Liga mistrů

PGE Skra Belchatow – VK Jihostroj Č. Budějovice

3:0

konec (25:17, 25:13. 26:24)

27.01.2015, 20:00 • Hala "Energia" im. Edwarda Najgebauera, Belchatów • Patrik Sandev (@Thimpu25)

26:24

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (21:22:46)

26:24

České Budějovice předvedly ve třetí sadě velmi sympatický výkon, dokonce měly k dispozici dva setboly, ty ovšem využity z jejich strany nebyly. Belchatów jakožto lídr skupiny zabral ve správnou chvíli a podle předpokladů v tomhle duelu zvítězil, čímž zakončil základní skupinu se stoprocentní bilancí. Hostující celek díky této porážce skončil na posledním místě.

26:24

Třetí set skončil. Muzaj potřetí v řadě skvěle zaservíroval, čímž dokonal obrat Belchatówu v tomhle setu. Jihostroj byl blízko úspěchu, ale v klíčový moment selhal.

25:24

Základem úspěchu bylo Muzajovo tvrdé podání. Pak už domácím stačilo jen správně zaútočit.

24:24

Oddechový čas pro hosty.

24:24

Neskutečné! Muzaj předvedl tvrdý servis a Jihostroj ztratil náskok. Srovnáno. To je velká škoda pro hostující celek.

23:24

Marechal nakonec vytloukl bloky. Pokud však nechce jít Belchatów do čtvrtého setu, potřebuje v další výměně nutně bodovat.

22:24

Tohle byl klíčový moment! Šulista nakonec z pravé strany proti trojbloku uspěl.

22:23

22:23

To je škoda! Mach nedostal dobrou přihrávku, takže Lisinac i jako jednoblok uspěl. Jihostroj vede už jen o jeden bod!

21:23

Dost krkolomným způsobem, ale přece Marechal zařídil snížení stavu.

20:23

Wrona neuspěl proti jednobloku Macha! Že by České Budějovice uhrály alespoň jeden set?

20:22

Oddechový čas pro domácí.

20:22

Možná klíčový okamžik tohoto setu! Smeče Kriškova se dotkl jeden z protihráčů, takže České Budějovice dostaly velkou výhodu.

20:21

Chytře to nyní udělal Zapletal. Místo aby přihrál, poslal míč od sítě přímo na druhou polovinu.

20:20

Jihostroj pokazil servis. Znovu máme srovnáno.

19:20

Teď to Belchatów zahrál v obraně mizerně. proti Kriškovi nevystoupil žádný blok, ten tak tvrdou smečí udeřil.

19:19

Wlodarczyk dostal ideální přihrávku, podél lajny zařídil vyrovnání.

18:19

Jenže Lisinac na podání neuspěl. Belchatów má na servisu velké problémy.

18:18

Lisinac dostal přihrávku na střed a proti jednobloku se bez problémů prosadil.

17:18

Marechal poslal tvrdý servis pouze do autu.

17:17

Marechal a jeho úspěšný útok na levé straně. Také on už se potřeboval prosadit.

16:17

Tille vytloukl bloky na Lisinacovi.

16:16

Kriško se proti blokům neprosadil. Belchatów tak zase srovnal stav.

15:16

15:16

Další neúspěšný servis domácího celku. Belchatów nyní na podání vůbec, ale vůbec nezáří.

15:15

Přetahovaná pokračuje. Belchatów vyrovnal zásluhou útoku po pravé straně.

14:15

Belchatów se snažil situaci zachránit, jenže útok středem od Tilleho nedokázal odvrátit.

14:14

Sobotka přišel na palubovku dobře zapodávat, aby soupeře dostal pod tlak, jenže bezúspěšně. Ostatně jako jeho kolegové před ním.

13:14

Ani Belchatów nedokázal dostat balón na soupeřovu polovinu.

13:13

Zkažená podání se teď střídají na obou stranách. České Budějovice neuspěly.

12:13

Nyní servíroval Lisinac, ovšem pouze do zámezí.

12:12

Tentokráte již Kriško svůj dobrý servis nezopakoval. A přisoudil soupeři bod díky svému počínání.

11:12

Nádherný servis Kriška! Soupeř neměl na příjmu žádnou šanci.

11:11

Útok středem hřiště byl tím pravým receptem na obranu Belchatówu.

11:10

Přetahovaná pokračuje, polský celek navrací vedení na svou stranu.

10:10

A máme vyrovnáno!

10:9

České Budějovice snížily stav.

10:8

Belchatów se dostává do vedení o dva body.

9:8

Útok se Českým Budějovicím nevydařil, takže soupeř zaútočil. A Muzaj bude podávat i nadále.

8:8

A Jihostroj ztratil vedení. Díky Muzajovi, jehož servis nadělal soupeři obrovské problémy.

7:8

Marechal poslal takovou zvláštní smeč hranou dlaně. Míč se pak stočil na čáru.

6:8

6:8

Kriško se nyní rozehrál. Na něho by si měl dát Belchatów v současné chvíli určitě pozor.

6:7

Tohle je prostě škoda. Útok Šulisty totiž úspěšný nebyl. A soupeř tak dokázal snížit.

5:7

Belchatów snížil stav díky nevydařenému servisu Zapletala.

4:7

A zase to byl Kriško, který na pravé straně uspěl se svou smečí! Tohle není rozhodně špatný start do této sady pro hostující celek.

4:6

Po opravdu dlouhé době se Jihostroj dostal do dvoubodového vedení! Kriško na levé straně dobře smečoval.

4:5

Marechal se hodně zlobí na rozhodčího na empiru. Spíš by se ale měl zlobit sám na sebe. Snadnou smeč poslal opravdu do autu.

4:4

Wlodarczykův servis nebyl úspěšný. České Budějovice se zatím v téhle sadě drží.

4:3

Byl to Muzaj, komu se podařilo vytlouci bloky na pravé straně.

3:3

České Budějovice zaútočily levou stranou a uspěly. Belchatów neměl tyhle pozice a křídlech úplně dobře pohlídané.

3:2

Mizerná komunikace v týmu Jihostroje zapříčinila bod pro soupeře.

2:2

Jihostroj nakonec dokázal znovu srovnat. Uvidíme, jak si dokáže poradit s následnými výměnami.

2:1

Vedení si ovšem domácí celek vzal zpět na svou stranu. K radosti domácího publika.

1:1

Marechal neúspěšně servíroval.

1:0

Belchatów zaútočil díky svému rozehrávači přímo na síti. Bloky hostů připraveny nebyly.

25:13

Začal třetí set.

25:13

České Budějovice přijely do Polska bojovat o dobrý výsledek, jenže jeho výkon ve druhém setu nebyl vůbec dobrý. Až na několik světlých výjimek se mu nedařilo v žádné oblasti. Útok, obrana, servis, to vše bude muset vylepšit.

25:13

Druhý set skončil. Belchatów neměl v téhle sadě absolutně žádný problém, nakonec Jihostroj může být rád, že prohrál jen o takový rozdíl, jaký nakonec na tabuli aktuálně svítí.

24:13

Marechalovi se v téhle sadě moc nedaří. Už poněkolikáté neuspěl na síti.

24:12

Wlodarczykovo podání bylo sice tvrdé, leč Jihostroj ho dobře přijal. A úspěšně zaútočil.

24:11

Kulihova smeč nevytloukla bloky, nedotkla se nikoho a zamířila jen do zámezí. Domácí mají setbol!

23:11

Wrona předvedl hezký lob přes bloky.

22:11

Belchatówu se nyní nedaří na servisu. Je jasné, že vadit mu to vůbec nemusí.

22:10

Kriško jako jednoblok neuspěl. Soupeř měl naprosto snadnou pozici smečovat.

21:10

Mach na síti předvedl naprosto snadný blok. Tenhle útok polský celek dost pokazil.

21:9

Šulistovo podání zamířilo do těsného autu.

20:9

České Budějovice mírní debakl. Teď jim vyšel jeden z mála útoku, které si připravily.

20:8

Také Belchatów na podání pokazil.

20:7

jen pět bodů dělí domácí tým od pohodlného vítězství v téhle sadě. Teď se ve středu prosadil Lisinac.

19:7

Belchatów přijal podání Zapletala a pak zaútočil, jak potřeboval.

18:7

Tohle byla pěkná přihrávka dozadu. A Kriško pak z pravé strany zaútočil mezi bloky.

18:6

Muzajovo podání bylo až příliš razantní a zamířilo do těsného autu.

18:5

Jihostroj pokazil servis. Ani tahle oblast hry mu očividně vůbec nejde.

17:5

Marechal se tentokráte proti trojbloku neprosadil. Smečoval totiž dost ze záklonu.

17:4

Belchatów pokračuje v drcení kostí. Šulista nedokázal vybrat smeč soupeře.

16:4

16:4

Šulistův útok byl neúspěšný. Čtyři body za jeden set, to je hodně málo. Takový debakl možná Jihostroj ani nečekal.

15:4

Muzaj byl úspěšný na bloku, i když Lisinac byl u něj pozdě, aby vytvořil dvojblok. Jihostroji se nedaří ani v útoku.

14:4

Wrona zaútočil ze zadních pozic do úplně volného prostoru. České Budějovice naprosto selhávají v obraně.

13:4

Teď se Marechal zlobí. Ale rozhodčí viděl jeho kontakt ruky se sítí.

13:3

13:3

Vedení o deset bodů zajistil po přihrávce Brdjoviče úspěšně smečující Muzaj. České Budějovice se nedokážou v tomhle setu vůbec chytit.

12:3

Wlodarczyk dobře servíroval. Začíná to být velká exhibice pro domácí Belchatów.

11:3

Tohle je škoda pro Jihostroj. Lob Marechala totiž skončil přes bloky překvapivě na zemi na jeho polovině palubovky. Tohle se dalo bránit.

10:3

Kriško také pokazil svůj servis.

9:3

Brdjovičovo podání bylo neúspěšné.

9:2

Kuliha se diví, ale s výrokem rozhodčích neudělá nic. Svou smeč poslal do zámezí.

8:2

8:2

Brdjovič jako rozehrávač netradičně zaútočil přes blok a uspěl. Vedení Belchatówu je stále pohodlné.

7:2

S dost velkým štěstím se Machovi podařilo vytlouci bloky. Přes ruce soupeře se míč nakonec dostal na zem.

7:1

Brdjovič přihrál doprava na nabíhajícího si Muzaje, který udeřil, jak měl.

6:1

Lisinac zase dobře zapodával, České Budějovice neuspěly na příjmu, a pak domácím vyšel útok středem.

5:1

5:1

Tohle je hodně studená sprcha pro hostující celek! Teď mu Belchatów vystavil trojblok a ujal se vedení o čtyři body.

4:1

Lisinac dobře podával, Jihostroj byl na příjmu špatný, čehož samozřejmě Belchatów následně využil.

3:1

Ani Šulista neusměrnil svoje podání, kam potřeboval. Bod pro domácí.

2:1

Marechal pokazil servis. Naštěstí pro České Budějovice, umí totiž výborně podávat.

2:0

Mach spolu se Šulistou na bloku neuspěli. Belchatów vstoupil do této sady úspěšně.

1:0

Na rychlý útok soupeře Jihostroj nedokázal včas zareagovat, blok v podobě Macha nepomohl.

0:0

Začal druhý set.

0:0

Jihostroj se dokázal držet vlastně jen v první polovině této sady, pak již soupeř naprosto opanoval. Především Marechal vypadá velmi dobře – boduje jak na síti, tak na servisu.

25:17

První set skončil. Wlodarczyk byl tím, kdo ukončil tuhle sadu. Podle předpokladů si během ní domácí došli pro vítězství.

24:17

Lisinac neměl proti trojbloku žádnou šanci. Byl navíc v těžké pozici, protože nedostal ideální přihrávku.

24:16

Šulista z pravé strany dokázal vytlouci bloky. Hosté se ještě drží.

24:15

Belchatów má za bouřlivého potlesku publika první setbol.

23:15

Hosté sáhli po taktice vytlouci bloky, jenže ani Lisinac, ani Muzaj se míče nakonec nedotkli.

22:15

A zase Lisinac nedokázal prosadit na síti. Hosté zůstanou na servisu.

22:14

Teď se u sítě nedokázal prosadit Lisinac. České Budějovice zmírnily náskok soupeře.

22:13

Belchatów dělí opravdu jen málo od vítězství v tomhle setu.

21:13

Belchatów si jde pro hladké vítězství. Teď úspěšně zablokoval smeč hostujícího celku Muzaj.

20:13

20:13

Mach se neprosadil středem. Trefil totiž míč pouze do pásky.

19:13

A zase to byl Marechal, který zakončil úspěšně útok Belchatówu.

18:13

Na druhé straně naopak Sobotka poslal míč po podání pouze do autu.

17:13

Wlodarczyk napodruhé nezaservíroval, jak si představoval.

17:12

Wlodarczykovo podání bylo nekompromisní, Jihostroj neměl na příjmu žádnou šanci.

16:12

16:12

Tohle už nevypadá dobře pro hosty. Tille dostal těžkou přihrávku, po níž špatně zasmečoval. Hosté prohrávají o čtyři body.

15:12

Zkažené podání hostů znamená rozdíl tří bodů mezi oběma týmy.

14:12

České Budějovice znovu dokázaly snížit na rozdíl dvou bodů z povedeného útoku.

14:11

Marechal je ve skvělé formě. Teď měl na síti snadnou práci, v pohodě smečoval.

13:11

České Budějovice po delší době zaznamenaly úspěšný útok.

13:10

Přihrávky na levé straně využil Wlodarczyk a smečí se trefil, kam potřeboval.

12:10

Až nyní Marechal pokazil svůj servis. Ale odvedl dobrou práci.

12:9

Time-out hostům nepomohl. Marechal nyní přechytračil svého soupeře a poslal servis těsně za síť.

11:9

11:9

Další přímý bod z podání pro Marechala! Belchatów získal čtvrtý bod v řadě a dostal se do vedení o dva body. Během chvilky Jihostroj ztratil slušný náskok.

10:9

Teď si Marechal připsal na své konto eso. Servíruje zatím parádně.

9:9

Marechal díky tvrdému servisu dokázal srovnat stav. Malý náskok hostů je pryč.

8:9

Zkažené podání Jihostroje znamená snížení stavu pro Belchatów.

7:9

Hosté se zatím naprosto skvěle brání. Teď zezadu zaútočil Šulista a nedal soupeři žádnou šanci.

7:8

7:8

Belchatów má velké problémy v rozehrávce, čehož hosté využili. Zatím favorit nepůsobí nijak jistě.

7:7

Lisinac přebral snadnou přihrávku na středu a přes jednoblok se v pohodě prosadil.

6:7

Jihostroj se dokázal ubránit a pak mu vyšel útok středem. Opět se tak dostal do vedení.

6:6

České Budějovice následně dokázaly opět vyrovnat díky úspěšnému útoku.

6:5

Tille pouze přestřelil palubovku, takže daroval bod soupeři.

5:5

Muzajovi se podařilo na pravé strany vytlouci bloky. Přetahovaná i nadále pokračuje.

4:5

České Budějovice zaútočily přes levou stranu. A úspěšně. Soupeř nepostavil dobré bloky.

4:4

Jihostroj se bránil, co to šlo, ale nakonec Marechal zaútočil do naprosto prázdné prostoru.

3:4

Kriško dokázal jednoduchou smeč poslat do mezery mezi bloky. Jihostroj nenačal tenhle set špatně.

3:3

Tentokráte Wlodarczyk zaútočil u levé strany a uspěl. Máme vyrovnáno.

2:3

Sobotka zaútočil středem a uspěl.

2:2

Belchatów následně srovnal stav po útoku.

1:2

Machovo podání také bylo dost nepříjemné pro soupeře. A ten si s ním poradit nedokázal.

1:1

Mach dostal parádní nahrávku do středu a odtud nekompromisně zakončil.

1:0

Krátké podání Marechala bylo natolik překvapivé, že Jihostroj byl na příjmu bezmocný.

0:0

0:0

PGE Skra Belchatów: Lisinac, Klos, Conte, Wrona, Muzaj, Uriarte, Badura, Wlodarczyk, Brdjovič, Piechocki, Tille, Marechal

Rozhodčí: Knižnikov (RUS), Saltalippi (ITA).

0:0

PGE Skra je zatím ve skupině Ligy mistrů neomylný, zvládl všech pět zápasů, přičemž ztratil pouhé dva sety. I v tomto utkání s českým soupeřem bude jednoznačným favoritem. Polské mužstvo vyhrálo už sedmkrát v řadě, v lize mu patří rovněž první příčka. Ať už dopadne tenhle zápas jakkoli, skončí ve skupině na současné vedoucí pozici.

0:0

Jihostroj má velmi solidní formu, vyhrál totiž už pošesté v řadě. Minulý týden si navíc připsal velmi cenné, ale hlavně své první vítězství v Lize mistrů, když porazil Innsbruck. Na domácí scéně si vede také slušně, v tabulce je na třetí příčce.

0:0

Volejbalová Liga mistrů má na programu poslední kolo v základních skupinách a nebude u toho chybět ani tým Českých Budějovic. Ten je zatím v tabulce skupiny F na posledním místě, a to díky o kousek horšímu skóre, než má Tirol Innsbruck. Na závěr evropských pohárů se utká s polským Belchatówem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

3:0

PGE Skra Belchatow: Lisinac, Klos, Conte, Wrona, Muzaj, Uriarte, Badura, Wlodarczyk, Brdjovič, Piechocki, Tille, Marechal

VK Jihostroj Č. Budějovice: Tibitanzl, Mach, Pleva, Michálek, Habr, Šulista, Hupka, Fila, Zapletal, Sobotka, Kuliha, Kriško

Rozhodčí: Knižnikov (RUS), Saltalippi (ITA)