NHL

Minnesota Wild – Vancouver Canucks

5:3

konec (3:1, 2:1, 0:1)

10.02.2015, 02:10 • Xcel Energy Center, St. Paul (kapacita 17954 míst) • Martin Dvořák

Tipsport: 2.12 3.66 3.14 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:51:41)

Vancouver Canucks: 8
Není co řešit, hosté doslova prchají z ledu, dnešní zápas se Vancouveru vůbec nepodařil, i přes vyhranou třetí třetinu. Čtyřicet minut byl Vancouver jasně horším týmem, kdy se hostům nedařilo vůbec nic, vázla kombinace, obrana si nevěděla rady s výtečnými útočnými akcemi Wild a to nakonec hosty stálo body. Z vítězství se tak po zásluze radují domácí, kteří tak pokračují v parádní vítězné sérii, díky níž se zase o něco blíže přiblížili k příčkám, zajišťujícím play-off!

60:00

59:40

Edler vyloučen a další snaha Vancouveru tak končí pouze vyloučením.

59:35

Střelu Vrbaty z pravé strany Dubnyk vyráží.

59:15

Ofsajdem končí snaha domácích, vhazování ve středním pásmu a Lack se tak vrací do branky.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny, hosté v útočném pásmu a Eddie Lack na střídačce, branka hostů prázdná!

58:50

58:11

Domácí v plném počtu, začíná přesilová hra Minnesoty.

Ryan STANTON - 5:3

57:57

Vancouver právě vstřelil branku!
Ale pozor, hosté snižují, střelu D. Sedina dokázal před Dubnykem ztečovat RYAN STANTON, který tak snižuje na rozdíl dvou gólů! Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.

57:45

Ještě zhruba půl minuty se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

56:55

Hraje se čtyři na čtyři a Lack se tak vrací do branky Canucks.

56:49

Jenže Vrbata nedokázal zpracovat přihrávku a musel faulovat Pariseho, přesilová hra Canucks tak končí a tím i definitivně naděje hostů na zvrat v zápase.

56:38

Canucks v útočném pásmu.

56:11

A pozor, Lack zůstává na střídačce, hosté to zkouší v šesti proti čtyřem!

56:11

Hosté si zahrají přesilovou hru, domácí špatně střídali a hráli v šesti!

55:57

Brodziakova střela z pravé strany míří pouze vedle branky Canucks.

55:26

A před najíždějícím Dorsettem puk "přikryl" Dubnyk, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

55:13

Domácí v útočném pásmu, Edler zachycuje přihrávku soupeře.

54:48

Scandella vyváží puk z vlastní třetiny, dokonce se i dostává ke střele z levé strany, ale branku Canucks netrefuje.

53:28

Eddie Lack lapačkou vytěsnil střelu Pominvilleho, který pálil z levé strany, parádní zákrok gólmana Canucks!

52:32

Henrik Sedin spěchá za nahozeným pukem, dříve je u něho ale bránící Brodziak, který ho zase odehrál ze třetiny Wild.

51:45

Střelu Sutera od modré Lack vyráží, k dorážce se dostává Nino Niederreiter, ale i s jeho dorážkou si gólman Canucks dokázal poradit a stále tak drží čisté konto!

51:27

A Niederreiter se dostává ke střele, Lack vyráží mimo.

51:08

Souboj o puk za brankou Canucks, úspěšnější Mikko Koivu.

50:05

Již začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, hra přerušena, vhazovat se bude po pravici Dubnyka, ale až po reklamní přestávce.

49:28

Stanton pálí od modré, z levé strany, Dubnyk v pohodě chytá.

49:10

Dumba s pukem za vlastní brankou, hlavně neudělat chybu v rozehrávce.

48:05

Luca Sbisa pálí od modré, Dubnyk musí zasahovat a z hlediště se ozývá bučení, Wild jsou stále pod tlakem v poslední části zápasu.

47:38

Kassian zaváží puk po pravém křídle, pálí Vey, Dubnyk vyráží.

46:44

A domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

46:32

Spurgeon nedovolil D. Sedinovi vystřelit, ten ještě dokázal přihrát na bratra Henrika.

46:18

Vancouver znovu drží útočné pásmo, Tanev místo střely volí přihrávku na D. Sedina.

44:49

Vancouveru zatím patří úvodní pětiminutovka třetí třetiny, domácí se soustředí hlavně na defenzivu.

44:32

Vhazování ve středním pásmu, úspěšnější hosté.

42:56

Pas Hamhuise zachytil Mikko Koivu a tím celá útočná akce Vancouveru končí.

42:43

Vancouver v útočném pásmu, domácí se brání.

41:42

Burrows a Vrbata bojují o puk v rohu třetiny Wild, nakonec sudí přerušují hru.

41:27

Hosté postupují ve třech, dostávají se do útočného pásma.

Vancouver Canucks: 7
I ve druhé třetině pokračuje doslova exhibice domácích, kteří ve 28. minutě "vyhnali" Millera z branky Vancouveru. To poté, co se domácí radovali z pátého gólu, po čtyřiceti minutách vedou Wild již 5:2 a nebýt "úsporného režimu" v závěru druhé třetiny, mohlo být skóre možná o trochu jiné. I tak je ale více méně jasné, kdo si po zápase připíše body za vítězství.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:39

Až nyní se hosté osvobozují a dostávají puk alespoň do středního pásma.

39:22

Jako by hráli domácí přesilovou hru, přitom je poměr sil na ledě vyrovnán.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny.

38:41

Eddie Lack má puk ve své lapačce, po střele Colyeho, hra přerušena, vhazování po pravici gólmana Canucks.

38:29

Vylučuje se, na trestnou lavici zamířil Marco Scandella za hrubost, ale také Burrows za totéž, pokračuje se tak ve čtyřech na obou stranách.

38:29

A právě Pominville nyní přihrává Niederreiterovi, který se dostává za obránce Canuck a poté i do zakončení, jenže je již blízko před Eddie Lackem, kterého tak nedokázal překonat.

38:03

Pominville vyváží puk do středního pásma, poté ho nahazuje do třetiny soupeře.

37:27

Dumba pálí od modré, schytal to bránící Dorsett, který nyní odkulhal na střídačku Canucks.

37:10

Dubnyk vyráží střelu Horvata a domácí jdou okamžitě do brejku.

36:47

Dubnyk chytá nahozený kotouč a přerušuje hru.

36:29

Domácí nahazují puk do útočného pásma, hrají hosté.

34:18

Edler se dostal do zajímavé šance, ač bráněn, dokázal se natlačit před Dubnyka, jenž ale bekhendovou střelu vyráží mimo.

33:33

Brodziak zachytil puk ve vlastní třetině a překazil tak kombinaci soupeře.

31:48

Burrows se zbytečně dere za pukem do útočného pásma, je pískán ofsajd.

31:37

Spurgeon dokázal zablokovat střelu D. Sedina.

30:54

Radim Vrbata prodlužuje puk do útočného pásma, Bo Horvat se ho snaží vybojovat za brankou Wild, marně.

30:12

Dubnyk má puk ve své moci a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

29:25

Hosté mají nyní problémy dostat se ze své třetiny.

27:59

Miller odjíždí z branky a přenechává své místo náhradníkovi Lackovi!

Kyle BRODZIAK - 5:2

27:59

Minnesota právě vstřelila branku!
Tady to již "zavání" nepříjemným debaklem z pohledu Vancouveru! KYLE BRODZIAK pálí v kleče, z pravého kruhu pro vhazování, po další skvělé akci svého týmu a puk končí za zády Millera. Asistence: Jared Spurgeon a Jonas Brodin.

Ryan SUTER - 4:2

27:05

Střelou od modré překonává RYAN SUTER Millera, druhá využitá přesilová hra v tomto utkání v podání domácího týmu. Asistence: Mikko Koivu a Zach Parise.

26:41

Dělovka Vaneka míří pouze mimo branku soupeře.

26:31

Za hákování odchází na trestnou lavici hostující Edler, jinak zastavit rychlého Coyleho nešlo, přesilová hra Wild.

25:47

Brodziak se dostal do zakončení, byl v dobré pozici před Millerem, ale zezadu ho dokázal vyrušit vracející se Hansen.

24:28

Domácí šli do přečíslení tři na dva, ale Spurgeon poslal spíše takovou baseballovou přihrávku, s tím se těžko dalo něco udělat.

24:10

Hosté nahazují puk do útočného pásma.

22:51

Vanek na pravé straně, dostává se do zakončení, Miller jeho střelu vyráží.

22:34

Parise se nedostal z vlastní třetiny.

Shawn MATTHIAS - 3:2

21:11

Radim Vrbata to udělal výtečně, u branky Wild místo zakončení, v obležení obránců soupeře, přihrává podél brankové čáry na pravou stranu, kde se ke střele dostává SHAWN MATTHIAS, který překonává přesouvajícího se Dubnyka. Asistence: Radim Vrbata a Dan Hamhuis.

20:01

Další třetina začne přibližně v 3:03.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Vancouver Canucks: 10
V první třetině se již víc nestane, domácí však tuto část hry dokonale ovládli a jdou do kabin s nadějným vedením. Wild přečkali úvodní nápor Vancouveru a po gólu Schroedera jasně převzali otěže hry. Vancouvec nedokáže účinně bránit útočné akce soupeře, domácí parádně kombinují a pokud budou v tomto výkonu pokračovat i nadále, není o vítězi zápasu pochyb.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:39

Dělovka Sbisy od modré končí na betonech Dubnyka.

19:15

Ryan Suter znovu nahazuje puk do třetiny soupeře, ale hrají znovu pouze hosté.

19:00

Poslední minuta první třetiny, puk mají domácí, kteří se snaží rozehrát.

18:25

Suter nahazuje puk za branku Canucks, hrají hosté.

18:01

A znovu skvělá kombinace Wild, po přihrávce Spurgeona pálí M. Koivu, který ale trefuje dobře postaveného Millera.

17:33

Radim Vrbata pronikl po pravém křídle do pásma Wild, ale je tam úplně sám, nemá komu přihrát.

17:03

Nino Niederreiter si opět hledá pozici na levé straně, tentokrát ho ale odstavila obrana Canucks od puku.

16:20

Akce Minnesoty jsou naprosto strojové, strojově přesné, Canucks jsou v podstatě bez šance něco takového ubránit.

Nino NIEDERREITER - 3:1

15:37

Mikko Koivu "zatáhl" puk na levé straně, místo střely přihrává do mezikruží, kde se pohotovou střelou prosazuje NINO NIEDERREITER. Asistence: Mikko Koivu a Ryan Suter.

15:28

Suter pálí od modré a trefuje brankovou konstrukci branky!

15:00

Poslední pětiminutovka první třetiny, puk ve třetině Canucks.

14:27

Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

14:20

14:00

Domácí hrají přesilové hry výtečně, sledujeme rychlé kombinace, Canucks se urputně brání, zatím minutu a čtyřicet sekund úspěšně.

13:39

Bekhendový pokus Coyleho Miller chytá a přerušuje hru.

13:20

Hansen v samostatném úniku, míří nad lapačku Dubnyka, branku Wild ale netrefuje!

13:03

Hosté vyhazují puk ze své třetiny.

12:28

Miller nyní parádně vychytal M. Koiva.

12:20

Na trestnou lavici usedá Nick Bonino za hákování, přesilová hra Minnesoty.

12:20

Miller chytá dělovku Taneva od modré a přerušuje hru, bude se vylučovat.

11:51

Scandella netrefuje branku Canucks, puk míří ze třetiny hostů.

10:50

Pokračuje se tedy ve čtyřech na obou stranách.

10:18

Na trestné lavici zaznamenáváme vyloučené hráče na obou stranách, za domácí Prosser a za hosty Sbisa.

Zack KASSIAN - 2:1

10:18

Třetí rychlý brejk hostů již končí gólem, ZACK KASSIAN se prosazuje přesně umístěnou střelou z pravé strany, puk prošel kolem pravého betonu stojícího Dubnyka. Asistence: Chris Higgins a Dan Hamhuis.

09:59

Dubnyk opět zasahuje, znovu přerušuje hru.

09:38

Tak jakkoliv se úvod zápasu Vancouveru vydařil, vedou nyní domácí již 2:0 a hostům tak začíná hodně těžká práce, dostat se zpět do zápasu.

09:10

Dubnyk má puk ve své lapačce a přerušuje hru.

08:51

Souboj o puk za brankou Canucks, úspěšnější Edler, Granlund se musí bleskově vracet.

Jason POMINVILLE - 2:0

07:37

Tentokrát to Vanek udělal parádně, sjel si z pravé strany k brance Canuncks, místo střely však přihrál na levou stranu, kde byl nikým nehlídaný JASON POMINVILLE, který střelou z voleje trefuje odkrytou část branky Canucks, Miller se nestačil přesunout. Asistence: Thomas Vanek a Mikko Koivu.

07:10

Vanek nepřesně přihrává v útočném pásmu, Wild ale zůstávají před Millerem.

06:50

Suter pálí od modré, branku Canucks ale netrefuje.

06:42

Hra opět přerušena, Burrows dostává dvouminutový trest za držení, přesilová hra Minnesoty.

06:32

Ale domácí Brodziak se ve středním pásmu chytl s Dorsettem, sledujeme takovou slabší bitku. Oba dostávají pětiminutové tresty.

06:25

Puk ve třetině Canucks.

Jordan SCHROEDER - 1:0

05:05

Skvělá práce Coyleho, který získal puk ve středním pásmu, v sevření dvojice bránících hráčů dokázal udržet puk a ve třetině Canucks ho i přihrát na levou stranu JORDANU SCHROEDEROVI, který dokázal bekhendem překonat Millera v brance Canucks. Asistence: Charlie Coyle a Matt Dumba.

04:45

Přejít přes střední pásmo, to je zatím nad síly domácího mužstva.

04:25

Vancouver zatím soupeře příliš do svého pásma nepouští.

03:20

Po přihrávce D. Sedina pálí z pravé strany Burrows, Dubnyk chytá.

02:11

Ve středním pásmu zachytává puk Dumba, který ho nahazuje zpět do třetiny Canucks.

01:35

Dubnyk má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.

00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Vanek – Zucker, Koivu, Pominville – Carter, Haula, Brodziak – Niederreiter, Coyle, Schroeder. Trenér: Mike Yeo.

Vancouver Canucks: Miller (Läck) – Edler, Tabev, Hamhuis, Sbisa, Stanton, Clendening – H. Sedin, D. Sedin, Burrows – Matthias, Bonino, Vrbata – Higgins, Vey, Kassian – Dorsett, Horvat, Hansen. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: St, Pierre, Kowal – Wheler, Heyer.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Předpokládané sestavy:

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Vanek – Zucker, Koivu, Pominville – Schroeder, Coyle, Niederreiter – Carter, Haula, Brodziak. Trenér: Mike Yeo.

Vancouver Canucks: Miller (Läck) – Edler, Weber, Hamhuis, Sbisa, Stanton, Clendening – H. Sedin, D. Sedin, Burrows – Matthias, Bonino, Vrbata – Higgins, Vey, Hansen – Kenins, Horvat, Dorsett. Trenér: Willie Desjardins..

Československá stopa v dnešním utkání:

Radim VRBATA (VAN) – 48 zápasů, 37 bodů (20+17)
Poslední vzájemné zápasy:
Vancouver – MINNESOTA 2:4 (01.02.2015)
Minnesota – VANCOUVER 2:5 (27.03.2014)
Vancouver – Minnesota 1:2 sn. (01.03.2014)
Minnesota – Vancouver 3:2 sn. (18.12.2013)
Vancouver – MINNESOTA 1:3 (19.03.2013).
VANCOUVER CANUCKS
Se svojí současnou formou nemůže být Vancouver příliš spokojen. Posledních šest zápasů totiž odehrál před vlastním publikem, ale z plného bodového přínusu se radoval jen třikrát. Na druhou stranu, před touto sérií měl Vancouver pětizápasový venkovní trip, ve kterém byl třikrát úspěšný. Z toho lze soudit, že forma Canucks je jako na houpačce. Hosté by dnes potřebovali vyhrát, aby se na osmém a posledním postupovém místě, které drží, vzdálili právě dnešnímu soupeři.

Poslední 3 zápasy:
VANCOUVER – Pittsburgh 5:0
Vancouver – SAN JOSE 1:5
Vancouver – Winnipeg 3:2 po pr.
Vancouver – MINNESOTA 2:4
VANCOUVER – BUFFALO 5:2.

Nejproduktivnější hráč: Daniel Sedin – 43 bodů (11+32)
Nejlepší střelec: Radim Vrbata – 20 gólů
Nejproduktivnější obránce: Alexander Edler – 17 bodů (5+12)
Brankářská jednička: Ryan Miller – 39 zápasů, 25 výher, úspěšnost zásahů 91,6%, průměr obdržených branek na zápas 2,35, 6 čistých kont
MINNESOTA WILD
Domácí jsou v tabulce Západní konference na horší pozici než jejich dnešní soupeř, ale ne zas o tolik míst. Minnesota z desátého místa totiž ztrácí na osmý a postupové místo držící Vancouver jen pět bodů. Je tak jasné, že bodový zisk by se Vlkům náramně hodil. K sebevědomí jim může sloužit vítězná šňůra, neboť v posledních pěti zápasech nenašla Minnesota přemožitele, navíc v nich hned třikrát vychytala čisté konto – vždy zásluhou Devana Dubnyka.

Posledních pět zápasů:
MINNESOTA – Colorado 1:0
MINNESOTA – Chicago 3:0
Calgary – MINNESOTA 0:1
Edmonton – MINNESOTA 1:2

Nejproduktivnější hráč: Zach Parise – 39 bodů (21+18)
Nejlepší střelec: Zach Parise – 21 gólů
Nejproduktivnější obránce: Ryan Suter – 26 bodů (1+25)
Brankářská jednička: Darcy Kuemper – 29 zápasů, 13 výher, úspěšnost zásahů 90,4%, průměr obdržených branek na zápas 2,62, 3 čistá konta
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který již po několik let představuje zámořská NHL. Ta letos odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Minnesota Wild a Vancouver Canucks, zápas začíná ve 2:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

5:3

Branky a nahrávky: 6. Schroeder (Coyle, Dumba), 8. Pominville (Vanek, M. Koivu), 16. Niederreiter (M. Koivu, Suter), 28. Suter (M. Koivu, Parise), 28. Brodziak (Spurgeon, Brodin) – 11. Kassian (Higgins, Hamhuis), 22. Matthias (Vrbata, Hamhuis), 58. Stanton (D. Sedin, H. Sedin)

Vancouver Canucks: Miller (28. Lack) – Edler, Tanev, Hamhuis, Sbisa, Stanton, Clendening – H. Sedin, D. Sedin, Burrows – Matthias, Bonino, Vrbata – Higgins, Vey, Kassian – Dorsett, Horvat, Hansen. Trenér: Willie Desjardins.

Rozhodčí: St, Pierre, Kowal – Wheler, Heyer

Diváci: 18 804