Portugalská Primeira Liga

SC Braga – Moreirense FC

1:0

konec (0:0)

30.01.2015, 21:30 • Estádio AXA, Braga (kapacita 18000 diváků) • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Tipsport: 1.57 3.63 6.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní zápas je u konce. Domácí SC Braga poráží Moreirense FC nejtěsnějším rozdílem 1:0!

V prvním poločase jsme bohužel branku neviděli, ale šance na to byly. Hned v úvodu zahrál Agra velmi zajímavý přímý kop, výborně ale zasáhl Marafona. Většinu poločasu ovládali hru domácí fotbalisté, kteří k míči hosty přiliš nepouštěli. Největší šanci měli domácí ve 39. minutě, kdy po nedorozumění hostující obrana zakončoval Micael, jeho pokus ale skončil na tyči.

Hned na začátku poločas neproměnil penaltu hostující Simões. Poté hosté branku vstřelili, ale Cardozo stál v ofsajdovém postavení. V 74. minutě se prosadil Pedro Santos, který tak rozhodl, že všechny tři body zůstaly v Estádio Axa.

Žluté karty – 2 – 4

To je z mé strany vše a u dalších (nejen) fotbalových přenosů se těším brzy nashedanou! (23:34:14)

90+4

90+4

André Marquez to zkusil přímo, ale jeho pokus šel hodně vysoko nad branku Matheuse.

90+3

Míč teď byl až u gólmana Marafona, který jej nakopl vpřed a míč zasáhl rukou Danilo. Hosté mají k dipozici volný přímý kop.

90+2

Další faul hostů. Agra byl zezdau přistrčen Gersem a domácí určitě nebudou nikam spěchat.

90+2

Na polovině Moreirense byl teď faulován Alan a žlutou kartu vidí Simões.

90+1

Marques teď zahrával rohový kop, míč se ale ve vápně odrazil přímo na nohu Edera, který míč nekompromisně odpálil na soupeřovu polovinu.

90

Nastavují se čtyři minuty!

90

Hostům už příliš času nezbývá. Uvidíme, kolik nastaví rozhodčí Dias.

89

Žlutou kartu vidí za zdržování hry domácí Silva.

88

Leandro se teď provnil útočným faulem v souboji s Monteirem.

88

Zblokovaný centr Pedra z pravé strany doputoval přímo do náruče Matheuse.

87

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Paulinho, přichází Coronas.

86

Žlutou kartu vidí po zákroku na Monteria Filipe Melo.

85

Eder sice ve vzdušném souboji s Danielsonem neuspěl, ale k míči se za vápnem dostal Tiba, jehož rána ale mířila přímo do náruče Marafony.

84

Na polovině hostů byl teď faulován Eder a domácí mají k dispozici standardní situaci.

83

Po několika odrazech se na levé straně dostal k míči Gerso, který odcentroval. Matheus šel ale ven z branky a míč lapil bez problémů.

82

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Battaglia, přichází Leandro.

Monteiro se nečekaně dostal k zakončení.

81

Exekuce rohového kopu se ujal Agra, na jehož centr si naskočil Monteiro. Jeho hlavička ale letěla nad branku Marafona.

80

Silva šel na levé straně proti dvojici hráčů, míč ale napálil pouze do holeně Mela, od toho se míč odrazil zámezí.

79

Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ze Luis, přichází Alan.

78

Hosté zahrávali další rohový kop, kterého se ujal Marques. Ve vápně se ale útočným faulem prezentoval Danielson.

77

Na centr Djavana z levé strany si naskakoval opět Santos, ale svůj náběh tentokrát špatně načasoval.

77

Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Arsenio, přichází Gerso.

76

Agra si teď na pravé straně vyměnil míč s Santosem a odcentroval. Jeho centr byl ale hodně přetažený.

Pedro SANTOS - 1:0

74

Braga právě vstřelila branku!

Tak to je krutá rána pro hosty! Sasso poslal z levé strany ideální centr do vápna, na ten si naběhl PEDRO SANTOS, který se prosazuje přesnou hlavičkou! Výborný tah domácího kouče Conceiçãa, který tohoto hráče poslal na hřiště v průběhu druhého poločasu!

72

Rozehrávky standardní situace se ujal Agra, ale centr přetáhl a míč se dokutálel až do zámezí.

72

Po zákroku na Tibu vidí žlutou kartu hostující Pedro.

71

Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Micael, přichází Eder.

70

Z levé strany teď odcentroval Arsenio a na zadní tyči hlavičkoval Cardozo, který vstřelil branku. Dle pomezního rozhodčí ale stál v ofsajdovém postavení!

69

Micael hledal dlouhým míčem za obranou Ze Luise, ten měl ale problémy se zpracováním a míč se dokutálel až do rukavic Marafony.

68

Micael teď prodloužil míč do vápna na Tibu, ten zakončoval v hodně akrobatické pozici a mířil hodně nepřesně.

67

Za vápnem natáhl ke střele Tiba, jeho střelu ale obětavě zablokoval Battaglia.

66

Útočným faulem se teď prezentoval Simões, který stáhnul Agru.

65

Za vápnem vypálil Micael, Marafona jeho ránu vyrazil. Z dorážky trefil břevno Ze Luis, ale všechno vzrušení bylo zbytečné, neboť Ze Luis stál v ofsajdu.

64

Žlutou kartu dostává za zákrok na Monteira Battaglia.

64

Protiútoku Bragy teď táhl Ze Luis, který míč předal Agrovi, jehož rrána byla zablokována. Míč se ale dostal k Micaelovi, který už vypálil lépe, jeho rána se ale mezi tři tyče nevešla.

Arsénio protáhl Matheuse.

63

Na druhé straně se prezentoval daleko lepší střelou Arsénio a Matheus musel vytáhnout další skvělý zákrok!

62

Z hranice vápna natáhl ke střele Djavan, jeho rána byla ale hodně nepřesná.

61

André Marques to zkusil na přímo a míč letěl z jeho kopačky těsně nad brankou Matheuse.

60

Na zemi se teď ocitl Battaglia po kontaktu se Ze Luisem. Rozhodčí odpískal faul a následuje zajímavá strandardní situace hostů.

59

Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Baiano, přichází Santos.

Cardozo na centrovaný míč o chloupek nedosáhl.

58

Hosté jsou zatím ve druhém poločase daleko lepší. Arsenio se dostal k míči na levé straně a posílal krásný pás na Cardoza, ten šel do skluzu, ale ani tak míč nestihl zasáhnout!

57

Marques kopl roh velmi dobře, centr se kroutil na přední tyč. Matheus ale vyběhl a míč vyboxoval.

57

Na druhé straně se dostal k míči na pravé straně Pedro, který vybojoval rohový kop.

56

Micael dokázal udržet míč proti Aniltonovi a poslal pas na Agru. Tomu se ale centr hrubě nepovedl.

55

Silva byl teď podražen Battagliou a domácí zůstanou u balonu.

53

Roh rozehrál tradiční exekutor Agra, centr ale přetáhl. Na hrací ploše jej ještě stihl Tiba, ale proti dvojici protihráčů neuspěl.

53

Agra poslal dobrý míč do vápna na Micaela, těsně před ním ale míč odehrál do zámezí Simões.

53

Silva si teď trouflu mezi trojici hráčů, skončil ale na zemi po faulu Mela.

51

Matheus si při zákroku pravděpodobně přivodil nějaké zranění a je v péči lékařů. Němelo by to ale být nic vážného.

50

Do vápna poslal centr z levé strany Simões, na ten si naběhl Cardozo. Matheus ale proti jeho hlavičce vytáhl výborný zákrok.

49

Na polovině hřiště byl teď faulován Arsénio a hosté zůstanou u míče.

Matheus vystihl směr penalty, kterou zahrával Simões.

48

K penaltě se postavil Simões, ale vůbec ji nekopl dobře. Matheus vystihl stranu a penaltu chytá! Hosté neuspěli ani s dorážkou.

48

Žlutou kartu dostává Pedro (SC Braga).

Ruka Baiana v pokutovém území.

47

Ten rozehrál Pedro a ve vápně zasáhl míč rukou Baiano a Moreirense bude zahrávat pokutový kop!

47

Hosté budou zahrávat hned zkraje poločasu rohový kop.

46

Monteiro posílal dlouhý nákop na Ze Luise, centr byl ale přetažený a Anilton míč poslal k Marafonovi.

Druhý poločas začně přibližně v 22:33.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1

Z pravé strany centroval Agra, na jeho centr si naběhl Silva. Jeho hlavička ale mířila mimo.

45

Nastavuje se jedna minuta!

Šance hostí po rohovém kopu.

45

Hosté zahrávali další rohový kop, rozehrávky se ujal Marques, který svůj centr zakroutil na malé vápno. Míč ale ve vzduchu netrefil Cardozo a poté se míč odrazil od Danielsona do zámezí.

44

Sasso teď hledal zajímavou kolmou přihrávkou mezi obránce naběhnutého Djavana. Na toho byl ale míč příliš dlouhý, Marafona vyběhl a míč lapil.

43

Domácí Braga je opět u balonu a Sasso s Monteirem kombinují na své polovině.

42

Na zemi teď zůstal ležet Simoes, který je už v péči lékařů. Vypadá to ale, že by měl být v pořádku.

41

Po pravé straně pláchl Micael, který hledal na "desítce" Tibu, před ním ale míč odkopl Simoes. Domácí poté reklamovali ruku Paulinha, rozhodčí ale nechal hru plynout dál.

40

V ofsajdovém postavení se teď nacházel Arsenio.

39

Rozehrávky rohu se ujal Agra, na jehož centr si vyskočil Ze Luis. Jeho hlavička ale mířila hodně mimo.

Teď měli hosté štěstí, minelu Aniltona mohl potrestat Micael.

38

No tak teď měli hosté velké štěstí! Anilton pouštěl míč s doměním, že si pro něj doběhne Marafona. Za obráncem se ale zjevil Micael, který míč tečoval a ten skončil na tyči! Marafona poté míč zahrál do zámezí.

37

Exekuce se ujal Pedro, který ale svůj centr hodně přetáhl. Na zadní tyči míč ještě stihl Danielson, ale pokus o centr mu nevyšel.

36

Další faul domácích. Tentokrát se prot pravidlům provinil Agra a hosté mají k dispozici zajímavou standardní situaci.

35

Útočným faulem se teď provnil Pedro Tiba, který zezadu fauloval Marquese.

34

Pedro teď vyzkoušel pozornost Matheuse střelou z velké dálky.

Marafona i připsal další výborný zákrok proti Pedro Tibovi.

33

Braga teď zahrávala rohový kop, na zadní tyči hlavičkoval Pedro Tiba. Marafona měl co dělat, aby míč lapil!

32

Z pravé strany centroval Filipe Melo, Matheus ale výborně vyběhl a míč vyboxoval.

31

Na polovině hřiště se teď provnil faulem Djavan v souboji s Cardozem.

30

Teď z levé strany dokázal odcentroval Marques, na jeho centr si naskočil Cardozo, ale svou hlavičkou minul cíl.

29

Teď se nám naskýtá neovyklý obrázek. Hosté kombinují na polovině soupeře.

28

Sasso teď svou přihrávkou zahnal gólmana Matheuse, na toho dotíral Cardozo. Gólman domácíh ale situaci zvládl.

27

Z hodně velké dálky to teď zkusil Baiano, jeho rána ale mířila nad branku Marafona.

26

Míč je teď u domácích stoperů, Baiano ale míč raději vrátil až k Matheusovi.

25

Danilo se teď snažil projít na pravé straně přes Paulinha, to se mu ale nepovedlo a domácí budou alespoň vhazovat.

24

Rozehrávky se ujal znovu Pedro, jeho druhý centr už ale tak povedený nebyl a domácí obrana míč odhlavičkovala do bezpečí.

23

Po faulu Sassa na Cardoza zahrávalo Moreirense volný přímý kop. Toho se ujal Pedro, který našel na zadní tyči Danielsona, který ale míč napálil jen do Baiana. Následuje roh Moreirense.

22

Hosté jsou teď v hluboké defenzivě a domácí toho využívají. Dobrou přihrávku za obranu teď dostal Ze Luis, posílal zpáteční přihrávku na Micaela, ten ji ale nedokázal zpracovat.

21

Exekuce se ujal Agra, na jehož centr si naskočil Ze Luis. Jeho hlavičce ale mezi tři tyče nemířila.

20

Aktivní Djavan se teď dostal k centru z levé strany, Anilton míč ale odhlavičkoval do zámezí. Následuje druhý roh Bragy.

19

Melo teď ostře zajel do Micaela, může být rád, že neviděl žlutou kartu.

18

Agra po spolupráci s Baianem se dostal k dalšímu centru z pravé strany. Míč ale proletěl vápnem bez povšimnutí.

17

Roh Agry odvrátila hostující obrana. Agra se ale dostal k dalšímu centr, i ten ale hostující obrana odvrátila.

16

Z levé straně posílal míč do vápna Djavan, na ten si nabíhal Agra, těsně před ním ale míč odhlavičkoval do zámezí Anilton.

15

Domácí teď byli dlouhou dobu u míče na útočné polovině. Vše vyvrcholilo střelou Sassa ze střední vzdálenosti, jeho rána ale mířila mimo.

14

Agra posílal míč do vápna na Baiana, toho ale výborně bránil Danielson.

13

U míče jsou teď opět domácí, kteří momentálně kombinují na své polovině.

12

Micael teď přihrával na Ze Luise, ten byl ale v jasném ofsajdu.

11

Roh rozerhál Marques, jehož centr ale domácí obrana odvrátila.

11

Před Pedrem zahrál míč do zámezí Sasso a rohový kop bude kopat i Moreirense.

11

Ze Luis teď hezky prodloužil míč na Silvu, toho ale pohlídal Paulinho.

Přímý kop Agra Marafona vyráží.

10

Přímý kop rozehrál Agra, který to zkusil přímo. Marafona ale jeho ránu vyrazil.

9

Před vápnem zasáhl míč rukou Battaglia a Braga má k dispozici standardní situaci z velmi zajímavé pozice!

9

Ze Luis prodloužil míč na Djavana, který dostal míč před branku. Tam jej ale razantně odkopl Danielson.

8

Rozehrávky se ujal Agra a centrem našel ve vápně hlavu Monteira, ten ale nemířil přesně.

8

Na levé straně chtěl odcentrovat Danilo, Paulinho ale míč srazil do zámezí. Následuje rohový kop pro Bragu.

7

Baiano teď ztratil míč na polovině hřiště. Domácí jej ale záhy získali zpět, neboť přihrávku špatně zpracoval Cardozo.

6

Tiba se teď dostal k míči na levé straně, jeho odkop srazil do zámezí Arsenio.

5

Na útočné polovině se faulem provinil Agra v souboji s Simõesem.

5

Micael teď zkoušel najít ve vápně Agru, ten byl ale pokryt Aniltonem.

4

Hosté teď drží velmi kompaktní blok, domácí teď kombinují ve středu pole.

3

Ze střední vzdálenosti to teď zkusil Silva, jeho rána proletěla těsně mimo pravé tyče Marafonovi branky.

3

Micael teď hledal na hrotu Ze Luise, ten byl ale dobře pokrytý Danielsonem.

2

Baiano našel na pravé straně Tibu, ten proti sobě měl obránce Marquese. Domácímu hráči ale míč utekl do zámezí.

1

Míč je teď u obránců Bragy, kteří volí postupný útok.

1

Úvodní výkop obstarali fotbalisté hostujícího Moreirense.

1

Hráči jsou již nastoupeni na hrací ploše a vše směřuje k úvodnímu výkopu!

SC Braga: Matheus – Djavan Ferreira, Monteiro, Sasso, Baiano – Micael, Tiba, Danilo – Silva, Ze Luis, Agra
Náhradníci: Kricjuk – Alan, Eder, Goiano, Luiz, Santos, Silva

Moreirense FC: Marafona – Marques, Danielson, Anilton, Paulinho – Battaglia, Simões, Melo – Arsenio, Cardozo, Pedro
Náhradníci: Moreira – Coronas, Cunha, Djibril, Elizio, Gerso, Leandro

Rozhodčí: Dias – Miranda, Tavares (vš. POR).

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Hezký páteční večer! Portugalská Primeira Liga má dnes na programu předehrávku 19.kola. My se společně zaměříme na utkání SC Braga proti Moreirense FC . Úvodní výkop je naplánován na 21:30 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
SC Braga

Braga se jako tradičně drží na pozicích zaručující účast v pohárové Evropě. Momentálně je na páté pozici se ziskem 31. Na šestý Belenenses má náskok čtyř bodů. Braga v posledních dvou utkáních získala pouhý bod. Nejdříve doma remízovala s Portem 1:1 a poté trochu překvapivě prohrála na hřišti Boavisty 0:1, když rozhodující branku dostali až v 80. minutě.
Moreirense FC

Moreirense se zatím drží v klidném středu tabulky. Momentálně je na 10. pozici se ziskem 24 bodů. Na sestupové pozice má náskok 12 bodů a naopak na pohárové příčky ztrácí bodů sedm. Dá se tedy očekávat, že tento tým sezónu na této pozici i zakončí. Moreirense tedy ale poslední dva zápasy prohrálo, ačkoliv hrálo v domácím prostředí. Nejdříve prohra s Benfikou 0:2 a poté i prohra s Nacionalem 2:3. Forma tohoto týmu tedy není kdovíjaká a i proto je Moreirense považován za velké outsidery tohoto utkání.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.