Královští lvi Hradec Králové – HC Dynamo Pardubice

3:2

po s.n. (2:1) (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)

08.01.2015, 16:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Rudolf Bernart

Po samostatných nájezdech v dnešním utkání vítězí tým z Hradce Králové! Pardubice se v první třetině dostaly do dvoubrankového vedení, které dlouho držely. Ve třetí třetině se Hradec dotáhl na rozdíl jediného gólu, po kterém nejprve neúspěšně obléhal pardubickou branku, ale přesně 6 sekund před koncem vyrovnal dnes výborně hrající hradecký kapitán Martin Štohanzl, který doklepl odražený kotouč od zadního mantinelu!

V prodloužení měli domácí možnost přesilové hry, ale několik šancí brankou neskončilo.

Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterém se činili oba brankáři! Až v 9. sérii rozhodl Jaroslav Dvořák, který blafákem po vzoru slovenského kapitána Bostonu Bruins Zdena Cháry napřáhl a dělovkou vymetl růžek pardubické branky!

Hradec tak nakonec dokázal vývoj utkání otočit a může si tak připsat další vítězství!

Oběma týmům patří uznání za předvedený výkon. Jak Hradec, tak Pardubice předváděly kvalitní dorostenecký hokej, kterému nechybělo téměř nic.

Ode mě je to pro dnešek vše, z FORTUNA arény Vám přeji hezký zbytek dne. (18:52:29)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Královští lvi Hradec Králové.
Autorem vítězné branky je JAROSLAV DVOŘÁK.

9. série 2:1

Jaroslav Dvořák zvolil ruský blafák, kterým rozhoduje dnešní utkání! Mezi kruhy napřáhl, s ničím se nepáral a vymetl růžek pardubické branky!

9. série 1:1

Matýsovu kličku do forhendu chytá Vomáčka.

8. série 1:1

Jakubcovi sjel puk z hole. Ani v 8. sérii se tak nerozhodlo.

Vomáčka vypíchl Kautovi kotouč z hole.

7. série 1:1

Jakub Hašek si sice položil pardubického brankáře, ale branku minul.

Trejbal tak dlouho kvedlal s kotoučem, až ani nezakončil.

6. série 1:1

Vlk už druhý nájezd po sobě kryje ve stoje. Muška mu trefil lapačku.

Machač opět rozezvonil tyč hradecké branky.

5. série 1:1

Pažourek trefil pouze beton Tomáše Vlka.

Pochobradský vystřelil mezi kruhy, tohle nemohlo Vomáčku překvapit.

4. série 1:1

Šaldovu střelu Vlk přečetl.

Martin Kaut nastřelil tyč hradecké branky!!

3. série 1:1

Vomáčka kryje střelu Matěje Blümela! Nájezdy pokračují.

Gasparův pokus Vlk lapil

2. série 1:1

Martin Kaut povedenou kličkou do forhendu dává gól.

2. série 1:0

Mikuláš Pohl prostřelil Vlka mezi betony!

1. série 0:0

Ondřej Matýs nedává.

Jiráskův pokus o forhendovou kličku Vlk vystihl.

Samostatné nájezdy začínají.
Jako první pojede Hradec.
Jelikož v prodloužení jsme gól neviděli, budou následovat nájezdy, které určí vítěze dnešního derby.

63:28

Tvrdá rána Martina Štohanzla vypadla Vlkovi z výstroje, ale pardubická obrana puk včas odpálila do bezpečí.

62:33

Střela Mikuláše Pohla sražena pardubickým obráncem.

62:18

Pardubice dobře brání modrou čáru.

61:54

Dobrá příležitost pro Hradec Králové. Ondřej Matýs je vyloučen za podražení a domácí si zahrají přesilovku 4 na 3.

61:48

Oba týmy v plném počtu. Tedy ve čtyřech.

61:19

Michal Machač byl v útočné třetině sám proti dvěma hradeckým hráčům, zvolil proto střelu, kterou Vomáčka v klidu vyráží.

60:45

Oba týmy hrají opatrně. Hra se odehrává ve středním pásmu.

60:03

Prodloužení začalo ve třech hráčích na obou stranách.

60:01

Fantastický závěr třetí třetiny, ve které Hradec vyrovnal stav utkání 6 vteřin před koncem, znamená, že bude následovat prodloužení.

Hradec Králové se ke konci třetí třetiny dostal do potřebné herní převahy a jejich snaha se jim zužitkovala, když kapitán Martin Štohanzl dorazil odražený kotouč do pardubické branky.

60:00

59:54

Hradec právě vstřelil branku!
Neuvěřitelná záležitost!! 6 sekund před koncem se Hradec Králové dočkává vyrovnávací branky! Vyhrané vhazovaní se dostalo k Jakubu Lelkovi, který nahodil kotouč na branku. Puk se odrazil od zadního mantinelu a před brankou si na něj počkal MARTIN ŠTOHANZL, který jako správný kapitán střílí vyrovnávací branku! Asistence: Jakub Lelek

59:48

Vomáčka zůstává na střídačce. Vhazování v útočném pásmu Hradce.

59:48

Oddechový čas pro domácí.

59:48

Vyloučení na obou stranách. Za Hradec je to Jakub Muška a za Pardubice Ondřej Trejbal.

59:48

Velký nápor Hradce Králové přerušuje Vlk!

59:30

Vomáčka na střídačce! Hradec v šesti!

59:02

Pardubice opět dostaly puk z obranné třetiny a dobře brání modrou čáru.

58:39

Pardubice se osvobozují.

58:20

Na modré čáře volný Jakub Hašek dostal přihrávku přes střední pásmo a najížděl na Vlka. Ten jeho střelu kryje lapačkou.

57:46

Jakub Hašek nyní dobře udržel pásmo a Královští lvi tak pokračují v náporu.

57:09

Radim Šalda pěkně střílel od modré čáry, ale těsně minul pardubickou branku. Hradec se pomalu dostává do potřebného tlaku.

56:51

Tomáš Vlk kryje střelu od modré čáry a přerušuje hru.

56:22

Velký závar před pardubickou brankou, který vyřešil Vlk včasným vykopnutím svého betonu

54:36

Pardubice byly velice blízko vstřelení třetí branky. Do přečíslení 2 na 1 se dostali Michal Machač a Martin Kaut. První jmenovaný lehkou žabičkou našel přesně hůl spoluhráče, který jen lehce tečoval puk přesně pod břevno hradecké branky. Tomáš Vomáčka ale reflexivně vyrazil kotouč ramenem do tyče, od které se puk odrazil na brankovou čáru, ze které ho hradecký obránce odpálil do bezpečí. S čistým svědomím mohu říci, že kotouč za brankovou čárou nebyl.

53:39

Nešťastně upadl za hradeckou brankou Mikuláš Pohl, který narazil zády do mantinelu. Za pomoci lékaře a spoluhráčů odjíždí na hradeckou střídačku.

53:03

Pardubice dobře střeží modrou čáru, Hradec se nemůže dostat do útočné třetiny.

52:04

Novic v pardubickém dresu, obránce Ondřej Trejbal, se nyní prezentoval pěknou střelou od modré čáry, která by se možná ujala, kdyby v brance nestál brankář kvalit Tomáše Vomáčky. Vhazování před hradeckou brankou.

50:43

Pohledný hokej se nyní odehrává ve FORTUNA aréně. Akce jsou k vidění na obou stranách, hra se přelévá z jedné strany na druhou.

49:41

Famózní zákrok Tomáše Vomáčky. Ten nyní vytáhl veledůležitý zákrok proti nováčkovi v pardubickém dresu Martinu Kautovi. Ten obdržel pěknou přihrávku před branku a nikým neatakován strhl kotouč do protipohybu hradeckého brankáře. Maskovaný muž ve žlutém dresu ale perfektním rozštěpem zastavil jeho pokus betonem na brankové čáře.

48:53

Martin Štohanzl opět ve střelecké pozici. Tentokrát mířil nad.

48:36

48:32

47:33

Hradci evidentně vstřelená branka vlila krev do žil. Domácí hráči jsou viditelně rychlejší, nabuzenější. Ale pardubický tým rozhodně nehodlá své vedení dát zadarmo. Pokusy o hradecký útok zatím pardubická obrana úspěšně maří.

46:48

Pěknou střelou přes obránce se prezentoval Martin Štohanzl. Vlk jeho střelu vyrazil lapačkou.

46:36

Tak hradecká přesilovka trvala přesně čtyři vteřiny. Za vysokou hůl je vyloučen Jakub Hašek (HKR).

46:32

Velká šance pro Hradec! Michal Machač (PCE) vyloučen za napadení.

45:55

Tak se přece jen hradecký tým dočkal kýženého snížení! Obrovského závaru před brankou využil JAROSLAV DVOŘÁK ,který se nejlépe zorientoval v předbrankovém prostoru a doklepl kotouč za Vlkova záda! Asistence: Václav Maršík

44:44

Královští lvi drží puk na svých hokejkách, ale založení útoku se jim nedaří.

43:46

Nahození přes celé kluziště se odrazilo od mantinelu za pardubickou brankou. Tomáš Vlk poněkud nejistě zastavil puk hokejkou a přerušil hru. Pro nejasnosti, zda má být odpískáno zakázané uvolnění, či přerušení hry brankářem, se vhazuje ve středovém kruhu.

42:58

Tadeáš Jakubec v dobré příležitosti. Obdržel přihrávku od spoluhráče do jízdy. Jeho střela sice měla razanci, ale přesnost jí chyběla a puk skončil v rohu kluziště.

41:53

Hradec operuje v útočné třetině.

40:19

Tak i třetí třetina, stejně jako předchozí dvě, začala velkou šancí jednoho z týmů. Tentokrát rychlonohý Martin Štohanzl pláchl pardubické obraně. V poslední chvíli mu ale puk přeskočil čepel hokejky, a Vlk tak zasahovat nemusel.

40:01

Další třetina začne přibližně v 17:35.
Skončila druhá třetina, ve které jsme branku neviděli. Nutno podotknout, že převážná část prostředního dějství se odehrávala v pardubickém obranném pásmu. Hradec si vypracoval několik zajímavých příležitostí, ale v koncovce má zatím smůlu. Buď v poslední chvíli hradeckým útočníkům přeskočí kotouč hokejku, nebo je vychytá zatím bezchybný Tomáš Vlk, který zatím drží pardubické akcie nad vodou. Pardubice se do šancí dostaly až koncem třetiny, ale Vomáčka jejich pokusy zmařil.

40:00

39:06

Pěkná akce v podání hradeckých útočníků. Pár přihrávek si vyměnili Filip Jirásek a Jakub Hašek. Finální koncovku ale pardubická obrana zmařila.

38:28

Ondřej Matýs se ocitl v obrovské příležitosti! Sám před Vomáčkou pardubický útočník zvolil střelu po ledě, kterou hradecký brankář vykopl do rohu kluziště!

37:15

Michal Žouželka tvrdě střílel od modré čáry, jeho střelu ale zablokoval hradecký obránce.

36:13

Přečíslení 2 na 1 v podání pardubických útočníků zachytila hradecká obrana včas.

35:20

Obrovský závar před pardubickým brankovištěm!! Poskakující kotouč ale nedokázal nikdo z hradeckých útočníků doklepnout do pardubické branky! Vlk poté přerušil hru přikrytím kotouče.

34:45

Tomáš Vlk vyráží střelu Michaela Gaspara od modré čáry.

34:01

Mário Kellner střílel přes obránce, ale jeho přízemní střele chyběla přesnost i razance.

33:17

Pardubice přečkaly tlak domácích a pokouší se o rychlé kontry. Hradecká obrana ale úspěšně drží perníkáře daleko od branky Tomáše Vomáčky.

32:33

31:58

Hradec má obrovský tlak. Obránci Pardubic lehají do střel a dobře blokují hradecké pokusy.

30:59

Mikuláš Pohl měl na holi snížení!! Dostal krásnou přihrávku před branku, jeho střelu z první do protipohybu ale fantasticky vykopl Tomáš Vlk!!

30:33

Ondřej Hlaváček (PCE) putuje na trestnou lavici za držení protihráče.

30:26

Miroslav Sýkora vystřelil od červené čáry na Vomáčku, ale pouze rozduněl zadní mantinel.

29:22

Pardubice se nyní po delší době dostaly ven z obranného pásma. Jejich protiútok skončil v rohu kluziště, kde byla přerušena pro zaklínění kotouče mezi bruslemi hráčů.

28:15

Hradec Králové má ve druhé třetině více ze hry, Tomáš Vomáčka zatím nemá moc práce. Do vyložených šancí ale Královské lvy Pardubice nepouští.

28:02

Tomáš Vlk kryje další střelu od hradeckého obránce.

27:18

Filip Jirásek najížděl na pardubického obránce, zvolil skrytou střelu za hráčem, ale nastřelil pouze brusle soupeře.

26:20

Michael Gaspar dostal přihrávku na modrou čáru a vystřelil zápěstím. Ale nedokázal střelu usměrnit mezi tři tyče.

25:34

Pardubice si neví rady s dobrým napadáním hradeckých hráčů a nedaří se jim tam založit útok.

24:50

24:29

Hradec ještě nepustil Pardubice k sobě do pásma.

23:39

Dobrou práci v oslabení předvádí Kryštof Pažourek, který vystihl pardubickou rozehrávku a získává cenné vteřiny pro svůj tým.

22:50

V útočném pásmu fauloval Mário Kellner (HKR) a Pardubice si tak zahrají přesilovou hru.

22:03

Tomáš Vlk přerušuje hru podržením kotouče po nahození od modré čáry.

21:09

Další zajímavá akce, tentokrát v podání Pardubic. Hradečtí obránci se špatně dohodli za brankou, což vyústilo v to, že se k volnému kotouči dostal pardubický útočník Matýs, jehož pokus ale vyrazil Tomáš Vomáčka.

20:26

A opět úřaduje Tomáš Vlk, který kryl několik dorážek z předbrankového prostoru.

20:09

Hradec dal ihned na začátku třetiny najevo, že za vyrovnáním půjde stůj co stůj. Z úhlu se až před Vlka dostal Martin Štohanzl, ale Tomáš Vlk mu vystavil stopku krásným zákrokem lapačkou.

20:01

Další třetina začne přibližně v 16:47.
Skončila první třetina východočeského derby. Hned začátek utkání naznačil, že nás čeká velmi svižný a rychlý hokej. Zpočátku zápasu střídala šance šanci na obou stranách. Přetavit příležitosti v gól se ale povedlo pouze Pardubicím. Nejprve v 5. minutě propálil Jakub Mert Tomáše Vomáčku, na kterého ve 12. minutě navázal Ondřej Matýs pěkným forhendovým zakončením v samostatném úniku.

Zbytek třetiny měl puk na svých hokejkách především tým z Hradce Králové, ale jejich souhra dnes není tak přesná a kompaktní jako v jiných zápasech. Nutno podotknout, že pardubická obrana zatím hraje velice spolehlivě a nepouští hradecké útočníky do větších gólových příležitostí. Oproti tomu jindy pevná defenziva Královských lvů dnes vyrobila několik chyb, ze kterých vzešly obě branky hostů.

Druhá třetina ale jistě slibuje zajímavou podívanou.

20:00

19:39

Michael Gaspar nahazoval od modré před pardubickou branku, ale nikdo z hradeckých puk nedokázal usměrnit do pardubické branky.

18:23

Tomáš Vomáčka už déle zůstává bez práce. Hra se odehrává spíše na pardubické polovině, ale do vyložených šancí se domácí nemohou dostat.

18:00

Od modré čáry pálil Jakub Lelek, ale minul Vlkovu klec.

16:46

Filip Jirásek dostal přihrávku na modrou čáru a po pár tempech vystřelil tvrdě po ledě. Vlk ale jeho střelu dobře viděl a tak jí pohodlně vyrazil do ochranné sítě. Vhazování před brankou Pardubic.

15:24

Tadeáš Jakubec z úhlu přes obránce prověřil Vlka, kterému trochu nešťastně vypadl puk z lapačky přímo do prostoru před brankou, ale naštěstí pro jeho tým tam nebyl nikdo z hradeckých, komu by se povedlo odražený puk dorazit do branky.

14:30

14:19

I přes několik nepřesných přihrávek se Pardubicím podařilo vyhodit kotouč z obranné třetiny.

13:33

Hradec si vytvořil veliký tlak, který vyústil v několik střel, které však pochytal Tomáš Vlk v brance Pardubic.

12:30

Štěpán Javůrek (PCE) si odpyká dvě minuty za podražení.

11:43

Pardubice právě vstřelily branku!
''Perníkáři'' vedou o dvě branky! Opět špatná rozehrávka hradecké obrany, kterou zachytil ONDŘEJ MATÝS, který se dostal do úniku na brankáře Vomáčku. Ač blokován, šikovně dokázal strhnout kotouč do forhendu a nakonec se mu povedlo propasírovat puk mezi tyčí a Vomáčkovou bruslí! Bez asistence.

11:14

Nedbalé vyhození hradecké obrany zachytil na modré čáře Miroslav Sýkora, který se pokoušel o střelu, ale byla zblokována.

09:19

Ondřej Matýs z protiútoku zkoušel překvapit Vomáčku střelou přes obránce, ale hradecký gólman pouze lapačkou jistil puk, který mířil nad branku.

08:47

Hra se nyní odehrává spíše v útočném pásmu Hradce Králové. Vlk ale zatím nemusí zasahovat.

08:10

Hradecký protiútok zastavil odpískaný ofsajd.

06:42

Zápas pokračuje ve vysokém tempu. Hosté mají často puk na svých hokejkách a nepouští Hradec do útočných výpadů.

04:34

Pardubice otevírají skóre dnešního zápasu! Michal Pochobradský našel mezi kruhy volného JAKUBA MERTA, který měl před sebou doslova volnou dálnici. Bez rozmýšlení udělal dva kroky dopředu, napřáhl a obrovskou pumelicí prostřelil Vomáčku! Pardubice tak využívají svojí první přesilovou hru v dnešním zápase! Asistence: Michal Pochobradský.

03:45

03:32

Jan Černý se dostával do úniku, ale byl faulován Radimem Šaldou (HK), jehož zákrok byl posouzen jako podražení.

02:39

Derby začalo ve velkém stylu, na obou stranách už byly k vidění obrovské příležitosti.

02:01

Hradečtí už se radovali z branky, ale rozhodčí jí nemohl uznat pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

01:45

Čestmír Javůrek (PCE) vyloučen za vražení na hrazení.

01:36

Velká šance i na straně Královských lvů! Do situace 2 na 2 se dostali hradečtí forvardi, ale jejich šance skončila na tyči pardubické branky.

00:41

Další zákrok Tomáše Vomáčky.

00:15

Ihned po vhození úvodního buly se Pardubice dostaly do obrovské šance! Přečíslení 2 na 1 ještě stačil hradecký obránce zablokovat, ale na následnou dorážku pardubického útočníku musel Vomáčka reagovat reflexivním vykopnutím betonu!

00:01

Královští lvi Hradec Králové: Vomáčka (Kouba) – Lelek, Voňka, Pohl, Muška, Gaspar, Šalda, Jonáš – Kellner, Hladík, Jakubec, Pažourek, Sajdl, Poppel, Jirásek, Dvořák, Štohanzl (C), Hašek, Mazura, Maršík, Síla. Trenér: Tomáš Martinec

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vlk (Jánský) – Dubovči, Rudy, Sýkora, Trejbal, Javůrek, Mert, Žouželka (C) – Blümel, Matýs, Zeman, Černý, Kaut, Bucek, Machač, Svatoš, Pochobradský Hlaváček. Trenér: Jaroslav Landsman

Rozhodčí: Veselý – Pechánek, Petr.
V pardubické sestavě se dnes objeví i dvě posily ze Žďáru nad Sázavou Martin Kaut a Ondřej Trejbal. Pro oba dnešní zápas znamená premiéru v pardubickém dresu!
Ve 27. kole ELIOD extraligy mladšího dorostu budeme svědky východočeského derby, ve kterém domácí mužstvo Královští lvi Hradec Králové přivítá tým Hc ČSOB pojišťovna Pardubice.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně zatím lépe zvládá tým z Hradce Králové. Nejdříve svěřenci trenéra Martince vyhráli na pardubickém ledě 2:0. V domácí odvetě pokořili Pardubice 3:2 v prodloužení a v posledním měření sil, opět na pardubickém ledě, přestřílel Hradec svého soupeře 8:5.

Královští lvi Hradec Králové

Královští lvi zatím zažívají skvělou sezónu. Jako obhájci zlatých medailí zatím pouze čtyřikrát odcházeli ze zápasu poraženi. Z posledních osmnácti klání Hradec Králové sedmnáctkrát svého soupeře porazil. Oprávněně jim tak ve druhé části sezóny patří 1. místo ve skupině A. Na druhou Plzeň mají náskok 7 bodů a zápas k dobru.

V kanadském bodování vede Filip Jirásek, který má na kontě 40 bodů (22+18). Pardubická obrana si bude muset ale dávat pozor i na další produktivní útočníky hradeckého týmu, jako například na Martina Štohanzla (10+17), Jaroslava Dvořáka (15+7) nebo Jakuba Haška (11+11).

Na čem ale Hradec Králové především staví, je pevná obrana. Z pětadvaceti utkání dovolil soupeřům skórovat pouze třiačtyřicetkrát! Defenziva v čele s Radimem Šaldou nebo například Jakubem Muškou je podporována skvělou prací brankářů. Tomáš Vomáčka, člen reprezentace U16, znamená pro svůj tým opravdovou jistotu mezi tyčemi. Jeho statistiky mluví za vše. Průměr gólu na zápas má hradecký brankář 1,06 a úspěšnost dokázal vyšperkovat na 95,96%.

Hc ČSOB pojišťovna Pardubice

Pardubičtí borci, stejně jako Hradec, postoupili do nadstavbové části, ve které však zatím střídají vítězství s porážkami. V posledním utkání dokázali Pardubice na svém ledě porazit pražskou Spartu 6:4. Hokejisté českého ´´Hockeytownu´´, jak se Pardubicím přezdívá, se ale nacházejí ve druhé polovině tabulky. Díky výhře nad Spartou se odlepili od posledního místa tabulky, když přeskočili právě pražský tým. S dosavadním ziskem 44 bodů ztrácejí 4 body na šestou Slavii Praha.

Pokud nastoupí, prověří hradeckou obranu určitě Ondřej Machala, který si zatím v ELIOD extralize mladšího dorostu připsal 44 bodů (18+26). V posledních zápasech se do statistik často zapisuje například Ondřej Matýs. Ten zatím nastřádal 27 bodů (14+13) v šestadvaceti zápasech.

V pardubickém brankovišti se střídají Jan Jánský (průměr 3,76 gólu na zápas, úspěšnost 88,96%) a Tomáš Vlk (2, 95 a 92,37%)
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

3:2

Branky a nahrávky: 46. Dvořák (Maršík), 60. Štohanzl (Lelek), rozh. náj. Dvořák – 5. Mert (Pochobradský), 12. Matýs