Erste Bank Juniors League

HC LERAM Orli Znojmo – Lower Austria Stars

2:4

konec (2:0, 0:1, 0:3)

17.01.2015, 12:15 • Zimní stadion města Znojma • Petra Matůšová (@PetraMatusova)

Znojmo prohrává a velmi, velmi si zkomplikovalo své šance na play-off. Tři inkasované góly na startu třetí třetiny totálně potopily znojemský tým. Ten už se nedokázal vzpamatovat. A hráči si nyní moc dobře uvědomují, že je zřejmě konec s postupovými nadějemi. Jen pomalu se trousí do kabin...

Hezké sobotní odpoledne ze Znojma. (14:16:18)

60:00

59:34

A už asi ani neodvolá, Orli se nemohou usadit v útoku.

59:00

Poslední minuta. Trenér ani nezkouší odvolat gólmana, i když ten už je téměř na půli cesty.

58:31

Střelu Jambora od modré čáry schytal Jan Bulín. Orli v útoku, ale závěrečný nápor není dostatečně důrazný.

57:43

Tam ale dlouho nevydrželi. Rychlý brejk zakončuje švihem do Daňovy lapačky Scherz.

57:27

To Orli vyhráli a ihned se nasunuli před Zormana.

57:02

Dalším vhazování před jihomoravskou klecí.

56:39

Znojemský brankář končí po menším závaru před svou svatyní bez masky na ledě, ale rychle se po přerušení hry zvedá.

56:12

Streu dostal dvě pobídky krátce za sebou do mezikruží, tou první mířil vedle pravé tyče, druhou zase nad břevno.

55:25

Kuchynského švih z kruhu mijí vzdálenější tyčku domácí klece.

55:00

Posledních pět minut třetí třetiny, hraje se za znojemskou klecí.

54:06

53:32

Na brankové čáře Orlů se musel roztáhnout Daňo, který tak zabránil gólovému zakončení Zavalnyuka a Scherze. Ti mohli několikrát beztrestně dorážet před znojemskou klecí.

52:31

Domácí ujížděli v přečíslení dva na jednoho, ale Jambor nenašel svým pasem Jana Bulína. Obrovská šance, znojemský nejproduktivnější hráč mohl zakončovat z hodně slibné pozice.

52:06

Navíc Pucher (ZNO) si za krosček ve svém obranném pásmu odpyká dvě minuty.

51:34

Domácí hokejisté se ale v útoku neprosadili a jsou to opět Rakušané, kteří se chopili kotouče a nabruslili si před Daňa.

51:17

Orli zpět před gólmanem soupeře, kde se nyní bude také vhazovat.

50:24

A naopak nyní i dostali šanci opět skórovat. Pálil Scherz z mezikruží, Daňo vyráží, stejně si počínal i předtím s ránou Alekseeva od modré čáry.

50:00

Hosté ale velmi slušně brání a zatím si svůj náskok drží.

49:21

Hosté jen vyhazují kotouč ze svého obranného pásma. Orli nyní mají, po strašlivém nástupu do třetiny, navrch.

49:00

Střelecký pokus Tondla, který vypálil ihned po přechodu útočné modré, byl zblokován do rohu kluziště.

48:23

Přichází další vhazování před Zormanem.

47:47

Znojemští hráči se v posledních dvou minutách zvedli. Uvidíme, zde dokáží to dokáží i gólově potvrdit.

47:35

Kuntoš napálil břevno!

47:00

Znojemští hráči drží kotouč a Kuntoš se probíjí do útočné třetiny.

46:04

Velká šance pro Znojmo! Patrik Tondl dostal namazáno před brankoviště, ale vyprášil jen betony Zormana.

45:34

Po rychlém brejku na druhou stranu kluziště pálil z kruhu Steffler, Daňo zachytil kotouč na svých betonech, ale ještě se pro jistotu ohlédl za svá záda.

45:11

Kombinace druhé znojemské formace vypadala slibně, ale poslední přihrávka Patrika Bulína byla hodně nepovedená a nenašla Jambora, který mohl zakončovat.

44:34

Hra se nyní trochu uklidnila, domácí hokejisté se dokázali odpoutat od svého obranného pásma.

43:20

LA Stars právě vstřelili branku!
Znojemští hráči totálně zkolabovali. DIMITRY ISKORNEV měl opět dostatek času a prostoru, aby zmátl svým pohybem, obkroužil bránu a zasunul k levé tyči, kam se ještě Daňo nestačil přesunout. Bez asistence.

42:55

První rakouská formace měla opět dostatek prostoru a mohla hned dvakrát zakončovat. První ránu Seligy domácí brankář vyrazil, následnou dorážku po obkroužení klece měl na hokejce Kuchynski. I tentokrát Daňo kryje.

42:00

Znojemští hráči nevědí co hrát. Opět před bránou dostal dostatek prostoru Scherz, tentokrát našel jeho ránu po ledě v lapačce Daňo.

41:28

To je přímo hororový vstup do třetiny a hosté obracejí skóre. Obrovská chyba v rozerávce, kterou vyrobil Máca, dostala kotouč na hůl DMITRYHO ISKORNEVA, a ten sám před brankovištěm nezaváhal. Bez asistence.

40:14

Rychlé vyrovnání hned na startu třetiny a teď půjde do tuhého. Rána NIKITY ZAVALNYUKA z vrcholu kruhu zapadla kolem vyrážečky gólmana k pravé tyči. Asistence: Egor Baranov a Orlando Scherz.

40:01

Třetí třetina odstartuje v 13:45. Prostřední část hy už nebyla hlavně ze znojemské strany tak kvalitní. Domácí se místy dostávali pod tlak a měli co dělat, aby uhlídali svůj náskok. Z toho přeci jen trochu ukrojil Zavalnyuk. Orli tak už vedou jen o jeden gól.

40:00

39:27

39:07

Znojemští hráči si nyní dobře pohlídali svou obrannou modrou čáru. Hosté nemohou založit akci.

38:42

Kotouč končí po vyhození jednoho z hostujících hráčů a teči od plexiskla mimo kluziště. Vhazuje se ve středním pásmu.

38:26

A po odrazu kotouč opouští obranné pásmo Orlů.

38:21

Ten zatím může být v klidu, pokus Galaguzova zblokoval Kruckovyč.

37:56

Stars ale stačilo jen pár vteřin k tomu, aby se vrátily zpět před Daňa.

37:33

Brabec s trochou obtíží nakonec po vhazování posílá puk do středního pásma.

37:27

Další vyloučení na znojemské straně. Menší trest za držení pro Březinu (ZNO).

36:34

Znojemští hráči jen vyhodili kotouč ze svého obranného pásma, ten nakonec neskončil na zakázaném uvolnění, ale hosté mohou v poklidu rozehrávat.

35:55

A opět Daňo. Dostatek prostoru před ním dostali hned dva hráči Stars. Ale ani dorážky Zumsteina nenašly cestu za brankovou čáru.

35:11

Před Daňa nahazoval od mantinelu Kuchynski, k teči byl ještě připraven Galaguzov, ale znojemský brankář kotouč posílá daleko od své svatyně.

34:34

Na ledě je nyní k vidění minimum šancí.

33:47

Tak to byla obrovská příležitost! Jan Bulín zavezl puk do útočné třetiny, jeho první pokus ještě Zorman vykryl, už však zůstal leže na ledě a kotouč se dostal k Mikuličovi. Ten byl zřejmě trochu zaskočen a jeho bekhendový oblouček zachytil gólman v lapačce.

32:34

Orlům se podařilo rychle dostat před Zormana, ten ale nemusel zasahovat, druhá znojemská formace si nevytvořila šanci a naopak puk ztrácí.

32:00

Zavalnyuk si obkroužil znojemsku klec a pokoušel se zakončit u pravé tyče. Daňo byl včas na místě a všechny mezírky utěsnil.

31:11

Až nyní zachytil rozehrávku soupeře Krejčí a Jan Bulín mohl zakončovat, byl však vytlačen ze střeleckého úhlu a Zorman už s kotoučem neměl potíž.

30:38

Momentálně je k vidění trochu klidnější pasáž. Tlak Stars byl zbržděn, ale Orli už nejsou v útoku tolik aktivní jako v předchozí části.

30:00

Orli se ale dokázali bleskově vrátit před Zormana. Mácovo nahození ale nemělo dostatečnou razanci a pro gólmana bylo lahůdkou.

29:23

Tondl zavezl po křídle kotouč do útočného pásma, tam ale Znojemští dlouho nevydrželi. Galaguzov vyhazuje.

28:55

28:54

Střela Scherze od modré čáry končí na zadním mantinelu. Přesilovka hostů se krátí.

28:32

Přesto zůstavají Rakušané v útoku a roztáčejí kolotoč.

28:02

Scherz si velmi hlasitě říkal klepáním hokejky o kotouč, ten také dostal, ale mezi dvojicí bránících Orlů se před brankovištěm neprosadil.

27:26

Ani další pokus Stars o přechod před Daňa nevyšel a ještě před modrou čárou ztroskotal. Oba týmy střídají.

27:02

Znojemští hráči po vhazování před svým brankářem posílají puk přes všechny čáry.

26:55

Ale Orli se místo toho budou muset opět bránit. Za krosček si odpyká dvě minuty Jan Bulín (ZNO).

25:40

Znojmo mohlo opět výrazněji odskočit, ale Kuntoš trestuhodně netrefuje puk před zpola odkrytou bránou!

25:02

Znojemská obrana nyní hodně zazmatkovala. Nechala se obalamutit Scherzem, který našel před brankovištěm NIKITU ZAVALNYUKA, a ten si dokázal udělat prostor a poslat kotouč kolem lapačky do horní části brány. Asistence: Orlando Scherz.

24:51

Orli se ale stále nemohou probojovat ze svého obranného pásma.

24:22

Stále se pokračuje v útoku před znojemskou klecí. Kotouč ale nyní končí v hledišti a bude se vhazovat po pravici Daňa.

23:51

Výborná práce Orlů. Ti bez ztráty přežili oslabení tři na pět a jsou opět kompletní!

23:26

Domácí ve čtyřech.

23:14

Zavalnyuk provětral lapačku gólmana Orlů, ta byla ale bezchybná. Hra přerušena.

22:58

Stars zpět před znojemským maskovaným mužem.

22:37

Domácí při buly úspěšnější a puk je opět až na druhé straně kluziště.

22:26

Kruckovyč posunul znojemskou bránu, rozhodčí přerušuje. Hosté odcházejí střídat.

22:05

Hosté v útoku. De Schepper měl velké potíže na modré čáře, ale nakonec kotouč udržel.

21:51

Ale to je velmi nepříjemné pro Znojmo. Patrik Bulín (ZNO) si musí odsedět dvě minuty za napadení. Přesilovka pět na tři pro St. Pölten.

21:29

Jan Bulín vyhrál buly a puk letí přes všechny čáry.

21:26

V obranném pásmu fauloval Máca (ZNO) a inkasuje dvě minuty za krosček.

20:46

Tam se ale dlouho neudrželi, Zorman nemusel zasahovat a hra je zpět před znojemským brankářem.

20:25

Nahození Tondla až zpoza vlastní klece tečoval ve středním pásmu Krejčí a Orli mohou do útoku.

20:01

Druhá třetina začne v 13:01. Úvodní dějství přineslo zajímavou podívanou s několika dobrými šancemi na obou stranách. Orli zatím drží čistý štít, i když v některých chvílích při nich stálo i štěstí. Naopak sami dokázali dvakrát skórovat, jednou v početní výhodě. Rozhodnuto však ještě zdaleka není.

20:00

19:46

19:40

Stars se vrátily zpět před Daňa a po jedné střele zazvonila horní tyčka!

19:12

Po dalším vhazování už konečně Orli posílají kotouč přes všechny čáry.

18:58

Stars stále operovaly v útoku, ale rozhodčí přerušuje hru pro postavení hráče v brankovišti.

18:22

Patrik Bulín se pokoušel vyhodit kotouč bekhendem, ale to s mu vůbec nepovedlo a Alekseev na modré zachytil kotouč.

17:46

Dvě minuty za vysokou hůl pro Březinu (ZNO).

17:46

Iskornev pálil z mezikruží, střela se mu ale příliš nepovedla a domácí brankář s ní neměl větší potíž. Rozhodčí ale zvedá pravici a bude se vylučovat. Zatím ponechána výhoda.

16:52

Hosté se opět dostali k puku a ihned obrátili hru do svého útočného pásma. Nahození Kuchynskeho má gólman v lapačce.

16:13

Tentokrát Orli při vhazování úspěšnější, ale Máca neudržel kotouč před modrou čárou a rozhodčí opět přerušuje.

16:00

Po dlouhém souboji v rohu kluziště ve znojemském útočném pásmu rozhodčí nakonec přerušuje hru. Vhazuje se ve střední třetině.

15:22

Březina se pokoušel zakončovat po úniku po křídle, byl však vytlačen z palebné pozice a končí na ledě.

14:49

Orli se na chvíli vymanili z tlaku a obrátili hru na druhou stranu kluziště.

14:02

Rakouské přečíslení dva na jednoho zakončoval Iskornev k levé tyčce, kde měl Daňo včas svůj beton.

13:40

Navíc Stars vyhrávají buly, což se zatím domácím až tak nedaří. Po dalším vhazování ve středním pásmu mohl poslat kotouč do útoku Streu.

13:16

Hosté jsou v posledních minutách aktivnější a častěji u puku. Zatím ale nenašli recept na znojemskou defenzívu a gólmana.

12:22

Slibnější šanci si ale vypracoval Baranov, jenž si vyjel zpoza brány a od levé tyčky zakončoval. Daňo opět vyráží.

11:33

A znovu se hra přesunula před Daňa. Od mantinelu zkoušel překvapit Scherz, ale puk jen prolétl znojemskou obrannou třetinu k protějšímu mantinelu.

11:00

Domácí hráči sice bleskově rozehráli, ale nahození před Zormana se nesetkalo s úspěchem.

10:31

Stars si opět najely před domácího brankáře, Fairy to zkoušel z předbrankového prostoru, ale Daňo včas svým rozklekem jeho pokus kryje.

09:47

Po jednom z tvrdších ataků zůstává u mantinelu ležet Krejčí, po chvíli se ale zvedá a vypadá to, že bude ve hře pokračovat.

09:00

Také hostující tým se po delší době dostává do útočné třetiny, ale zatím není tak nebezpečný.

08:03

Orli právě vstřelili branku!
Přihrávka z rohu kluziště našla v kruhu hůl JANA BULÍNA, jenž se nerozpakoval a golfákem posílá puk za brankovou čáru. Asistence: Jan Jambor a Patrik Bulín.

07:48

Ale neobešlo se to bez chyb v rozehrávce. Do úniku se tak dostal Streu společně se Zumsteinem. Daňo ale zlikvidoval jak první střelu, tak po zmatcích před svým brankovištěm i dorážku.

07:36

Rychlý přechod před Zormana nevyšel. Orli musí znovu dobývat útočnou třetinu.

07:06

Znojemští hráči neudrželi pásmo, musí rozehrávat až z vlastní obranné části.

06:56

Orli se přesto přes menší komplikace dostali do útoku, kde fauloval u mantinelu Seliga (LAJ), jenž tak inkasuje dvě minuty za držení.

06:22

Dlouhá přihrávka na Krejčího, který si najížděl do útočného pásma neprošla.

05:55

Domácí mají puk na své holi a Brabec s Pucherem rozehrávají za svou klecí.

05:41

Jeden z domácích hráčů byl natlačen do brány Stars. Rozhodčí přerušuje hru.

05:24

Orli se opět ihned nahrnuli do útoku, Jambor trefuje z úhlu Zormanovy betony.

04:59

Výborná práce Znojma ve středním pásmu, kde Kuntoš získal puk a přihrál volnému PATRIKU TONDLOVI, který měl před brankářem dostatek času, trochu zamíchal pukem a zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Jiří Kuntoš.

04:21

Hra se zatím přelévá ze strany na stranu. Před Zormanem zakončoval z kruhu Březina, gólman vyráží.

03:50

Galaguzov se rychle natlačil po křídle před domácí klec a tvrdě vypálil, kotouč minul bližší tyčku!

03:29

Po rychlém přenesení hry před Zormana musel rakouský brankář krýt ránu od modré čáry. Poté přerušuje hru.

03:00

Domácím se po dobré obranné práci podařilo vytlačit kotouč do středního pásma, oba týmy odcházejí střídat.

02:14

Hosté se vrátili zpět před Daňa, ten ale zatím nemusel zasahovat. Hraje se podél mantinelů.

01:31

Po kombinaci celé druhé domácí útočné formace pálil z kruhu Jambor, gólman byl na svém místě a ztlumil puk na hrudi.

00:54

Krátký znojemský pobyt v útočném pásmo, zatím bez přímého ohrožení Zormana.

00:18

Galaguzov se ihned po buly ve středovém kruhu natlačil před znojemského gólmana a zblízka zakončoval. Daňo měl betony připraveny a jeho pokus kryje.

00:01

Lower Austria Stars: Zorman (Wehrhan) – Steffler, De Schepper, Fairy, Villas, Koudelka, Alekseev – Galaguzov, Kuchynski, Seliga – Zumstein, Streu, Iskornev – Zavalnyuk, Scherz, Baranov.
Znojmo bojuje o účast v play-off, do kterého postupuje sedm nejlepších týmů ze skupiny A. Orli jsou momentálně na osmé příčce s jednobodovou ztrátou právě na Stars. České hráče tak čeká velmi napínavý závěr základní části.
Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jan Bulín (19 + 22), jenž je zároveň druhý v celkovém bodování ligy. Do první desítky se ještě vešel Patrik Tondl (17 + 12). Ve znojemském brankovišti se momentálně pohybuje Tomáš Daňo s úspěšností zákroků na hranici 85%.
LA Stars jsou s jednatřiceti body na sedmé příčce divize A. Odehrály však o tři utkání méně než znojemští hokejisté. Ve svém středu má klub fungující pod záštitou hokejové akademie v St. Pöltenu několik hráčů různých národností, na soupisce tak nalezneme Rusy, Švýcary, Francouze, ale i Slováka, Němce či Itala. Nejproduktivnějším z nich je ruský zástupce Dimitry Iskornev (18 + 12)
Hezký den! Mezinárodní soutěž staršího dorostu Erste Bank Juniors League přináší další kolo své základní části. Pro znojemské hráče bude utkání velmi důležité. Střetnou se v něm s týmem LA Stars, jenž je momentálně o bod před Orly.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:15.

2:4

Branky a nahrávky: 5. Tondl (Kuntoš), 9. Bulín J. (Jambor, Bulín P.) – 26. Zavalnyuk (Scherz), 41. Zavalnyuk (Baranov, Scherz), 42. Iskornev, 44. Iskornev

HC LERAM Orli Znojmo: Daňo – Pucher, Brabec, Kruckovyč, Máca, Konečný – Kuntoš, Krejčí, Tondl – Jambor, Bulín J., Bulín P. – Niederhafner, Březina, Mikulič.