0:2

konec (0:0, 0:0, 0:2)

17.02.2015, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • Milan Šplíchal

Tipsport: 2.3 3.56 2.87 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Detroit doma nestačil na Montreal a podlehl mu 0:2, se s vámi loučím, děkuji za sledování onlajnu a přeji příjemný start nového dne.

Tímto onlajn přenosem vás provázel Milan Šplíchal (04:31:51)
3. Tomáš PLEKANEC (MTL) 1+1
Domácí fanoušci ani nedutají. Montreal dvěma zásahy v úplném závěru utkání rozhodl o tom, že dva body se povezou do Kanady. Detroit ztroskotával po celou dobu zápasu na fantastickém Priceovi a divil bych se, kdyby nebyl vyhlášen první hvězdou zápasu. Vítěznou branku vstřelil český útočník Tomáš Plekanec. Vítězství Habs pojistil v samém závěru Max Pacioretty.

60:00

Max PACIORETTY - 0:2

59:50

Montreal právě vstřelil branku!
A je hotovo! Deset vteřin před koncem utkání pojistil výhru Montrealu MAX PACIORETTY střelou do prázdné klece – 0:2. Asistence: Plekanec, P.K. Subban.

59:42

Dacjuk měl z domácích hráčů nejblíže k vyrovnání, tlačil se do zakončení, ale Price je dnes bezchybný.

59:03

Detroit v šesti v útočném pásmu!

58:39

S pukem v útočném pásmu jsou hosté, což jim náramně vyhovuje.

58:00

Dvě minuty do konce utkání, kdy domácí pošlou Howarda na střídačku?

Tomáš PLEKANEC - 0:1

57:30

A toho musí náramně litovat! Montreal se v závěru utkání dostává do vedení 1:0. Weise našel nádherným pasem najetého TOMÁŠE PLEKANCE, který propálil Howarda – 0:1. Asistence: Weise, Pacioretty.

57:12

Po zaváhání hostujícího beka byl tváří tvář brankáři Priceovi Nyquist, jenže nedal!

56:29

Do konce zápasu zbývají tři a půl minuty. Nyní je pískáno zakázané uvolnění hráčů Red Wings.

55:44

Nyní se pro změnu čílí domácí fanoušci, podle jejich mínění byl Nyquist za brankou faulován. Je pravda, že byl skolen chvatem připomínajícím wrestling, než hokej, ale budiž. Sudí nepískají.

55:15

Domácí se opět drali do útočného pásma, ale vyrušil je ofsajd.

55:05

Komerční přestávka. Do konce utkání zbývá necelých pět minut. Dočkáme se vůbec nějaké branky v základní době?

54:28

Beaulieu kroužil s pukem ve vlastní třetině a docela se čílil, jelikož neměl komu nahrát.

53:42

Tatar udělal chybu a Pacioretty se dral dopředu, neměl však tolik sil na únik, navíc ho křižoval Marchenko.

52:47

Hráči Detroitu nyní byli prakticky tři seřazení na brankové čáře a pokoušeli se dorazit puk za Price. Nepovedlo se.

52:25

Jelikož se situace opakovala i na druhé straně kluziště, zapískal rozhodčí. Vhazovat se bude před Pricem.

51:50

O puk se nyní bojuje v rohu obranného pásma domácího týmu.

50:43

Ericsson měl na hokejce puk, jenže svou hokejku upustil a tak mohl tuto chybu potrestat Galcheynuk. Svou šanci však spálil. Ani bych se nedivil, kdyby zápas skončil 0:0 i po nájezdech...

50:29

Quincey si nyní vyšlápl na Gallaghera a Plekance, oba poslal hitem k zemi po odpískání. Rozhodčí nevylučuje.

50:08

Domácím se teď nepovedlo přesně přihrát, čehož mohli využít hráči Montrealu. Jenže těm zřejmě stačí vyhazovat puky, opět zakázané uvolnění.

49:42

Po střele Quinceyho se bude celá situace opakovat. Vhazovat se bude opět před Pricem.

49:34

Nahození Weisse zkoušel tečovat Helm, neuspěl. Price raději puk kryje v lapačce. Pokračovat se bude po reklamní pauze vhazováním v obranném pásmu Montrealu.

49:02

Hosté se ubránili tlaku domácích jen za cenu vyhození kotouče na půlku hřiště.

48:25

Puk se dostal až k brance Montrealu, hosté začínají novou akci. U puku Weaver.

47:41

Nyní si zbytečně zkomplikoval život Kronwall, domácí jsou pod tlakem.

47:12

Montrealu je pískáno další zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Pricem.

46:30

U puku tak jsou opět domácí, kteří se snaží strhnout vedení na svou stranu.

45:38

Tam dlouho nezůstala. Galchynuk vybojoval puk a poté, co byl jeho spoluhráčem dovezen do útočného pásma, tak s ním šikula hostů vybruslil před Howarda, ale nepřekonal ho.

45:21

Hostům se nepovedl přechod do útoku. Píská se zakázané uvolnění a hra se přesměrovává opět před Price.

45:04

Zetterberg mezi kruhy pálí vedle branky!

44:50

Třetí útočná formace Detroitu mohla poslat svůj tým do vedení! Sheahan šikovně míchal pukem, až ztratili obránci Montrealu koncentraci a tak mladý útočník poslal puk na Smitha, který však místo střely volil přihrávku na ještě lépe postaveného spoluhráče, což se mu však vymstilo.

44:01

Tentokrát se domácí v útočném pásmu dlouho neohřáli. Nyquist svůj tým z obranné třetiny Montrealu vyhnal svou nepřesnou přihrávkou.

43:36

Puk nyní musel krotit Howard, překvapil ho pokus Prusta.

43:27

Domácí opět zavezli puk do útočného pásma. Hodně aktivní byl Tatar a Zetterberg. Slovenský útočník byl po své střele trošku frustrovaný.

42:50

Od modré čáry pálil obránce Weaver, Howard proti střele vytasil lapačku a kotouč v ní skryl.

42:23

Až nyní jsou u puku hosté, Markov s ním vyjíždí z pásma.

42:03

Detroit stále v útočné třetině, puk si mění Sheahan a Jurčo.

41:28

Od modré napřáhl domácí obránce Marchenko, jeho pokus však moc přesný nebyl.

41:09

Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se bude po pravé ruce Price.

41:01

Od modré čáry vyslal propagační pokus DeKeyser.

40:29

Hosté začali třetí část aktivněji. Mimochodem, P.K.Subban prakticky nesleze z ledu. Aktuálně má ice-time 18:53.

40:01

ZAJÍMAVOST:

Domácí šli za bezbrankového stavu do prodloužení v této sezóně již dvakrát! Nejprve 19. listopadu 2014 porazili Toronto 1:0pp, podruhé však na nájezdy 0:1 prohráli s Columbusem. Tehdy se hrálo 17. prosince.

Montreal v této sezóně nehrál žádný zápas, který by šel za stavu 0:0 do prodloužení. Fotbalovou výhru 1:0 si však Habs připsali, když tímto rozdílem 30. ledna letošního roku skolili New York Rangers.
Statistiky po druhé třetině (statistiky celkem)

Další třetina začne přibližně v 03:30.
Máme za sebou i druhou část utkání Detroit Red Wings – Montreal Canadiens. Do poloviny celého zápasu byl aktivnější domácí celek, který si vypracoval pár zajímavějších příležitostí. Poté převzali otěže hosté, pomohla jim zejména přesilová hra. Skóre se však neměnilo. Po dvou třetinách tak zůstává stav stále 0:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:47

Subban podklouzl a sám na Price se řítil domácí Glendening, včas však situaci dobruslil Pacioretty, takže hráč Detroitu ani nezakončil.

39:27

Montreal si vypracoval dostatek střeleckých příležitostí, poté útočníci doráželi na Howarda, což logicky vyústilo v konflikt s obránci Detroitu. Nemělo to však dlouhého trvání. Bude se moci pokračovat.

38:40

Detroit se osvobozuje, hráči prchají střídat.

38:33

Ani Markovova střela nenadělala domácímu brankářovi zvláštní potíže.

38:11

Subbanova střela od modré čáry sražena mimo branku Detroitu.

37:54

Dvě minuty za hákování pro Sheahana (DET). Montreal má první přesilovku v zápase.

37:36

Ke střele se dostal Quincey, Price vyráží.

37:25

Nic! Gólovou šanci měl naopak po neskutečné hrubici Ericssona P. K. Subban, jeho pokus chytil skvělý Howard!

36:48

U puku je magický Dacjuk, co pěkného předvede?

36:14

Na dvě minuty za krosček jde na trestnou lavici Nyquist (DET), vyloučen je i Markov (MTL), opět se bude hrát 4 na 4.

35:27

Oba týmy v plném počtu.

35:04

A další zákrok brankáře Montrealu. Tentokrát na něho nevyzrál Zetterberg, který jemně tečoval střelu DeKeysera.

34:13

Detroit měl velké šance na skórování! Postupně z dobrých pozic pálil Dacjuk, Kronwall nebo Helm, ani jeden Price nepřekonal.

33:27

Na trestnou lavici míří obránce Gallagher (MTL) za hru vysokou holí a zároveň i domácí bek Quincey (DET). Hraje se 4 na 4.

33:00

Detroit byl teď chvilku pod tlakem, situaci klidní Marchenko, který vyváží puk z obranného pásma.

31:47

Pacioretty pálil od modré čáry, jeho střelu zblokoval někdo z clonících hráčů do rohu.

31:32

Střely: 15 – 12

31:14

Od levého mantinelu střílel Abdelkader, ale vedl si podobně jako před malou chvílí jeho spoluhráč.

30:26

Hned po vhazování zkoušel Price překvapit Smith, ale trefil pouze prvního bránícího hráče.

30:23

Komerční přestávka. I po polovině utkání se zatím hraje bez branek, šancí jsme však viděli více, než v první třetině.

30:23

Nyní se mohl stav měnit na obou stranách. Howard vychytal Thomase, na druhém konci hřiště si se střelou poradil i Price.

29:29

Prust nyní jel sám na brankáře Howarda, ten se však neskutečně činí a stejně jako Price drží nulu. Prustovi zakončení moc nevyšlo.

28:51

Z vlastního pásma rozehrává puk Ericsson.

28:02

Kronwall nebezpečně pálil na branku soupeře, Abdelkader se snažil Priceovi stínit, ale střela neprošla přes prvního hráče.

27:36

Datsyuk s Helmem vykombinovali obranu hostů, druhý jmenovaný pak přihrával dozadu, střela od modré však skončila v lapačce brankáře Price.

26:56

Na druhé straně ale pálil DeKeyser, minul.

25:32

Nyní se hraje v útočném pásmu Montrealu, hráči hostů se z toho snaží něco vytěžit.

24:11

Howarda postrašila střela Ellera, hostující útočník však domácí jedničku nepřekonal.

22:38

Hosté jsou již v plném počtu.

21:14

Hosté se pohotově osvobodili ze svého pásma, Detroitu se zatím přesilové hry nedaří.

20:38

Dvě minuty za hákování dostává Markov (MTL), Detroit bude mít druhou přesilovou hru.

20:11

Gallagher byl první, kdo v prostřední třetině vystřelil, Howard byl pozorný.

Další třetina začne přibližně v 2:31.
Máme za sebou první třetinu. V sedmé minutě se na několik okamžiků musela hra přerušit kvůli prasklému plexisklu. Poté jsme mohli sledovat celkem rychlou hru, avšak šancí moc není. Nejdůležitější koření tento zápas zatím nemá – chybí góly. Dočkáme se jich ve druhé třetině? Na to si musíme počkat.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:48

Zřejmě to už nestihne ani jeden tým.

18:46

Detroit si začíná vytvářet stále větší tlak, dokáže ho do konce třetiny proměnit ve vytoužené vedení?

17:18

Malhotra nyní nebezpečně míchal pukem v pásmu domácích, nic převratného ale nevymyslel.

16:30

Do protiútoku nyní vyrazili hosté, Galcheynuk však ztratil kotouč.

15:42

Zetterberg nyní rýsoval přihrávku na najíždějícího Tatara, jeho střela však těsně minula branku Montrealu!

15:17

Svůj dvoustý zápas dnes hraje Kyle Quincey, obránce Detroitu Red Wings.

15:17

Nyní byli domácí blízko! Weiss se dostal k dorážce Anderssonovi střely, jenže Price si poradil. Další pokus chytil hostující brankář opět, takže se bude před ním pouze vhazovat.

14:50

Od své branky rozehrává puk DeKeyser.

14:21

Datsyuk nahrál na Kronwalla, který vyzkoušel střelu, ta však neměla gólové parametry.

13:52

O puk se nyní bojuje v pravém rohu pásma Detroitu.

12:48

Nepřesná přihrávka Glendeninga přerušila slibnou akci Detroitu, nakonec mohl být domácí útočník rád, že jeho chybu ke skórování nevyužil Markov.

12:00

Nádherná přihrávka z levé strany na P.K.Subbana, který projel útočným pásmem a pálil z mezikruží, branku netrefil!

11:14

Hosté se dostali také na malou chvilku do útočného pásma, obrana Detroitu je ale pevná.

10:23

Z tahanice o puk vyšel nejlépe Helm, který naservíroval puk na Nyquista, jenž zkoušel z úhlu překvapit Price. Ten se ale nenechal.

09:25

Nyní se do střelecké pozice dostal Tatar, ale nezamířil přesně.

08:36

Čtvrtá lajna Detroitu zmáčkla svého soupeře v útočném pásmu, hodně aktivní byl Jurčo, branku však nevytěžil.

07:58

Beaulieu nahazoval puk na domácí klec, před Howardem byl chumel hráčů, žádný však puk nijak netečoval a ten se nakonec odrazil mimo branku domácích.

07:14

Přihrávka na Anderssona je příliš dlouhá, švédský útočník ve službách domácích ji nestihl. Zakázané uvolnění.

06:44

Už je vše opraveno. Pokračuje se ve hře, vhazuje se po pravé ruce Howarda.

06:44

Hráči jsou na střídačkách a mohutně oddychují. Takové nečekané přerušení je pro každého hokejistu jistě nepříjemné.

06:44

Hra je nyní přerušena. Jedno z plexiskel je prasklé, čili bude muset být vyměněno.

06:44

Markov nyní vyzkoušel pozornost Howarda, šlo vůbec o první střelu na branku od Montrealu v první třetině.

06:15

Z technických důvodů jsem nemohl komentovat dříve. O nic podstatného jste však nepřišli. Montreal přežil jedno oslabení, jinak se hraje téměř bez šancí. Střely jsou zatím ve prospěch domácích – 2:0.

00:01

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall (A), Ericsson, DeKeyser, Quincey, Marčenko, Smith – Abdelkader, Zetterberg (C), Tatar – Helm, Dacjuk (A), Nyquist – Glendening, Sheahan, Miller – Weiss, Andersson, Jurčo.

Montreal Canadiens: Price (Tokarski) – Subban (A), Markov (A), Jemelin, Beaulieu, Gilbert, Weaver – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec (A), Galchenyuk – Eller, De La Rose, Prust – Thomas, Malhotra, Bournival.

Rozhodčí: St. Pierre, O'Halloran – Alphonso, Driscoll.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dobrý pozdní večer, hlásí se kolotoč zámořské hokejové ligy a s ním další zápas, který budeme sledovat. Dnes si přečtete o duelu v rámci Východní konference. Utkají se kluby Detroitu a Montrealu. Příjemné čtení!

Detroit Red Wings: (31-13-10)
5.místo na Východě. 54 zápasů, 72 bodů. Aktuálně mají na kontě dvě prohry v řadě v Pittsburghu (4:1) a doma s Winnipegem (4:5 SN). Nyní mají za soupeře Montreal – nejlepší tým Východní konference. Nicméně nepříznivou sérii chtějí tak jako tak přerušit. Povede se jim to dnes v noci?

Montreal Canadiens: (36-15-4)
1. příčka na Východě. 55 zápasů, 76 bodů. Aktuální forma říká, že "Habs" jsou na tom velmi dobře. 4 výhry z 5 posledních duelů. Jediná prohra přišla 13.2. doma s Edmontonem (3:4 PP). Přidají Canadiens další výhru a upevní si první pozici na Východě? Uvidíme už dnes v noci.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

0:2

Branky a nahrávky: 58. Plekanec (Weise, Pacioretty), 60. Pacioretty (Plekanec, Subban)

Rozhodčí: St. Pierre, O'Halloran – Alphonso, Driscoll