Vlček, Kubalík, Polata "C", Michel, Přikryl, Opava, Jakubec, Krliš, Kepka "A"

Bílí Tygři Liberec: Stezka (Skřebský) – Mrázek "C", M. Šír, Arlt, Husa, Divila, Tržický – Babec, Suska, Huňa, Svoboda, Jedlička, Lakatoš, Zachar, Havlas "A", Heřmánek

Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Rubáš.
Vzájemné zápasy
Ve čtyřech vzájemných zápasech těchto týmů vždy platilo, že vyhrál domácí tým. Více suverénní byl ovšem Liberec. Plzeň totiž jednou doma ztratila jeden bod a navíc Tygři mají ze zápasů lepší skóre.

Liberec 7:2 Plzeň
2. Paločko (Huňa, Solenský), 3. Babec (Král), 19. Huňa (TS), 33. Babec (Kalfiřt, Jedlička), 36. Babec (Kalfiřt), 38. Solenský (Huňa, Paločko), 51. Kalfiřt (Jedlička, Pálek) – 14. Kepka (Tulačka), 31. Kubalík (Tulačka)

Plzeň 4:1 Liberec
15. Švarc (Petráš, Beneš), 24. Walter (Polata, Suchý), 31. Polata (Rajal, Kristl), 55. Kepka (Michel, Kristl) – 4. Huňa (Mrázek, Paločko)

Plzeň 4:3sn. Liberec
44. Michel (Suchý, Holý), 53. Polata (Kristl), 58. Kristl (Kepka), rozh. náj. Petráš – 1. Mrázek (Kalfiřt), 36. Kalfiřt (Jedlička, Ordoš), 57. Jedlička (Kalfiřt)

Liberec 5:2 Plzeň
5. Král (Havlas), 27. Jedlička (Havlas), 39. Huňa (Ordoš, Paločko), 49. Huňa (Paločko, Šír), 59. Paločko (Solenský) – 4. Kristl (Kepka, Walter), 53. Kepka (Kristl, Michel)
Bílí Tygři Liberec
Liberečtí odehráli rovněž tři zápasy, z výhry se radovali ale pouze jednou. Dvakrát svému soupeři podlehli. Skóre z těchto zápasů mají 10:11 (pro porovnání – Plzeň má 17:11).

Dva ze svých tří dosavadních zápasů odehráli Bílí Tygři na domácím ledě. Ten první ovšem hráli venku. Nyní je čekají utkání střídavě doma-venku-doma-venku atd. Po zápase v Plzni bude následovat domácí utkání se Slavií, následně zápas v Pardubicích. Vše se zakončí utkáním na ledě sešívaných.

Jak jsem již zmiňoval, vše začalo na kladenském ledě. Zde sehrál Liberec velkou gólovou partii, na jejímž konci ovšem podlehl Rytířům 5:7. Poté hrál doma se Spartou a po bezgólové první třetině prohrál nakonec 1:4.

Naposledy přivítal Liberec doma Pardubice. Výhru už juniorský celek potřeboval jako "koza drbání", a také že přišla. Po bezchybném výkonu gólmana Stezky se Tygři radovali z vítězství 4:0.

Liberec 4:0 Pardubice
15. Hrníčko (Lakatoš, Král), 51. Mikyska (Ordoš, Havlín), 55. Mikyska (Mrázek, Havlas), 58. Huňa (Mikyska)

V nadstavbové části je nejproduktivnějším hráčem Liberece zatím Josef Mikyska, ačkoliv odehrál jediné utkání. Připsal si v něm dvě branky a na jednu nahrál. Stejný počet bodů má i Slovák Jozef Huňa (1+2) a Jan Ordoš (0+3).

Všechny dosavadní zápasy Severočechů v nadstavbě odchytal Aleš Stezka. Z 99 střel propustil za svá záda celkem deset pokusů. Úspěšnot zákroků má tedy 89.90%.
HC Plzeň 1929
Ve skupině D jsou indiáni i díky příjemnějšímu losu na úvod závěrečných bojů o play-off po třech zápasech první. Všechny totiž vyhráli.

A proč je řeč o příjemnějším losu na úvod? Důvod je jednoduchý. Mladí Plzeňané totiž do nadstavby vstoupili třemi domácími zápasy v řadě, nyní je čeká čtvrtý. Poté je čeká pět utkání na ledech soupeřů a na závěr je čeká domácí utkání s Pardubicemi. Čtyři domácí zápasy na úvod, to je ale velká možnost dobrého startu.

Zatím tedy indiáni všechny zápasy vyhráli. Nejprve zdolali 5:3 Kladno a poté 7:4 Spartu. Oba zápasy měly něco společného – po první třetině zde mladé plzeňské pušky prohrávali 0:3. I tak ale dokázali utkání zvrátit ve svůj prospěch.

Naposledy na domácím ledě přivítali pražskou Slavii a podobný propad v úvodu již nedopustili. První třetinu vyhráli 4:1. Toto vedení ovšem ztratili, Slavia dokázala vyrovnat na 4:4. Vítěznou branku ale dal domácí Michel v 52. minutě a díky němu tak Plzeň vyhrála.

Plzeň 5:4 Slavia
5. Krliš (Přikryl, Kubalík), 7. Krliš (Přikryl, Kubalík), 9. Kubalík (Krliš, Přikryl), 15. Kubalík (Přikryl, Holý), 52. Michel (Polata) – 7. Hlinka (TS), 29. Ječný (Nestrašil, Vala), 44. Drahorád (Bureš), 48. Drahorád (Vala, Ječný)

Zatím nejproduktivnějším plzeňským juniorem v nadstavbové části je Roman Přikryl, ačkoliv odehrál pouze dva zápasy ze tří. Asistoval ovšem celkem u šesti gólů. Za ním je dvojice Václav Krliš (4+1) – Matěj Polata (4+1).

S brankáři má Plzeň poměrně problém. Jindřich Pacl ani Jonáš Štekr neprokazují zrovna nejlepší formu. Prvně jmenovaný odchytal 103 minut a inkasoval 9 branek, druhý jmenovaný odchytal minut 59 a dostal dva góly.
Nadstavba DHL Extraligy juniorů dnes v Plzni bude pokračovat soubojem týmů HC Plzeň 1929 a Bílí Tygři Liberec.
Přenosem vás bude provázet Michal Belšán, přeji příjemné počtení!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:2

Branky a nahrávky: 11. Petráš (Kubík), 28. Kepka (Walter), 38. Kepka (Walter, Marcel) – 14. Babec (Jedlička, Zachar), 26. Zachar (Jedlička)

Rozhodčí: Sýkora – Tvrdík, Rubáš