17.02.2015, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • Tomáš Reiner

Tipsport: 1.95 3.76 3.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Marián Gáborík (LAK) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:22
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 18:32
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 21:18 (07:06:25)
Tři hvězdy utkání

1. Drew DOUGHTY (LAK) 0+1
2. Dwight KING (LAK) 0+2
3. Jordan NOLAN (LAK) 1+0
LA Kings dokázali otočit zápas proti Tampě Bay, kterou svým premiérovým gólem v NHL poslal do vedení Nikita Nesterov. Na jeho gól ale během druhé třetiny odpověděl Anze Kopitar. Definitivně obrat přišel v posledním dějství, během něhož se prosadili Jordan Nolan a Jeff Carter. O osudu utkání se zdálo být rozhodnuto, jenže 36 sekund před závěrečnou sirénou se prosadil Tyler Johnson a Jonathan Quick se musel pořádně ohánět, aby vítězství Kings udržel. Nakonec se mu to však podařilo. Konečné skóre. Los Angeles Kings 3 Tampa Bay Lightning 2.

60:00

59:53

Tampa Bay po vstřelení kontaktního gólu pochopitelně ožila a Jonathan Quick měl co dělat, aby během závěrečné půl minuty neinkasoval v rychlém sledu podruhé!

Tyler JOHNSON - 3:2

59:24

Tampa právě vstřelila branku!
TYLER JOHNSON vykřesává naději pro Lightning a 36 sekund před koncem třetí třetiny snížuje na rozdíl jedné branky!! Nikita Kučerov se nezachoval sobecky a u pravé tyče si všiml osamoceného Tylera Johnsona, který po jeho skvělé přihrávce zametl kotouč do prázdné brány. ASISTENCE: Nikita Kučerov, Victor Hedman.

59:00

Brána Tampy Bay Lightning zůstává opět opuštěná.

58:44

Andrej Vasilevskij se vrátil zpět do brány.

58:43

Hra byla přerušena a vypadá to vypadá, že Kings vyhrají pátý zápas v řadě.

57:51

Andrej Vasilevskij opustil svou klec a Tampa Bay to zkouší v šesti!

56:57

Tyler Toffoli se řítil sám na bránu, nakonec se k němu ale dokázal stáhnout jeden z hráčů Tampy Bay, který mu těsně před brankovištěm vypíchl kotouč.

55:55

Victor Hedman se pokusil vykřesat naději, jeho střela po ledě z levého křídla ale skončila pouze na zadním mantinelu.

55:30

Lightning mají velký problém dostat se do útočného pásma, nyní se jim to však podařilo.

54:55

Andrej Vasilevskij zastavil nahození Kings a ukryl puk ve své výstroji.

54:37

Tampa Bay se sice ujala v první třetině vedení, od druhé třetiny jsou ale aktivnější hráči LA Kings a zaslouženě vedou na Lightning 3:1.

54:26

Andrej Vasilevskij si připsal úspěšný zákrok a po přerušení hry následuje zřejmě poslední reklamní přestávka.

Jeff CARTER - 3:1

53:59

Los Angeles právě vstřelilo branku!
JEFF CARTER chtěl v dnešním zápase moc vstřelit gól a šest minut před koncem zápasu se mu to podařilo!! Jeff Carter dostal přesnou přihrávku do pravého kruhu pro vhazování, ze kterého následně z úhlu zamířil přesně nad rameno bezmocného Andreje Vasilevskije, a jeho střela vymetla pravý horní roh. ASISTENCE: Drew Doughty, Dwight King.

53:30

Ani Tampě Bay se v početní výhodě nedařilo, když ze dvou přesilovek nevyužila ani jednu.

52:58

LA Kings dnes hrálo celkem tři přesilové hry, ani z nich ale nedokázalo využít.

52:00

Jake Muzzin a Steven Stamkos se začali po tvrdém hitu strkat u mantinelu, hra ale bez přerušení pokračovala.

51:27

Nikita Nesterov dnes vstřelil gól a poté byl dvakrát vyloučen, Kings ale ani jeden z jeho faulů nedokázali potrestat.

50:50

Ondřej Palát odvedl v obraně dobrou práci, když zablokoval střelu Kings.

50:12

Jamie McBain tvrdě vypálil od modré čáry, jeho střela po ledě ale skončila vedle pravé tyče.

49:40

Jeff Carter to opět zkoušel, Andrej Vasilevskij ale tentokrát dokázal jeho střelu udržet a přerušil hru.

48:39

Nikita Nesterov (TBL) dostal menší trest, 2 minuty hrubost.

48:22

Jeff Carter zakončil přečíslení Kings dva na jednoho střelou, kterou Andrej Vasilevskij pouze vyrazil před sebe. Cater se vzápětí dostal k dorážce, ale také tu dokázal brankář Lightning v leže fantastickým zákrokem vyrazit!

48:07

Střela Valtteriho Filppuly byla sražena do ochranné sítě. Následuje krátká reklamní přestávka.

47:49

Kings se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění a vhazovat se bude po pravici Jonathana Quicka.

46:55

Ondřej Palát hledal před bránou přihrávkou z rohu kluziště Tylera Johnsona, ten ale na jeho pas těsně nedosáhl.

46:23

Drew Doughty založil útok Kings, domácím hráčům se ale nepodařilo přejít přes modrou čáru.

45:36

STŘELY: LA Kings 22 Tampa Bay 20

45:00

Lightning se málem dostali k dorážce, ta ale nakonec nepřišla a Jonathan Quick zasahovat nemusel.

Jordan NOLAN - 2:1

43:36

JORDAN NOLAN střílí krásný gól a dokonává obrat LA Kings!! Jordan Nolan předvedl v levém kruhu pro vhazování krásnou stahovačku a backhandem zamířil přesně do pravého horního rohu. Krásný gól. ASISTENCE: Dwight King, Nick Shore.

43:00

LA Kings už svého soupeře přestřílelo.

42:15

Střela Mariána Gáboríka od modré čáry skončila na brusli jednoho z hráčů Lightning, od které se puk odrazil do rohu kluziště.

41:50

Ondřej Palát předvedl ve středním pásmu velmi nepřesnou přihrávku, po které se Kings málem dostali do přečíslení.

40:39

Tyler Toffoli mohl udeřit v oslabení, jenže zlomil hůl a jeho následnou střelu z levého křídla Andrej Vasilevskij pravým ramenem vyrazil.

40:10

Kings se podařilo vyhodit a Tampa Bay začíná přesilovou hru rozehrávkou od vlastní brány.

40:01

Marián Gáborík usedl v závěru druhé třetiny na trestnou lavici, aby odpykal dvouminutový týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Los Angeles Kings dokázalo na úvodní gól Nikity Nesterova odpovědět zásluhou Anzeho Kopitara, Lightning budou v úvodu druhé třetiny dohrávat přesilovou hru a mají ideální šanci na to, vrátit se zpět do vedení.
Druhá třetina žádnou gólovou přestřelku nenabídla a stejně jako ta úvodní nabídla jedinou branku, o kterou se tentokrát postaral na straně LA Kings kapitán Anze Kopitar. Skóre po 40 minutách. Los Angeles Kings 1 Tampa Bay Lightning 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:46

Marián Gáborík (LAK) dostal menší trest, 2 minuty příliš mnoho hráčů na ledě.

39:00

Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:33

Ondřej Palát vypomohl obraně a po levé straně ledové plochy zatáhl puk do útočného pásma.

37:19

Steven Stamkos se vrátil z trestné lavice zpět na led a navíc se mohl dostat do šance, nakonec puk ale pouze nahodil za bránu.

37:10

Lightning se podařilo vyhodit a ani druhá přesilová hra Kings zřejmě nebude využita.

36:41

Jake Muzzin vypálil tvrdě od modré čáry příklepem, jeho následná rána ale směřovala pouze doprostřed brány, kde ji našel v lapačce připravený Andrej Vasilevskij.

36:14

Drew Doughty vypálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho střela ale byla sražena a skončila vedle vzdálenější levé tyče.

35:19

Steven Stamkos (TBL) dostal menší trest, 2 minuty nedovolené bránění.

35:19

Před bránou Tampy Bay vznikl po backhandovém zakončení Anzeho Kopitara obrovský závar, Andrej Vasilevskij ale dokázal puk udržet!

34:36

Zatím sledujeme vyrovnané utkání, které potvrzuje skóre 1:1.

34:19

Kings uspěli na vhazování a ihned po něm se dostali ke střele, ta ale byla zablokována.

34:16

Střela Jeffa Cartera byla sražena do ochranné sítě. Následuje krátká reklamní přestávka.

32:59

Jarret Stoll mohl z blízkosti překonat Andreje Vasilevskije, ten se ale včas dokázal přesunout ke své pravé tyči a vytáhl další důležitý zákrok!

32:39

Jonathan Quick zastavil holí nahození Tampy Bay a přesně rozehrál.

32:20

Steven Stamkos už se na to nemohl dívat a z pravého kruhu pro vhazování se snažil zamířit k bližší pravé tyči, u ni byl ale připravený Jonathan Quick.

31:40

Alex Killorn zavezl po pravém křídle puk do útočného pásma, kde se ho následně zmocnil Anze Kopitar.

31:22

Jake Muzzin tvrdě vypálil z vrcholu levého křídla, jeho následná střela ale našla pouze hruď Andreje Vasilevskije, který ho podržel, a hra byla přerušena.

30:55

LA Kings se dostalo do přečíslení dva na jednoho, po kterém Drew Doughty hledal před bránou Tylera Toffoliho, který to měl sice na dlouhou hůl, přesto ale dokázal puk usměrnit mezi tři tyče a Andrej Vasilevskij musel vytáhnout další skvělý zákrok!

30:24

STŘELY: LA Kings 12 Tampa Bay 17

29:55

Kings vyhodili puk na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Jonathana Quicka.

29:02

Marián Gáborík se vzápětí snažil z pravého kruhu pro vhazování zamířit střelou po ledě přesně k pravé tyči, Andrej Vasilevskij ale vytáhl fantastický zákrok, když jeho pokus dokázal levým betonem vyrazit do rohu kluziště!

28:30

Dustin Brown skvěle vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho následná diagonální střela směřující do pravého horního rohu skončila na břevnu!

28:20

Jonathan Quick si dokázal najít puk v houští těl a po včasném sevření betonů ho vyrazil.

27:43

Brian Boyle prověřil pozornost Jonathana Quicka, který si s jeho pokusem snadno poradil a po podržení puku přerušil hru.

27:15

Dwight King mohl dovršit bleskový obrat v zápase, Andrej Vasilevskij ale dokázal jeho nebezpečnou střelu směřující přesně do pravého horního rohu vyrážečkou vytěsnit nad bránu!

Anze KOPITAR - 1:1

27:04

ANZE KOPITAR střílí svůj 12. gól v letošní sezóně NHL a vyrovnává na 1:1!! Trevor Lewis našel v útočném pásmu krásnou kolmou přihrávkou rozjetého Anzeho Kopitara, který si puk mezi dvěma obránci nejprve zpracoval a poté ho uklidil přesně k levé tyči. ASISTENCE: Trevor Lewis, Brayden McNabb.

25:54

Ryan Callahan na opačné straně kluziště prověřil pozornost Jonathana Quicka, který jeho nebezpečnou střelu směřující k levé tyči dokázal pravým betonem vyrazit!

25:31

Dustin Brown se dostal na pravém křídle útočné třetiny ke střele, ta však byla zablokována a Andrej Vasilevskij zasahovat nemusel.

25:00

Lightning pouze nahodili puk do útočného pásma, aby mohli vystřídat.

23:30

Valtteri Filpulla se dostal po objetí brány do zakončení, Jonathan Quick by ale opět připraven.

23:20

Cedric Paquette tvrdě vypálil od modré čáry a Jonathan Quick jeho ránu maskou vyrazil do rohu kluziště!

22:22

Andrej Vasilevskij vyrazil střelu jednoho z hráčů LA Kings, které se ještě snažilo dostat k dorážce, ze závaru před bránou Tampy Bay ale nakonec nic nebylo.

22:06

Andrej Vasilevskij vyjel za bránu, aby pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

21:44

Také LA Kings nedokázalo úvodní přesilovou hru v dnešním zápase využít a pokračujeme za stavu 1:0.

20:38

Jake Muzzin neudržel puk v útočném pásmu a Anton Stralman ho po vybojování v rohu kluziště poslal za bránu LA Kings.

20:04

Lightning vyhráli vhazování a mohou ukrojit sekundy z trestu Nikity Nesterova.

20:01

Nikita Nesterov vstřelil svůj první gól v kariéře NHL, po kterém Tampa Bay Lightning vede na ledě Los Angeles Kings 1:0. Domácí hokejisté ale mohou po přestávce odpovědět, když po vyloučení Nesterova ze závěru první třetiny budou dohrávat přesilovou hru.
Tampa Bay Lightning přestřílela LA Kings 9:7 a zásluhou Nikity Nesterova se v čase 12:11 ujala vedení. Jonathan Quick sice dokázal zakročit proti střele Ondřeje Paláta, proti následné dorážce Nesterova už byl ale bezmocný. Skóre po první třetině. Los Angeles Kings 0 Tampa Bay Lightning 1.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58

Jake Muzzin vypálil, jeho střela ale byla zablokována a v prvním dějství už se nic nestane.

19:19

Pokud ji samozřejmě nedokáží ještě před koncem první třetiny využít, zatím to tak ale nevypadá.

19:13

LA Kings mají v závěru první třetiny k dispozici přesilovou hru, která bude pokračovat po přestávce.

19:02

Nikita Nesterov (TBL) dostal menší trest, 2 minuty podražení.

18:11

Drew Doughty vypálil od modré čáry, Andrej Vasilevskij ale dokázal proti jeho střele letící těsně nad ledem zakročit.

17:33

Brayden McNabb se dostal mezi kruhy ke střele, kterou zablokoval levým ramenem Brian Boyle.

16:37

Tampa Bay vyhodila puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se přestěhuje zpět před Andreje Vasilevskije.

16:20

Tyler Toffoli přišel v obranném pásmu o hůl, Lightning toho však nedokázali využít.

15:06

Montreal Canadiens dnes zvítězil nad Detroitem Red Wings a osamostatnil se na čele východní konference, pokud však Lightning porazí LA Kings, oba týmy budou mít na svém kontě shodný počet 78 bodů.

14:51

Následuje krátká komerční přestávka.

14:51

Tampa Bay Lightning předvedla dobré střídání a do konce úvodního dějství zbývá něco málo přes 5 minut.

14:24

Brian Boyle vzápětí zasypal bránu Kings dalšími dvěma střelami, obě z nich ale byli sraženy mimo a Jonathan Quick zasahovat nemusel.

13:33

Brian Boyle vypálil bez přípravy od modré čáry, Jonathan Quick ale na jeho střelu dobře viděl a pravým betonem ji vyrazil mimo.

12:55

Anze Kopital vypálil tvrdě od pravého mantinelu, jeho následná rána ale zamířila mimo.

12:30

Robyn Regehr mohl rychle odpověď, Andrej Vasilevskij ale předvedl parádní semafor a puk směřující k pravé tyči ukryl v lapačce!

Nikia NĚSTĚROV - 0:1

12:11

NIKITA NESTEROV se prosazuje z dorážky a Lightning se ujímají v Stamples Center vedení!! Ondřej Palát předvedl mezi kruhy krásnou stahovačku a poté se snažil střelou po ledě zamířit přesně ke vzdálenější levé tyči, Jonathan Quick ale dokázal jeho projektil pravým betonem vyrazit, jeho fantastický zákrok byl ale k ničemu. Na volný puk si sjel ze druhé vlny Nikita Nesterov a střelou z levého křídla zamířil přesně do levého horního rohu. ASISTENCE: Ondřej Palát.

10:46

Brian Boyle se řítil sám na bránu, jeden z hráčů Kings ho ale dokázal dobruslit a jeho následné zakončení backhandem skončilo pouze na betonech Jonathana Quicka!

09:57

Drew Doughty nahodil puk z pravého křídla na Andreje Vasilevskije, který ho sice nedokázal udržet, poté se ale rychle zorientoval a přikrytím puku přerušil hru.

09:10

Jeff Carter se dostal během pár sekund ke dvěma střelám, Andrej Vasilevskij si ale dokázal s oběma pokusy poradit.

08:39

Otřesený Luke Witkowski už je zpět na bruslích a zřejmě bude moci v zápase pokračovat.

08:39

Anze Kopital dohrál za bránou Tampy Bay souboj s Lukem Witkowskim, který zůstal ležet na ledové ploše a hra byla přerušena.

08:25

Lightning nahodili puk do útočného pásma a oba týmy odjely střídat.

06:55

Tyler Toffoli nebezpečně tečoval střelu svého spoluhráče z pravého křídla a puk po jeho tyči těsně minul pravý horní roh Vasilevskijeovy klece!

06:27

Zatím sledujeme svižné tempo s minimem přerušení.

05:44

Anton Stralman nedokázal v levém rohu útočného pásma vybojovat puk v souboji s Anze Kopitarem, který následně zavezl puk za svou bránu, aby rozehrál.

04:03

Úvodní přesilová hra dnešního zápasu je za námi a Kyle Clifford se vrátil zpět na led.

03:26

Anton Stralman napřáhl z vrcholu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy k jedovaté střele, která letěla těsně nad ledem a směřovala ke vzdálenější levé tyči, Jonathan Quick ji ale dokázal pravým betonem vykopnout! Skvělý zákrok.

02:39

Ondřej Palát tečoval těsně před bránou střelu svého spoluhráče, Jonathan Quick byl ale připraven.

02:03

Kyle Clifford (LAK) dostal menší trest, 2 minuty hra vysokou holí.

01:12

Dustin Brown roztáhl hru přesnou přihrávkou doprava na volného Jakea Muzzina, který z první vypálil, jeho táhlá střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování ale zamířila vedle pravé tyče.

00:37

Anze Kopitar se vzápětí dostal do útoku a vypálil z pravého křídla, jeho střelu ale zablokoval Ondřej Palát, který následně mohl za bránou v klidu rozehrát.

00:01

Úvodní vhazování zápasu vyhrál Tyler Johnson, který uspěl proti Anze Kopitarovi.

00:01

Hráči obou týmů mají za sebou rozbruslení a už se sjíždějí ke středovému kruhu k úvodnímu vhazování. V bráně LA Kings začne Jonathan Quick, zatímco klec Tampy bude hájit Andrej Vasilevskij.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – McNabb, McBain – Muzzin, Greene (A) – Regehr, Doughty – Clifford, Shore, Nolan – D. Brown (C), Stoll, Williams – King, Carter, Toffoli – Gáborík, Kopitar (A), Lewis.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Bishop) – Witkowski, Garrison – Stralman, Nesterov – Hedman, Šustr – Drouin, Boyle, Morrow – Paquette, Filppula, Connolly – Palát (A), Johnson, Kučerov – Killorn, Stamkos (C), Callahan (A).

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brad Meier – Vaughan Rody, Scott Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tampa Bay Lightning

Tampa Bay Lightning se vydala na pětizápasový trip, který v pondělí v noci zahájila hladkou výhrou 5:2 nad San Jose Sharks. Steven Stamkos zaznamenal svůj 30. gól v letošní sezóně NHL, zatímco brankář Ben Bishop předvedl 33 úspěšných zákroků. V zápase proti Sharks se prosadilo pět hráčů, kteří dotáhli svůj tým na Montreal Canadiens. Oba týmy se dělí na čele atlantické divize se ziskem 76 bodů o první místo, Tampa Bay však odehrála o tři zápasy více.
Los Angeles Kings

Los Angeles Kings vyhlíží po výhře 3:1 nad Washingtonem Capitals páté vítězství v řadě, ke kterému by mu měla pomoci skvělá týmová práce. Proti Capitals zaznamenalo nejméně jeden bod hned devět hráčů. Kings v neděli ráno netrénovali a mohli si tak před zápasem proti Tampě Bay Lightning dopřát odpočinek. LA patří v západní konferenci se ziskem 62 bodů desáté místo a na osmé Calgary ztrácí tři body, přičemž Flames odehráli o zápas více.
Los Angeles Kings se střetlo s Tampou Bay Lightning 7. února, kdy Justin Williams v Amalie Areně vstřelil dva góly a společně s Jonathanem Quickem, který předvedl 26 zákroků, pomohl Kings k výhře 4:2. Ben Bishop opustil svou klec už během první třetiny, když z devíti střel inkasoval tři góly. Zajímavou hokejovou nocí či ránem z Staplec Center Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

3:2

Branky a nahrávky: 28. Kopitar (Lewis, McNabb), 44. Nolan (King, Shore), 54. Carter (Doughty, King) – 13. Nesterov, 60. Johnson (Kučerov, Hedman)

Rozhodčí: Trevor Hanson, Brad Meier – Vaughan Rody, Scott Cherrey