2:5

konec (0:2, 1:0, 1:3)

17.01.2015, 15:00 • Minsk Ice Palace • Jan Havlovic (@jeanhavlovic)

Tipsport: 1.55 4.5 4.55 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání je u konce. HC Dinamo Minsk v domácí prostředí překvapivě podlehlo Viťazu Podolsk 2:5!

V první třetině byli překvapivě lepší hostující borci, kteří se dostali do vedení už ve 4. minutě zásluhou Vjačeslava Soloduchina. Domácí poté byli zbytečně vylučováni a hosté trestali. Ve 14. minutě se krásnou tečí prosadil Alexej Makejev.

Ve třetí třetině jsme viděli nejvíce branek. Nejdříve dal na 1:3 Maxim Mamin, o necelé dvě minuty skóroval také Maxim Afinogenov. Dinamu se ale podařilo snížit. Jonathan Cheechoo vstřelil svůj druhý gól v zápase. Ke konci se do prázdné branky trefil Mario Kempe a bylo hotovo.

Robert Kousal (CEC) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:34

To je z mé strany vše a u dalšího hokejového přenosu se těším brzy nashledanou! (17:33:55)

60:00

Mario KEMPE - 2:5

59:05

Viťaz právě vstřelil branku!
Hosté potvrzují své dnešní vítězství gólem do prázdné branky. Gól zaznamenává MARIO KEMPE. Bez asistence.

58:00

Oddechový čas si bere také Dinamo.

57:27

No a domácí nemají na co čekat. Milčakov je na střídačce a Dinamo to zkoušejí v šesti!

57:23

Za hru vysokou holí je vyloučen Alexandr Kučerjavenko. V obličeji domácího hráče navíc byla krev, tudíž Dinamo bude hrát přesilovku do konce tohoto zápasu!

57:12

Na druhé straně pálil Soloduchin, jeho rána ale branku minula.

57:06

Oddechový čas pro Viťaz!

57:06

Dinamo se dostal vpřed, Ellison ale pálil pouze do Lisutina.

55:42

Tvrdě pálil Cheechoo, Lisutin ale dnes působí velmi sebejistým dojmem.

53:25

Goroško udělal chybu ve obraně a puku se zmocnil Afinogenov, který nahrál lépe postavenému Vyglazovi, jenž ale Milčakova nepřekonal.

52:16

Minsk je po vstřelení kontaktní branky velmi aktivní a bude nás čekat velmi napínavý závěr.

Jonathan CHEECHOO - 2:4

51:50

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
No a domácí dávají alespoň na 2:4! JONATHAN CHEECHOO za sebou dokázal udržet Berdjukova a střelou z otočky se prosazuje! Bez asistence.

50:11

Dinamo zatím nic nevzdalo a snaží se útočit.

48:52

Dinamo mění gólmany, místo Haugena přichází Dmitrij Milčakov!

Maxim AFINOGENOV - 1:4

48:52

Necelé dvě minuty po třetí brance se hosté prosazují znovu! MAXIM AFINOGENOV dostal výbornou příhrávku od Semjonova a dává na 1:4! Asistence: Alexej Semjonov.

Maxim MAMIN - 1:3

47:13

1:3! Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení! Puk šel po ose Vyglazov-Afinogenov a zakončující MAXIM MAMIN. Hostující hráči si vůbec nebyli jistý, zda-li branka padla. Vše kontroloval ještě video rozhodčí, který nakonec branku uznal! Asistence: Nikita Vyglazov, Maxim Afinogenov.

44:52

Lisutin předvedl výborný zákrok. Cheechoo připravil pro výbornou pozici pro Szczechuru, ten si ale vylámal zuby na Lisutinovi.

42:12

Do protiútoku se dostalo Dinamo, Kaljužnyj se dostal ke střele z pravé strany a Lisutin měl co dělat, aby puk udržel ve své výstroji!

41:35

V úvodu třetí třetiny jsou aktivnější hosté, k žádné vážnější situaci se ale v útočném pásmu nedostali.

40:01

Druhá třetina nabídla vyrovnaný hokej. Dinamo se tlačilo do šanci a hosté kupilil fauly. Třetí přesilovku už Dinamo využilo, prosadil se Jonathan Cheechoo. Hosté půjdou do třetí třetiny s jednobrankovým vedením.

37:07

Kulakov se odhodlal ke střele z levé strany, Lisutin ale jeho ránu po celou dobu viděl a puk lapil.

34:22

Protiútok hostů táhl Berdjukov, který i vypálil. Haugen ale jeho ránu chytil do lapačky.

33:49

Ellison, Vesce a Linglet teď výborně kombinovala v útočném pásmu, zakončoval Ellison, ale Lisutin výborně zasáhl.

32:39

Dinamo je po vstřelené brance jak vyměněné. Uvidíme, zda-li se mu ještě podaří do konce třetiny vyrovnat.

Jonathan CHEECHOO - 1:2

31:49

Dinamo dává kontaktní kontaktní branku! Haugen bleskově rozehrál na Lingleta, který vysunul do úniku JONATHANA CHEECHOOA, který perfektním blafákem překonal Lisutina. Asistence: Charles Linglet, Ryan Vesce.

31:25

Bude následovat už třetí! přesilovka Dinama v této třetině! Vyloučen je Denis Grebeškov.

29:21

Další ránu vyslal Goroško, Lisutin ale zatím drží čistý šťít.

28:35

V pásmu Viťazu zahrozil Nogačjov, který ale tvrdou ránou nepropálil Lisutina.

27:19

Tempo hry teď lehce upadá, Viťaz nemá kam spěchat, to je jasné. Dinamo by ale mělo zvýšit obrátky, čas nelítostně utíká.

25:34

Kousal je zpět na ledě a Viťaz přečkal i tuto oslabení.

24:42

Viťaz vyhazuje až k brance Haugena.

24:13

Před brankou Viťazu teď bylo pořádně horko. Linglet našel dobře postaveného Ellisona, který měl poloodkrytou branku, ale trefil pouze Lisutina, který už poněkolikáté zachránil svůj tým!

23:24

Viťaz ale dlouho v pěti nehrál. O devět sekund později putuje na trestnou Robert Kousal, za hákování.

23:15

Viťaz hraje v plném počtu.

22:19

Hosté ale velmi dobře brání a hráči Dinama to mají velmi těžké.

21:49

Domácí se usadili v útočném pásmu. Po dlouhé kombinaci vypálil Kaljužnyj. Lisutin ale dokázal puk vytěsnit mimo.

21:15

První přesilovka pro Dinamo! Soloduchin putuje na trestnou lavici za hákování.

20:32

Domácí vstoupilil aktivněji do druhé třetiny.

20:01

V první třetině byli překvapivě lepší hostující borci, kteří se dostali do vedení už ve 4. minutě zásluhou Vjačeslava Soloduchina. Domácí poté byli zbytečně vylučováni a hosté trestali. Ve 14. minutě se krásnou tečí prosadil Alexej Makejev. Domácí zatím nepředvedli prakticky nic a pokud chtějí pomýšlet na body, musejí se ve zbytku zápasu výkonostně zvednout.

18:31

U branky Haugena došlo k menší potyčce, vylučovat se ale nebude.

17:29

Matěruchin táhl útok Minsku, sám i vypálil. Lisutin byl ale na místě.

17:03

Na druhé straně mohl zvýšit skóre Vyglazov, ale prot Haugenovi neuspěl!

16:28

Do rychlého protiútoku se dostali hosté, Kousal ujel společně s Kempem. Zakončoval první jmenovaný, který ovšem branku o kousek minul.

15:10

Teď letělo na Lisutina několik nebezpečných střel, gólman Viťazu si ale se všemi poradil.

Alexej MAKEJEV - 0:2

13:16

Hosté přecijen přesilovku využívají! Od modré vystřelil Berdjukov a jeho ránu tečoval ALEXEJ MAKEJEV, který nedal Haugenovi šanci. Asistence: Alexandr Kučerjavenko, Gregorij Berdjukov.

13:01

Hostům se to nakonec podařilo, ale z přesilovky již příliš času nezbývá.

12:42

Viťaz má velké problémy dostat se zpět do třetiny.

12:16

Ellison vyhazuje kotouč ze své třetiny.

11:54

Hosté jsou opět usazeni v pásmu Dinama a rozjížďí kolotoč přihrávek, uvidíme, jestli to povede k druhé brance.

11:24

Za hákování dostává dvě minuty Charles Linglet. Hosté tak budou hrát již druhou přesilovku v utkání. Linglet navíc dostává osobní trest na deset minut za nesportovní chování.

10:16

Mario Kempe se snažil překvapit Haugena objetím branky. Norský gólman se ale stihl přesunout.

09:32

Mamin se snažil ohrozit Haugena střelou z mezikruží, to by ale nesměl brankou minuout.

08:19

Hosté proti pěti bruslařům kontrolují hru a kombinují v útočném pásmu.

07:37

Šinkevič je zpět na ledě, Dinamo v plném počtu!

07:14

Viťaz se ale velmi rychle vrátil do pásma domácích. Od modré pálil Soloduchin, ale jeden z hráčů domácích puk zablokoval.

06:49

Dinamo vyhazuje puk ze svého pásma.

06:32

Střílel Vyglazov, Haugen jeho rána vytěsnil nad.

05:58

Přesilovkové komando Viťazu je usazeno v pásmo domácích.

05:37

První vyloučení utkání. Za hákování odchází na trestnou domácí Ilja Šinkevič.

04:21

Minsk je úvodní brankou evidentně zaskočen a má velké problémy s usazením v útočné třetině.

Vjačeslav SOLODUCHIN - 0:1

03:08

No a hosté jdou do vedení! Semjonov našel na modré výborně najetého VJAČESLAVA SOLODUCHINA, který se trefil přesně k tyči! Asistence: Alexej Semjonov.

02:46

Na druhé straně zahrozil Soloduchin, Haugen byl ale na místě.

01:23

Minsk pokračuje v aktivním začátku. K další střele se dostal Lisovec, Lisutin byl ale pozorný a připisuje si další zákrok.

00:49

První nebzepčnou střelu měl na svědomí Ellison, Lisutin ale svůj tým podržel.

00:05

Dinamo vyhrálo úvodní vhazování.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HC Dinamo Minsk: Haugen (Milčakov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj (C), Cheechoo (A), Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov (A), Meleško, Matěruchin – Drzozd, Stěpanov, Razvadovskij – Kitarov

Rozhodčí: Zacharov, Safiullov – Golovjov, Zacharenkov.
Hezké sobotní odpoledne! Hokejová KHL má dnes na programu šest zápasů. My se společně zaměříme na utkání HC Dinama Minsk proti Viťazu Moskevská oblast. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
HC Dinamo Minsk

Jediný účastník KHL z Běloruska zatím zažívá vynikající sezonu. Svěřenci Harijse Vitolinse předvádí výborné výkony a play-off by tým z Minsku minout nemělo. V Západní konferenci mu aktuálně patří pátá pozice a na kontě má 84 bodů. Dinamo se již pět zápasů neprohrálo a na vítězné vlně se jistě chtít udržet i po tomto zápase. Poslední zápas odehrál Minsk ve čtvrtek doma s tabulkovým sousedem s Lokomotivem Jaroslavl. Očekával se tuhý boj, ale domácí nakonec vyhráli 3:0. V dresu Dinama pravidelně nastupuje český reprezentant Lukáš Krajíček , který má na svém kontě 11 bodů (1+10).

Posledních pět zápasů Dinama

Dinamo Minsk – Jaroslavl 3:0
Dinamo Minsk – Dinamo Minsk 3:2 sn.
HC Soči – Dinamo Minsk – 2:3
Dinamo Minsk – Slovan Bratislava 3:2 sn.
Atlant Mytisči – Dinamo Minsk – 2:4

Nejproduktivnější hráči

Matt Ellison – 45 zápasů, 43 bodů (17+26)
Jonathan Cheechoo – 41 zápasů, 42 bodů (20+22)
Charles Linglet – 39 zápasů, 39 bodů (14+25)

Statistiky brankářů

Lars Haugen – 23 zápasů, procentuální úspěšnost 92,9%, průměr obdržených branek na zápas 2,18
Danny Taylor – 16 zápasů, procentuální úspěšnost 90,5, průměr obdržených branek na zápas 2,62
Viťaz Moskevská oblast

Viťaz v letošní sezonu bojuje premiérovou účast ve vyřazovacích bojích. Klub, který byl v minulých letech znám spíše pěstními souboji, než kvalitní hokejem mění tvář. Oleg Orechovskij poskládal tým, který má na to, aby se do play-off podíval. Momentálně se ale Viťaz nachází na desáté pozici. Na osmý Novgorod ale ztrácí pouhé dva body! Viťaz ale není příliš ve formě. Z pěti zápasů vyhrál jediný doma proti Slovanu 2:1 v prodloužení. Viťaz bude ale i dnes na ledě Dinama považován spíše za outsidera, ale mohl by překvapit. V dresu Viťazu nastupují Robert Kousal , který před sezonou přišel z Pardubic a zatím má na svém kontě 16 bodů (7+9) a také Roman Horák , který je s 18 zásahy společně s Janem Kovářem nejlepším českým střelcem KHL.

Posledních pět utkání Viťazu

Atlant Mytisči – Viťaz 3:1
Viťaz – Slovan Bratislava 2:1 pp.
Viťaz – Záhřeb – 2:3 pp.
CSKA – Viťaz 3:2pp.
Soči – Viťaz 5:2

Roman Horák – 42 zápasů, 30 bodů (18+12)
Mario Kempe – 41 zápasů, 25 bodů (9+16)
Vjačeslav Soloduchin – 43 zápasů, 22 bodů (17+5)

Harri Sateri – 36 zápasů, procentuální úspěšnost zákroků 91%, průměr obdržených branek na zápas 3,01
Ivan Lisutin – 12 zápasů, procentuální úspěšnost zákroků 90,7%, průměr omdržených branek na zápas 3,07
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

2:5

Branky a nahrávky: 32. Cheechoo (Linglet, Vesce), 52. Cheechoo – 4. Soloduchin (Semjonov), 14. Makejev (Kučerjavenko, Berdjukov), 48. Mamin (Vyglazov, Afinogenov), 49. Afinogenov (Semjonov), 60. Kempe

HC Dinamo Minsk: Haugen (od 49.Milčakov) – Krajíček, Goroško, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Lisovec – Kaljužnyj (C), Cheechoo (A), Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov (A), Meleško, Matěruchin – Drzozd, Stěpanov, Razvadovskij – Kitarov

HC Viťaz Moskevská oblast: Lisutin (Säteri) – Semjonov, Porseland, Kudinov, Berdjukov, Golovkov, Seleznjov, Vaščenko, Grebeškov (A) – Kousal, Kempe, Afinogenov (C) – Kučerjavenko, Soloduchin (C), Makejev – Cyganov, Šitikov, Jakubov – Mamin, Vyglazov, Ivanov

Rozhodčí: Zacharov, Safiullov – Golovjov, Zacharenkov

Diváci: 15086