Marek ŽIDLICKÝ (NJD) 0+0, 1 střela, čas na ledě 24:56
Jaromír JÁGR (NJD) 0+0, 0 střel, čas na ledě 16:32
Tomáš TATAR (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:34
Tomáš JURČO (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:08
1. Darren HELM (DET) 2 + 0
2. Henrik ZETTERBERG (DET) 1 + 0
3. Joe WHITNEY (NJD) 1 + 0
Je konec, závěrečné vteřiny již hráči Devils v podstatě odstáli, tento zápas byl z jejich strany hodně nepovedený. Detroit dnes soupeře převyšoval ve všech směrech, v defenzivě působili hosté jako hokejoví učenci, čehož domácí využívali k množství útočných akcí. New Jersey dnes tak může děkovat pouze svému brankáři, že výsledek je z jejich pohledu ještě lichotivý. Tristní výkon Ďáblů podtrhuje i statistka střel ve třetí třetině, do níž vstupovaly obě mužstva za nerozhodného stavu 1:1 – gólman Red Wings čelil pouze jediné střele!

60:00

59:46

59:19

Dacjuk si "povodil" dva hráče soupeře a nebýt nepovedené přihrávky, mohla být jeho akce hodně povedená.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny a pravděpodobně i celého utkání.

58:45

Hodně prostoru mají hráči Red Wings při této přesilové hře.

58:28

Detroit v útočném pásmu.

57:47

A z toho všeho se nyní "narodil" i faul Adama Henriqueho, který přidržel Nyquista za vlastní brankou a jsou z toho dvě minuty.

57:22

Místo náporu New Jersey, které ztrácí dva góly, sledujeme to, jak Detroit "točí" soupeře před jeho brankou.

56:55

Devils působí hodně dezorientovaným dojmem, po přechodu přes půlící čáru nejsou schopni kloudné akce, při útočných akcích obránci couvají a v podstatě nechávají soupeře zakončit...

56:15

Devils se v závěru třetí třetiny dostali do nepříjemné situace, najednou ztrácí na svého soupeře dva góly.

Darren HELM - 3:1

55:35

Detroit právě vstřelil branku!
Obránce Gelinas totálně propadl při bránění DARRENA HELMA! Ten se prezentoval pěkným sólem téměř přes celé kluziště, obráncem Devils se nenechal nijak znervóznit a Schneidera překonává bekhendem. Asistence: Johan Franzén a Gustav Nyquist.

3:1

Branky a nahrávky: 38. Helm (Nyquist, Franzén), 55. Zetterberg (Kronwall, Dacjuk), 56. Helm (Franzén, Nyquist) – 36. Whitney (Sestito)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Smith, Ouellet – Zetterberg, Dacjuk, Abdelkader – Tatar, Sheahan, Jurčo – Franzén, Helm, Nyquist – Miller, Glendening, Weiss

New Jersey Devils: Schneider (Kinkaid) – Greene, Harrold, Merrill, Židlický, Gelinas, Larsson – Zubrus, Gomez, Jágr – Cammalleri, Zajac, Sislo – Ruutu, Henrique, Bernier – Whitney, Sestito, Tootoo

Rozhodčí: Meier, Dwyer – Brisebois, Galloway

Diváci: 20 027