5:3

konec (2:3, 1:0, 2:0)

16.02.2015, 18:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • René Chyla

Ode mne je to pro tuto chvíli vše a zase někdy napočtenou. (23:17:34)
Skončilo utkání mezi týmy HC RT TORAX Poruba 2011 a HC ZUBR Přerov, jehož konečný výsledek je 5:3. Poruba sice prohrávala již v polovině první třetiny 0:3, pak ale přišel famózní obrat domácího celku, který tak nakonec poráží zaslouženě lídra tabulky a bere důležité tři body.

60:00

59:54

Vyloučen Matěj Blinka (PŘE) na dvě minuty za hrubost a Tomáš Vlček (PŘE) na deset minut za nesportovní chování.

59:32

Icing Poruby.

59:18

Porubskou akci zastavuje ofsajd.

58:51

Současně vyloučeni Jiří Goiš (PŘE) a Jakub Peslar (POR), oba na dvě plus dvě minuty za hrubost.

58:04

Zubrům je pískán pohyb útočícího hráče v brankovišti a hra je vykázána do středního pásma.

57:48

Porubští dále útočí a kombinují ve svém útočném pásmu.

57:00

Poruba právě vstřelila branku!
Jan Chaloupka vybojoval kotouč za hostující brankou, přihrával před brankoviště Davidu Zacharovi, který našel ještě lépe postaveného MARKA SEDLÁŘE, který bekhendem zřejmě rozhoduje o vítězi dnešního utkání – 5:3. Asistence: David Zachar, Jan Chaloupka

56:39

Sedlák to zkoušel od modré, jeho pokus chytá spolehlivý Vrba.

55:19

Zubři jsou momentálně aktivnější a snaží se vyrovnat.

54:41

Sakrajdovu střelu dorážel Šebek, ale zamířil vysoko nad!

53:47

Dostálkovu střelu z ostrého úhlu chytá bez problémů Vrba do lapačky.

53:03

Šťastný přihrával Goišovi, ten ale v dobré pozici branku vůbec netrefil!
Po výměně plexiskla bude hra zřejmě pokračovat.

Začíná to jiskřit i mezi střídačkami, zbytek utkání bude jistě ještě zajímavý!

Hra je znovu přerušena, přerovští fanoušci jsou neukáznění, zničili plexisklo a v jejich sektoru zasahuje Policie ČR!

52:21

Šebek nastřelil pouze Vrbův beton, druhý domácí gólman je bezchybný.

51:58

Zachar zblokoval Kudělkovu střelu a Poruba se osvobozuje.

51:33

Sedlář vyhazuje přes všechny čáry.

51:30

Sakrajdovu střelu chytá bez problémů Vrba.

51:18

Vyloučen Jan Chaloupka (POR) na dvě minuty za napadení.

50:55

Jakub Hulva se ocitl sám před Slovákem, nezakončil ale ideálně a kotouč skončil mimo tři tyče.

50:12

Utkání je na chvíli přerušeno z dalších šarvátek mezi fanoušky na stadionu!

49:50

Před Vrbou zkoušel dorážel Šebek, ale Adam Vrba má puk pod kontrolou.

49:13

Kudělkova střela mířila vysoko nad branku.

48:53

Neskutečné! RT TORAX obrací vývoj utkání ve svůj prospěch! Marek Pavlačka našel mezi kruhy ADAMA ČERVENKU, který rychlou střelou otáčí skóre – 4:3. Asistence: Marek Pavlačka, Jakub Hulva.

47:20

S Blinkovou střelou z pravého kruhu neměl Vrba žádné problémy.

46:12

Na druhé straně domácí hokejisté rozebrali obranu Přerova, Červenka ale v rozhodující chvíli neodkázal přehodit beton ležícího Slováka.

45:38

Pala to zkoušel znova, tentokrát z pravého kruhu, ale proti Vrbově vyrážečce neuspěl.

44:56

Palova střela jen těsně minula pravou tyčku Vrbovy brány!

44:50

Píská se další zakázané uvolnění, tentokrát na straně Poruby.

43:37

Chaloupka dostal výbornou přihrávku mezi kruhy, jeho střela ale nakonec zamířila mimo.

43:08

42:51

Adam Červenka vybojoval kotouč a vydal se na výlet až do útočného pásma, kde mohl sice nahrávat, ale zvolil střelu ze své hole. Jeho střelu si ale Slovák pohlídal.

42:24

Icing Zubrů.

41:55

Přerov ve čtyřech.

41:49

Vyloučen Matěj Blinka (PŘE) na dvě minuty za faul loktem.

41:29

Zachar přihrával před bránu Chaloupkovi, jeho střela ale míří těsně mimo!

41:08

Vyloučen Jakub Hulva (POR) na dvě minuty za vysokou hůl.

40:42

Poruba se nedokáže usadit ev svém útočném pásmu, Přerovští dobře brání a vyhazují.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:50.
Skončila druhá třetina mezi Porubou a Přerovem, ve které měli mírně navrch domácí, kteří také přesně v polovině utkání srovnali z hole Červenky. Do třetí periody se tak půjde za nerozhodného stavu 3:3.

40:00

39:55

Vyloučen Michael Janota (PŘE) na dvě minuty za sekání.

39:35

Ovšák přihrával Seidlerovi, Slovák se štěstím chytá.

39:21

Sedlář pálil z levého kruhu, Slovák má puk ve své výstroji.

39:03

David Zachar se prodral až před Slováka, puk ale za jeho záda nakonec nedostal!

38:44

Goišovu střelu z levého kruhu Vrba vyráží.

38:20

Přerov se momentálně svou nepřesnou hrou sám vyhnal z pásma.

37:54

Šťastný přihrával Sedlákovi, s jeho slabou střelou si Vrba bez problémů poradil.

37:28

Zubři kombinují ve svém útočném pásmu a snaží se vstřelit vedoucí branku.

36:43

Mužstvo HC RT TORAX Poruba potrestáno menším trestem pro hráčskou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě.

35:42

Sedlář vstřelil branku, ale hlavní rozhodčí situaci neviděl a skóre se tak nemění!

35:18

Šťastný až teď osvobozuje své mužstvo.

34:28

RT TORAX kombinuje, Hulvovu střelu kryje Slovák.

34:13

Vyloučen David Šebek (PŘE) na dvě minuty za podražení.

34:07

Poruba hraje ve výhodě.

32:57

Marek Pavlačka našel najíždějícího Adama Červenku, kterému v prostoru mezi kruhy sjel kotouč z čepele a nedokázal tak patřičně zakončit.

31:52

Baca vybojoval kotouč u modré čáry, udělal ještě pár kroků, jeho střelu ale nakonec zblokoval někdo z clonících hráčů a pokus tak končí mimo.

30:40

Do samostatného úniku se dostal Luděk Krayzel, který trefuje pouze břevno!

29:59

Krátce po vhazování máme v Porubě vyrovnáno! Jakub Hulva vyhrál vhazování, přihrál za sebe připravenému ADAMU ČERVENKOVI, který přesnou střelou srovnává – 3:3. Asistence: Jakub Hulva

29:24

Šťastný se dostal až před Vrbu, jeho střela ale končí na boční síťce.

29:04

Zachar to zkoušel z prostoru mezi kruhy, Slovák chytá.

28:38

Polákovu střelu Vrba vyráží.

27:57

Současně vyloučeni Šimon Kratochvíl (PŘE) na dvě plus dvě minuty za hrubost a Martin Buček (POR) na pět minut plus osobní trest do konce utkání taktéž za hrubost.

27:57

V útrobách stadionu začínají šarvátky mezi porubskými a přerovskými fanoušky!

27:41

Přerov kombinuje, ke střele se však zatím nedostává.

27:13

Důležitý zákrok Adama Vrby! Střelu z bezprostřední blízkosti chytá do své výstroje!

26:39

Palova střela od modré byla zblokována, Vrba neměl s jeho pokusem problémy.

26:28

Vyloučen Adam Červenka (POR) na dvě minuty za hákování.

26:15

RT TORAX se osvobozuje.

26:06

Vyloučen Miroslav Javín (POR) na dvě minuty za nedovolené bránění.

25:38

Kratochvíl přihrával zpoza brány Procházkovi, Vrba vyráží betonem.

24:39

Goiš to zkoušel bekhendem, Vrba si jeho pokus pohlídal.

24:01

Chaloupka projel celým kluzištěm až před Slováka, v rozhodující chvíli mu ale kotouč sjel z hole.

23:04

Porubskou útočnou akci ale zastavuje ofsajd.

22:58

Kolářovi teď nesedla střela na pravém kruhu a RT TORAX tak vyráží do útoku.

22:17

Vrána se dostal k odraženému kotouči, jeho střela ale míří mimo!

21:49

Přerov teď uzamkl Porubu v jejich obranné třetině, Kudělka napřáhl na modré, jeho pokus ale zlikvidoval výborný Adam Vrba.

20:54

Šťastný střílel z levého kruhu, Vrba kryje jeho pokus do své hrudi.

20:36

Chaloupka vystihl rozehrávku hostů a posílá kotouč do středního pásma.

20:01

20:00

19:47

Poruba teď chvíli kombinovala ve svém útočném pásmu, následný protiútok zmařil hostům parádním obranným zákrokem Jakub Baca.

18:59

Kudělkova střela míří nad, Vrba zasahovat nemusel.

18:49

18:24

Ovšákova střela jen těsně míjí levou tyčku Slovákovy branky!

18:17

Seidler netrefil z metru prázdnou bránu!

17:43

Kluziště je upraveno, hra může pokračovat.
První třetina byla kvůli vážnému zranění Marka Slavíka přerušena v čase 17:43. Přerovští se dostali už v 11. minutě do tříbrankového vedení, Radek Tihlář svému týmu ale vůbec nepomohl. Poruba pak dvěma góly snížila na rozdíl jediné branky a zápas má tak znovu nový náboj.

17:43

Hra je přerušena, zbytek první třetiny bude odehrán s druhou periodou.

17:43

Marek Slavík zůstává po faulu kolenem na ledě, domácí realizační tým přináší nosítka!

17:07

Přesilovka pět na tři je využita a Poruba zaslouženě snižuje! Luděk Krayzel našel před bránu naprosto volného ALEŠE KILNARA, který střelou mezi betony dává kontaktní branku – 2:3. Asistence: Luděk Krayzel, Martin Buček

16:49

Vyloučen Jiří Polák (PŘE) na dvě minuyt za hákování.

16:32

Buček nahrával na pravý kruh Ovšákovi, jeho střela minula bránu jen o centimetry!

16:19

Chaloupka byl Kudělkou obrán o kotouč a hraje opět stěhuje do středního pásma.

15:37

Osina vyhazuje přes všechny čáry.

15:32

Vyloučen Jiří Goiš (PŘE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

15:10

Další pokus Kratochvíla Vrba vyráží.

14:31

Sakrajda přihrál před bránu Kratochvílovi, který míří jen těsně nad břevno!

13:59

Slavíkova střela od modré jen těsně minula Slovákovu bránu!

13:24

Poruba se začíná pomalu tlačit čím dál více do brány a snaží se s nepříznivým výsledkem něco udělat.

12:18

Domácí se konečně dočkali! Milan Ovšák přihrával před bránu DAVIDU ZACHAROVI, který měl před sebou zcela odkrytou bránu a snižuje – 1:3. Asistence: Milan Ovšák, Jan Chaloupka

12:11

Hulva to zkoušel z levého kruhu, jeho pokus se štěstím zastavuje Slovák.

11:25

Přerov dále útočí, další střelu na bránu ale vyráží Vrba ramenem.

10:18

V brance domácích nastupuje Adam Vrba!

10:18

Přerov právě vstřelil branku!
Třetí střela ze čtyř končí za Tihlářovými zády! Toť skvostná bilance domácího gólmana! Zdeněk Sedlák našel na druhé straně kluziště volného DAVIDA ŠŤASTNÉHO, který zvyšuje přerovské vedení – 0:3. Asistence: Zdeněk Sedlák, Jiří Goiš

08:39

Málkovu střelu z pravého kruhu chytá Tihlář do lapačky.

07:43

Buček vypíchl Kratochvílovi puk z prostoru mezi kruhy a vyhazuje alespoň do středního pásma.

07:18

A znovu je pískáno postavení mimo hru.

06:58

Akci domácího celku zastavuje ofsajd.

06:05

Vlastimil Dostálek teď přihrával na levý kruh najíždějícímu JANU ANDRÝSKOVI, který střelou nad beton znovu překonává Tihláře – 0:2. Asistence: Vlastimil Dostálek

05:20

Schwarz to zkoušel teď z levého kruhu, Slovák vyráží ramenem.

05:12

Schwarz přihrával před bránu, Vrána ale kotouč v rozhodující chvíli netrefil.

04:56

Blinka to zkoušel z levého kruhu, Tihlář dnes působí velmi nejistě, tuto střelu jen se štěstím vyrazil před sebe.

04:10

Červenka přihrával Hulvovi, ten ale nezpracoval a RT TORAX musí z pásma ven.

03:32

Baca teď výborně zabránil Šebkovi jít do samostatného úniku.

02:50

První střela hostů na branku končí gólem! Tihlář hrubě podcenil nepovedenou střelu VLASTIMILA DOSTÁLKA, která propadla domácímu gólmanovi až za brankovou čáru – 0:1. Asistence: Matouš Kratochvíl

02:03

01:49

Další střelu kryje přerovský gólman ve své výstroji, Zubři toto oslabení nejspíš ustanou bez újmy.

01:09

Červenka dostal nahrávku mezi kruhy, vypálil, jeho pokus ale zneškodnil Slovák.

00:36

Domácí se stále nemohou usadit ve svém pásmu, Zubři prozatím výborně brání.

00:03

Vyloučen Šťastný (PŘE) na dvě minuty za podražení.

00:01

Hráči nastupují na ledovou plochu, za malou chvíli se začne hrát.

HC RT TORAX Poruba: Tihlář (Vrba) – Peslar, Vajda, Baca, Slavík, Javín, Buček, Ovšák, Puškár – Červenka, Kilnar, Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Krayzel, Chaloupka, Pavlačka, Schwarz

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný, Šebek, Procházka, Kratochvíl Š., Málek, Kolář, Blinka, Sakrajda, Kratochvíl M., Dostálek

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler.
Zápas mezi prvním a třetím celkem tabulky bude řídit Václav Šutara z Havířova, čárovými rozhodčími by měli být podle delegace ČSLH Vladan Bojda a Tomáš Mikler, oba z Třince.
Zajímavosti:
– Přerov v letošní sezóně Porubu ještě neporazil v základní hrací době
– Zubři vyhráli již sedm utkání v řadě, Poruba pak triumfovala ve třinácti z posledních čtrnácti
– v pondělí se proti sobě postaví nejproduktivnější útok (Poruba) a nejlepší obrana (Přerov) v lize
– oba týmy prohrály v této sezóně jen sedmkrát po základní hrací době
– přerovští gólmani vychytali v této sezóně již pětkrát nulu – Vojtek 3x, Slovák 2x
Vzájemná utkání v této sezóně:
6.kolo: Přerov – Poruba 1:3
17.kolo: Poruba – Přerov 3:4 pr.
28.kolo: Přerov – Poruba 1:0 náj.
Mužstvo HC RT TORAX Poruba 2011 aktuálně okupuje třetí místo druholigové tabulky se šestibodovou ztrátou na druhý Vsetín, Porubští mají ale zápas k dobru. Poruba vyhrála již pětkrát v řadě a svou sérii hodlá v pondělí protáhnout. RT TORAX má za sebou dvě venkovní utkání, ze kterých přivezl pět bodů za vítěství v Karviné 5:3 a v Hodoníně 5:4 po nájezdech.

Hráči, kteří reprezentovali Českou republiku na Zimní univerziádě ve španělské Granadě a kteří v Hodoníně chyběli, již budou připraveni pomoct svému týmu k dalším důležitým bodům. Do sestavy se vrátí nejproduktivnější zadák Jakub Peslar, který doposud získal 34 kanadských bodů za 8 branek a 26 asistencí, což jej řadí na pozici nejlepšího nahrávače na gól. V kádru nebude chybět ani třetí nejproduktivnější hráč porubského celku Aleš Kilnar (12+21), David Zachar (12+13) a samozřejmě ani Rostislav Vaněk (9+11). Lídrem kanadského bodování je pak Luděk Krayzel s 35 body (14+21), pozici nejlepšího střelce zastává Adam Červenka (17+14).
Mužstvo HC ZUBR Přerov momentálně vede druholigovou tabulku o pět bodů před druhým Vsetínem. Za sedmatřicet utkání dokázali Zubři získat úctyhodných 83 bodů, jejich pondělní protivník z Poruby jich nasbíral o jedenáct méně. Přerov vyhrál již sedmkrát v řadě, což svědčí o mohutné síle tohoto mančaftu. Zubři vyhráli naposledy v Hodoníně jasně 5:0, předtím zdolali v domácím dvojzápase Opavu i Valašské Meziříčí.

Nejproduktivnějším hráčem přerovského celku je Jiří Goiš s 28 body za čtrnáct gólů a stejný počet asistencí. Nejlepším střelcem je pak Vlastimil Dostálek s patnácti vstřelenými brankami (15+8). Nejvíce asistencí pak nastřádal David Šebek – 18 (celkem 7+18). V obraně pak vynikají například Jiří Osina (4+14) či David Kudělka (3+14).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 13. Zachar (Ovšák, Chaloupka), 18. Kilnar (Krayzel, Buček), 30. Červenka (Hulva), 49. Červenka (Pavlačka, Hulva), 57. Sedlář (Zachar, Chaloupka) – 3. Dostálek (Kratochvíl), 7. Andrýsek (Dostálek), 11. Šťastný (Sedlák, Goiš)

HC RT TORAX Poruba 2011: Tihlář (od 11. Vrba) – Peslar, Vajda, Baca, Slavík, Javín, Buček, Ovšák, Puškár – Červenka, Kilnar, Seidler, Hulva, Zachar, Sedlář, Vrána, Vaněk, Krayzel, Chaloupka, Pavlačka, Schwarz

HC ZUBR Přerov: Slovák (Vojtek) – Pala, Osina, Kudělka, Polák, Vlček, Janota, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný, Šebek, Procházka, Kratochvíl Š., Málek, Kolář, Blinka, Sakrajda, Kratochvíl M., Dostálek

Rozhodčí: Šutara – Bojda, Mikler