Mistrovství světa (Prezidentský pohár)

Česko – Bělorusko

32:31

po prodl. (14:13)

27.01.2015, 17:00 • Duhail Handball Sports Hall, Dauhá (Katar) • Martin Augustin (@ogy_16)

Filip Jícha právě zvedá nad hlavu Prezidentský pohár! To už je z mé strany vše. Vy můžete na onlajnech samozřejmě sledovat i zbytek světového šampionátu v Kataru, i když už bez české účasti. (18:53:58)
Nejlepším střelcem Běloruska byl s 12 góly Siarhei Rutenka. To český tým se mohl opřít o trojici šestigólových hráčů v čele s Filipem Jíchou. Házenkáře Kielu v této statistice doplnili Tomáš Babák a Jakub Hrstka.
Finálový zápas o Prezidentský pohár byl také duelem o konečné 17. místo v pořadí šampionátu. Čeští házenkáři svůj poslední zápas v Kataru nakonec zvládli a jistě si velmi vylepšili náladu po vypadnutí ve skupinové fázi turnaje.
Nesmírně dramatický zápas o Prezidentský pohár je za námi! Česká reprezentace poráží Bělorusko 32:31 až na sedmimetrové hody, když po šedesáti minutách skončil zápas nerozhodně 28:28. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má brankář Petr Štochl, který lapil poslední dvě běloruské sedmičky. Vždy úřadovala levá noha českého gólmana.

Radost českých házenkářů!

Konec zápasu. (32:31)

Petr Štochl chytá!

Kňazev musel dát, ale levá noha Petra Štochal byla proti! Český tým získává Prezidentský pohár! (32:31)
Jakub Hrstka dává a Česko jde do vedení! (32:31)

Výborně Štochl! Český gólman vychytal Dzianise Rutenku!!! (31:31)
Tomáš Barák srovnává! (31:31)
Puchouskij dostal Bělorusko do výhody. (30:31)

Čarapenka vychytal Sobola! (30:30)
Zatím všichni střelci své pokusy proměnili. Za nás Zdráhala a Jícha. (30:30)

Začala střelba sedmimetrových hodů. (28:28)
Čeští fanoušci opět pískají na rozhodčí. V posledních dvou minutách byly tři hraniční situace vždy posouzeny proti našim házenkářům.
60 minut hry o vítězi Prezidetského poháru nerozhodlo. Český tým remizoval s Běloruskem po dramatickém průběhu 28:28. Jdeme na sedmičky!

60

Druhý poločas skončil. (28:28)

Pavel Horák skóroval po siréně

59:59

Pavel Horák současně se závěrečnou sirénou propálil běloruského gólmana! Češi se již radovali, ale podle rozhodčích gól padl po vypršení řádného času! To je obrovská smůla. (28:28)

59:40

U české lavičky se připravuje možná rozhodující gól zápasu. Hodně co říci má Filip Jícha. (28:28)

59:40

Time-out také pro trenéry Filipa a Kubeše... (28:28)

Zmařená šance Běloruska

59:24

Šilovič pálí mimo, dopředu může český tým... (28:28)

59:20

Time-out Běloruska. 40 sekund do konce. (28:28)

59:16

Rozhodčí přerušil rychlý český kontr hvizdem! Další moment, který možná bude český výběr považovat za křivdu. (28:28)

58:35

Zdráhala z levé strany srovnává! Výborně! (28:28)

58:12

Zraněným českým hráčem je Roman Bečvář, který opouští hřiště s pomocí lékaře. (27:28)

58:12

Zatímco na hřišti zůstal ležet jeden z českých hráčů, Maxim Baeanau skóroval. Diváci v hale pískají. (27:28)

57:32

Oba brankáři teď předvedli skvělé zákroky. To je závěr, jak se patří! (27:27)

56:40

Rutenka připravil gólovou pozici pro Citua, který se před Galiou nemýlil. (27:27)

56:01

Filip Jícha zařídil pro náš tým vedení. (27:26)

Martin Galia famózně chytá!

55:12

Martin Galia pokryl Puchouského sedmičku! Takové momenty mohou zlomit zápas! (26:26)

54:01

Jícha nepřekonal Mackeviče, který je nyní v brance Běloruska. (26:26)

53:21

Je opět vyrovnáno, své střelecké schopnosti znovu vytasil Rutenka. (26:26)

To jsou nervy!

Horák dává důležitou branku!

52:24

A nyní jdou do vedení zase Češi! (26:25)

51:15

Sledujeme dramatickou přetahovanou. Rozhodovat se asi bude až v samém závěru. (25:25)

50:36

Rychlá předávka českých hráčů, kdy míč putoval přes Jíchu na Horáka a ten vyrovnává. (25:25)

50:12

Citu opět vrací Bělorusku vedení. (24:25)

49:37

Český tým vystřídal brankáře. Mezi tyčemi je nyní Martin Galia. (24:24)

Zdráhala nekompromisně proměňuje

48:46

Vyloučen byl Šilovič. Zdráhala sedmičku proměnil a vyrovnal. (24:24)

48:46

Tomáš Babák byl faulován hned dvojicí bránících hráčů. Sedmička a vylučení na straně Běloruska. (23:24)

Bělorusové jdou do vedení

47:55

Svůj třetí gól v zápase přidává Nikolenkov, šlo o tvrdou střelu zpoza brankoviště. (23:24)

47:14

Postupný útok našeho týmu zakončil nekompromisní střelou Babák, který je v pořádku. (23:23)

46:35

Siarhei Rutenka posílá Bělorusko po delší době do vedení. (22:23)

45:56

Nikolenkov byl na hranici brankoviště faulován. Bělorusko pokračuje v útoku. (22:22)

45:26

Oddechový čas pro český tým. (22:22)

Citu dává branku a srovnává skóre

45:19

Poprvé v zápase skóruje Citu, který se otočil kolem dvou bránících hráčů a střelou kolem nohy překonal Štochla. (22:22)

44:32

Po pěkné nahrávce Rutenky se z levé strany prosadil Ivan Brouka. (22:21)

43:53

Po souboji s protihráčem zůstal ležet na zemi Tomáš Babák. Zvedal se hodně těžko, ale nyní již odchází po svých na střídačku. Snad bude v pořádku. (22:20)

43:23

Štochl podržel své spoluhráče výborným zákrokem a vzápětí byl Bělorusku odpískán útočný faul. (22:20)

42:53

Leoš Petrovský podruhé v zápase bude dvě minuty pykat. (22:20)

42:39

Za běloruskou střídačkou je ošetřován Dzianis Rutenka, který se doslova svíjí bolestí. (22:20)

42:01

Český tým opět vede o dva góly. (22:20)

41:30

Siarhei Rutenka jen pan házenkář a svou šanci proměnil. Bělorusko se drží na dostřel. (21:20)

41:12

Tomáš Babák propasíroval míč za záda Čarapenky. (21:19)

Baeanau skóruje z pravého křídla

40:30

Baeanau z pravého křídla snižuje na rozdíl jediné branky. (20:19)

39:44

Šilovič ze strany obstřelil padajícího českého brankáře. (20:18)

39:16

Na druhé straně Zdráhala sedmičku proměnil a je to už o tři góly pro český výběr! (20:17)

Martin Galia chytá další sedmimetrový hod

38:18

Martin Galia rukou vyrazil sedmičku Rutenky. Skvěle! (19:17)

38:18

Petrovský vyloučen na dvě minuty, navíc sedmička pro Bělorusko. (19:17)

38:07

Další český brejk. Jícha ještě mohl nahrávat Hrstkovi, ale vše řešil sám a trefil tyč. (19:17)

Únik Filipa Jíchy

37:12

Filip Jícha se dostal do trháku a zakončení si proti Čarapenkovi vychutnal! (19:17)

36:41

V aréně jsou hodně slyšet čeští fanoušci. (18:17)

36:41

Hra byla přerušena. Trest pro Babiševa totiž naskočil na české straně časomíry a rozhodčí museli nařídit nápravu. (18:17)

Proměněná sedmička Ondřeje Zdráhala

36:39

Ondřej Zdráhala s přehledem proměnil. Babišev byl navíc vyloučen na dvě minuty, takže Česko bude hrát v početní výhodě. (18:17)

36:38

Sobola sice skvěle vychytal Čarapenka, ale byl faulován a je z toho první sedmička proti Bělorusku. (17:17)

Rychlý protiútok Běloruska

35:55

Jíchova střela v bráně neskončila a z protiútoku se soupeři podařilo srovnat! (17:17)

34:55

Rutenka nyní ztratil míč a dopředu může český tým. (17:16)

34:02

Český tým opět vede zásluhou Horáka. (17:16)

33:40

Rychlá gólová smršť, kterou alespoň pro teď ukončil Babičev. (16:16)

Martin Galia chytil sedmimetrový hod!

32:15

Martin Galia lapil sedmičku Siarheie Rutenky! Běloruská hvězda se dnes poprvé zmýlila. (15:14)

Češi si chtějí sáhnout na Prezidentský pohár!

31:32

Tvrdá střela Filipa Jíchy znamená patnáctý gól v běloruské síti. (15:14)

Puchouskij srovnává skóre

30:46

Puchouskij se dostal do uniku, který zakončil prvním gólem druhé půle. (14:14)

31

Začal druhý poločas. (14:13)
Po prvním poločase zůstává bitva o Prezidentský pohár, a tím i o konečné 17. místo na MS, naprosto otevřená. Český tým vede nad Běloruskem pouze o gól – 14:13. Svěřenci koučů Kubeše a Filipa sice začali lépe a postupně se ujali vedení 6:3, ovšem poté se jim přestalo střelecky dařit a soupeř otočil až na 6:8. Teprve pak začali opět pálit do černého i čeští reprezentanti, kteří si tak po prvních třiceti minutách vypracovali nejtěsnější náskok.

30

První poločas skončil. (14:13)

29:59

Puchouskij ji proměnil a po poločase tak jeho tým bude prohrávat o jediný gól. (14:13)

29:58

Ještě sedmička pro Bělorusko... (14:12)

29:30

Běloruští reprezentanti si vzali půl minuty před koncem poločasu time-out. (14:12)

29:14

Na nahrávku Zdráhaly nedosáhl Sobol a dopředu mohou Bělorusové. (14:12)

Faul Jakuba Szymanského

28:37

Dvě minuty také pro Jakuba Szymanského. (14:12)

28:09

Siarhei Rutenka byl vyloučen a dvě minuty si odpočine na lavičce. (14:12)

27:53

Češi přečíslili obranu soupeře a celý protiútok zakončil brankou Sobol. (14:12)

27:18

Druhý z Rutenků si naopak opět vylámal zuby na českém brankáři! (13:12)

26:48

Zase Siarhei Rutenka, který se prosadil tvrdou střelou ze středu hřiště. (13:12)

25:51

Skvěle! Ondřej Zdráhala posílá český výběr do vedení o dva góly. (13:11)

25:14

Dzianise Rutenku výborně vychytal Štochl! (12:11)

24:20

Filip Jícha potvrdil pověst střelce a vymetl horní růžek Čarapenkovy klece! (12:11)

23:40

Siarhei Rutenka a jeho další sedmička. Tentokrát se trefil pod víko. (11:11)

Sobol se prosazuje z křídla

23:19

Z křídla se prosazuje Sobol. (11:10)

23:02

Na dvě minuty je vyloučen Nikulenkov. (10:10)

Hrstkova střela skončila na horní tyči

22:42

Babák se z pozice levého křídla neprosadil, míč skončil nad brankou. (10:10)

22:02

Výborně Štochl! Ten vyrazil pokus Nikulenky. (10:10)

21:42

Góly na obou stranách, za náš tým srovnal z rychlého brejku Tomáš Babák. (10:10)

21:14

Z rychlého kontru srovnává Jakub Hrstka. (9:9)

20:40

Pěknou akci Česka zakončil gólem Petrovský. (8:9)

19:57

Bělorusové odpovídají brankou Nikulenky, který se trefil ze střední vzdálenosti. (7:9)

19:18

Čarapenka ještě vyrazil první střelu, ale na dorážku Jakuba Hrstky už byl krátký. (7:8)

Žlutá karta pro běloruského hráče

18:44

Český tým rozehrál postupný útok... (6:8)

18:27

Český tým si vybral oddechový čas. (6:8)

17:04

Bělorusko vede už o dvě branky. Postaral se o to Nikulenkov. Češi se od stavu 6:3 neprosadili. (6:8)

Další proměněný sedmimetrový hod Rutenka

15:41

Siarhei Rutenka proměňuje i třetí sedmičku. Překonal také Martina Galiu, který se proti němu postavil do branky. (6:7)

Nedovolený zákrok Pavla Horáka

14:39

Pavel Horák zastavil akci soupeře faulem a dostává žlutou kartu. (6:6)

13:52

Rutenkovu ránu skvěle zastavil Štochl! (6:6)

13:12

Ani jednomu z týmů se teď v útoku nedaří, přitom úvod vypadal na přestřelku. (6:6)

12:39

Český tým nyní zase podržel Štochl, který vyrazil střelu Kamyšika. (6:6)

12:06

Horákovu střelu z pravé strany nadvakrát pokryl Čarapenka. (6:6)

11:47

Balón se ocitl mimo hru, Bělorusko pokračuje v útoku. (6:6)

11:16

Běloruský kontr nyní skončil v zámezí, soupeř českého týmu ale rozehrává. (6:6)

10:16

Šilovič byl faulován a sedmičku proměnil opět Siarhei Rutenka. (6:6)

Rutenka překonal Štochla bez problémů

9:09

Dzianis Rutenka z výskoku překonal Štochla. (6:5)

8:56

Čarapenka si připsal teprve druhý zákrok v utkání. (6:4)

Proměněný sedmimetrový hod

8:10

Sedmimetrový hod s přehledem proměnil Siarhei Rutenka. (6:4)

Jíchova střela do horní tyčky

7:26

Hned dvakrát po sobě udeřil Jakub Hrstka, český tým vede už o tři góly. (6:3)

5:30

Siarhei Rutenka poslal míč za záda českého gólmana. (4:3)

4:52

Poprvé v zápase se prosadil Filip Jícha. (4:2)

4:20

Bělorusové vzápětí snižují. (3:2)

4:04

Bělorusové neproměnili a z trháku se trefuje opět Babák. (3:1)

3:04

Jakub Hrstka propálil Čarapenku. (2:1)

2:21

Za Bělorusko reaguje největší hvězda Rutenka. (1:1)

Barák propálil Čarapenka

1:50

Skóre utkání otevřel náš Babák. (1:0)

1

Utkání právě začalo. (0:0)

Hymna a můžeme jít na věc!

Česko: Štochl, Galia – Hrstka, Bečvář, Jurka, Motl, Jícha, Sobol, Horák, Babák, Linhart, Petrovský, Zdráhala, Šindelář, Kasal, Szymanski

Bělorusko: Čarapenka, Mackevič – Bruka, Babičev , Kamyšik, Puchouskij, Kňazev, S. Rutenka, D. Rutenka, Nikulenkov, Šilovič, Njažura, Čistabajev, Šumak, Citu, Baeanau.
Utkání bude i soubojem dvou skvělých házenkářů. Český útok bude tradičně dirigovat Filip Jícha, běloruský celek zase spoléhá na Siarheie Rutenku. Oba hráči táhli své týmy i v prvních zápasech Prezidentského poháru.
Česko:
Čeští házenkáři se v Kataru bohužel rozehráli pozdě a tak jim postup mezi nejlepší týmy turnaje unikl. Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše začali šampionát porážkami 27:30 od favorizované Francie a debaklem 22:36 od neméně kvalitních Švédů. V rozhodujícím zápase pak Češi padli 24:27 s Egyptem. Poté sice následovala překvapivá a navíc vysoká výhra36:25 nad Islandem a pro změnu očekávané vítězství 36:20 s Alžírskem, ale na postup ze skupiny C to již nestačilo. Národní tým si pak spravil náladu alespoň v Prezidentském poháru, kde přehrál 32:30 Rusko a utká se tak o 17. příčku s běloruským výběrem. Největší hvězdou českého mužstva je Filip Jícha z německého Kielu. Jeden z nejlepších házenkářů světa bohužel vynechal první dva zápasy šampionátu kvůli žaludeční viróze.
Bělorusko:
Běloruští házenkáři byli na světovém šampionátu nasazeníi do první skupiny. V té nasbírali pouze dva body a obsadili tak předposlední pátou příčku. Bělorusové hned na úvod podlehli 33:38 úřadujícím šampiónům ze Španělska, 29:34 podlehli Slovinsku a stejným výsledkem i Brazílii. Jediné vítězství přišlo až ve čvrtém duelu, outsidera z Chile Východoevropané rozstříleli 34:23. V rozhodujícím zápase o postup do osmifinále ale běloruský celek padl 22:26 s domácím Katarem, přestože o půli vedl 12:7. V prvním zápase Prezidentského poháru pak Bělorusko přehrálo 37:29 Bosnu a Hercegovinu a kvalifikovalo se do boje o 17. místo. Nejlepším běloruským házenkářem současnosti je Siarhei Rutenka, hráč slavného španělského klubu FC Barcelona.
Přeji pěkné úterní odpoledne všem příznivcům házené! Mistrovství světa v Kataru nabízí kromě play-off také souboj týmů, které nepostoupily ze základních skupin. V takzvaném Prezidentském poháru se bojuje o konečné umístění na šampionátu a já Vám přinesu zápas o 17. místo, ve kterém si to česká reprezentace rozdá s Běloruskem. Utkání se bude hrát v Duhail Handball Sports Hall ve městě Dauhá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.