Královští lvi Hradec Králové – HC Slavia Praha

7:4

konec (1:2, 4:2, 2:0)

04.01.2015, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Jan Vavřina

Závěrem dovolte, abych Vám poděkoval za pozornost a pozval Vás ke sledování Onlajnu z utkání české nejvyšší soutěže mezi Mountfieldem HK a týmem BK Mladá Boleslav, který startuje zde, ve FORTUNA aréně, v 17:30.

Ještě jednou děkuji a přeji příjemný zbytek slunečné neděle. (14:18:50)
Je za námi parádní utkání, které toho nabídlo opravdu spoustu, hlavně ale celkem jedenáct branek, z toho více než polovinu v prostřední části. Oba týmy se nejdříve střídaly v tom, kdo má více ze hry, ve třetí třetině převzali iniciativu domácí a zaslouženě získávají všechny tři body. Hosté předvedli velmi sympatický výkon, vstřelili venku slušné čtyři branky, ale jejich okénka v obraně byla příliš velká. A to hlavně v nestandartním počtu hráčů na ledové ploše – domácí využili dvě přesilové hry, další dvě branky přidali ve vlastním oslabení.

Lídr tabulky tak porazil, poprvé v sezóně, pražskou Slavii a na ledové ploše se slaví.

60:00

59:58

Vyhráli ho, symbolicky, Hradečtí, kteří měli i v utkání poslední slovo.

59:49

Zřejmě poslední buly zápasu.

59:40

A je rozhodnuto, Východočeši budou hrát ještě přesilovou hru. Bajer sekal a je za to potrestán dvouminutovým trestem.

59:20

Přece jen ještě jeden zákrok hradeckého muže v masce, levý beton zaúřadoval proti střele Wünsche od modré čáry.

58:53

Navíc se po dvou soubojích dostal k puku Hradec, kotouč je bezpečně daleko od Kouby.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny, v tomto případě se dá říci, že už celého utkání.

57:00

Dvakrát se snažil vystřelil Kern. Do první střely mu lehl Šalda, do druhé zase Muška. Obětavost domácích hráčů přinesla své ovoce.

56:34

Hezky sehraná situace po buly na straně hostů, jenže nahození od modré v podání Steinochera brankové parametry nemělo. Hostující obránce je ale dnes hodně vidět.

56:09

Teď je to spíše boj než pohledná hra, příliš povedených kombinací jsme za poslední minuty neviděli.

55:17

Už už si Klapka připravoval puk k zakončení, v kritické chvíli ho však nechal za sebou.

54:50

Hra má momentálně spád, prakticky se nepřerušuje.

54:11

Slavia se snaží dobývat hradecké území, jenže Královští lvi brání dobře a své vedení, zdá se, už nepustí.

53:36

K vidění bylo několik sporných zákroků na obou stranách, rozhodčí všechny sympaticky pustil.

52:58

A vypadalo to, že jejich akce skončí brejkem, jenže nestalo se tak – odpískaný ofsajd.

52:42

Jenže to se jí nedaří, kotouč mají na holi zase domácí.

7:4

Branky a nahrávky: 18. Jirásek (Štohanzl, Hašek), 22. Maršík (Pohl), 23. Šalda, 28. Štohanzl (Pohl), 31. Jirásek, 44. Štohanzl (Maršík), 45. Pažourek (Maršík) – 6. Šilhan (Zderadička), 12. Martínek, 34. Martínek, 38. Steinocher

Královští lvi Hradec Králové: Kouba (Novotný) – Muška, Šalda, Pohl, Klodner, Lelek, Jonáš – Sajdl, Hašek, Štohanzl "C", Jirásek, Dvořák, Pažourek, Maršík, Hladík, Síla, Jakubec, Mazura, Matouš, Poppel. Trenér: Tomáš Martinec.

HC Slavia Praha: Pánek (Málek) – Vobořil, Wünsch, Holý, Steinocher, Štibingr, Torok, Zderadička, Duda – Kern "C", Bajer, Martínek, Marek, Mach, Brož, Koliš, V. Houška, Klapka, Šilhan, M. Houška, Vaniš. Trenér: Jan Šťastný.

Rozhodčí: Petr – Kittner, Votroubek