05.02.2015, 02:00 • Rexall Place, Edmonton • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 4.2 3.8 1.76 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Marc-André Fleury (PIT) 22 zák., 0 gólů, 100%
2. Jeff Petry (EDM) 0+0
3. Kris Letang (PIT) 0+1
Střely: 22:26 (5:10, 7:14, 10:2)
Dnešní utkání sledovalo 16839 diváků.
Marc-André Fleury vychytal na ledě Edmontonu sedmé čisté konto v sezoně a opět tak v tomto ohledu v lize vede (včera ho vyrovnal Braden Holtby z Washingtonu).

Utkání, které v první třetině moc pohledné nebylo, vyhráli Tučňáci 2:0. Skóre po 24 sekundách druhého dějství otevřel navrátilec do sestavy Jevgenij Malkin. Ve 35. minutě hráli domácí přesilovou hru, Petry v ní trefil tyčku. Od té doby se hra neskutečně zvedla a viděli jsme ještě jednu branku. Bohužel pro domácí spadla do sítě Viktora Fastha vteřinu před koncem druhé třetiny, postaral se o ní David Perron, od jehož nohy se kus černé gumy odrazil do branky. Ve třetí třetině byl sice Edmonton opticky lepším týmem, na gól se ale nezmohl a tak svému soupeři body nesebral.

60:00

59:53

Jakupov poslal puk před branku, kde byla zblokována Royova střela.

59:43

Vyrovnání už by se ale rovnalo spíše zázraku...

59:43

Puk skončil v hledišti, vhazovat by se mělo v útočném pásmu Oilers.

59:32

A nyní se o výhoz postaral Rob Scuderi, domácí se nemohou prosadit.

59:17

Penguins ihned po buly vyhodili puk do středu hřiště.

59:11

Oddechový čas pro domácí.

59:11

Penguins vyhodili na zakázané uvolnění, dá se očekávat timeout jednoho z týmů.

58:50

Crosbyho zakončení do prázdné branky skvěle zblokoval Justin Schultz!

58:37

Oba týmy už hrají v plném počtu.

58:24

Martin dostal puk do středního pásma, Oilers ale hned míří dopředu.

58:15

Nyní ruský mladík bránu přestřelil!

58:05

Jakupov vyslal tvrdou ránu od modré, branku ovšem netrefil.

0:2

Branky a nahrávky: 21. Malkin (Arcobello, Hörnqvist), 40. Perron (Letang, Crosby)

Edmonton Oilers: Fasth (Scrivens) – Petry, Ference, Klefbom, Schultz, Aulie, Fayne – Pakarinen, Nugent-Hopkins, Eberle – Jakupov, Roy, Purcell – Hendricks, Gordon, Klinkhammer – Gazdic, Lander, Fraser

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Martin, Letang, Scuderi, Despres, Pouliot, Bortuzzo – Kunitz, Crosby, Perron – Acrobello, Malkin, Hörnqvist – Spaling, Sutter, Downie – Sill, Lapierre, Adams

Rozhodčí: Skilliter, O'Halloran – Pancich, Wheler

Diváci: 16839