po penal. (6:7) (1:0)

23.01.2015, 07:30 • Canberra Stadium • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Tipsport: 1.78 3.0 5.45 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím. Doufám, že jste si tento napínavý duel užili a někdy u dalších fotbalových onlajnů brzy nashledanou! (11:04:47)
Máme za sebou třetí čtvrtfinále Asijského poháru! V něm jsme viděli neskutečnou podívanou, který vygradovala až do penaltového rozstřelu. V něm byl šťastnější Irák, který porazil Írán v penaltovém rozstřelu 7:6. Vítěznou penaltu zaznamenal Salam Shakir!

Ale pojďme postupně. V prvním poločase jsem viděli jednu branku, do vedení poslal Írán Sardar Azmoun a zdálo se, že bude všechno dle papírových předpokladů. Jenže ve 43. obdržel druhou žlutou kartu Pooladi a Írán dohrával o desíti.

Ve druhém poločase se podařilo Irák brzo vyrovnat na 1:1 zásluhou Ahmeda Yasina. Irák poté ale přesilovku už nevyužil a utkání dospělo do prodloužení.

V prvním prodloužení se hned po třech minutách prosadil Younis Mahmoud a vypadalo to na vítězství Iráku! Jenže Írán dokázal vyrovnat i v deseti! Morteza Pouraliganji vyrovnal na 2:2!

Ve druhém poločase se v 116. minutě dokázal trefit Dhurgham Ismail a už nikdo nepochyboval o postupu Iráku. Jenže v poslední možné chvíli vyrovnal po závaru ve vápne Reza Ghoochannejhad a bylo srovnáno a šlo se na penalty!

V osmé sérii trefil tyč Amiri a rozhodující prenaltu proměnil Salam Shakir a Irák je v semifinále!

Vítězná branka Salama Shakira

8. série 6:7

Shakir prokázal chladnou hlavu a posílá Irák do semifinále Asijského poháru!

Amiri trefil pouze tyč!

8. série 6:6

Amiri trefuje pouze tyč!

Hussein zkušeně proměnil

7. série 6:6

Hussein udržel nervy na uzdě a napálil míč přesně pod břevno!

Teymourian také proměnil

7. série 6:5

I Teymourian dává! Každá penalta teď může rozhodnout!